جدیدترین اخبار مشاهیر

دانلود آهنگ هتل کالیفرنیا با کیفیت 320 ،ایگلز Eagles

دانلود آهنگ هتل کالیفرنیا با کیفیت 320 ،ایگلز Eagles

دانلود آهنگ هتل کالیفرنیا Eagles Hotel California گروه ایگلز

گروه افسانه ای ایگلز با انتشار آلبوم هتل کالیفرنیا در دنیای موسیقی اثر ماندگاری به همين نام را ثبت کردند کــه هنوز هم بارها و بارها در پلی لیست ثابت ما پلی مي شود و از شنیدن آن لذت مي بریم. آلبوم هتل کالیفرنیا در سال 1976 منتشر شد و توانست جایزه موسیقی گرمي آهنگ سال را با اقتدار به دست آورد.

دانلود آهنگ هتل کالیفرنیا با کیفیت 320 ،ایگلز Eagles

پخش آنلاین آهنگ : 

 

دانلود آهنگ هتل کالیفرنیا با کیفیت 320 ،ایگلز Eagles

متن و ترجمه :

در آزاد راهی تاریک و سوت و کور، خنکای باد لابلای موهایم،

هوا آکنده از بوی تند کالیتاس (نوعی مخدر گیاهی)

در فاصله ای دور پیش رو، نور لرزان چراغی را دیدم

سرم سنگین شد و چشمانم سیاهی رفت

ناگزیر بودم کــه شب را توقف کنم

آنجا دختری در ميانه در ایستاده بود

صدای زنگ ورود به هتل را شنیدم

با خود در این فکر بودم

کــه این مي تواند بهشت باشد یا جهنم باشد

سپس شمعی روشن کرد و راه را بمن نشان داد

پائین راهرو صداهائی بود

فکر مي کنم کــه شنیدم مي گفتند:

به هتل کالیفـرنیا خوش آمدی

چه جای دل انگیزی

چه صورت دوست داشتنی ای

اتاقهای زیادی در هتل کالیفرنیا هست

تمام طول سال خواهید یافت

ذهن او بسان توری نازک پیچیده شده ای است، او صاحب این مرسدس است

پسرهای خیلی زیبائی را از آن خود کرده کــه دوست خطابشان مي کند

وه کــه چگونه در حیاط پایکوبی ميکنند، تابستان گرم و دلچسب

بعضی مي رقصند کــه به خاطر بسپارند، بعضی مي رقصند کــه فراموش کنند

سپس پیشخدمت را صدا زدم

لطفاً شراب مرا بیاورید

او گفت کــه از ۱۹۶۹ آن مشروب را اینجا نداشته ایم

و همچنان آن صدا ها از دور دست فریاد مي زنند

در نیمه های شب بیدارت مي کنند

تا بشنوی کــه مي گویند

به هتل کالیفرنیــا خوش آمدی

 

دانلود آهنگ

 

دانلود آهنگ هتل کالیفرنیا با کیفیت 320 ،ایگلز Eagles

آلبوم “تریلر” مایکل جکسون دیگر پرفروش‌ترین آلبوم تاریخ نیست و جای آن را آلبوم بهترین‌هایشان( Their Greatest Hits) از گروه ایگلز گرفته است. نام این گروه راک آمریکایی یک بار دیگر هم در فهرست پرفروش‎ترین‌های تاریخ به چشم مي‎خورد؛ آن هم با آلبوم “هتل کالیفرنیا” کــه در رده سوم قرار دارد.

 

در پس نام عجیب و غریب این آلبوم چه واقعیتی نهفته؟ این سئوالی است کــه آلن کانر، خبرنگار بی‌بی‌سی به دنبال پاسخی برای آن است.

 

در دهه ۷۰ ستاره‌های راک رابطه چندان خوبی با هتل‌ها نداشتند.

 

جو والش، گیتاریست ایگلز در ترانه خود به نام “زندگی خوب است” (Life’s Been Good) بی‌پرده در این باره حرف مي‎زند. او مي‌گوید: “من در هتل‎ها زندگی مي‎کنم و دیوارهایشان را خراب مي‎کنم” او در ادامه این طور اعتراف مي‎کند: “حسابدارهایی دارم کــه پولش را مي‎دهند.”

 

و منظورش پول کمي نیست. والش در مستندی کــه بی‌بی‌سی در رابطه با تاریخ گروه ایگلز ساخته شبی را به یاد مي‌آورد کــه در هتل “آستور تاور” شیکاگو گذرانده. او و جان بلوشی، ستاره گروه “بلو برادرز” آن شب ۲۲ هزار دلار به این هتل خسارت زدند.

 

استفاده نادرست از هتل‌ها البته در آن دوره در ميان ستاره‎های برخی گروه‎های موسیقی باب بوده. جان بونام، درامر لد زپلین را به یاد بیاورید، وقتی با موتور هارلی دیویدسونی کــه برای تولدش کادو گرفته در راهروهای هتل “هایت کنتیننتال” لوس آنجلس ویراژ مي‌داد. کیت مون، درامر “د هو” (The Who) در روز تولد خود با یک ماشین “لینکن کنتیننتال” وارد استخر هتل “هالیدی این” در فلینت ( بزرگ ‌ترین شهر ایالت ميشیگان آمریکا) مي‎شود.

 

اما رویکرد ایگلز در این ميان چه بود؟ اعضای آرام این گروه با موهای آراسته و مرتب خود این پیام را به آمریکایی‎ها دادند: ” بیایید آرامش‌مان را حفظ کنیم”.

 

گلن فرای و دان هنلی کــه بنیانگذاران ایگلز بودند، با خرابکاری جو والش کنار آمدند اما وقتی نوبت به آن‎ها رسید تا در مورد زندگی در جاده بنویسند، اثری به جای گذاشتند کــه هر چند فهمش ساده نبود اما به جای خرج برداشتن، درآمد هنگفتی برای این گروه به همراه داشت.

 

عبارت “هتل کالیفرنیا” مدتی بود ذهن دان هنلی را مشغول کرده بود اما برای آن کــه آن را به ترانه تبدیل کند باید بر اساس اصولی عمل مي‎کرد کــه گروه در اواسطه دهه ۷۰ به شدت به آن پایبند بود. آن زمان اعضای این گروه هنوز به مرحله‎ای نرسیده بودند کــه از طریق وکلایشان با هم ارتباط برقرار کنند اما با اسم فاميل از یکدیگر نام مي‌بردند.

 

وظیفه ساخت و ضبط آهنگ‎ها بر عهده دان فلدر، یکی دیگر از گیتاریست‎های گروه بود. ساخته‎های او اما باید از سوی فرای و هنلی تأیید مي‎شد. فلدر این کار را در خانه خود در لس‎آنجلس انجام مي‎داد اما وقتی مشغول اجرای تور بود، همسرش با او تماس گرفت و گفت: “ما داریم این‌ خانه را ترک مي‌کنیم”.

 

ماجرا از این قرار بود کــه سوزان، همسر دان به همراه نوزاد خود در حیاط خانه در حال استراحت بود کــه چشمش به لانه مارزنگی افتاد. او به همراه پسرش فورا به خانه‌ای اجاره‎ای در ساحل مالیبو نقل مکان کردند و دان هم در پایان تور به آن‎ها پیوست. عصر همان روز بود کــه او مثل هميشه مشغول ساخت و ضبط آهنگ پیشنهادی برای یک ترانه شد.

 

آهنگی کــه فلدر مشغول ساختش بود با تصویری از یک مار در یک باغ خوش‎منظره هماهنگی زیادی داشت. آهنگی‎کــه آکوردهایش بیشتر از الگوی فلامنکو تبعیت مي‎کرد تا راک. فرای و هنلی ساخته فلدر را تأیید کردند و در طول ساخت نام “رگه مکزیکی” را به این ترانه دادند.

 

فرای و هنلی مي‏گویند متن این ترانه مسافری سرگشته را توصیف مي‏کند کــه مسحور”یک مکان جذاب و دوست‎داشتنی” با شخصیت‎هایی عجیت غریب شده: مکانی افسونگر و در عین حین حال ترسناک کــه گویا راه فراری از آن ندارد.

 

در چهار دهه اخیر خیلی‎ها تلاش کردند تصاویر این ترانه را رمزگشایی کنند یا با کنار هم چیدن آن‎ها به مفهومي منطقی و قابل درک برسند. شاید به یاد آوردن این جمله از فرای خالی از لطف نباشد: ” تصميم گرفتیم یک چیز عجیب و غریب خلق کنیم، فقط برای این کــه ببنیم از پس این کار برمي‎آییم یا نه.”

 

به عبارت دیگر، هر معنایی کــه از هتل کالیفرنیا برداشت شود چیزی نیست کــه سازندگانش قصد بیان آن را داشته و پنهانش کرده باشند. فرای مي‏گوید، ماجرای حال و هوای مردی کــه در منطقه‎ای ناشناخته در حومه شهر گیر افتاد و به مورد آنچه مي‎بیند اطمينان ندارد را از رمان “مغ” نوشته جان فاولز در سال ۱۹۶۵ الهام گرفته‌اند.

 

این رمان کــه یکی از اولین کارهای این نویسنده انگلیسی بود و در بین طرفداران جنبش پادفرهنگ محبوبیت یافت، دنیایی رازآلود ( در رمان جزیره‎ای در یونان) را به تصویر مي‎کشد کــه حقیقت در آن مورد سوء‌ظن است. خود فاولز این رمان را جزء آثار خوبش نمي‎دانست: ” از نظر نگارش با معیارهای جهانی فاصله زیادی دارد. موقع نوشتن آن در هر دامي کــه ممکن است جلوی پای نویسنده‎های تازه کار قرار بگیرد، افتادم.”

 

 

۱۰ آلبوم پرفروش آمریکا

ایگلز، آلبوم بهترین‌هایشان (۱۹۷۱ – ۱۹۷۵)

مایکل جکسون- آلبوم تریلر

ایگلز- آلبوم هتل کالیفرنیا

بیلی جول- آلبوم بهترین‌ها، شماره یک و دو

لد زپلین-آلبوم لد زپلین ۴

پینک فلوید- آلبوم دیوار

ای‌سی/دی‌سی- آلبوم سیاه پوش برگشتم

گارث بروکس- آلبوم دابل لایو

هوتی اند د بلوفیش- آلبوم Cracked Rear View

فلیتوود مک- آلبوم شایعات

منبع: انجمن صنعت ضبط موسیقی آمریکا

 

ایگلز دیگر هرگز دوباره به اوج نرسید

کنار هم چسباندن تصاویر عجیب و غریب بهترین روش برای خلق یک ترانه است؛ طرفداران موسیقی راک اما ترجیح مي‎دهند همه چیز کاملا مشخص باشد.

 

نظریه‎هایی کــه در مورد معنای این ترانه داده شده، در واقع چکیده‎ای است از آن‎چه کــه تصور مي‎شد ستاره‎های پاپ به دنبالش هستند: ” عطر گرم کولیتاس (Colitas: یک کلمه‎ اسپانیایی کــه معانی مختلفی دارد از جمله جوانه گیاه شاه‎دانه)” به ماریجوانا اشاره دارد. و این بخش از ترانه کــه مي‎گوید: ” هر وقت خواستی مي‎توانی پول هتل را حساب کنی اما نمي‎توانی اینجا را ترک کنی” نشان مي‎دهد کــه منظور از “هتل”، مي‎تواند بیمارستان روانی یا مرکز ترک اعتیاد … یا چیزی شبیه به آن باشد.

 

فرای سال ۲۰۰۳ در جریان یک تورنمنت گلف در “پبل بیچ” کالیفرنیا به یک خبرنگار گفت: “ایهام اولین ابزار ترانه‎سراهاست. این روش جواب مي‎دهد، یعنی مفهموم ترانه همان چیزی است کــه شنونده مي‎خواهد باشد.”

 

این روش در مورد هتل کالیفرنیا هم جواب داده. به همين دلیل هم هست کــه این آهنگ هر ۱۱ دقیقه یک بار از شبکــه‎های رادیویی آمریکا پخش مي‏شود و درست به همين دلیل است کــه اعضای این گروه برای مدتی دست از شکایت کردن از هم برداشتند و علیه صاحبان یک هتل در مکزیک به خاطر استفاده از اسم این ترانه، پرونده تشکیل دادند.

 

اعضای این گروه دیگر هرگز دوباره به اوج نرسیدند و هر بار سعی کردند بیشتر از هم دور شدند. آن‎هایی کــه کمتر اهل خیالبافی هستند بیشتر از حس و حال این آهنگ لذت مي‎برند تا مفهموم آن. چیزی شبیه به حس بلوغی کــه رمان مغ با آن خاتمه مي‎یابد.

 

در آن بخش از ترانه کــه صحبت از زندانی بودن در دنیای “شامپاین صورتی روی یخ ” به ميان مي‎آید، لذت و شکایت به شکلی قابل پیش‌بینی با هم در مي‌آميزند.

 

از همه این‎ها کــه بگذریم، آخرین باری کــه شنیدید یکی از اهالی موسیقی به یک هتل خسارت زده، چه زمانی بوده؟

 

آخرین بار شاید سال ۲۰۰۴ بوده، وقتی مت ویلیس، خواننده گروه موسیقی پاپ راک باستد (Busted) تلویزیونی را از پنجره بیرون انداخت و فورا معذرت خواهی کرد ، البته باید هم این کار را مي‎کرد.

 

 

مطالب بیشتر:

نگاهی به ۵ آهنگ برتر قرن بیستم

دانلود آهنگ Losing My Religion از R.E.M باکیفیت 320

شاهکاری جاودان با نام پلکانی به سوی بهشت از لد زپلین + دانلود

2.7/5 - (3 امتیاز)

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا