ورزش و سلامتی

دویدن رو به عقب حرکت معجزه آسای ورزشی

دویدن رو به عقب حرکت معجزه آسای ورزشی

دویدن رو به عقب حرکت معجزه آسای ورزشی

دویدن رو به عقب یا دویدن معکوس بهترین تاثیرات را روی سلامتی افراد دارد. به شما توصیه می کنیم در تمریناتی که انجام می دهید حتما دویدن معکوس را نیز در برنامه خود قرار دهید. جالب است بدانید که دویدن معکوس بسیار بیشتر از دویدن معمولی کالری میسوزاند و بسیار موثر و مفید است. همه ما دوست داریم تکنیک های جدید برای سلامت یاد بگیریم و چه بهتر که این تکنیک ها به کاهش وزن هم کمک کنند. بنابراین امروز می خواهم چیز جدیدی به شما یاد بدهم. “دویدن رو به عقب” ورزشی که طرفداران زیادی در دنیا دارد.

 

در این ورزش تنها کاری که لازم است انجام دهید دویدن به عقب است. این ورزش موثر و قوی به پاها و کمر هیچ آسیبی وارد نمیکند و نیم تنه پایین بدن را قوی تر و متعادل تر میسازد.

دویدن رو به عقب حرکت معجزه آسای ورزشی

فایده های دویدن رو به عقب برای کاهش وزن
به گزارش نیک شو، این تمرین یک ورزش کاملا هوازی است و نه تنها کالری زیادی می سوزاند بلکه با تمرین دادن گروه های عضلانی به خصوص عضله چهار سر ران یک تمرین کامل است.هر ۱۰۰ قدم به عقب برابر است با ۱۰۰۰ قدم عادی به جلو و هر یک جهش در دویدن به عقب برابر است با ۶ جهش در ورزش دوی عادی به جلو. بنابراین هم کالری زیادی میسوزانید و هم زمان زیادی را از دست نمیدهید.

 

فایده های دویدن به عقب
پاها و ماهیچه را قوی و محکم می کند .دویدن به عقب بدون اینکه هیچ فشاری به زانوها وارد شود ماهیچه ها را تقویت میکند. همچنین ماهیچه هایی که در دویدن به جلو تاثیری نمیبینند را تقویت می کند به عنوان مثال ساق پا، عضلات ساق پا و عضله های چهار سر ران.

 

به زانوها آسیبی نمی رساند و آن ها را بازسازی میکند
وقتی به جلو می دوید در واقع یک حرکت را دائم دارید تکرار می کنید و این باعث عدم تعادل و ایجاد مشکلات حاد برای زانوها می شود. دویدن رو به عقب تاثیر کمتری روی زانوها دارد و تعادل بین گروه های عضلانی مخالف را بیشتر می کند. بنابراین هم راه رفتن شما را بهتر می کند و هم آسیب ها را کاهش می دهد.

 

دید پیرامونی چشم و تعادل را تقویت میکند
از آن جایی که در دویدن به عقب پشت سرتان را نمی بینید که چه چیزی سر راهتان قرار دارد بنابراین حس شنوایی تان را تقویت می کند.

 

برای مغز مفید است
تغییر برنامه های ثابت و روتین ورزش و حرکت دادن ماهیچه ها در یک جهت کاملا مخالف باعث می شود مغز متفاوت فکر و عمل کند.

 

اندام را زیبا می کند
وقتی به عقب راه می روید خود به خود و به طور طبیعی پشت تان را صاف می کنید. این ورزش کمر دردی که در اثر خمیده راه رفتن ها ایجاد شده است را کاهش می دهد.

 

ماهیچه های شکمی را تقویت می کند
پشت صاف و شکم سفت از ویژگی های دویدن به عقب هستند. وقتی با کمر صاف راه بروید روی ماهیچه های شکم تاثیر بیشتری می گذارد.

 

توصیه های مفید
اگر میخواهید ورزش دویدن رو به عقب را امتحان کنید پیشنهاد میکنم در مسیری که میشناسید این کار را شروع کنید.اگر دوست ندارید با این سبک ورزش در فضای بیرون جلب توجه کنید میتوانید داخل خانه روی تردمیل آن را امتحان کنید.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا