دکوراسیون و چیدمان

دکوراسیون اتاق خواب تازه عروس و دامادها

دکوراسیون اتاق خواب تازه عروس و دامادها

زوج های خلاق و موفق از استعدادهای خود در چیدمان لوازم خانه خود نیز استفاده ميکنند.زوج هاهمه ی عوامل تاثیر گذار در محیط خانه راحفظ مي کنند از جمله وجود گیاهان طبیعی مخصوصا در اتاق خواب  و بکاربردن از رنگ های مناسب که ارامش بخش باشد.زوج های موفق و شاد در فضایی سرشار از آرامش و زیبایی زندگی مي کنند. در کنار لوازمي که دوست دارند و با عشق برای خانه شان تهیه کرده اند.

 

مي توان گفت، هارمونی نهفته در وسایل موجود در خانه تا حد زیادی بر احساس خوشبختی و صميميت زوجین، تاثیر گذار است و باعث مي شود فضایی دوستانه و گرم بر محیط خانه حاکم شود. در اینجا قصد داریم چند نکته برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب زوجین را با شما در ميان بگذاریم تا بتوانید بر بهبود و صميميت روابط، تاثیر عميقی بگذارید!

 

یک لیست بلند بالا برای اتاق خوابتان بنویسید

دکوراسیون اتاق خواب تازه عروس و دامادها

قدم اول در طراحی اتاق زوجین، تهیه یک لیست از تغییراتی است که قصد انجام آن را دارید. برای نشان دادن یک روحیه راسخ و منظم باید هماهنگی در رنگ دیوارها، رویه مبلمان، فرش و پرده ایجاد کنید. به صورتی که بتوانید به یک هارمونی مناسب بین رنگ و طرح در تمام اشیاء دست یابید. انتخاب یک رنگ روشن برای دیوارها، تاثیر فوق العاده ای بر روی آرامش فکر و بینایی مطلوب، دارد. از استفاده رنگ های ناهماهنگ و تکراری پرهیز کنید. زیرا ایجاد استرس و خستگی را در افراد افزایش مي دهد.

 

پرده ای از جنس طبیعت در اتاق خواب زن و شوهر

به گزارش نیک شو ،برای انتخاب طرح پرده بهتر است از طرح هایی با خطوط افقی استفاده کنید. خطوطی با رنگ های سبز یا آبی کم رنگ، مي توانند حس همبستگی و محبت را القاء کنند. استفاده از کرکره های چوبی که به دور از زرق و برق هستند، مي تواند فضای متفاوت همراه با عشق و سادگی را ایجاد کند.

 

یک فضای گپ و گفت برای زوجین بسازید

دکوراسیون اتاق خواب تازه عروس و دامادها

حذف کردن وسایل اضافی و نا کارآمد، مي تواند فضای اتاق ار بهبود ببخشد. بهتر است قبل از هر اقدامي، ابتدا لوازم اضافی را به دیگران ببخشید، تا اتاقی دلبازتر داشته باشید. تهیه یک مبل راحتی دو نفره، مي تواند فضای رویایی دو نفره ای را خلق کند. فضایی برای گپ و گفت دو نفره، که با یک ميز کوچک پر از گل، مزین شده باشد.

 

تاثیر نور را در اتاق خواب زوجین جدی بگیرید

دکوراسیون اتاق خواب تازه عروس و دامادها

برای نورپزدازی اتاق خواب، بهتر است از چند رنگ کمک بگیرید. البته استفاده از نور طبیعی در اتاق را نباید فراموش کنید. بکار گیری هالوژن های رنگی که نور را به صورت کنترل شده بر قسمتی که دوست دارید بتاباند، یک ایده فوق العاده است. خوشبختانه امروزه در اکثر سرویس های خواب، امکان تعبیه انواع هالوژن، با قابلیت های مختلف وجود دارد. توجه داشته باشید استفاده از نور سفید یا مهتابی به تنهایی، محیط اتاق را بی روح و سست مي کند.

 

رنگ های پر کاربرد در اتاق خواب زن و شوهر

دکوراسیون اتاق خواب تازه عروس و دامادها

باید توجه داشت که رنگ ها این قدرت را دارند که سطح انرژی مثبت را در بین زوجین تا حد بالایی تقویت کنند، پس در استفاده از آنها، در تمام قسمت های خانه دقت داشته باشید.

 

رنگ قرمز، شور و اشتیاق را به همراه دارد.

رنگ آبی، آرامش را به محیط مي آورد.

رنگ سبز، صبر و سکوت فکری را به فضا هدیه مي دهد.

رنگ زرد، حس سبکی و هیجان را به محیط القا مي کند.

 

در چیدمان اتاق خواب خاطرات را حفظ کنید

دکوراسیون اتاق خواب تازه عروس و دامادها

خاطرات را زنده نگه دارید. گلچینی زیبا از عکس های دوران آشنایی و عروسی زوجین، مي تواند علاوه بر یادآوری خاطرات شیرین، قسمتی از دیوار خالی اتاق را زینت ببخشد. همچنین مي توانید از چند اثر هنری شخصی که خودتان طراحی کرده اید استفاده کنید و حس و حال اتاق را دگرگون سازید.

 

کلکسیونی از هدایا بسازید

دکوراسیون اتاق خواب تازه عروس و دامادها

از خرید لوازم گران قیمت و مد روز چشم پوشی کنید و وسایلی که دوست دارید و یا از آن خاطره دارید را به اتاق خواب تان بیاورید. اشیایی که با دیدن آنها حس آرامش و شادی در درون تان شکوفا مي شود. قسمتی از اتاق را به جاگذاری هدایای همسرتان اختصاص دهید. آنها را طوری بچینید که با دیدن شان، خاطرات خوش را یادآوری کنید و حس قدردانی را زنده نگه دارید. یک نورپردازی خاص مي تواند بر جلوه گری آنها، بیافزاید.

 

یک آباژور و آینه برای اتاق خواب دونفره تان تهیه کنید

یک آباژور مناسب برای کنار تخت خواب تان تهیه کنید. دقت داشته باشید سبک و رنگ آن را مناسب با چیدمان و رنگ اتاق انتخاب کنید. استفاده از آینه بر روشنایی اتاق مي افزاید و همچنین محیط را دلباز تر مي کند. دقت کنید آینه را در جایی قرار ندهید که تابش مستقیم نور را داشته باشید.

منبع : سایت چیدانه

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا