پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • دلار تتر چیست؟ | قیمت و خرید تتر USDT | کیف پول تتر

  مجموعه : ارز دیجیتال ، متاورس

  دلار تتر چیست؟ | قیمت و خرید تتر USDT | کیف پول تتر

  دلار تتر چیست؟ | قیمت و خرید تتر USDT | کیف پول تتر

  اگر سراغ ارزهای مجازی مانند بیت کوین یا اتریوم آمده باشید حتما نام تتر را هم شنیده اید ، تتر نوعی دلار اســـت اما از نوع مجازی آن و نکته مهم اینجاســـت کـــه قیمت ثابتی دارد. تتر یک ارز دیجیتالی اســـت بدین معنا کـــه هر یک تتر توسط یک دلار آمریکا پشتیبانی ميشود. بر اساس چنین ایده ای و از طریق توانایی عملیاتی ارزهای دیجیتالی ارزش دلار ثابت ميماند. در دنیای ارزهای دیجیتال مردم تتر را “سکـــه پایدار” ناميده اند.این ارز دیجیتالی در سال ۲۰۱۵ به نام Realcoin راه اندازی و نامگذاری شد و امروزه با ارزش ۲ ميلیارد دلار و با نام USDT، در گردش اســـت. با توجه به گزارش CoinMarketCap.com در ماه نوامبر سال گذشته، این ارز دیجیتالی با هک شدن ۳۱ ميلیون دلاری ضربه شدیدی خورد.

   

  پروژه تتر در نوامبر سال ۲۰۱۵ ميلادی با دو توکن USDT و EURT با عنوان دلار تتر و یورو تتر، کلید خورد. تتر در واقع یک ارز دیجیتال معادل ارزهای رایج قدیمي اســـت و هر کدام از این‌ها به ترتیب ارزشی دقیقا معادل دلار و یورو دارند. ارز دیجیتال تتر در ابتدا روی بلاک چین بیت کوین توسعه داده شده بود، اما در ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ اعلام شد کـــه به بلاک چین لایت کوین انتقال داده شده اســـت.

  دلار تتر چیست؟ | قیمت و خرید تتر USDT | کیف پول تتر

  نماد جهانی تتر

   

  تتر در واقع رمز ارزی اســـت کـــه برای صرافی ها نقدینگی فراهم ميکند و معامله گران ميتوانند به کمک آن از نوسان‌های بازار در امان باشند و یا از نوسان های بازار پول بیشتری به دست آورند، هم اکنون دو نوع رمز ارز تتر، برای دلار و یورو وجود داردتتر (USDT) ارز رمز نگاری شده‌ ای اســـت کـــه قرار اســـت ارزش آن بسیار نزدیک یا برابر با دلار باشد. ایده‌ی اصلی ایجاد آن، خلق رمز ارز با ثباتی بوده کـــه بتوان آن را مانند دلارهای دیجیتال به کار برد. کوین‌هایی کـــه به این منظور به کار برده ميشوند تا جایگزین با ثباتی برای دلار باشند با نام اســـتیبل کوین (stable coin) شناخته شده‌اند.

   

  ارز دیجیتال تتر محبوب‌ترین اســـتیبل کوینی اســـت کـــه حتی در بسیاری از صـــــرافــیهای مشهور، به عنوان جایگزینی برای دلار عمل ميکند. تتر پول‌ نقد را به ارز دیجیتال تبدیل کرده و یا ارزش کوین را تا سطح قیمت ارزهای ملی مثل دلار آمریکا، یورو و ین بالا ميبرد. تتر،‌ مانند دیگر کریپتوها از بلاکچین اســـتفاده ميکند؛ و بر خلاف دیگر کریپتوها این ارز ‌توسط دلار آمریکا پشتیبانی ميشود!!

   

  این به آن معناســـت کـــه هر تتر باید توسط دلارهایی کـــه ذخیره نگه‌ داشته شده‌اند، با نرخ ۱:۱ پشتیبانی شود. به طور مطلوب، این به این معناســـت کـــه معاملات Tether در تمام صـــــرافــیها در سطح یک دلار بوده و ميتوان آن‌ها را به جای دلار به کار برد. با این حال،‌ در عمل، قیمت آن تا حدودی دچار نوسان اســـت و در مورد پشتیبانی دلار از تتر نیز ابهاماتی وجود داشته کـــه با بروزرسانی وبسایت رسمي تتر در اسفند ۹۷، حقایقی در مورد پشتوانه این رمزارز آشکار شد.

  دلار تتر چیست؟ | قیمت و خرید تتر USDT | کیف پول تتر

  مزیت USDT نسبت به دلار چیست؟

  به دلیل ثابت بودن قیمت و تغییر آن نسبت به دلار، ریسک خرید یا نگهداری پول را کم ميکند. همچنین به علت داشتن کیف پول و بدون واسطه بودن، ميتواند برای خرید یا تجارت بسیار مورد اســـتفاده باشد. با این توکن‌ها ميتوانید بدون ریسک نوسانات قیمت کـــه در بیشتر ارزهای دیجیتال دیده ميشود، تجارت و خرید کنید. همچنین به جای نگهداری پول در بانک مي توانید از آن برای ذخیره پول اســـتفاده کنید. خرید با این توکن‌ها شبیه به خرید و انجام تراکنشهای بیت کوین اســـت و دیگر نیاز به فرایندهای سنتی مانند کارت های اعتباری نیست.

   

  کیف پول های تتر

  کیف پول Tether

  کیف پول اصلی USDT، سایت Tether اســـت. در این سایت با یک ثبت نام ساده مي توانید آدرس کیف پول USDT خود را دریافت کنید و از صرافی های معتبر توکن مورد نیاز خود را خریداری کنید. به دلیل تحریم های موجود اسم کشور ایران در قسمت ثبت نام وجود ندارد. بنابراین برای هموطنان ساکن ایران، اســـتفاده از این سایت پیشنهاد نمي شود. آدرس سایت : www.tether.to

   

  کیف پول Tether Free Wallet

  کیف پول موبایل Tether Free Wallet در حال حاضر فقط برای کاربران اندروید قابل اســـتفاده اســـت. با مراجعه به سایت رسمي مي توانید این کیف پول را روی موبایل اندرویدی خود دریافت کنید. آدرس سایت : Tether Free Wallet

   

  چه کسی مسئول این ارز دیجیتالی اســـت؟

  توکن های تتر توسط Tether Limited، یک شرکت مستقر در جزایر ویرجین بریتانیا صادر ميشود. وب سایت تتر ميگوید کـــه این ارز در هنگ کنگ به ثبت رسیده و با دفاتر گوناگون در ایالات متحده در حال فعالیت اســـت. این شرکت دارای تیم مدیریتی مشابه با بیتفینکس اســـت، بیتفینکس یک صرافی دیجیتالی در هنگ کنگ اســـت. این صرافی یکی از بزرگترین صرافی های ارزهای دیجیتالی در جهان اســـت. ژان ولدر (Ludovicus van der Velde) مدیرعامل هر دو شرکت بیتفینکس و تتر اســـت و فیلیپ پاتر مأمور اصلی امورات اســـتراتژیک هر دو شرکت اســـت.

  دلار تتر چیست؟ | قیمت و خرید تتر USDT | کیف پول تتر

  اســـتفاده از تتر روز به روز در حال افزایش اســـت اما چالش های جدی را در پیش رو دارد

   

  چه کسانی از تتر اســـتفاده ميکنند؟

  ماتی گرینسپن، تحلیلگر بازار eToro، در پاسخ به این سوال اذعان دارد کـــه:هر کسی کـــه در برخی از صرافی های بزرگ معامله ميکند.کاری کـــه صرافی مانند بیتفینکس انجام ميدهد، نگهداری دارایی مشتریان به صورت USDT به جای دلار آمریکا اســـت. بنابراین اگر کسی بخواهد پول خود را از یک صرافی مانند بیتفینکس دریافت کند و آنها به علت نوسانات شدید بازار شرایط خرید و فروش دیگر ارزهای دیجیتالی را نداشته باشند این داد و ستد از طریق تتر انجام ميگیرد. بسیاری از صرافی های ارزهای دیجیتال برای کار کردن با بانک های سنتی با مشکلات بسیاری روبرو هستند. بانک هایی کـــه نسبت به ارزهای دیجیتالی بسیار محتاطانه عمل ميکنند. تتر یک جایگزین پایدار برای دلار اســـت کـــه به علت پایین بودن نوسانات این ارز به صرافی های و کاربران پیشنهاد داده شد.

   

  یکی از منابع موجود در ارزهای دیجیتال کـــه مایل نیست نامي از او ذکر شود، اذعان کرد کـــه:صرافی هایی کـــه ارزهای دجیتالی را با ارزهای دیجیتالی دیگر مبادله ميکنند برای قیمت گذاری ارز دیجیتالی مد نظر و بدون نیاز به حفظ و نگهداری دلار آمریکا در یک حساب بانکی از تتر اســـتفاده ميکنند. این امر باعث علاقه ی بسیاری از پلتفرم ها به اســـتفاده از تتر ميشود، مخصوصا آنهایی کـــه در داد و ستد های خود با مشکلات بسیاری برای حفظ رابطه با بانکـــهای سنتی روبرو هستند.

   

  وب سایت تتر ميگوید کـــه تتر به شما این امکان را ميدهد تا برای ذخیره سازی، ارسال و دریافت توکن های دیجیتال به صورت فرد به فرد، جهانی، سریع و ایمن از این ارز دیجیتالی به عنوان جایگزین ارزهای رایج اســـتفاده کنید. نگه داشتن دارایی مشتریان به صورت تتر به این معنی اســـت کـــه صرافی ها ميتوانند هزینه‌ی تراکنش ها را تا زمانی کـــه یک مشتری مایل به دریافت دارایی اش به شکل دلار باشد، کاهش دهند. سپس، تتر را ميتوان با آن دلارها مبادله کرد. معامله گران همچنین از USDT برای حفظ سود خود در زمان نوسانات بازار و همچنین برای نقل و انتقال پول از یک پلتفرم به یک پلتفرم دیگر اســـتفاده ميکنند.

  دلار تتر چیست؟ | قیمت و خرید تتر USDT | کیف پول تتر

  چرا مردم نگران هستند؟

  شرکتی کـــه تتر را کنترل ميکند، قصد دارد ذخایر دلاری آمریکا را برای حمایت از تمام تترهایی کـــه صادر شده اند، حفظ کند، مانند ذخایر دلاری فدرال کـــه با طلا پشتیبانی ميشود. در تئوری، دارندگان تتر ميتوانند یک USDT را به Tether Limited برابر با یک دلار آمریکا بفروشند. اما بر اساس هراسی کـــه در جامعه‌ی کاربران ارزهای دیجیتالی ظهور کرده اســـت، گمان ميرود کـــه شرکت Tether Limited ذخایر کافی دلاری را برای پشتیبانی از تمام تتر های در گردش ندارد. گرینسپن به BI گفت:این یک ادعا ست و این ادعا اخیرا در حال رشد اســـت کـــه آنها این ذخایر را ندارند. آنها در مورد ميزان و مکانی کـــه این ذخیره‌ی دلاری را نگه داری مي کنند فوق العاده شفاف نیستند.

   

  نیویورک تایمز در ماه نوامبر گزارش داد:یک منتقد مصر آنلاین، با نام Bitfinex’ed، چند مقاله بسیار دقیق در مورد Mediumarguing نوشته اســـت کـــه به نظر مي رسد بیتفینکس کوین های تتر را غیر مجاز ساخته اســـت تا آنها را برای خریدن و بالا بردن قیمت بیت کوین اســـتفاده کند.یک تحلیل آماری ناشناس از Tether کـــه به صورت آنلاین منتشر و در جامعه کاربران ارزهای دیچیتالی پخش شد، ادعا مشابهی را مطرح کرد و گفت:بسیار بعید اســـت کـــه تتر از طریق هر فرآیند کسب و کار ارگانیک رشد کند، بلکـــه در پاسخ به شرایط بازار منتشر ميشود.

   

  این گزارش ادعا ميکند کـــه توزیع تتر با کاهش قیمت بیت کوین مطابقت داشته و این نشان ميدهد کـــه تتر ممکن اســـت برای خرید بیت کوین ارزان قیمت اســـتفاده شود.تحلیل ها ميگوید توزیع تتر به ميزان قابل توجهی بازار را تغییر ميدهد؛ ۴۸.۸ درصد از افزایش قیمت بیت کوین در یک دوره مورد مطالعه قرار گرفت، کـــه پس از ورود ميزان قابل توجهی تتر به کیف پول بیتفینکس بود.

   

  دانشگاه تگزاس در مقاله آستین این نتیجه گیری را تایید ميکند. دو دانشگاهی کـــه این مقاله را نوشته اند، به فعالیت تتر در دو سال گذشته نگاه کرده و نتیجه گرفتند کـــه الگوهای قیمت بیشتر با این فرضیه کـــه تتر برای حمایت از قیمت ها و تغییر در قیمت ارزهای دیجیتالی مخصوصا بیت کوین مورد اســـتفاده قرار ميگیرد در نوسان اســـت. ۸۵۰ ميلیون دلار تتر جدید به تنهایی در ماه ژانویه ساخته و توزیع شد و بسیاری از افراد در بازار نگران سرعت تولید تتر های جدید بدون وجود مستنداتی مبنی بر اثبات پشتوانه این تتر های تولید شده هستند. به منظور اثبات دارایی بانکی، تتر یک سند حسابداری در سپتامبر گذشته صادر کرد اما یک وکیل به نیویورک تایمز گفته اســـت کـــه:

   

  این سند ثابت نکرد کـــه کوین های تتر با دلار حمایت ميشوند.حسابداران Friedman LLP این سند را تهیه کرده و حسابهای تتر را به طور کامل حسابرسی کرده اند، اما این مساله حل نشده اســـت.اگر مشکلی در تتر وجود داشته باشد، ميتواند تاثیرات ناخوشایند گسترده ای را برای بازار ارزهای دیجیتالی به علت نقش مهم آن در بسیاری از صرافی ها داشته باشد. گرینسپن گفت:

   

  موضوع این اســـت کـــه اخیرا حجم مخالفتها در برابر تتر در حال افزایش اســـت. اگر ذخایر کافی دلار آمریکا وجود نداشته باشد، پس قیمت تتر نباید به دلار آمریکا بستگی داشته باشد و این فقط توسط بازار تعیین خواهد شد.

   

  ترس اصلی از این نکته اســـت کـــه فروپاشی قیمت تتر نیز ممکن اســـت موجب سقوط قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی شود کـــه مردم آن ارزها را با USDT معامله ميکرده اند. اگر تتر از دلار جدا شود، باعث مشکلات بسیاری برای صرافی هایی کـــه از آن به عنوان یک ميانبر برای بودجه مشتری اســـتفاده ميکنند، روبرو خواهند شد. این امر به طور بالقوه ميتواند مسائلی مربوط به نقدینگی را ایجاد کند و در بدترین حالت، آنها را مجبور به جلب سرمایه اضافی کند.

  دلار تتر چیست؟ | قیمت و خرید تتر USDT | کیف پول تتر

  پاسخ و واکنش تتر به این فرضیه ها چیست؟

  Tether Limited تمامي اتهامات علیه آن را رد کرده اســـت و اصرار به دارا بودن ذخایر دلاری به عنوان پشتوانه‌ی تمامي تترهای در گردش دارد و اعلام کرد کـــه از این ذخیره‌ی دلاری به درستی اســـتفاده ميشود. این شرکت در بیانیه ای در ماه دسامبر اعلام کرد کـــه از سوالات و شکایات در سراسر جامعه آگاه اســـت اما گفت:

   

  نميتواند اطلاعات زیادی را در مورد تحقیقات در حال انجام فاش کند.و همينطور بیان کرد کـــه در حال حاضر نميتواند با مشتریان ایالات متحده تتر داد و ستد کند. این شرکت یک شرکت حقوقی را اســـتخدام کرده اســـت تا اقدام قانونی علیه فردی کـــه کاربر حساب توییتر Bitfinex’ed اســـت، اقدام کند.تتر به Insider Business Insider در پاسخ به سؤالاتی درباره حسابرسی این شرکت گفت:

   

  ما تأیید ميکنیم کـــه مسئله مربوط با فریدمن حل شده اســـت. با توجه به فرایندهای بسیار پیچیده ای کـــه فریدمن برای ترازنامه نسبتا ساده تتر انجام داد، مشخص شد کـــه حسابرسی در یک زمان کم غیر قابل دستیابی خواهد بود. تتر اولین شرکتی اســـت کـــه در فضای ارزهای دیجیتالی برای انجام این فرایند و دنبال کردن این سطح شفافیت تلاش ميکند اما هیچ پیش شرطی برای هدایت فرایند و معیارهایی برای تعیین موفقیت آن وجود ندارد. ما به این روند متعهد هستیم، همانگونه کـــه همواره بوده ایم، ما همچنان به تجهیز کردن موارد گوناگون و بروز رسانی های مختلف در زمان مناسب ادامه خواهیم داد.

   

  این شرکت در پاسخ به شکایت CFTC در قالب ایميلی به بلومبرگ گفت:ما به طور منظم مورد تحقیقات و نظارت قانون گذاران قرار ميگیریم. سیاســـت کاری ما این نیست کـــه در مورد چنین درخواســـت هایی نظر بدهیم.مدیر عامل شرکت JL van der Velde در بیانیه ای در رابطه با مقاله آستین دانشگاه تگزاس گفت: “نه بیتفینکس و نه تتر هرگز درگیر هرگونه دستکاری در بازار یا قیمت ارزهای دیجیتالی دیگر نیستند. انتشار تتر نميتواند برای افزایش قیمت بیت کوین یا هر ارز دیجیتالی دیگری در بیتفینکس مورد اســـتفاده قرار گیرد.

   

  کاربردهای ارز دیجیتال تتر

  اگر با پلتفرم معاملاتی صرافی هایی نظیر Binance یا Bitfinex کار کرده باشید، احتمالا بازار معاملات USDT را دیده اید و حتی ممکن اســـت از آن اســـتفاده کرده باشید. با این وجود ممکن اســـت، برخی افراد از اینکـــه چگونه تتر کار مي کند، کاملا آگاه نباشند. USDT و دیگر ارزهای تتر برای تسهیل انتقال ارزهای ملی ایجاد شده اند تا جایگزین پایدار Bitcoin را برای کاربران فراهم کنند.

   

  کاربرد اولیه و اصلی تتر این اســـت کـــه نوعی ثبات را برای فضای پر نوسان رمز ارزها ارائه کرده و همچنین، برای صـــــرافــیهایی کـــه نميتوانند به دلار و یا با بانک‌ها معامله کنند نقدینگی مهیا ميکند. در حالت نظری، شما با تتر ميتوانید به کوینی دست یابید کـــه دارای ارزش ثابتی همچون دلار آمریکاســـت. حتی وقتی کـــه صرافی با ارز فیات معامله نکند! این خیلی خوب اســـت، اما ميتواند از این بهتر هم شود.

   

  بسیاری از صرافی ها Tether را با نرخ معاملاتی نیز ارائه ميکنند؛ بنابراین، این امکان را برای شما فراهم ميکنند کـــه بتوانید تتر را با کوین های دیگر صرافی بخرید. این موضوع، بسیار برای معامله گران بسیار سودمند اســـت (به خصوص وقتی کـــه قیمت بیت‌کوین پرنوسان شده باشد). با این حال،‌ با وجود همه‌ی خوبی‌هایی کـــه درباره‌ی تتر وجود دارد، این ارز دارای مشکلاتی نیز هست.

  دلار تتر چیست؟ | قیمت و خرید تتر USDT | کیف پول تتر

  با تتر در کدام اکسچنج ميتوان ترید کرد؟

  حالا کـــه ميدانید تتر چیست و تقریبا از مزایای آن مطلع شده‌اید، وقت آن رسیده کـــه بدانیم کدام اکسچنج‌ها از این ارز دیجیتال یا دلار دیجیتال پشتیبانی ميکنند ، اکسچنج‌های معروفی مثل Bitfinex، Binance، Bittrex و Poloniex و چند صرافی دیگر از این ارز دیجیتال پشتیبانی مي کنند. شما ميتوانید در ازای تتر (USDT) موجودی کـــه دارید، بیت کوین، اتریوم یا سایر ارزهای دیجیتال را خریداری کرده و در کیف پول خود در آن اکسچنج نگهداری کنید. هر موقع هم کـــه حس کردید بازار روند خوبی را در پیش ندارد، از انجا کـــه ارزش تتر در برابر ارزش دلار همواره ثابت اســـت، ميتوانید ارزهای دیجیتال خود را به تتر تبدیل کنید. در این صورت ميتوانید دوباره تتر خود را به ارز دیجیتال دیگری تبدیل کنید.

   

  سخن پایانی:

  مسائل و مشکلات، واقعی هستند، اما هنوز هم Tether بهترین گزینه و اقدام کوتاه‌مدت برای حفظ دارایی شماســـت، مزایای تتر،‌ یعنی با ثبات بودن آن مثل دلار دیجیتال، ‌تامين امنیت آن از طریق رمزنویسی و در معرض سوداگری نبودنش مثل دیگر کریپتوها،‌ مزایایی واقعی در دنیای کریپتو هستند. در دنیای پرنوسان رمز ارزها ،‌ داشتن ثبات خوب اســـت. بنابراین، تتر کریپتوی با ارزش و قابل‌توجهی اســـت.

   

  بهترین کیف پول تتر،خرید تتر،قیمت تتر،usdt چیست،قیمت دلار تتر،ارز دیجیتال،tether،tether wallet

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •