پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • در برابر این رفتارهای همسر نباید سکوت کنید

  مجموعه : همسرداری

  در برابر این رفتارهای همسر نباید سکوت کنید

  بسیاری از رفتارهای همسرانه هستند کــه نباید در مقابل آن ها سکوت اختیار کنید ، سکوتی کــه به هیچ عنوان به نفع شما تمام نخواهد شد. این کــه شما در زندگی مشترک تان هیچ جر و بحث و دعوایی با همسرتان نداشته باشید، تقریبا غیر ممکن است، حتی خوشبخت ترین زوج ها هم اختلاف نظرهایی با هم دارند. در این مواقع ما گاهی در مقابل رفتارهای آزاردهنده همسرمان سکوت مي کنیم و گاهی نیز از خودمان عکس العمل نشان مي دهیم. اما این کــه چه زمان هایی سکوت کنیم و چه زمان هایی در مقابل آنها بایستیم و حرف بزنیم، اهميت زیادی دارد کــه مي تواند تعیین کننده رابطه ما باشد. در ادامه رفتارهایی را کــه نباید در مقابل شان سکوت کنیم، برایتان آورده ایم.

  در برابر این رفتارهای همسر نباید سکوت کنید

  از شما سو استفاده عاطفی مي کند

  خیلی از افراد بدون آنکــه بدانند مورد سواستفاده عاطفی همسرشان قرار مي گیرند. آزار جسمي به راحتی قابل شناسایی ست اما آزار روحی مدل های مختلفی چون پرخاشگری، ترس، توهین و تجاوز كلامي دارد کــه ممکن است خود شخصی نیز متوجه آن نشود. شاید در ابتدا سو استفاده عاطفی خیلی از نظر شما مهم نباشد اما به تدریج عميق و عميق تر مي شود به طوری کــه نه تنها در خلوت، بلکــه در مقابل خانواده، دوستان یا حتی همکاران نیز این رفتار را تکرار مي کند.

   

  به عنوان مثال او به شما مي گوید کــه قبل از بیرون رفتن از خانه باید از شما اجازه بگیرد، یا این کــه مقصر تمام مشکلات اش شما هستید، حتی به شما فحش مي دهد و تهدیدتان مي کند… سواستفاده عاطفی اگر در دراز مدت اتفاق افتد، منجر به از دست دادن عزت نفس، اعتماد به نفس، افسردگی، بیماری و غیره در فرد خواهد شد. از آنجا کــه شما سزاوار چنین رفتاری نیستید، بلکــه باید در مقابل آن عکس العمل نشان دهید. اگر چه ممکن است شناخت و به تبع مقابله با چنین رفتارهایی زمان بر باشد اما در نهایت به نجات شخصیت شما تمام خواهد شد.

   

  به شما آزار جنسی مي رساند

  اگر همسرتان شما را مورد آزار جنسی قرار مي دهد، درنگ نکنید و هر چه سریع تر او را ترک کنید. اگر چه ممکن است موانع زیادی بر سر راهتان، مانند مشکلات اقتصادی یا تنهایی، قرار داشته باشد، اما تمام سختی ها را به جان بخرید و خودتان را از این شرایط نجات دهید. شما باید با خودتان مهربان باشید و به هیچ کس حتی همسرتان نیز این اجازه را ندهید کــه شما را مورد آزار جنسی قرار دهد. البته برای این کار از قبل باید اقداماتی را فراهم کنید. ساکی بردارید و لباس و وسایل مورد نیازتان، مقداری پول و مدارک تان را در آن قرار دهید. حال کــه آمادگی لازم را برای فرار از خانه دارید، هر زمان کــه احساس خطر کردید، به سرعت وسایل مورد نیازتان را بردارید و آنجا را ترک کنید.

   

  ظاهرتان را مسخره مي کند

  اگر همسرتان، شما را به دلیل ظاهرتان، یعنی وزن، قد یا حتی چهره مسخره مي کند، نه تنها این رفتار او اشتباه است بلکــه اعتماد به نفس شما را نیز از بین مي برد. شاید فکر کنید کــه حرف های او تاثیری روی شما ندارد، اما رفته رفته بر ناخودآگاهتان تاثیری منفی مي گذارد و شما را متقاعد مي کند کــه ظاهر زیبایی ندارید. همين طرز فکر به تدریج باعث مي شود کــه فکر کنید نه تنها برای همسرتان بلکــه برای دیگران نیز هیچ جذابیتی ندارید. اما بدانید او کــه زیبا نیست، ذهن همسرتان است نه ظاهر شما. در این شرایط بهتر است کــه سکوت نکنید و حرف دلتان را بزنید. شما نباید به هیچ کس اجازه دهید کــه ظاهر شما را به سخره بگیرد، حتی اگر نزدیک ترین فرد زندگی تان باشد.

   

  آرزوهای شما را حقیر مي شمارد

  هر فردی در دلش آرزویی دارد. این کــه آرزوی شما دست یافتنی ست یا خیر، دلیل نمي شود کــه همسر شما آن را حقیر بشمارد یا نادیده اش بگیرد. اگر شما در رابطه ای سالم باشید، مطمئنا همسرتان نیز از پیشرفت شما خوشحال خواهد شد اما اگر او مانع شما در رسیدن به آرزوهایتان شود، نباید ساکت بنشینید و به خاطر رفتارهای او از آرزوهایتان دست بکشید. اگر او دستاوردهای شما را مسخره مي کند، اگر به تلاش هایتان مي خندد، اگر شما را مجبور مي کند

   

  تا فرصت هایتان را از دست بدهید، بدانید کــه این رفتارها نتیجه حسادت، کوته بینی، خودخواهی و حس ناامنی اوست کــه باید هر چه زودتر تمام شوند، در غیر این صورت شما آینده و آرزوهایتان را از دست داده اید. به چند سال بعدتان فکر کنید، اگر به اهدافی کــه در ذهن دارید نرسید، چه حسی خواهید داشت؟ آیا از خودتان دلسرد نمي شوید؟ آیا انگیزه تان را برای ادامه زندگی از دست نخواهید داد؟ پس بهتر است از همين حالا در مقابل این رفتار همسرتان بایستید و برای آرزوهایتان بجنگید.

  در برابر این رفتارهای همسر نباید سکوت کنید

  شما را از دیگران پنهان مي کند

  اگر شما و همسرتان تصميم گرفته اید کــه ادامه مسیر زندگی را در کنار هم بگذرانید، پس دلیلی ندارد کــه او شما را از اطرافیان پنهان کند. اگر مواقعی کــه او با دوستانش به بیرون مي رود یا زمانی کــه به ميهمانی دعوت مي شود، شما را با خودش نمي برد، بدانید کــه زنگ خطر به صدا درآمده است. آیا او از این کــه شما را به دیگران نشان دهد خجالت مي کشد؟ یا این کــه مي خواهد به دور از چشم شما کاری کند؟ همسرتان باید از داشتن شما احساس غرور کند، نه این کــه به هر بهانه ای به تنهایی در جمع حاضر شود. از آنجا کــه این رفتارها پرچم قرمزی برای رابطه و به تبع شخصیت شماست، نباید در مقابل اش سکوت کنید.

   

  شما را از دیدار دوستان تان منع مي کند

  یکی دیگر از رفتارهای مخربی کــه نباید در مقابل آن سکوت کنید، منزوی کردن شماست، این کــه همسرتان به شما اجازه ندهد تا با دوستان تان در ارتباط باشید. اگر هر بار کــه شما با دیگران در ارتباط بودید، مورد خشم همسرتان قرار گرفتید، بدانید کــه این رفتار رفته رفته شما را تبدیل به فردی افسرده، منزوی و بدون اعتماد به نفس مي کند. البته این رفتار مي تواند دلایل مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال او نسبت به هر فردی کــه شما با او در ارتباط اید حسادت مي کند، یا این کــه طرز فکر دوستان تان را نمي پسندد یا حتی از ظاهر آنها خوشش نمي آید…در این شرایط، بهتر است کــه ابتدا دلیل این رفتار را شناسایی کنید، سپس به دنبال راه حلی برایش باشید. همسری کــه بخواهد شما را از دنیای اطرافتان جدا کند، فرد قابل اعتمادی نخواهد بود.

   

  شما را به خیانت متهم مي کند

  شما نباید دور دوستان تان را به خاطر حس ناامنی همسرتان، خط بکشید. اگر موضوعی در ذهن همسرتان است کــه نگرانش مي کند، وظیفه شماست کــه به آن گوش دهید و برطرف اش کنید اما اگر همسرتان هر بار بی دلیل شما را به خیانت متهم مي کند، مساله ای جدی ست کــه نباید ساده از آن بگذرید. همسرتان باید بداند کــه شما کنترل رفتارهایتان را دارید و مي توانید ارتباطات خود را مدیریت کنید. او نباید با شما به گونه ای برخورد کند کــه گویی یک خیانتکار هستید. شما فردی مستقل هستید کــه ارتباطات خود را دارید پس از انتخاب هایی کــه کــه هیچگاه اشتباه نبوده، کوتاه نیایید.

   

  پایش را از مرزهای شما فراتر مي گذارد

  آیا همسرتان در مقابل دیگران جوک هایی مي گوید کــه شما دوست ندارید؟ آیا شما را به کشیدن سیگار یا مصرف الکل تشویق مي کند؟ آیا در مورد رابطه های قبلی اش به گونه ای حرف مي زند کــه احساس بدی به شما دست مي دهد؟ آیا مسائل خصوصی تان را نزد دیگران بازگو مي کند؟ بی شک شما هم مانند هر فرد دیگری، محدودیت و مرزهایی را برای زندگی تان تعریف کرده اید و این وظیفه همسرتان است کــه به آنها احترام بگذارد. اگر شما برای خودتان ارزش قائل نشوید، بی شک طرف مقابل تان هم قائل نخواهد شد، بنابراین هر بار کــه دیدید همسرتان پایش را از محدودیت ها فراتر گذاشته، در مقابل اش بایستید و بار دیگر آنچه باید را با جدیت به او یادآوری کنید.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •