پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • درباره دختران مشهورترین رهبران دنیا

  مجموعه : اخبار اجتماعی و سیاسی

  درباره دختران مشهورترین رهبران دنیا

  دربــاره دختران مشهورترین رهبران دنیا

  خانواده رهبران جهان همیشه در معرض توجه ها هستند، در مطلب پیش رو به کارهایی کــه دختران رهبران مشهور جهان مشغول به انجام آن ها هستند می پردازیم و به شما آن ها را معرفی خواهیم نمود. ایوانکا ترامپ کــه برای خودش در کاخ سفید دفتری دارد جایگاهش را به عنوان قوی‌ترین زن در دولت دونالد ترامپ تثبیت کرده است.زنان موفق اهل کسب و کار کــه عنوان یا حقوق رسمی نخواهند داشت پدیده تازه‌ای در فهرست رو به رشد دختران عالی‌مقام رؤسای جمهور و رهبران کشورهای جهان هستند.

   

  دخترپوتین، رقاص راک اند رول – روسیه

  درباره دختران مشهورترین رهبران دنیا

  به گزارش نیک شو، دختر پوتين، يکاترینا يک رقاص موفق راک اند رول رقابتی استولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، در حفظ حریم زندگی خصوصی‌ خود بیش از اندازه محافظه‌کار است و تا همین اواخر اطلاعات زیادی از دو دخترش در دسترس نبود.فامیل اسماعیلوف از بخش روسی بی‌بی‌سی می‌گوید: “مقامات روسی بــا هر گونه کنجکاوی رسانه‌ها در مورد زندگیشان، بــا بدگمانی محض رفتار می‌کنند. دیگر به عهده خود روزنامه‌نگاران است کــه بیازمایند تا کجا می‌توانند پیگیر ماجرا شوند و بیشتر این اطلاعات را هرگز خود خانواده تایید نکرده‌اند”.

   

  در ســال ۲۰۱۵، بعد از این‌کــه معلوم شد کوچک‌ترین دختر پوتین، یعنی یکاترینا، در مسکو بــا اسم کاترینا تیخونوا زندگی میکند، در کانون توجه رسانه‌ها قرار گرفت.از آن موقع روس‌ها از خلال گزار‌ش‌های مختلف رسانه‌ای دریافته‌اند کــه او بــا تاجری به نام کیریل شمالوف، پسر یکی از دوستان قدیمی پدرش ازدواج کرده است. این زوج از طریق سرمایه‌گذاری در صنایع گاز و پتروشیمی ثروتی بــالغ بر ۲ میلیارد دلار دارند.یکاترینا کــه حالا ۳۰ ســاله است پروژه‌هایی را بــا بودجه‌ عمومی دربــاره‌ “رشد فکری” در دانشگاه دولتی مسکو اداره میکند.

   

  بنا به گزارش‌ها او ناظر قراردادهایی به قیمت چندین میلیون دلار است و افرادی از حلقه نزدیکان پوتین در میان مشاوران او هستند.کاترینا تینوخوا یک رقاص پرشور راک اند رول آکروبــاتیک است کــه در مسابقات قهرمانی جهان در ســال ۲۰۱۳ در سوییس رتبه پنجم را به دست آورد.

   

  دختر نواز شریف، یک کمپین خانوادگی – پاکستان

  درباره دختران مشهورترین رهبران دنیا

  مریم نواز شریف نقشی کلیدی در کمپين انتخاب مجدد پدرش داشتمریم نواز شریف، ۴۳ ســاله، دختر نواز شریف نخست وزیر پاکستان است.
  خانم نواز شریف کــه ابتدا درگیر سازمان‌های خیریه‌ خانواده بود، نقش برجسته‌ای در مدیریت کمپین موفقیت‌آمیز پدرش برای انتخاب مجدد در ســال ۲۰۱۳ ایفا کرد.

   

  او اکنون برای حزب راست‌گرای پدرش، حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف، کار میکند.آصف فاروقی از بخش اردو زبــان بی‌بی‌سی کــه چندین بــار بــا او ملاقات کرده است می‌گوید: “او همیشه کانون توجه است و اگر نگوییم وارث سیاسی منصوب پدرش است، آشکارا به شکل فردی قدرتمند ظاهر شده است.”ســال گذشته، نام او در “اسناد پاناما” منتشر شد کــه ادعا کرده بود مریم نواز شریف و دو برادرش ارتبــاطاتی بــا شرکت‌های اعلام‌نشده‌ خارج از کشور دارند و حساب‌هایی دارند کــه برای خرید املاک تجملی در لندن استفاده می‌شوند.

   

  پدرش این اتهامات را رد کرد و درز این اطلاعات را کار افرادی خواند کــه او و خانواده‌اش را “به خاطر اهداف سیاسی هدف قرار می‌دهند.”دادگاه عالی پاکستان این اتهامات را در دست بررسی دارد و حکم دادگاه قرار است ظرف چند هفته اعلام شود.

   

   

   

  دختر اردوغان، دختر عزیزکرده – ترکیه

  درباره دختران مشهورترین رهبران دنیا
  سميه اردوغان بــا سلجوق بيرقتار، تاجری بــا علايقی در حوزه دفاعی ازدواج کرده استسمیه اردوغان، ۳۱ ســاله، کوچک‌ترین دختر رییس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان است و عمدتا به چشم عزیزکرده او دیده می‌شود.ایرم کوکر از بی‌بی‌سی ترکی می‌گوید: “پدرش او را ‘غزال من’ می‌خواند. در ترکیه این کلمه را برای کسانی به کار می‌برند کــه زیبــا و قیمتی هستند”.او کــه تحصیل‌کرده علوم سیاسی در آمریکا و بریتانیاست، هنگام رهبری پدرش بر حزب حاکم عدالت و توسعه مشاور او بوده است و در سفرهای دیپلماتیک متعددی او را همراهی کرده است.

   

  در ســال ۲۰۱۵ گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر این وجود داشت ‌کــه سمیه ممکن است در انتخابــات پارلمان ثبت نام کند، اما در عمل چنین چیزی رخ نداد.سمیه اردوغان در حال حاضر، نقشی فرعی در گروه‌ حمایت از حقوق زنان ترکیه دارد.او علاوه بر کار کمپین‌ همچنان مدافع صریح‌اللهجه پدرش و دولت اوست.

   

  نخستین زن میلیاردر آفریقا – آنگولا

  درباره دختران مشهورترین رهبران دنیا

  ایزابل دوس سانتوس را پدرش به عنوان رييس شرکت نفت دولتی آنگولا منصوب کردایزابل دوس سانتوس، ۴۳ ســاله، بزرگترین دختر رییس جمهور کــهنه‌کار آنگولا، خوزه ادوارد دوس سانتوس،‌ است کــه از ســال ۱۹۷۹ حاکم این کشور است.

   

  او رییس شرکت نفتی دولتی سونانگول است و در ســال ۲۰۱۳ مجله فوربس او را ثروت‌مندترین زن آفریقا به شمار آورد و نخستین میلیاردر زن کــه ثروتی بیش از ۳.۲ میلیارد دلار دارد.خانم دوس سانتوس کــه در بریتانیا تحصیل کرده است سهام‌های بزرگی در سرمایه‌گذاری، مخابرات و صنعت الماس دارد کــه او را یکی از بــا‌نفوذترین زنان تاجر آنگولا میکند.

   

  او سرمایه‌گذاری‌های دیگری هم در صنعت برق و بخش نفت و گاز در پرتغال دارد؛ کــه حاکم استعماری سابق آنگولا بوده است.در کشوری کــه به گفته سازمان شفافیت بین‌الملل در زمره فاسدترین کشورهای دنیاست، خانم دوس سانتوس بــا انتقادهای مکرری مواجه شده است مبنی بر این‌کــه ثروتش را مدیون موقعیت پدرش است. او و مشاورانش این ادعا را به شدت رد می‌کنند.او در ســال ۲۰۱۵ به بی‌بی‌سی گفت: “موفقیتی کــه من امروز دارم چیزی نیست کــه یکشبه به دست آمده بــاشد. ساختن چنین چیزی دو دهه طول کشیده است.”

   

  رییس دفتر و سناتور – تاجیکستان

  درباره دختران مشهورترین رهبران دنیا

  آزاده رحمان يکی از نه فرزند رييس جمهور تاجيکستان استآزاده رحمان،‌ ۳۹ ســاله، دختر امام‌علی رحمان، رییس جمهور پرسابقه تاجیکستان است.او کــه تحصیلات حقوق دارد، کارش را در خدمات دیپلماتیک آغاز کرده است و سپس در ســال ۲۰۰۹ معاون وزیر خارجه شد.

   

  در ســال ۲۰۱۶ پدرش او را رییس دفتر ریاست جمهوری کرد و خود خانم رحمان نیز موفق به کسب کرسی‌ مجلس سنا شد.آزاده بــا جمال‌الدین نورعلی‌اف، نخستین نایب رییس بــانک مرکزی تاجیکستان ازدواج کرده است و این زوج پنج فرزند دارند.او تنها عضو خانواده رحمان نیست کــه شغلی دولتی دارد. یکی از نه فرزند رییس جمهور یعنی برادر بزرگتر آزاده به نام رستم، شهردار دوشنبه پایتخت کشور است و خواهر جوان‌ترش رخشانه در وزارت خارجه کار میکند.بستگان دیگری هم بنا به گزارش‌ها مناصب بــالایی در تجارت و دولت دارند کــه خانواده رحمان را در ردیف ثروت‌مندترین و بــا‌نفوذترین شهروندان تاجیکستان قرار می‌دهد.

   

  صدای اقلیت‌های جنسی – کوبــا

  درباره دختران مشهورترین رهبران دنیا

  ماریلا دختر رائول کاسترو مدافع صريح اللهجه حقوق دگربــاشانماریلا کاسترو دختر رائول کاسترو، رییس جمهور کوبــا و برادرزاده فیدل کاسترو، رهبر انقلابی درگذشته کوبــاست.لیلیت هردرو، از بی‌بی‌سی موندو، می‌گوید: “مادرش، ویلما اسپین قهرمان حقوق زنان شناخته می‌شد و حالا دخترش کمابیش پا جای پای مادر گذاشته است”.

   

  خانم کاستروی ۵۵ ســاله کــه به صراحت کلام شهرت دارد، نماینده پارلمان کوبــا و همچنین فعال مشهور حقوق اقلیت‌های جنسی است.
  او رییس مرکز ملی آموزش جنسی (Cenesex)، نهادی بــا بودجه دولتی در هاواناست کــه نقشی کلیدی در شکل دادن به سیاست‌ها در زمینه موضوعات مختلفی از جلوگیری از اچ‌آی‌وی/ایدز گرفته تا حقوق همجنسگرایان دارد.

   

  او در چانه‌زنی برای تصویب قانونی کــه از ســال ۲۰۰۸ جراحی تغییر جنسیت را به رایگان در کوبــا میسر کرده است، نقشی مهم داشت.خانم هردورو میگوید: “اما در کوبــا او را چهره‌ای جنجالی میدانند. عده‌ زیادی می‌گویند کــه فقط به خاطر این‌کــه دختر رییس جمهور است اجازه داده‌اند به کارش ادامه دهد.”

  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

  *

  code

 • مطالب پربازدید
 •