کسب و کارها

دراپ شیپینگ در ایران شدنی است؟

دراپ شیپینگ در ایران شدنی است؟

دراپ شیپینگ یکی از روش های کسب درآمد است. انجام دادن کسب و کار به روش دراپ شیپینگ راحت و آسان نیست که فکر کنیم با این روش به راحتی به درآمد می رسیم، این روش ریسک و چالش های خود را دارد که باید تمام جنبه های آن را در نظر بگیرید.

اما دراپ شیپینگ در ایران شدنی است، انجام دراپ شیپینگ در ایران به دلیل مسائلی که در کشور وجود دارد مانند گمرک، محدودیت های بانکی، حمل و نقل و… شما را با چالش های زیادی رو به رو می کند و احتمال اینکه نتونید به جایی برسید وجود دارد اما اگر بتوانید از پس چالش ها بربیایید انجام دراپ شیپینگ در ایران وجود دارد و ممکن است.

دراپ شیپینگ در ایران شدنی است؟

دراپ شیپینگ چیست؟

دراپ شیپینگ یک روش کسب و کار است که در آن فروشندگان بدون اینکه کالای خود را ذخیره کننده آن را به مشتریان خود می فروشند. شما در دراپ شیپینگ واسطه بین خریدار و تامین کننده اصلی هستید، در واقع شما صاحب هیچ فروشگاهی فیزیکی یا انباری ندارید اما وقتی که سفارشی می گیرید شخص ثالث دیگری باید آن سفارش را تامین کند.

در دراپ شیپینگ مشتری قیمتی را به شما پرداخت می کند که شما تعیین کردید نه فروشنده اصلی.

در دراپ شیپینگ نیازی به سرمایه گذاری از سمت شما نیست و این کسب و کار یک کسب و کار کم هزینه و با بودجه کم است.

در دراپ شیپینگ شما دیگر درگیر مشکلات و چالش های مدیریت محصولات و ارسال آن ها برای مشتری نیستید.

برای اینکه در دراپ شیپینگ بتونید فعالیت کنید باید فروشگاه مجازی خود را در یک یا چند شبکه اجتماعی و سایت ها راه اندازی کنید و تمرکز خود را بر روی جذب مشتری بگذارید.

انجام کسب و کار به روش دراپ شیپینگ در ایران پر از چالش است و خیلی ها ممکن است از این روش برای سود آوری خودشون سوء استفاده کنند، پس نیاز است خوب بررسی کنید و به این افراد توجه نکنید.

دراپ شیپینگ در ایران شدنی است؟

فرآیند دراپ شیپینگ

برای انجام دادن دراپ شیپینگ ایتدا باید به انتخاب محصولات بپردازید، انتخاب محصولات باید براساس کیفیت، مورد نیاز و مورد پسند بودن و سوددهی باشد.

بعد باید به برقراری همکاری با تامین کننده بپردازید، قرار دادی را با آن ها امضا کنید و شرایط قرار داد را براساس، شرایط خرید، قیمت گذاری، شرایط ارسال و… انجام دهید.

در قدم بعدی شما به تبلیغ و فروش محصولات در فروشگاه مجازی می پردازید و آن ها را برای مشتریان ارائه می کنید و تلاش می کنید نظر آن ها را نسبت به محصول جلب کنید. و در آخر به دریافت سفارش و ارسال محصول و پشتیبانی مشتری می پردازید.

 

مزایای دراپ شیپینگ

یکی از مزایای دراپ شیپینگ، سرمایه گذاری کم است. برای راه اندازی کسب و کار به روش دراپ شیپینگ نیازی به سرمایه گذاری زیاد نیست.

صرفه جویی در زمان از دیگر مزایای راه اندازی کسب و کار به روش دراپ شیپینگ است. در دراپ شیپینگ شما نیازی ندارید وقت خود را صرفه پیدا کردن انبار، بسته بندی و ارسال محصولات بکنید.

در دراپ شیپینگ یکی دیگر مزایا تنوع جنس ها و فروش بیشتر است. شما در کسب کار به روش دراپ شیپینگ می تونید با فروش محصولات متنوع مشتریان بیشتری را جذب و فروش بیشتری را برای خود ایجاد کنید.

به علت اینکه در دراپ شیپینگ می تونید هر جایی که بخواهید مستقر باشید پس از نظر جغرافیایی موقعیت انعطاف پذیری خواهید داشت.

دراپ شیپینگ در ایران شدنی است؟

معایب دراپ شیپینگ

از معایبی که راه اندازی کسب و کار به روش دراپ شیپینگ داره کنترل کمتر بر روی فرآیند سفارش تا تحویل در این حالت احتمال اینکه مشتریان ناراضی باشند وجود دارد.

از دیگر عیب های دراپ شیپینگ این است که شما کسب و کار مستقلی ندارد و در هر صورت به دیرگان وابسته هستید.

در روش دراپ شیپینگ به این علت که بر روند تامین و ارسال سفارشات تان کنترل درستی ندارید امکان اینکه به مشتری خدمات ضعیف تری ارائه دهید به وجود می آید.

در دراپ شیپینگ به علت اینکه رقبای زیادی وجود دارند، امکان دارد که اعتبار برند تان از بین برود و مشتری تصمیم بگیرد دیگر از شما خریداری نکند.

دراپ شیپینگ در ایران شدنی است؟

انواع راه اندازی کسب و کار دراپ شیپینگ

۱.راه اندازی فروشگاه با یک محصول خاص

شما می تونید یک محصول خاص را برای راه اندازی کسب و کار دراپ شیپینگ تان در نظر بگیرید و شروع به فعالیت کنید. چیزی که در راه اندازی فروشگاه با یک محصول خاص وجود دارد این است که به طور دقیق درباره محصولی که می خواهید فروشگاه تان را راه بیاندازید درباره آن به خوبی تحقیق کنید.

۲.راه اندازی فروشگاه با چند محصول

در این نوع فروشگاه می تونید چند محصول متنوع را آماده ارائه برای مشتری بکنید و تنها به یک محصول اکتفا نکیند. گاهی این فروشگاه ها دارای محصولات مرتبط است و گاهی بین محصولات ارتباطی وجود ندارد.

۳.راه اندازی فروشگاه با یک پکیج یا بسته از محصولات

در راه اندازی فروشگاه با یک پکیج یا بسته از محصولات می تونید محصولاتی که بهم مرتبط هستند را در یک پک قرار دهید مانند (لوازم آرایش و ادکلن) و بعد آن را به صورت یک پکیج و یا بسته بفروشید.

توصیه هایی برای موفقیت در زمینه دراپ شیپینگ

سعی کنید تمرکزتان را بر یک گوشه از بازار بگذارید و به دنبال محصولاتی باشید که برای شما سودآورند و مشتری را جذب می کند. بر روی کاهش هزینه های ارسال فکر کنید، هر چقدر هزینه های جانبی را کاهش دهید برای شما سود بیشتری فراهم می شود.

درباره رقبای خود به طور دقیق تحقیق کنید و خدمات و اقدامات آن ها را به خوبی رصد کنید و سعی کنید قیمت های محصولاتتان را مناسب تر از آن ها قرار دهید و کیفیت محصولاتتان هم از آن ها بهتر باشد.

پیوسته کسب و کارتان را تحلیل و بررسی کنید و دست از آنالیز کشیدن و بهینه سازی برندارید و علاوه بر فعالیت در شبکه های اجتماعی وب سایت شخصی نیز داشته باشید.

دراپ شیپینگ در ایران شدنی است؟

بهترین ایده ها برای دراپ شیپینگ در ایران

۱.فروش لوازم آرایشی و بهداشتی

یکی از ایده های پر فروش برای دراپ شیپینگ، فروش لوازم آرایشی و بهداشتی است. هم طرفداران بسیار دارد هم تنوع در آن بالا است. چیزی که در فروش لوازم آرایشی و بهداشتی مهم است این است که با یک تامین کننده عالی مشارکت کنید تا بهترین سود و بیشترین جذب مشتری را داشته باشید.

۲.فروش پوشاک

از پردرآمد ترین و سود آور ترین ایده های دراپ شیپینگ، فروش پوشاک است. پوشاک به دلیل تنوع و به دلیل اینکه از نیاز های اساسی انسان است باعث جذب مشتریان زیادی می شود.

۳.فروش اسباب بازی

از دیگر ایده های دراپ شیپینگ، فروش اسباب بازی است، فروش اسباب بازی یکی از پردرآمد ترین کسب و کار های دراپ شیپینگ در ایران و جهان است.

۴.فروش لوازم تزیینی

فروش لوازم تزیینی و دکوری از دیگر ایده های کسب و کار دراپ شیپینگ است، اما باید با فروشنده ای همکاری کنید که بهترین بسته بندی را برای مشتریان ارائه دهد تا آسیبی به محصول تان وارد نشود.

 

 

بیشتر بخوانید:

معرفی بهترین کسب و کارهای اینترنتی با سود بالا

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا