ورزش و سلامتی

رابطه جنسی برای بدنسازها مفید است یا مضر؟

رابطه جنسی برای بدنسازها مفید است یا مضر؟

بسیاری از ورزشکارها از جمله بدنسازها عقیده دارند که رابطه جنسی برای آن ها مضر است و می تواند انرژی آن ها را برای ورزش کاهش دهد، در این مطلب به طور مفصل درباره این عقیده صحبت می کنیم. به‌نظر شما آیا ممکن است رابطه جنســی و خودارضایی در تمرینات بدنسازی و عضله‌سازی تاثیری داشته باشد؟ این پرسش در ذهن افراد زیادی مطرح است که آیا روابط جنســی‌شان، عملکرد ورزشی آنها را تحت تاثیر قرار خواهد داد؟

 

بله، بین رابطه جنســی و عضله‌سازی ارتباط وجود دارد؛ اما بایــد بدانیم این ارتباط به چه صورت است. (((بهترین برنامه ورزشی برای تناسب ‌اندام کل بدن)))

 

بهیاد داشته باشید که  فعالیت جنســی سالم ميتواند سلامت روانی و جسمی و کیفیت زندگی را تقویت کند؛ اما عادت جنســی ناسالم ميتواند بدن را مختل کند. همه ما دوست داریم که استایل ورزشکاری داشته باشیم و عضلاتی فوق‌العاده بسازیم.

رابطه جنسی برای بدنسازها مفید است یا مضر؟

عضی از افراد فکر ميکنند که برای دستیابی به این هدف، روابط جنســی‌ باعث محدود شدن رشد عضلات خواهد شد. باتوجه به تمام گفته‌ها، بسیاری از ورزشکاران دچار سردرگمی ميشوند که آیا بایــد تمرینات بدنسازی را ادامه دهند یا خیر؟

 

یا اینکه برای رشد بیشتر بایــد از رابطه جنســی‌ دوری کنند. به‌خاطر تمام این سردرگميها و پرسش‌های فراوان، ما تصمیم گرفتیم که در مورد تاثیر روابط جنســی‌ بر بدنسازی، مقاله‌ای‌ را برای شما ارائه دهیم.

 

نیروی جنســی‌

پیش از اینکه تاثیر روابط جنســی‌ بر بدنسازی را مورد بررسی قرار دهیم، ابتدا در مورد نیروی جنســی‌ مطالبی را بیان کنیم. همان‌طورکه همه ما ميدانیم دلیل وجود این حس، به‌خاطر وجود تستوسترون است.

 

اگر میزان تستوسترون بدن افزایش یابد، شهوت نیز بیشتر ميشود و برعکس اگر سطح تستوسترون کاهش یابد، شهوت نیز کم خواهد شد.

 

بالا رفتن سطح تستوسترون، موجب افزایش میل جنســی‌ ميشود، پس بهتر است سطح تستوسترون را افزایش دهیم. به همین خاطر است که بدنسازی ورزشی فوق‌العاده است، زیرا در کنار عضله‌‌سازی، باعث افزایش سطح تستوسترون بدن نیز مي شود.

 

عوامل افزایش و کاهش سطح تستوسترون

حرکات چند مفصلی (لانگز، اسکات، پرس سینه، ددلیفت و پرس سر شانه) باعث ترشح بیشترین مقدار تستوسترون در بدن ميشود؛ زیرا این حرکات از بیشترین فیبر‌های عضلانی استفاده ميکنند و به همین دلیل گردش تستوسترون درون بدن نیز افزایش خواهد یافت.

رابطه جنسی برای بدنسازها مفید است یا مضر؟

شما ميتوانیــد از طریق تمرینات بدنسازی، میزان تولیــد تستوسترون را افزایش دهیــد. زمانی‌که شما بیش‌ازحد تمرین کنیــد، ترشح تستوسترون نیز بیش‌ازحد ميشود و باعث اختلال در نیروی جنســی‌ خواهد شد.

 

شما بایــد حجم تمرینات خود را کم‌کم افزایش دهیــد تا دچار تمرین‌زدگی نشویــد.

 

تاثیر روابط جنســی‌ بر تمرینات بدنسازی

بعضی‌ از بدنسازان از رابطه جنســی‌ هراس دارند و ميگویند که در روابط جنســی،‌ میزان زیادی تستوسترون از بین ميرود. این موضوع خیلی‌ وقت است که در میان بدنسازان وجود دارد؛‌ اما بایــد بگوییم که رابطه جنســی‌ افزایش تستوسترون در بدن ميشود.

 

با افزایش تستوسترون در بدن، عضله‌سازی و عملکرد ورزشی بیشتر خواهد شد. شما بایــد به زمان انجام رابطه جنســی‌ دقت داشته باشیــد. برقراری رابطه جنســی‌، قبل از تمرین و یا مسابقه ورزشی باعث خستگی‌ عضلات و عملکرد ضعیف شما ميشود.

 

پس بهتر است که لذت رابطه جنســی‌ را به بعد از تمرینات موکول کنیــد.

 

تاثیر تمرینات بدنسازی بر رابطه جنســی‌

همان‌طور که گفته شد روابط جنســی‌ تاثیر مثبتی بر بدنسازی بگذارد. تمرینات بدنسازی ميتواند در زندگی‌ جنســی‌ ما نیز تاثیرات خوبی داشته باشد. در ادامه، چند مطلب در مورد بدنسازی بیان ميکنیم که باعث ميشود روی رابطه جنســی‌ شما تاثیرگذار ‌باشد.

 

بعضی افراد ميخواهند به درصد چربیِ‌ تک‌رقمي برسند. آنها به این دلیل که چربی‌ بدنشان بسیار کم شده، سطح میل جنســی‌‌شان نیز به شدت کاهش ميیابد.

 

همچنین در کنار این مشکل، ممکن است این افراد انرژی لازم برای برقراری رابطه جنســی‌ را نداشته باشند. اگر زندگی‌ جنســی‌ شما دچار مشکل شده، بایــد به درصد چربی‌ بدن خود توجه داشته باشیــد.

رابطه جنسی برای بدنسازها مفید است یا مضر؟

البته یکی‌ دیگر از موارد مهم، مکمل‌هایی است که مصرف ميکنیــد. بی‌نتیجه بودنِ مکمل‌ها، ميتواند عملکرد جنســی‌ و میل جنســی‌ شما را کاهش دهد. پس در انتخاب نوع مکمل خود دقت لازم را داشته باشیــد.

 

و در پایان هم بایــد به این مورد اشاره کنیم که به جز تمام مواردی که ذکر شد، شما ميتوانیــد هم یک زندگی‌ جنســی‌ فوق‌العاده‌ داشته باشیــد و هم بیشترین نتایج را از تمرینات بدنسازی خود دریافت کنیــد.

 

پس از این به بعد، یادتان باشد در مورد زمان برقراری رابطه جنســی‌ خود دقت داشته باشیــد؛ اما نیازی نیست نگران ضعیف‌شدن پاها و از دست‌رفتن تستوسترون باشیــد.

 

نیک شو دات کام

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا