نکات انتخاب همسر

در ابتدای رابطه درباره این موارد حتما حرف بزنید

در ابتدای رابطه درباره این موارد حتما حرف بزنید

گربه را دم حجله کشتن ، یعنی از اول حرف هایمان را با طرف بزنیم و تکلیف ها همه روشن شده باشند ، جنگ اول به از صلح آخر. ایا شما هم با این حرف موافقید؟ هر رابطه عاطفی در آغاز خاص و هیجان انگیز اســت به طوری کــه گاهی یادمان می رود و از محدودیت ها پایمان را فراتر می گذاریم. در واقع آنقدر ذوق داریم کــه می خواهیم تمام دیوارهای بین مان را خراب کنیم و به طرف مقابل مان نزدیک و نزدیک تر شویم. در ابتدای رابطه تمام حرف ها و کارهای طرف مقابل به چشم ما شیرین و جذاب می آید اما همان رفتارها رفته رفته موجب آزار می شوند. بنابراین بهتر اســت کــه از همان ابتدا برای رابطه مرزهایی را قائل شویم و در مورد آنها با طرف مقابل نیز صحبت کنیم.

 

اما حال این سوال پیش می آید کــه چه محدودیت هایی را باید قائل شویم؟ در مورد کدامیک باید با طرف مقابل مان صحبت کنیم؟ اگر تا به حال به آن فکر نکرده اید، حال زمان آن اســت کــه روی این موضوع تمرکز بیشتری داشته باشید. در این مطلب موضوعاتی را کــه شما باید در ابتدای رابطه عاطفی در مورد آن با طرف مقابل تان صحبت کنید، را آورده ایم تا اولین قدم ها را درست بردارید.

در ابتدای رابطه درباره این موارد حتما حرف بزنید

چه نوع رابطه ای می خواهید؟

شما باید در همان ابتدای رابطه در مورد این کــه چه نوع رابطه ای می خواهید و چه انتظارهایی دارید، با طرف مقابل تان صحبت کنید. این موضوع مهمی ست کــه نباید جای هیچ ابهامی در آن باقی بماند. به عنوان مثال شما به دنبال رابطه ای جدی هستید اما طرف مقابل تان رابطه ای معمولی و کوتاه مدت می خواهد یا این کــه شما دوست ندارید با او از طریق چت در ارتباط باشید اما او انتظار دارد کــه مدام با او در حال چت کردن باشید.. در این شرایط اگر بدون اطلاع از آنچه طرف مقابل تان می خواهد، رابطه را آغاز کنید، خیلی زود به مشکل بر خواهید خورد.

 

به زمانی برای تنهایی نیاز دارید

هر کسی حریم شخصی خود را دارد. وارد رابطه شدن بدین معنی نیست کــه شما تمام زمان تان را برای طرف مقابل بگذارید. بلکــه شما به زمانی برای تنهایی هم نیاز دارید. اگر چه این موضوع بدیهی ست اما بهتر اســت کــه در همان ابتدای رابطه در این مورد با طرف مقابل تان صحبت کنید، در غیر این صورت ممکن اســت موجب سوتفاهم شود. البته زمانی کــه هر فردی به تنهایی نیاز دارد، متفاوت اســت. ممکن اســت شما هفته ای 1 روز را بخواهید تنها باشید اما طرف مقابل تان زمان بیشتری را نیاز داشته باشد. از این رو صحبت کردن در این مورد امری ضروری ست.

 

در شبکــه های اجتماعی چه فعالیتی دارید

حتما شما هم در شبکــه های اجتماعی چون اینستاگرام، فیس بوک، تلگرام و غیره فعالیت دارید. تحقیقات نشان داده یکی از مواردی کــه میان زوجین اختلاف نظر و جدایی می اندازد، همین شبکــه های اجتماعی ست، از این رو شما باید در مورد آن با طرف مقابل تان صحبت و محدودیت هایتان را مشخص کنید. به عنوان مثال شما دوست دارید کــه عکس های دو نفری تان را منتشر کنید اما این کار طرف مقابل تان را ناراحت می کند یا این کــه شما دوست ندارید غریبه ها را فالو کنید اما این موضوع برای او امری عادی ست. اگر محدودیت هایی را کــه در مورد شبکــه های اجتماعی برای خود و طرف مقابل تان قائل هستید در همان ابتدای رابطه به زبان نیاورید، بدون شک پس از مدتی جرو بحث های شما آغاز خواهد شد. هر چه باشد شبکــه های اجتماعی عضوی جداناپذیر از زندگی ماســت کــه می تواند روی رفتار و سبک زندگی ما تاثیرگذار باشد پس صحبت کردن در مورد آن نیز ضرورت دارد.

 

چه چیزهایی را با هم به اشتراک می گذارید

مطمئنا شما از رابطه عاطفی برای خود تعریفی دارید کــه ممکن اســت با تعریف طرف مقابل تان از آن متفاوت باشد. مثلا شما دوست ندارید کــه هیچ دیواری میان شما و شریک زندگی تان باشد از این رو تمام جزییات زندگی تان را با او در میان می گذارید اما این موضوع برای طرف مقابل تان تعریف نشده اســت به طوری کــه او ترجیح می دهد مقداری فاصله را همیشه حفظ کند و در مورد برخی موضوعات با شما سخن نگوید. در این شرایط، مثلا اگر شما از او بخواهید کــه پسوردش را به شما بدهد، بدون شک او عصبانی خواهد شد و از رابطه با شما عقب خواهد کشید. برای جلوگیری از این اختلاف نظرها، بهتر اســت کــه همان ابتدای رابطه حریم شخصی خودتان را مشخص کنید.

در ابتدای رابطه درباره این موارد حتما حرف بزنید

نگاه تان نسبت به آینده چیست؟

شما نمی دانید کــه چه آینده ای انتظارتان را می کشد اما حداقل می توانید آینده ایده آل تان را تصور کنید. ممکن اســت شما دوست داشته باشید کــه هر چه سریع تر بچه دار شوید یا نه، ترجیح می دهید کــه آزادی عمل بیشتری داشته باشید و به جای آن به سفر بروید. اگر چه رابطه ای کــه آغاز کرده اید غیر قابل پیش بینی ست اما هم شما و هم طرف مقابل تان حق دارید نظر یکدیگر را در مورد آینده و برنامه هایی کــه برای آن ریخته اید، بدانید. اگر در آینده ای نزدیک رابطه شما جدی شود و در آن زمان یکی از شما بچه خواســت و دیگری نه، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

 

چه چیزهایی دوست ندارید؟

این موضوع یکی از مهمترین چیزهایی ست کــه حتما باید در ابتدای رابطه در مورد آن صحبت کنید. همانطور کــه شما از علاقمندی هایتان حرف زدید، باید در مورد خط قرمزها و چیزهایی کــه دوست ندارید هم صحبت کنید. در این مورد هم با خود و هم با طرف مقابل تان صادق باشید. به عنوان مثال به او بگویید کــه از بی خبری متنفرید و انتظار دارید کــه او شما را در جریان کارهایش بگذارد یا این کــه دوست ندارید تعطیلات را در خانه بگذرانید. لازم نیست فقط در مورد موضوعات مهم و بزرگ صحبت کنید، شما باید در مورد رفتارهای کوچکی کــه شما را به شدت عصبانی می کند هم حرف بزنید تا طرف مقابل محدودیت های شما را بشناسد و در طول رابطه آنها را رعایت کند.

 

چگونه مشکلات را حل می کنید؟

هیچ رابطه ای بدون اختلاف نظر و مشکل نخواهد بود. در این شرایط، این شمایید کــه یا باید رابطه را به گونه ای کنترل کنید کــه مشکل حل شود یا برعکس آن را به سمتی ببرید کــه از هم بپاشد. بنابراین بهتر اســت کــه از همان ابتدا در مورد شیوه حل مشکلات تان با هم صحبت کنید در غیر این صورت سر مسایل کوچک رابطه شما از هم پاشیده خواهد شد. به عنوان مثال شما فردی هستید کــه دوست دارید پس از دعوا تنها باشید یا این کــه دوست دارید همان لحظه در مورد مشکل صحبت و آن را حل کنید. اگر مرزهای یکدیگر را در مواقع سختی و ناراحتی بشناسید، خیلی راحت تر می توانید از پس مشکلات تان برآیید.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا