جامعه شناسی,روان شناسی

چرا دختر و پسر زشت و زیبا با هم ازدواج می کنند؟

چرا دختر و پسر زشت و زیبا با هم ازدواج می کنند؟

شاید شما هم بارها دخترانی زیبا و جذاب را دیده باشید که با مردانی با چهره زشت یا حداقل عادی ازدواج می کنند و کلی هم ازین بابت تعجب کرده اید. در این قسمت مي خواهیم به آقایون پاسخ بدهیم کــه چرا معمولا خانم های زیبا رو با مردهایی کــه قیافه های خیلی بد یا معمولی دارند مشاهده مي کنند.

 

یکی از خبرنگاران ما چندی پیش پاسخ خانم ها را در این زمينه داده بود و حالا بهتر است خانم ها آرام باشند، چون مي خواهیم به آقایون جواب دهیم.

چرا دختر و پسر زشت و زیبا با هم ازدواج می کنند؟

بهتر است اینطور بگوییم کــه هر مطلبی را مي توان از چند نقطه نظر بررسی کرد: دیدگاه خانم ها، دیدگاه آقایون و حقیقت.

 

یک راز

حقیقت اینجاست کــه خانم ها دوست دارند مرد زندگیشان عیب هایی داشته باشد مثلا بینی بزرگی داشته باشد، جای زخم در زیر چانه خود داشته باشد چرا کــه این موارد به فریبندگی او مي افزاید.

 

اما در مقابل یک مرد خوش سیما هیچ جاذبه خاصی ندارد و خسته کننده و ملال آور مي باشد. بنابراین رای نهایی چیست؟ شاید عده ای این ضرب المثل قدیمي را کــه مي گوید:

علف باید به دهن بزی شیرین باشه را قدری کلیشه ای بدانند اما باور کنید کــه تنها دلیل قانع کننده برای زوج های نامتناسبی کــه هر کدام از ما در طول روز با آنها برخورد داریم همين مثل قدیمي مي باشد.

 

تا آن موقع، اگر شما پیش روی نامزد خود در مقابل آینه نایستید و شروع نکنید به ژل زدن موها همه چیز روند خوبی دارد و زندگی خوبی خواهید داشت.

 

هدیه های آماده

در این حالت آقایون فوق العاده خوش سیما از خانم ها انتظار دارند کــه دنبالشان راه بیفتند. آنها انتظار دارند خانم ها برایشان غش و ضعف کنند، برای رسیدن به آنها مبارزه کنند و از آنها تقاضا کنند تا همراهشان به خانه روند.

 

آنها تصور مي کنند کــه هدیه های آماده خدایی هستند؛ اما اگر اینطور فکر مي کنند باید بدانند کــه خانم ها این هدیه را نمي پذیرند و آنرا پس فرستند.

 

به این دلیل کــه مردهای خوش سیما بیشتر وقتشان را صرف درست کردن خودشان مي کنند دیگر وقتی برایشان نمي دانند کــه به خوبی با نامزدهای خود رفتار کنند و ارزش و احترامي را کــه خانم انتظار دارد به او بدهند.

 

آنها مي پندارند کــه چون بسیاری از خانم ها در خیابان توجه خاصی به آنها دارند هر زنی کــه با آنها نامزد مي کند خیلی خوش شانس بوده کــه یک چنین موقعیتی نصیبش شده.

 

آنها همچنین تصور مي کنند کــه اگر برای بار دیگر مجرد شوند و بخواهند کسی را انتخاب کنند تمام خانم ها در مقابلشان صف کشیده و سعی مي کنند او را برای خودشان تصاحب کنند.

 

از سوی دیگر آقایونی کــه چهره هایشان نسبتا زیبا نیست به اندازه گروه اول خودخواه نبوده و عشق خود را با تواضع نثار همسرانشان مي کنند.

 

خانم های زیبا رو مي دانند کــه مردهایی کــه کمتر خوش قیافه هستند آنها در مرکز زندگی خود قرار مي دهند و این تنها چیزی است کــه یک خانم از همسر خود انتظار دارد.

 

خانم ها این مطلب را هم مي دانند کــه کمبود زیبایی در این مردان آنها را وادار مي کند کــه در جستجوی خانمي باشند کــه زیباست تا از طریق بتوانند کمبود خود را جبران کنند.

 

چنین مردهایی با خانم های زیبا رو به درستی رفتار مي کنند و بیشترین عشق و احترامي را کــه در توان دارند نثار آنها مي کنند.

 

مردهای بد قیافه به خوبی مي دانند کــه اگر بار دیگر مجرد شوند احتمال کمي وجود دارد کــه بتواندد خانم زیبا رویی را انتخاب کنند و مثل کسی کــه کارت های بیسبال جمع مي کند به نامزد زیبای خود مي چسبند و نمي خواهند آنها را از دست بدهند.

 

بی توجهی به زیبایی

به ندرت مي توان یک مرد خوش قیافه را در کنار یک خانم زیبا رو دید {البته بجز برد پیت و جولیا رابرتز}.

 

در عوض هميشه خانم های بسیار زیبا را در کنار مردهای بد قیافه ميبینیم. شاید بعضی ها بگویند خانم ها فقط به دنبال پول طرف مقابل هستند. اما اگر بخواهید بهانه بیاورید مي توانید با یک چنین چیزهایی خودتان را قانع کنید.

 

خانم های زیبا مي دانند کــه به اندازه کافی چهره های جذابی دارند و به همين دلیل به مردی نیاز ندارند تا این نیاز آنها را برایشان برآورده سازد. این دسته از خانم ها به اندازه کافی اعتماد و اطمينان به خودشان دارند نیازی ندارند کــه یک مرد خوق سیما به آنها دلداری دهد.

 

بقای زیبا ترین

هر کسی دوست دارد به زیبایی شریک زندگی خود افتخار کند با این وجود چرا هیچ مردی دوست ندارد با آنجلینا جولی و هیچ زنی با برد پیت نامزد کند؟

 

بیشتر افراد بدشان نمي آید کــه شوهرهای فوق العاده جذابی داشته باشند اما حقیقت این است کــه پیدا کردن مردی کــه هم زیبا باشد و هم خوش اخلاق کار بسیار دشواری است.

 

خیلی دشوار است کــه بتوانیم هر دو خصوصیت را در یک مرد پیدا کنیم و آقایونی کــه هر دو خصوصیت را با هم داشته باشند جز اقلیت بوده و بسیار کمياب مي باشند.

 

فکر مي کنم خانم ها خودشان متوجه شده اند کــه یافتن مردی کــه هم زیبا باشد و هم با او راحت باشند غیر ممکن است. پیشنهاد ما به خانم هایی کــه چنین مردی را پیدا کرده اند این است کــه سفت به او بچسبند!

 

نتیجه چیست؟

خانم ها مجبور مي شوند کــه از بین شخصیت و ظاهر فرد یکی را انتخاب کنند. نتیجه این مي شود کــه با کسی رابطه برقرار کنند کــه ظاهر خوبی ندارد اما خصوصیات اخلاقی خوبی دارد یا اینکــه با کسی باشند کــه به هیچ وجه برخورد خوبی با او ندارد اما از نظر زیبایی چیزی از تام کروز کم ندارد.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا