سلامت پوست و مو

درباره کراتینه و بوتاکس مو بیشتر بدانیم

درباره کراتینه و بوتاکس مو بیشتر بدانیم

درباره کراتینه و بوتاکس مو بیشتر بدانیم

بوتاکس مو و کراتین مو دو درمان مختلف مو هستند که ادعا می‌کنند برای شما موهای زیبا، سالم و براقی به ارمغان می‌آورند. هر دو این درمان‌ها موهای مجعد را صاف می‌کنند که یکی از مشکلات اصلی موی زنان امروز است.با تغییرات فصل، موی ما در معرض آب و هواهای مختلفی قرار می‌گیرد که سلامت و درخشش آن را تحت تاثیرر قرار مــی‌دهد.

 

رنگ کردن، فرم دادن و غیره همراه با افزایش آلودگی، به مشکلات موی ما افزوده‌اند بدین معنی که داشتن موی بد عادی است.بنابراین، متخصصان زیبایی، درمان هایی برای داشتن موهای سالم و براق ارائه می‌کنند.در این مطلب ما بوتاکس مو و کراتــین را توضیح میدهیم و به شما کمــک می کنیم تا بین دو درمان یکی را انتخاب نمایــید.

 

بوتاکس و کراتین مو چه مشکلاتی را درمان می‌کنند؟

به گزارش نیک شو بوتاکس مو و کراتین دو درمان مخــتلف مو هستند که ادعا می‌کنند برای شما موهای زیبا، سالم و براقی به ارمغان می‌آورند. هر دو این درمان‌ها موهای مجعد را صاف می‌کنند که یکی از مشکلات اصلی موی زنان امروز است. آن‌ها همچنین یک اثر صاف‌کنندگی بر روی مو دارند که زمان فرم دهی به موی شما را بهه طور قابل توجهی کاهش مــی‌دهند.

 

تفاوت بین بوتاکس مو و کراتین چیست؟
حتی اگر هر دو درمان نتایج کاملا مشابهی ارائه دهــند، برخی تفــاوت‌های معنادار وجود دارد.اولین تــفاوت در ترکیب شیمیایی آن‌هاســت. یکی از مواد شیمیایی مضر موجودد در کراتین، فرمالدهید Formaldehyde است. فرمالدهید سمی است و سازمان حفاظت محیط زیست و فدرال OSHA فرمالدهید را به عنوان ماده سرطان‌زای انسان طبقــه بندی نموده است. بوتاکس مو عاری از این مواد شیمیــایی و دیگر مواد شیمیایی مــضر اســت.

 

تفاوت دوم این است که کراتین عمدتا روشی برای صاف کردن مو است و برای استفاده بر روی موهای به شدت آسیب دیده توصیه نمی‌شود. از سوی دیگر بوتاکس مو به عنوان یک درمان بازسازی کننده عمیق عمل می‌کند که موهای آسیب دیده را با تبدیل به موی سالم و براق اصلاح مــی‌کند.

 

بوتاکس مو در مقابل کراتین, کدام درمان مناسب است

درمان کراتین, بهترین کار برای مــوهای ضخیم، مجعد و سرکش (وز) است. مــوی درمان شده با کراتین به طور طــبیعی صاف، عاری از فر، براق و به طور کلی قابل کنترل‌ترر می‌شود. این موی درمان شده نباید حتی زمانی که در معرض محیط مرطوب قرار می‌گیرد مجعد شود، اما اثر آن بر روی موی درمان شده با مواد شیمیایی و موی متخلخل (مویی که در جذب رطوبت ناتوان است و خشک و شکننده است) دوام نمــی‌آورد.

 

این درمان برای موی بسیار نازک، کم پشت و یا موهای صاف نامناسب است.همچنین، درمان کراتین برای زنان باردار، زنان شیرده و کــودکان زیر 12 سال توصیه نمیشود. درمان بوتاکس مو برای هر نوع مو در اشکال مخــتلف، مجعد، صاف، سفید و یا بلوند، ضخیم یا کم پشــت و یا هر نوع دیگری از مو مناســب است. بخصوص برای کســانی بهتر است که موهای بسیار بلند با موخوره و یا موهای فرفری و شکننده دارنــد.

 

چگونه اقدام کنم؟
برخی از درمان کراتین شکاف در لایه شاخی مو (کوتیکول) که تــرک خورده، آسیــب‌دیده و یا خشـک است را پر میکند در حالی که دیگر درمانهای کراتین در ســطح مو گسترش می‌یابد و وارد کوتیکول نمی‌شود.سپس این مواد به وسیله حرارت اتوی مو در سطح مو مهر و موم می‌شود.فرمالدئید در درمان کراتین، کراتین را حفظ می‌کند که به موهای شما ظــاهر صافی مــی‌دهد.

 

درمان کراتین حدود 90 دقیقه یا بیشتر طول می‌کشد و به مدت 2 تا 2 و نیم ماه دوام می‌آورد. این امر باید در سالن‌های معتبر توسط آرایشگر حرفه‌ای انجام شود زیرا برخی افدامات ایمنی را شامل می‌شود.بوتاکس مو روی موهای تمیز انجام می‌شود که با شامپو شسته شده‌اند، اما نه نرم شده (یا نرم کننده). مو پس از آن شانه شده تا گوریدگی های آن برطرف شود و سپس قسمت قسمت می‌شود و  برای جذب محــصول،

 

مو ماساژ داده می‌شود.پس از آن محصول به مدت 45 دقیقه بر روی موهای باقی می‌ماند و سپس بطور کامل شسته می‌شود. سپس خشک می‌شود و فرم داده می‌شود.مرحله نهایی استفاده از سرامیک اتوی مو است. درمان بوتاکس، مو  را با مواد مغذی ضروری مانند آنتی اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها و اسیدهای آمینه پر می‌کند که به بازگرداندن پروتئین مو و سالم و براق نمودن آن کمک می‌کند. نتیجه کار برای حدود چهار هفته دوام مــی‌آورد.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا