پزشکی و بهداشتی

رابطه بین تیپ های بدنی و سلامت افراد

رابطه بین تیپ های بدنی و سلامت افراد

می دانیم که افراد تیپ های بدنی خاصی دارند، تیپ و استایل های بدنی با سلامت افراد رابطه جالبی دارد که در این مطلب به آن می پردازیم.

رابطه بین تیپ های بدنی و سلامت افراد

مي توانید با پی بردن به تـیـپ بدنی خود، لباس مناسب هیکل خودتان انتخاب کنید، ورزش مناسبی که به بدنتان فرم دهد انجام دهید و مهمتر از همه اینکه بدنی سالم داشته باشید. حتما مي پرسید چگونه؟ این نوع تقسیم بنـدی محل تجمع چربی ها را در بدن مشخص مي کنـد. به عنوان مثال در تـیـپ سیب محل ذخیره چربی بالاتنه مي باشد.

 

در تـیـپ گلابی، محل ذخیره چربی باسن مي باشد.در تـیـپ موز چربی ها در قسمت خاصی ذخیره نمي شونـد. دانستن محل تجمع چربی ها در بدن به شما کمک مي کنـد که بفهميد چه نوع مشکلات و بیماریهایی ممکن است برایتان بوجود آید.

رابطه بین تیپ های بدنی و سلامت افراد

گلابی

قاعدتا افراد با تـیـپ گلابی در خطر بیماری سنـدروم متابولیک قرار دارنـد. تحقیقاتی چنـد نشان دادنـد که تجمع چربی در باسن، پاها و ران مي توانـد نقش حفاظت از بدن را داشته باشد. چربی های پایین تنه ميزان چمرین و اومنتین را که باعث بروز التهاب و مقاومت به انسولین مي شونـد، بالا مي برد.

 

راه حل

البته خیلی ها دوست دارنـد که هیکل تـیـپ گلابی و باسن بزرگ داشته باشنـد. به این افراد پیشنهاد مي کنم که در ميزان قنـد خون احتیاط زیادی به خرج دهنـد. شیرینی های کمتری استفاده کرده و با تمرین و ورزش به هدف خود برسنـد.

 

موز

این صحیح است که این افراد لاغر هستنـد اما خوردن غذاهای پرچرب و ناسالم حتی برای این تـیـپ های بدنی نیز مي توانـد خطرات احتمالی را داشته باشد. پس نتیجه مي گیریم که آن ها نیز باید غذاهای سالم خورده و رژیم غذایی مناسبی داشته باشنـد.

 

سیب

تـیـپ های بدنی سیب که محل تجمع چربی در قسمت بالا تنه آن هاست معمولا بسیار پرخور هستنـد و نمي تواننـد حتی جلوی پرخوری خودشان را بگیرنـد. هرچه بیشتر پرخوری کنید چربی های بیشتری در بالاتنه ذخیر ه خواهد شد.

 

راه حل

قبل از اینکه پرخوری یک مشکل اساسی برای شما ایجاد کنـد باید آن را کنترل کنید. پس غذاها و خوراکی هایی که پرخوری را تحریک مي کننـد در خانه نگه نـدارید. هميشه مجله های غذا در خانه داشته باشید. چون این مجله ها اطلاعات زیادی درباره غذاهای سالم و برنامه های سالم غذایی به شما مي دهد.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا