پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • راز به ارگاسم رسیدن لذت بخش زنان چیست؟

  مجموعه : دانستنی های جنسی

  راز به ارگاسم رسیدن لذت بخش زنان چیست؟

  راز به ارگاسم رسیدن لذت بخش زنان چیست؟

  ارگاسم حالتی بسیار لذت بخش حین رابطه جنسی است که زنان و مردان در اوج رابطه جنسی به آن دست پیدا می کنند. ارگاسم در زنان پیچیده تر و طولانی تر است اما درباره لذت آن هنوز نیز بحث وجود دارد که آیا زنان از ارگاسم بیشتر از مردان لذت می برند یا خیر. معمولا موضوعات مربوط به ارگاسم (اوج لذت جنسی) زنان در مجلات مربوط به زنان مطرح می‌شود و نه توسط دانشمندان و محققان.

   

  اما محققان به مرور تحقیق و مطالعه در مورد این موضوع را شروع کرده‌اند و نتایج آن با آنچه مجلات می‌نویسند متفاوت است. آنها می‌گویند بخشی از مشکل این است که در مورد بدن زنان به نسبت بدن مردان تحقیقات کمتری انجام شده و در نتیجه شناخت کمتری وجود دارد.”اسمش را گذاشته‌ام حلقه آتش. مثل حلقه‌ای از آتش بین رانهایم بود و این احساس خارش و سوزش ممتد بود. هنگام برقراری رابطه جنسی و یا استفاده از تمپون (نوعی از نوار بهداشتی) مثل این بود که یک کارد دندانه دار وارد بدنم شده است. خیلی دردناک بود.”

  راز به ارگاسم رسیدن لذت بخش زنان چیست؟

  ارگاسم در زنان متفاوت است

   

  کالیستا ویلسون، طراح مد ساکن سانفرانسیسکو اولین بار در سن ۱۲ سالگی و موقع استفاده از تمپون این حالت درد را تجربه کرد. او بالاخره در بیست و چند سالگی به پزشک مراجعه کرد.کالیستا می‌گوید: “پزشک از وضعیتی که برای او توضیح دادم خیلی تعجب کرد و گفت به نظر او وضعیت من کاملا عادی و نرمال است. او توصیه کرد تا پیش روان پزشک بروم و در مورد این احساس درد صحبت کنم شاید محصول ذهنیت من است.”

   

  به گزارش نیک شو، ده سال طول کشید تا بالاخره پزشکان مشکل کالیستا را دقیقا تشخیص دادند.او می‌گوید مشکل جنسی او در این دوران روی تمام جنبه‌های زندگی‌اش تاثیر منفی گذاشته بود، به افسردگی او و در نهایت قطع رابطه زناشویی‌اش منجر شد. پس از مراجعه به ۲۰ پزشک او بالاخره نزد دکتر اندرو گلدستین مدیر مرکز نارسایی های وولوواژینال در واشنگتن رفت.

   

  دکتر گلدستین به او گفت که در دهانه واژنش ۳۰ برابر حالت معمولی تارهای عصبی دارد و در نتیجه هر گاه چیزی واژن او را لمس کند این احساس سوزش شدید به او دست می‌دهد. راه حل این است که حلقه‌ای از پوست دهانه واژن او برداشته شود. پس از انجام این عمل کالیستا برای اولین بار توانست رابطه جنسی بدون درد را تجربه کند.مشکل کالیستا چندان معمول نیست ولی یکی از نکات مهمی که پژوهشگران اخیرا کشف کرده‌اند این است که :

   

  سیستم عصبی دستگاه تناسلی هر زن با زن دیگر بسیار متفاوت است.

   

  وقتیکه دبرا کودی، پزشک متخصص زنان در شهر نیویورک تحقیق در مورد این موضوع را شروع کرد متوجه شد که نقشه سیستم و تارهای عصبی آلت تناسلی مردان کاملا شناخته شده است ولی در مورد زنان هیچ اطلاعاتی وجود ندارد. او همراه با گروهی از جراحان، پژوهش در این زمینه را شروع کرد و به نتایج جالبی رسید.دکتر کودی می‌گوید: “به این نتیجه رسیده‌ایم که احتمالا نقشه سیستم و تارهای عصبی آلت تناسلی هر زن با زنان دیگر متفاوت است.

  راز به ارگاسم رسیدن لذت بخش زنان چیست؟

  برخی زنان در طول رابطه جنسی چندین بار به ارگاسم می رسند

   

  این روش متفاوت از گسترش تارهای عصبی در بدن هر زن باعث می‌شود که هر یک تجربه جنسی کاملا متفاوتی داشته باشند، به این معنا که نقاطی که برای یک زن حساس تر هستند ممکن است برای یک زن دیگر حساس نباشند.”اعصاب دستگاه تناسلی برای رسیدن به ارگاسم (اوج لذت جنسی) مهم ترین رشته‌های عصبی بدن هستند. همین رشته‌های عصبی هستند که آلت تناسلی را به مغز مرتبط کرده و پیامهای مربوط به لمس، فشار و فعالیت جنسی را ارسال می‌کنند.

  دکتر کودی در عین حال کشف کرد که تعداد پایانه تارهای عصبی در پنج قسمت مهم، محرک احساسات جنسی در آلت تناسلی زنان، کلیتورس )چوچوله)، دهانه واژن، سرویکس (قفای واژن)، مقعد و پرینیوم (پرینه) متفاوت است.”به همین خاطر برخی از زنان در ناحیه کلیتوریس و برخی دیگر در دهانه واژن حساس ترند.” و به همین خاطر توصیه‌های عمومی و یک نواخت مجله‌های زنان معمولا موثر نیستند.

   

  دکتر کودی می‌گوید: “شاید توصیه‌های این مجله‌ها برای ۵۰ درصد مفید باشد ولی در مورد گروه دیگری از زنان، به خاطر مختصات آناتومی و به این خاطر که نقشه‌های تارهای عصبی در هر یک از زنان متفاوت است، توصیه های این مجلات کارساز نیستند.”یک بدفهمی یا افسانه دیگر در مورد تجربه جنسی زنان توسط آزمایشگاه ارگاسم دکتر سیندی متسون در شهر آستین تگزاس کشف شده است.وقتی کلمه آزمایشگاه را می‌شنویم معمولا محیطی با در و دیوارهای سفید، نور کم رنگ و تعداد زیادی میکروسکوپ به ذهنمان خطور کند. ولی این آزمایشگاه کاملا متفاوت است.

  راز به ارگاسم رسیدن لذت بخش زنان چیست؟

  زنان می توانند به ارگاسم رسیدن لذت بخش را تمرین کنند

   

  کسانیکه در پژوهش های دکتر مستون شرکت می‌کنند روی یک مبل بزرگ و راحت چرمی به رنگ بنفش لم می‌دهند و در تلویزیون بزرگی که روبروی آنها قرار دارد فیلم‌های غیراخلاقی تماشا میکنند. دکتر مستون از اطاق بغلی ضربان قلب و جریان خون به آلت تناسلی آنها را با دستگاه مخصوص اندازه گیری می‌کند.قسمتی از این دستگاه که حدود ۵ سانتی متر و به قطر و شکل تمپون است داخل واژن قرار داده می‌شود. وقتی روشن می‌شود شروع می‌کند به تاباندن نور و پژوهشگران با اندازه گیری نوری که بازتاب می یابد می توانند تشخیص دهند چقدر خون وارد بافت‌های واژن شده و در نتیجه آن زن تا چه حد از نظر جنسی تحریک شده است.

   

  نتایج آزمایش‌ها و تحقیقات دکتر متسون کاملا برخلاف برداشت‌های متعارف است.او میگوید: “سال های سال به ما گفته اند که قبل از رابطه جنسی مدتی راحت در وان (تب) آب گرم دراز بکشیم، سعی کنیم اعصابمان آرام باشد، به موسیقی آرامش بخش گوش کنیم، مدتی نفس‌های عمیق بکشیم و در مجموع کمی بی خیال شویم. ولی پژوهش های من کاملا خلاف این را نشان می‌دهد و در واقع باید زنان را به حالت فعال درآورد. بنابراین توصیه من این است که مدتی همراه زوج خود بدوید و حتی او را تشویق کنید که دنبال شما بدود، یا با هم یک فیلم ترسناک و یا یک برنامه کمدی تماشا کنید. اگر واقعا لذت ببرید و از ته دل بخندید واکنش فعال و پرعاطفه‌ای خواهید داشت.”

   

  منظور دکتر متسون واکنش فعال و پر عاطفه دستگاه عصبی است که حرکات ناخودآگاه ماهیچه‌های ما برای رسیدن به حالت لذت و یا تقابل، از جمله ضربان قلب و جریان خون را کنترل می‌کند. او متوجه شده که اگر این سیستم قبل از برقراری رابطه جنسی فعال شود کمک خواهد کرد تا مشارکت و پاسخ زنان سریع‌تر و مشتاقانه‌تر باشد.
  سالهای سال اینطور تصور می‌شد که واکنش‌های جنسی زنان و عوامل موثر در آن مثل مردان است ولی پژوهش‌های دکتر متسون نشان داده که این تصور غلط است.

   

  دکتر اندرو گلدستین از همان دوران تحصیل متوجه شد که بدن زنان و کارکرد دستگاه تناسلی و مختصات جنسی آنها چندان بررسی و شناخته نشده است.
  “مدت تکمیل تخصص من در رشته پزشکی زنان حدود ۲۰ هزار ساعت بود و از تمام این مدت ما فقط یک درس ۴۵ دقیقه‌ای در مورد کارکرد جنسی زنان داشتیم. و می‌توانم به شما اطمینان دهم که تمام چیزهایی که در آن ۴۵ دقیقه به ما آموزش داده شد کاملا غلط بودند.”

   

  دکتر گلدستین می‌افزاید: “به مشکلات رابطه جنسی زنان به نسبت نارسایی‌هایی رابطه جنسی مردان اهمیت کمتری داده می شود. به نظرم یک استاندارد دو گانه وجود دارد. متاسفانه نارسایی و یا ناتوانی‌های جنسی مردان شناخته شده و پذیرفته شده اند ولی اگر زنان چنین نارسایی‌هایی داشته باشند به آنها انگ می‌زنند. به آنها گفته می‌شود که در اختیار خود شماست.”به گفته دکتر متسون دریافت بودجه و حمایت مالی برای پژوهش‌های مربوط به لذت جنسی زنان بسیار دشوار است و ارگاسم (اوج لذت جنسی) زنان “یک مشکل اجتماعی مهم تلقی نمی‌شود”. او همچنین در تشکیلات پزشکی شاهد مخالفت با تحقیقات در این عرصه است که از نگرشی توام با نوعی خشکه مقدسی دینی ناشی می‌شود.

   

  “بسیاری از افرادی که در این حوزه‌ها تاثیرگذار هستند افکار محافظه‌کارانه‌ای دارند و با اختصاص بودجه دولتی به پژوهش در مورد رابطه جنسی مخالفند. بنابراین کسی که می‌خواهد در این زمینه تحقیق کند باید راه حل‌های زیرکانه‌ای پیدا کند. به عنوان نمونه به من گفته شد که موضوع رابطه جنسی را از طرح پیشنهادی‌ام برای تحقیقات حذف کنم. به من گفتند به جای رابطه جنسی بهتر است از کلماتی مثل ارضاء روابط زناشویی و یا سلامت زوج‌ها استفاده کنم. چون صحبت از تحریک و اوج لذت جنسی به عنوان هدف نهایی تحقیقات، شانس اختصاص بودجه به طرح من را کاملا از بین خواهد برد.”

   

  در یک مورد از دکتر متسون دعوت شده بود در اجتماع گروهی از دانشگاهیان بازنشسته سخنرانی کند ولی به محض اینکه مشخص شد موضوع سخنرانی او کارکرد جنسی زنان است دعوت از او را لغو کردند.او می گوید: “در مقابل موضوع سخنرانی و صحبت در مورد لذت جنسی زنان چنان مقاومت و وحشتی وجود داشت که بشدت تعجب کردم و حتی به من برخورد. گفتن این حقیقت واقعا مرا افسرده می‌کند. من تصور می‌کردم که حداقل این مسایل برای همه ما حل شده است.”کالیستا ویلسون در واکنش به چنین مشکلاتی برای این شاخه از تحقیقات پزشکی که بالاخره به سالها درد او پایان داد می‌گوید: “همه ما از واژن متولد شده‌ایم. چرا شناخت بهتری از آن پیدا نکنیم؟”

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

 • مطالب پربازدید
 •