دکوراسیون و چیدمان

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی | خانه کوچک و شیک

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی | خانه کوچک و شیک

با هم سری بزنیم به خانه یک زوج جوان در اندیشه کرج تا دکوراسیون خوش رنگ و شیک آن را با هم ببینیم. به کار بردن سلیقه در منزل ایرانی ها امری اســـت که به توان مالی بستگی دارد اما خب خیلی ها هم هستند که با قیمت های بسیار مناسبی خانه شان را خیلی شیک چیدمان می کنند.دکوراسیون خانه‌هایی که در یک دوره زمانی انجام شده اند، اگر با توجه به نیاز‌های روز و البته وسایل به روز انجام شده باشند، ردی از مدرنیته را در خود به جای ميگذارند.

 

سبک مدرن یکی از سبک‌های دکوراسیون محبوب برای زوج‌های جوانی اســـت که زندگی خود را به تازگی آغاز کرده اند و دوست دارند با شیک بودن در عین سادگی همه چیز را چیدمان کنند. در این مطلب به خانه زوج جوان دیگری رفته ایم. دکوراسیون خانه مدرن مهتاب را با ما دنبال کنید:

 

خانه مهتاب در یک نگاه

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی | خانه کوچک و شیک

تعداد افراد ساکن: ۲ نفر

شغل خانم خانه: طراح گرافیک / شغل همسر: طراح گرافیک و مدیر تبلیغات

موقعیت شهر: اندیشه

متراژ فضا: ۵۲ متر مربع

سال ساخت: ۱۳۹۲

طبقه: سوم

ملک شخصی

تعداد اتاق خواب: یک خوابه

تعداد سرویس بهداشتی: یک عدد

سبک دکوراسیون: مدرن

رنگ‌های غالب: طوسی، صورتی، فیروزه‌ای

ویژگی برجسته طراحی: ساده و خلوت بودن فضا

طراح: مهناز دارچینی

مدت زمان طراحی داخلی: طراحی ۱ ماه و خرید وسایل ۴ ماه

بازسازی شده

 

دکوراسیون خانه مدرن با سلیقه مهتاب و طراحی خواهرش

سبک دکوراسیون منزل ما مدرن اســـت، من عاشق رنگ طوسی هستم و به نظر من با تلفیق رنگ فیروزه‌ای زیبایی این رنگ به اوج ميرسد. این ترکیب رنگی باعث ایجاد آرامش در فضا گردیده اســـت؛ که با اضافه کردن رنگ صورتی ملایم، رنگ سوم را وارد فضای داخلی خانه کردیم.

 

براى نورپردازى فضای داخلی منزل از هالوژن، نورهاى تعبیه شده در سقف کاذب وهمچنین از لوستر کاملا مدرن برای آشپزخانه و لوستر اســـتیل برای پذیرایی اســـتفاده شده اســـت که حال و هواى بهترى به خانه داده اند. دیوار‌ها با پایه رنگ سفید در ترکیب با طوسى روشن اســـتفاده شده تا با قرار گرفتن میز تلویزیون به رنگ سفید در کنار دیوار کوچک طوسی رنگ، جذابیت بصری و کنتراســـت زیبایی ایجاد کند. اتاق خواب به رنگ نسکافه‌ای ملایم به دلیل روتختی کرم رنگ و سرویس خواب سفید و چوب خود رنگ اســـتفاده شده تا هارمونی چشم نوازی ایجاد گردد.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی | خانه کوچک و شیک

طراح دکوراسیون خواهر عزیزم خانم مهناز دارچینی، یکی از آرشیتکت‌های به نام در زمینه طراحی و دکوراسیون داخلی اســـت که با توجه به فضا و نیاز‌های ما این خانه را طراحی کردند. با توجه به اینکه رشته تحصیلی من گرافیک اســـت، دانستن علم رنگ شناسی و تناسبات رنگ و اینکه چه مقدار رنگ فیروزه‌ای و صورتی در کنار رنگ طوسی قرار بگیرد، قطعا بسیار کمک کننده بوده اســـت. همچنین تمامی وسایل با وسواس و با صرف وقت وحوصله‌ی بسیار زیاد و همچنین با نظر مستقیم طراح دکوراسیون خانم مهناز دارچینی خریداری شده اســـت. به دلیل کوچک بودن متراژ خانه قطعا باید انتخاب‌های بسیار هوشمندانه‌ای برای اســـتفاده بیشتر از فضا انجام ميشد.

 

در دکوراسیون بیشتر از رنگ‌های روشن جهت بزرگتر دیده شدن منزل اســـتفاده شده اســـت. یک مبل ال ساده طوسی رنگ با پایه‌های چوبی که با کوسن هاى صورتى رنگ و فیروزه‌ای در اندازه‌های مختلف لکه گذارى شده اند نیز به کار برده شد. همچنین از یک صندلى راک در کنار شومینه با کوسن به رنگ صورتی و در کنار گل و شمع بنفش حس آرامش بخشی را ایجاد کرده اســـت. فرشی از جنس پوست و فرش جلوی مبلمان اصلی در دو تنالیته طوسی رنگ و دست بافت گرمایى به فضا ميدهد که هم مدرن هستند و هم خاص.

 

مبلمان و وسایل در نشیمن کوچک خانه

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی | خانه کوچک و شیک

مبلمان: مبلمان نقشینه، حدود ۹ میلیون تومان

میز تلویزیون: ۱.۲ میلیون تومان

میز جلو مبلی: مبلمان یاشیل، ۲ میلیون تومان

میز و صندلی غذاخوری: مبلمان ماجان، ۸ میلیون تومان

لوستر: ۱.۸ میلیون تومان

آباژور: ۷۰۰ هزار تومان

لوازم دکوری: نمایندگی بازل و یاتاش، حدود ۴ میلیون تومان

کنسول: ۲.۵ میلیون تومان

فرش: برند کیمیا شعبه شریعتی، ۳ میلیون تومان

 

چیزی که بیشتر از همه در دکوراسیون منزل ما مطرح اســـت این نکته هست که پایه مبل، میز نهارخوری، کنسول، میز‌های جلو مبلی، آباژور و سرویس خواب همه از جنس چوب خودرنگ ساخته شده اند. پارچه اســـتفاده شده برای سرویس چوب از یک برند تهیه و به فروشگاه‌هایی که مبلمان، آباژور و صندلی‌های نهارخوری خریداری شده تحویل گردید تا یکدستی زیبا و چشم نوازی ایجاد شود و این امر خود باعث صرف هزینه و وقت زیادی بوده اســـت. در کنار این چیدمان، شمع و شمع آرایى متناسب با دکوراسیون و اســـتفاده از آباژور، فضا را رمانتیک‌تر کرده اســـت.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی | خانه کوچک و شیک

فضای کنار آشپزخانه هم برای قرار دادن میز و صندلی ناهارخوری در نظر گرفته شده اســـت. دسترسی سریع به آشپزخانه به منظور رفت و آمد راحت بهترین انتخاب برای دکوراسیون غداخوری اســـت. رنگ سفید در انتخاب رنگ میز و پارچه صندلی‌های میزبان از رنگ پارچه فیروزه‌ای کوسن مبلمان اســـتفاده شده و رنگ ۶ صندلی مهمان به رنگ طوسی مبلمان اســـت، همین ترکیب رنگی باعث ایجاد فضای دلنشین گردیده اســـت. پرده هاى حریر سفید ساده شیک و مدرن بودن خانه را حفظ ميکنند.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی | خانه کوچک و شیک

دکوراسیون اتاق خواب ایرانی به سبک مدرن

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی | خانه کوچک و شیک

سرویس خواب: ۶.۲ میلیون تومان

آباژور: برند ایکیا هر یک به قیمت ۲۵۰ هزار تومان

یک گلدان به همراه گل: برند ایکیا ۱۷۰ هزار تومان

لوستر: ۷۵۰ هزار تومان

تشک: برند رویا، ۸۰۰ هزار تومان

روتختی: برند یاتاش، ۱.۴ میلیون تومان

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی | خانه کوچک و شیک

در دکوراسیون اتاق خواب از سرویس خواب مدرن و سفید رنگ در کنار روتختی به رنگ کرم و برند محبوب من یاتاش اســـت. در کنار رنگ دیوار نسکافه‌ای که ردی از طوسی در این رنگ به چشم ميخورد، ادامه دهنده ترکیب رنگی فضای کلی خانه اســـت.

 

کابینت سفید در آشپزخانه مدرن

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی | خانه کوچک و شیک

کابینت: ۶.۸ میلیون تومان

یخچال: برند ال جی، ۷ میلیون تومان

اجاق گاز: برند اخوان، ۱ میلیون تومان

ماشین لباسشویی: برند ال جی، ۳.۲ میلیون تومان

ماشین ظرفشویی: برند ال جی، ۳.۴۷ میلیون تومان

مایکروفر: برند ال جی، ۱.۲ میلیون تومان

لوستر: ۳۵۰ هزار تومان

لوازم دکوری: برند ایکیا

ظروف سرو و پذیرایی: برند مپکو

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی | خانه کوچک و شیک

در قطب اصلى خانه یعنی دکوراسیون آشپزخانه، کابینت سفید به کار برده شد. اســـتفاده از این نوع کابینت هم حس تمیزى و روشنایى را به خانه ما بخشیده اســـت. به نظر من این راز تمیز به نظر آمدن یک آشپزخانه اســـت، چون رنگ سفید در عین سادگى و شیک بودن، همیشه زرق و برق دارد.

 

توصیه مهتاب: دکوراسیون خانه را به سبک خود بچینید

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی | خانه کوچک و شیک

در دکوراسیون خانه هایمان باید سبک و علاقه خودمان را متناسب با روحیه و شخصیتمان خلق کنیم و ميتوان با به کار بردن رنگ‌های زیبا در خانه، آن را تبدیل به یک خانه رویایی کرد تا در نهایت سادگی حس آرامش را تداعی کند و این مهم نیاز به وقت و حوصله زیادی دارد.

 

 

مطالب بیشتر:

مدل های طراحی دکوراسیون برای زوج های جوان

خانه ای با دکوراسیون مدرن و المان های ایرانی در محله سهروردی

 

 

3.3/5 - (6 امتیاز)

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا