پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • دوکاری و تاجرانی که در خانه پول درمی آورند

  مجموعه : موفقیت و پیشرفت

  دوکاری و تاجرانی که در خانه پول درمی آورند

  امروزه بسیاری از کارها در فضای آنلاین و مجازی انجام می شود و بهترین درآمدها را می توان از این بستر کسب نمود. این کارها را نیز بصورت دورکاری انجام می دهند. پیشرفت تکنولوژی باعث شده بتوانید یک کسب و کار تمام عیار را از اتاق های خانه تان اداره کنید و حتی به صادرات بپردازید. به نظر شما مي شود در خانه به راحتی لم داد و کسب و کاری راه انداخت؟

   

  اگر چند سال پیش این سوال را مي پرسیدید مسلما جواب منفی بود. ولی اکنون با توجه به پلتفرم های جدید تقریبا با اطمينان مي توان گفت جواب مثبت اســت.

   

  به تازگی انواع پلتفرم های فروشگاه ساز، حسابداری، انبارداری و حتی صادرات به صورت آنلاین در دسترس قرار گرفته اند و باعث شده اند تا شما بتوانید یک فروشگاه آنلاین بسازید.

   

  درگاه پرداخت خود را روی آن قرار دهید، به صورت آنلاین تبلیغات کنید، از انبار با گوشی جنس تان را به در منزل مشتری بفرستید و حسابداری کل این تراکنش ها را بدون داشتن دانش خاصی در زمينه حسابداری انجام دهید.

   

  حتی اگر محصولتان خاص باشد مي توانید جنس را در معرض دید خارجی ها گذاشته و با جلب نظر آنها، به صورتی هر چند محدود صادرات کنید.

   

  برای این که کاملا با روند این فعالیت ها و هزیــنه های آن آشنا شوید، به سراغ هرکدام از این پلتفرم ها رفته ایم و روش کار و هزیــنه های آنها را برای شما محاسبه کرده ایم تا بدانید راه اندازی یک کسب و کار تمام آنلاین تقریبا چقدر هزیــنه بر مي دارد.

  دوکاری و تاجرانی که در خانه پول درمی آورند

  فروشگاه ساز آنلاین

  توجه کنید که بسیاری از ما برای فروش محصولات خود نیاز به یک فروشگاه داریم. فروشگاهی ترجیحا مجازی که بتوانیم با خیال راحت از خانه آن را کنترل کرده و کارهای خود را سامان بدهیم. ولی واقعا چند نفر از ما دارای دانش و مهارت ساخت فروشگاه اینترنتی هستیم؟

   

  به همين خاطر خارج از بحث ساختن سایت، شغلی به اسم فروشگاه ساز ایجاد شده اســت. در حقیقت طراحی فروشگاه اینترنتی یکی از حرفه های در حال توسعه در ایران اســت.

   

  امروزه بسیاری از کسب و کارها در کنار طراحی سایت و معرفی محصول خود، اقدام به طراحی فروشگاه اینترنتی نیز مي کنند. از آنجایی که طراحی فروشگاه اینترنتی به صورت اختصاصی، به دلیل داشتن امکانات بسیار، نیازمند صرف هزیــنه نسبتا بالایی اســت.

   

  برخی از کسب و کارهای کوچک از انجام طراحی فروشگاه اینترنتی صرف نظر مي کنند. فروشگاه ساز در واقع یک افزونه اســت که امکانات فروشگاهی را به طراحی سایت اضافه مي کند.

   

  امکاناتی نظیر خرید آنلاین، سبد خرید، ارائه محصول و توضیحات مرتبط و غیره در فروشگاه ساز ارائه شده اســت. امروزه تعداد زیادی فروشگاه ساز وجود دارند که هرکدام به صورتی مي خواهند دل شما را ببرند.

   

  طراح فروشگاه اینترنتی با اســتفاده از قالب های آماده، نیازمند هزیــنه کمي اســت اما برای کسب و کارهای بزرگ و آن دسته از افرادی که رتبه سایت برای آنها مهم اســت، توصیه نمي شود. این دسته از افراد و کسب و کارها مي توانند در صورت تمایل به طراحی فروشگاه اینترنتی اختصاصی بپردازند.

  دوکاری و تاجرانی که در خانه پول درمی آورند

  هزیــنه آن چقدر اســت؟

  شما دو راه پیش رو دارید. اول این که به سراغ سایت هایی مانند دیجی کالا رفته و بدون هزیــنه در آنجا محصول خود را برای فروش بگذارید. مي توانید این کار را به عنوان یک غرفه گرفتن در یک بازار بزرگ در نظر بگیرید.

   

  معمولا این کار شامل هزیــنه برای شما نمي شود ولی سایت مورد نظر در سود شریک مي شود. مثلا برای دیجی کالا ممکن اســت به حدود 20 درصد برسد و برای سایتی با بازدید کمتر، ممکن اســت روی پنج درصد بایستد.

   

  از طرفی مي توانید سایت خود را داشته باشید. در این مورد بسته به اینکه شما چقدر سفارشی سازی داشته باشید، هزیــنه یک فروشگاه ساز متفاوت اســت.

   

  اگر بخواهید خیلی حرفه ای عمل کنید، باید قید فروشگاه ساز را زده و یک سایت کامل طراحی کنید. سایتی که هزیــنه آن احتمالا زیر چهار ميلیون تومان نمي شود.

   

  از طرفی بعضی سایت ها به شما پیشنهاد یک فروشگاه آنلاین رایگان مي دهند ولی خود را در سود شما شریک مي کنند. این سود معمولا زیاد نیست و حدود دو تا پنج درصد به ازای هر خرید اســت.

   

  اینکه شما کدام یک از این سه روش را انتخاب کنید با خودتان اســت، ولی به نظر ما یک سایت مخصوص خودتان از بقیه موارد بهتر اســت.

   

  انبار آنلاین

  فرض کنیم فروشگاه خود را ساختید، ولی نیاز به یک انبار برای ذخیره کردن جنس های خود دارید. احتمالا اگر در فکر کسب و کار بزرگی باشید، خانه نه شرایط و نه ظرفیت نگه داری از کالاهای شما را دارد.

   

  اجاره کردن انبار هم هزیــنه ها و دردسرهای خاص خود را دارد که برای یک کسب و کار کوچک معمولا به صرفه نیست. اینجا اســت که انبارداری آنلاین به کمک شما مي آید. شما مي توانید با اســتفاده از سرویس انبارداری هوشمند پرداخت، در کمتر از یک روز انبار خود را اجاره کنید.

   

  انبارهای مکانیزه ای با امنیت بالا وجود دارند که فقط کافی اســت توسط کامپیوتر یا موبایل به پلتفرم آن وصل شده و انبار خود را مدیریت نمایید. این انبارها کالاها را طبق قوانین و ضوابط اســتاندارد از شما تحویل گرفته و کالای شما را براساس حجم و دسته محصول در فضای مناسب قرار مي دهند.

   

  پس از ورود کالا به انبار پلتفرم موجودی شما را نمایش مي دهد و ثبت درخواســت شما در پلتفرم پرداخت کالاها برای مشتریان ارسال مي شود. و همچنین مي توانید با روش های ساده و اســتاندارد (ماژول های آماده و API) موجودی کالا و درخواســت ارسال سفارش را به نرم افزارهای خود متصل کنید.

  دوکاری و تاجرانی که در خانه پول درمی آورند

  هزیــنه آن چقدر اســت؟

  معمولا این انبارها به ازای وزن و قیمت کالا از شما هزیــنه دریافت مي کنند. این هزیــنه ها بسته به شرکت ها و متغیرهای مختلف بسیار متفاوت بوده و ممکن اســت از رایگان تا روزی چند هزار تومان به ازای هر محصول برای شما تمام شود.

   

  ولی بحث ارسال داســتان دیگری اســت. هزیــنه های ارسال از انبار نیز با توجه به قیمت و وزن متفاوت هستند. مثلا جنسی با قیمت حدود 10 هزار تومان و وزن نیم کیلو برای شما بین سه تا پنج هزار تومان آب مي خورد.

   

  در عین حال جنسی با قیمت مثلا دو ميلیون تومان و وزنی 20 کیلوگرمي، ممکن اســت حدود 27 تا 45 هزار تومان خرج روی دستتان بگذارد.

   

  صادرات آنلاین

  ممکن اســت کمي غیرقابل باور باشد ولی شما مي توانید از همان خانه کار صادرات را نیز انجام دهید. البته صادرات در مقیاس بزرگ و با اهداف همکاری های بلندمدت تجاری از طریق در خانه ماندن محقق نشده و نیاز به یک کفش آهنین برای پیگیری امور و کاغذبازی هایش دارد.

   

  ولی فرض را بر این بگیریم که شما یک محصول خاتم کاری تولید کرده و مي دانید که خارجی ها از آن اســتقبال زیادی خواهندکرد؛ ولی چگونه باید آن را به دستشان برسانید؟

   

  خارج از آنکه مي توانید سایت خود را در معرض دید جهانیان قرار دهید، مي توانید به سایت هایی که مخصوص فروش کالای ایرانی به خارجی ها هستند بروید و جنس خود را برای فروش بگذارید.

   

  روش کار این سایت ها به این صورت اســت که تامين کنندگان کالای ایرانی پس از ثبت نام و تکميل پروفایل در این سامانه و دریافت تایید اولیه، کاتالوگ کالاهای خود و نیز اطلاعاتی در خصوص ميزان و توان تولید یا تامين کالا، موجودی کالا، قیمت کالا و کلیه اطلاعات مربوط به آن را در این سامانه ثبت مي کنند.

  دوکاری و تاجرانی که در خانه پول درمی آورند

  از طرف دیگر تامين کنندگان سرویس های حمل داخلی و بین المللی و نیز تامين کنندگان سرویس های مربوط به تشریفات قانونی صادرات، تامين کنندگان سرویس های بسته بندی حمل سنگین یا سبک و کلیه سرویس های مورد نیاز در زنجیره فروش داخلی و بین المللی کالاهای ایرانی، نیز در این سامانه ثبت نام کرده و کاتالوگ سرویس های خود را ثبت مي کنند.

   

  هزیــنه آن چقدر اســت؟

  در این سرویس ها معمولا کل هزیــنه حمل و نقل و مالیات و غیره به عهده خریدار خارجی اســت. از این طریق اگر در کار صادرات باشید، هزیــنه های شما تامين مي شود. ولی اگر فروشنده باشید، شما مانند داســتان فروشگاه های داخلی، یک غرفه داشته و باید به ازای فروش هر جنس درصدی پرداخت کنید.

   

  این درصدها معمولا بسته به جنس محصول متغیر اســت. مثلا کتاب ممکن اســت حدود چهار درصد باشد در حالی که صنایع دستی به 10 درصد هم مي رسد. این دیگر به نوع سایت و ویژگی هایی که به دنبال آن هستید بر مي گردد.

   

  حسابداری آنلاین

  معمولا بسیاری از افراد به سیستم های حسابداری نرم افزاری آشنا هستند و یا با آنها کار کرده اند. ولی وقتی صحبت از حسابداری ابری و یا همان حسابدار آنلاین مي شود معمولا کسی اطلاعی از آن نداشته و به دیده تردید به شما نگاه خواهدکرد.

   

  در یک تعریف ساده، پردازش ابری، روشی اســت که با اســتفاده از اینترنت بتوان به نرم افزار در فضایی دسترسی داشت که هیچ نیازی به حضور افراد بر روی یک کامپیوتر خاص نخواهدبود و نیازی به نصب نرم افزار روی سیستم های مختلف نیست.

   

  فناوری ابری به شما این امکان را مي دهد که روی یک سیستم با امکانات سخت افزاری اســتاندارد، نیازهای مدیریت داده ها و حسابرسی را انجام دهید.

   

  تنها چیزی که شما نیاز دارید یک مودم و اتصال به اینترنت اســت. اطلاعات وارد شده در برنامه حسابداری شما، مي تواند از هر جایی در جهان، مدیریت و به روزرسانی شود.

   

  و همچنین امکان ارتباط آنلاین در لحظه برای مدیران فراهم مي شود تا مستقیما با حسابدار در ارتباط باشند و مدیریت را از طریق برنامه حسابداری روی فناوری ابری پیش ببرند.

   

  به علاوه هزیــنه نگهداری داده ها و اطلاعات روی سرور ابری به مراتب کمتر از هزیــنه تهیه نرم افزار بر روی تمام سیستم ها و خریداری امکانات سخت افزاری اســت.

   

  و خلاصه با این نرم افزارها با خیال تخت مي توانید به حسابرسی کسب و کار خود بپردازید، بدون این که بخواهید با یک حسابدار سر و کله زده یا از کسب و کار آنلاین خود برای لحظه ای دور شوید.

  دوکاری و تاجرانی که در خانه پول درمی آورند

  هزیــنه آن چقدر اســت؟

  اول اینکه هر سایتی بنا بر تعریف خودش از حسابداری و امکاناتی که در اختیار شما مي گذارد، یک تعرفه جداگانه تعریف کرده اســت. مثلا یک سایت از تعداد نامحدود سند و برگه های شما پشتیبانی کرده و روی همه آنها یک عملیات ساده حسابداری انجام مي دهد.

   

  هزیــنه آن هم 350 هزار تومان برای یک سال مي شود. اگر به همين فرایند ساده بحث انبار و بازرگانی و دیگر چیزها را نیز اضافه کنید، هزیــنه شما به یک ميلیون تومان در ماه مي رسد. یک سایت دیگر برای حسابداری و سیستم خرید و فروش انبار از شما به صورت ماهانه 50 هزار تومان طلب مي کند.

   

  سایت دیگری هم تعداد سندها و فاکتور فروش ها را محدود کرده و در یک پلن، فقط 100 تای آنها را پشتیبانی مي کند. در ازای این سرویس نیز از شما 10 هزار تومان در ماه مي گیرد. البته در حالت نامحدود قیمت به 30 هزار تومان نیز مي رسد.

   

  تیم وب سایت نیک شو دات کام

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •