پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • خیانت به شریک زندگی در این کشورها مجازات سنگینی دارد

  مجموعه : اخبار اجتماعی و سیاسی

  خیانت به شریک زندگی در این کشورها مجازات سنگینی دارد

  خیانت به شریک زندگی در این کشورها مجازات سنگینی دارد

  در بسیاری از کشورهای دنیا ، خیانت از جانب همسر به هیچ عنوان پذیرفته شده نیست و مجازات بسیار سنگینی خواهد داشت که در ادامه 13 کشور را به شما معرفی خواهیم کرد. خیانت به شریک عاطفی یا زندگی خود نه تنها باعث جریحه دار شدن احساسات، بلکه از ميان رفتن اعتماد هم مي شود. این مسأله، بسته به نحوه ی واکنش طرفین رابطه، مي تواند به یک رنجش عميق و به دنبال آن، پایان رابطه عاطفی یا ازدواج منجر شود. اما در بعضی کشورها، کار تنها به اینجا ختم نمي شود و خیانت، عواقب قانونی ای مثل جریمه نقدی یا حتی زندان دارد. این مسأله تنها مختص به کشورهای اسلامي نیست و حتی در بعضی کشورهای غیر اسلامي و ایالت های آمریکا با فرد خیانتکار برخورد قانونی مي شود. در ادامه به ۱۳ کشوری مي پردازیم که خیانت به همسر در آن ها مجازات سنگینی دارد.

   

  ۱- فیلیپین

  در فیلیپین برقراری رابطه جنسی با کسی غیر از همسر خود، هم برای زنان و هم برای مردان، مجازات حبس دارد. این مجازات شامل فردی که در خیانت شراکت داشته هم مي شود. زنانی که معلوم شود به همسر خود خیانت کرده اند، ممکن اســـت حداکثر ۶ سال به زندان بروند، اما این مجازات برای مردان حداکثر ۴ سال و نیم اســـت. در فیلیپین، «خیانت» معادل داشتن رابطه جنسی اســـت. به علاوه، اگر مردی به همسرش خیانت کند، زنی که شریک خیانت او بوده هم به ۴ سال و نیم حبس محکوم مي شود. اگر مردی با زن متأهلی رابطه جنسی داشته باشد، مجازات او ۶ سال زندان خواهد بود.

  خیانت به شریک زندگی در این کشورها مجازات سنگینی دارد

  ۲- اندونزی

  در اندونزی طبق قوانین شریعت، رابطه جنسی نامشروع امری ممنوعه اســـت. اگر معلوم شود کسی چنین رابطه ای دارد، حداکثر ۹ ماه به زندان خواهد رفت.در قوانین دولتی اندونزی، قانونی در رابطه با خیانت وجود ندارد، اما بیشتر جمعیت این کشور مسلمان و تابع قوانین شریعت هستند.برای مثال، در اســـتان خودمختار آچه، دولت قانونی وضع کرده که بر اساس آن «تنها بودن با فردی از جنس مخالف که نه همسر شما اســـت و نه نسبت خانوادگی با شما دارد و همينطور رابطه جنسی نامشروع، ممنوع اســـت.»

   

  ۳- تایوان

  در تایوان به ازای هر اقدام زناکارانه، ۴ ماه حبس در نظر گرفته شده. منتقدان این قانون را «منسوخ شده» مي دانند.تایوان و فیلیپین تنها کشورهایی در آسیای شرقی هستند که خیانت در آن ها هنوز جرم تلقی مي شود.قانون «۴ ماه حبس به ازای هر اقدام» در مورد آن مرد یا زن «دیگری» صدق مي کند که نفر سوم یک رابطه عاطفی اســـت. اما زن یا شوهری که به همسر خود خیانت کرده مي تواند به یک سال حبس محکوم شود.به گفته ی لونگ یینگ-تای، وزیر فرهنگ تایوان، او قصد دارد این قانون را لغو کند، اما نظرسنجی سال ۲۰۱۳ این وزارتخانه نشان داد ۸۲/۲ درصد از پاسخ دهندگان خواســـتار تداوم این قانون بودند.

   

  ۴- ایالت داکوتای جنوبی آمریکا

  داکوتای جنوبی یکی از ۷ ایالت کشور آمریکا اســـت که قوانین موسوم به «ایجاد گسست عاطفی» هنوز در آن پابرجا اســـت و بر اساس آن، فرد متأهلی که خیانت دیده مي تواند از زن یا مرد «دیگری» که با شریک زندگی اش رابطه دارد، شکایت کند.این قانون که در قرن هفدهم وضع شد، بخشی از قوانین عرفی آن دوره بود، یعنی زمانی که زنان جزئی از مایملک مردان تلقی مي شدند.طبق قانون «ایجاد گسست عاطفی»، فرد شاکی ملزم نیست اثبات کند شریک زندگی اش با فرد دیگری رابطه جنسی داشته و اینکه همسرش در رابطه ی خارج از ازدواجی شرکت دارد که باعث شده نسبت به زمانی که این رابطه وجود نداشت، عشق و توجه کمتری دریافت کند، برای مجرم شناخته شدن کفایت مي کند.

   

  در سال ۲۰۰۲، داکوتای جنوبی تغییراتی در این قانون ایجاد کرد که از آن پس زنان هم قادرند از آن زن «دیگر» شکایت کنند. پیش از آن، فقط مردان اجازه ی شکایت از مردی را داشتند که با همسرشان رابطه داشت.چنین شکایاتی مي تواند به محکوم شدن فرد به پرداخت جریمه منتهی شود. برای مثال، در سال ۲۰۰۲، جراحی در داکوتای جنوبی مجبور شد به خاطر برقراری رابطه جنسی با یک زن متأهل، ۴۰۰ هزار دلار جریمه پرداخت کند.

  خیانت به شریک زندگی در این کشورها مجازات سنگینی دارد

  ۵- ایالت نیومکزیکوی آمریکا

  قانون «ایجاد گسست عاطفی» در ایالت نیومکزیکو هم برقرار اســـت.از آنجایی که در بیشتر موارد اثبات وقوع خیانت دشوار اســـت، فرد خیانتکار اغلب واقعاً مورد پیگرد قانونی قرار نمي گیرد.آلن ام. مالت، قاضی دولت فدرال، در سال ۲۰۱۰ در مقاله ای درباره ی نواقص این قانون نوشت: «پذیرفته شد که یک جامعه ی آزاد و دموکراتیک باید برخی رفتارهای زننده و همينطور برخی رفتارهای آسیب پذیر یا انحرافی از نقطه نظر اخلاقی را تحمل کند و اعمال قانون در مورد وارد ساختن تعمدی رنج های عاطفی یا اعمال خشونت آميز باید تنها به شرایط خاصی محدود شود.»

   

  ۶- ایالت ميسیسیپی آمریکا

  در ميسیسیپی، از قانون «ایجاد گسست عاطفی» اغلب برای به دادگاه کشاندن یک همسر بی وفا اســـتفاده مي شود.این قانون در سال ۱۹۲۶ در ایالت ميسیسیپی وضع شد و هر زمان که همسری متوجه شود «به خاطر وجود فرد دیگری که آگاهانه در رابطه زناشویی او مداخله کرده، به ناحق از دریافت خدمات، همراهی و مشارکت همسر خود محروم شده»، با اســـتناد به این قانون، مي توان همسر بی وفا را به دادگاه احضار کرد.در چنین مواردی، مانند دیگر ایالت های مشابه، اگر نفر سوم گناهکار شناخته شود، فرد به پرداخت جریمه محکوم مي شود. در مورد مبلغ جریمه ای که فرد شاکی باید به منظور جبران خسارات وارد شده مثل فقدان محبت یا همراهی، دریافت کند، هیئت ژوری دادگاه تصميم مي گیرد.

   

  ۷- ایالت ایلینویز آمریکا

  در ایالت ایلینویز، فردی که مجرم شناخته شود به یک سال حبس و پرداخت ۲،۵۰۰ دلار جریمه نقدی محکوم مي شود، گرچه این قانون به ندرت اجرا مي شود.در این ایالت، خیانت یک جرم کلاس آ محسوب مي شود که مي تواند حداکثر یک سال حبس و/ یا حداکثر ۲،۵۰۰ دلار جریمه ی نقدی داشته باشد. با این حال، این قانون به ندرت به کار گرفته مي شود.

   

  ایالت ایلیونز هم قبلاً از قانون «ایجاد گسست عاطفی» تبعیت مي کرد که اجازه ی مطالبه ی خسارت از فردی را مي داد که متهم به نابودی رابطه ی زناشویی یک زوج شده بود. این قانون بخشی از قوانین ایلینویز موسوم به «مرهمي برای دل» بود، قوانینی که به منظور ایجاد اقدامي قانونی در خصوص کشمکش های زناشویی ای مثل زیر پا گذاشتن قرارداد ازدواج، به وجود آمده بودند.اما تمامي قوانین «مرهمي برای دل»، از جمله بخشی که مربوط به خیانت بود، در سال ۲۰۱۶ لغو شد.

  خیانت به شریک زندگی در این کشورها مجازات سنگینی دارد

  ۸- ایالت هاوایی آمریکا

  ایالت هاوایی هم قانونی دارد که بر اساس آن «ایجاد گسست عاطفی» جرم تلقی مي شود.با این حال، در چند سال اخیر، هیچ پرونده ای در این خصوص در دادگاه های هاوایی وجود نداشته.

   

  ۹- ایالت اکلاهامای آمریکا

  طبق قوانین ایالت اکلاهاما، خیانت جرم محسوب مي شود و ۵ سال حبس دارد.در اکلاهاما فردی که خیانتکار شناخته شود، مجازات ارتکاع جرم برای او در نظر گرفته مي شود. عواقب قانونی این جرم مي تواند حداکثر ۵ سال حبس، پرداخت حداکثر ۵۰۰ دلار جریمه نقدی، یا هر دو مورد باشد.طبق قوانین اکلاهاما، همخانه شدن با فردی دیگر ظرف ۳۰ روز بعد از طلاق یا ازدواج مجدد طی ۶ ماه بعد از طلاق، ممنوع اســـت.

   

  ۱۰- ایالت کارولینای شمالی

  قوانین ایالت کارولینای شمالی به همسران خیانت دیده امکان مطالبه ی خسارت مالی را مي دهد.مانند دیگر ایالت های این فهرست، کارولینای شمالی هم قانونی دارد که به شما اجازه مي دهد بر اساس قوانین «ایجاد گسست عاطفی» از همسر بی وفای خود (و معشوق یا معشوقه اش) شکایت کنید.فرد شاکی مي تواند هم درخواســـت خسارت معادل زیان کند و هم خسارت تنبیهی. مثلاً در موردی، شریک خیانت یک زن ۸/۸ ميلیون دلار جریمه شد و این مبلغ به عنوان خسارت به شوهر خیانت دیده ی زن تعلق گرفت. طبق تخمين ها، در ایالت کارولینای شمالی، هر ساله حدود ۲۰۰ شکایت در رابطه با قانون «ایجاد گسست عاطفی» ثبت مي شود.

   

  ۱۱- برونئی

  کشور برونئی که یک پادشاهی کوچک اســـت، اخیراً خیانت را جرمي مستوجب مرگ اعلام کرده بود.پادشاهی برونئی، که با حدود ۴۰۰ هزار نفر جمعیت، بر روی جزیره ی برونئو قرار گرفته، چند ماه قبل با وضع قانونی جنجالی در صدر اخبار قرار گرفت. بر اساس این قانون، از این پس، خیانت، مجازات مرگ دارد.طبق قانون جدیدی که به قوانین کیفری برونئی اضافه شده و ریشه در قوانین اسلامي دارد، فرد متخلف باید در برابر شاهدان سنگسار و کشته شود.

   

  پادشاهی برونئی مجازات همجنسگرایی را هم سنگسار اعلام کرد، اما بعد از آنکه انتشار خبر وضع این قوانین با خشم بین المللی رو به رو شد، سلطان برونئی اعلام کرد که بر اساس یک سنت دیرینه در این کشور که اجازه ی وضع مجازات مرگ را مي دهد اما هرگز کسی در این جزیره ی کوچک اعدام نمي شود، قانون سنگسار هم اجرا نخواهد شد.

  خیانت به شریک زندگی در این کشورها مجازات سنگینی دارد

  ۱۲- نیجریه

  در شمال نیجریه، خیانت، مجازات مرگ با سنگسار دارد.در قوانین کیفری ایالت های شمالی کشور نیجریه، بر اساس شریعت، هر گونه رابطه جنسی خارج از ازدواج (که در دسته بندی گسترده ی زنا یا رابطه جنسی نامشروع قرار دارد و این دسته بندی تجاوز را هم شامل مي شود) جرم تلقی مي شود.افراد خیانتکار، محکوم به مرگ با سنگسار مي شوند. با این حال، از قرار معلوم، در اغلب موارد، این قانون اجرا نمي شود. آخرین اعدام ثبت شده در نیجریه مربوط به سرقت مسلحانه ی سه نفر در سال ۲۰۱۶ بود.طبق گزارش نیویورک تایمز، دو مورد (هم مرد هم زن) در نیجریه وجود داشته که در آن فرد محکوم به خیانت و مرگ با سنگسار شده بود که در هر دو مورد در نهایت در رأی دادگاه تجدید نظر شد.در جنوب نیجریه خیانت، جرم تلقی نمي شود.

   

  ۱۳- افغانستان

  در افغانستان، یک حبس طولانی در انتظار افراد خیانتکار اســـت.طبق قوانین کیفری افغانستان، خیانتکاران به حبسی طولانی مدت محکوم مي شوند. انتقاد فعالان حقوق بشر به این قانون این اســـت که در آن تفاوتی بین جرم های جنسی گذاشته نشده، یعنی ممکن اســـت فردی که به او تجاوز شده هم به خیانت محکوم شود.گفته مي شود در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲، در مناطق تحت کنترل طالبان در افغانستان، زنان مظنون به خیانت، اعدام مي شدند.

   

  ۱۴- عربستان سعودی

  در عربستان سعودی قاضی ها اختیارات زیادی در مورد تصميم گیری درخصوص خیانت و محکوم کردن متهم به مرگ دارند.در عربستان، خیانت یک جرم محسوب مي شود که مجازات آن سنگسار اســـت. طبق قوانین شریعت، یک شخص تنها در صورتی مي تواند محکوم به خیانت شناخته شود که ۴ بار در برابر دادگاه به این کار اعتراف کند یا آنکه ۴ شاهد مرد مسلمان وقوع این جرم را تأیید کنند.پادشاهی عربستان از قوانین شریعت پیروی مي کند اما هیچ قوانین کیفری رسمي ای ندارد و همين مسأله اختیارات زیادی به قاضی ها داده.

   

  برخلاف برخی از دیگر کشورهای این فهرست، قانون مجازات مرگ به طور مرتب در عربستان سعودی اجرا مي شود. عربستان سومين کشور در دنیا اســـت که بیشترین نرخ سالانه ی اعدام را دارد. در سال های اخیر در عربستان سعودی دست کم یک مورد ثبت شده اعدام به خاطر خیانت وجود داشته، گرچه عمده ی اعدام هایی که در این کشور رخ مي دهد مربوط به قتل یا مواد مخدر اســـت.

  خیانت به شریک زندگی در این کشورها مجازات سنگینی دارد

  ۱۵- پاکستان

  پاکستان در سال ۲۰۰۶، قوانین مربوط به خیانت را اندکی تسهیل کرد.از سال ۱۹۷۹، در پاکستان بر اساس «حدود الهی» و در راســـتای سنت های اسلامي، خیانت یک جرم تلقی مي شد. اما در سال ۲۰۰۶، با اســـتناد به «قانون حمایت از زنان» بخش هایی از قوانین مربوط به حدود الهی اصلاح شد. این اصلاحیات، دادگاه های محلی را ملزم ساخت هر گونه اتهام خیانت را پیگیری کنند و به موجب آن، بیش از هزار زن که به جرم خیانت زندانی شده بودند، به طور مشروط آزاد شدند.

   

  ۱۶- سودان

  در سودان خیانت یک جرم مستوجب مرگ محسوب مي شود. احتمال دستگیر شدن به خاطر این جرم برای زنان بیشتر اســـت، اما در اغلب موارد، اعدامي به جرم خیانت رخ نمي دهد.طبق قانون جزایی سال ۱۹۹۱ سودان، خیانت یک جرم مستوجب مرگ با سنگسار اســـت. گزارشاتی وجود دارد که نشان مي دهد در سودان مواردی از محکوميت زنان (از جمله زنان باردار) بر اساس همين قانون وجود داشته، اما هیچ مدرکی دال بر اجرای مجازات مرگ وجود ندارد.

   

  تحقیقی در سال ۲۰۱۰ بر روی مسأله ی مجازات مرگ در سودان نشان داد گرچه در سال ۲۰۰۷ دو زن به جرم خیانت محکوم به مرگ با سنگسار شده بودند، اما حکم آن ها هرگز اجرا نشد. بررسی ها نشان مي دهد گرچه عمده ی حکم های سنگسار برای زنان صادر مي شود، اما در سطح جهانی، زنان به ندرت اعدام مي شوند.با این حال، در سودان افرادی که به جرم های دیگری مثل قتل محکوم شده اند اعدام مي شوند.

   

  ۱۷- اوگاندا

  طبق قوانین اوگاندا، اگر مردی به همسر خود خیانت کند، به ۱۲ ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی از ۲۰۰ تا ۶۰۰ شیلینگ محکوم مي شود.در اوگاندا، اگر زنی مرتکب خیانت شود، ۶ ماه به زندان مي رود.در سال ۲۰۰۷، دولت اوگاندا، به تبعیت از رأی دادگاه قانون اساسی، قوانین مجازات برای خیانت را لغو کرد، با این حال، این قوانین هنوز از قانون اساسی اوگاندا حذف نشده اند یا با اعلاميه های موقتی برای لغو این قانون مواجه شده اند.

  خیانت به شریک زندگی در این کشورها مجازات سنگینی دارد

  ۱۸- رواندا

  در رواندا اگر در دوران ازدواج، با فرد دیگری رابطه جنسی داشته باشید، به ۶ ماه تا یک سال حبس و شاید پرداخت جریمه نقدی محکوم خواهید شد.این جریمه نقدی بین ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار فرانک رواندا خواهد بود که حدوداً معادل ۱۱۲ تا ۲۲۵ دلار آمریکا اســـت.به علاوه اگر معلوم شود که فرد خیانتکار با کسی که شریک خیانت او اســـت زندگی مي کند، مجازات سنگین تر خواهد شد، به طوری که مدت زمان حبس به ۲ سال افزایش مي یابد.

   

  ۱۹- مصر

  در مصر زنان به خاطر خیانت، به حداکثر ۲ سال زندان محکوم مي شوند، اما حکم خیانت برای مردان ۶ ماه حبس اســـت.این قانون مصر برخلاف قوانین شریعت اســـت که بیشتر جمعیت مسلمان این کشور تابع آن هستند. طبق قوانین شریعت، مجازات خیانت برای زنان و مردان متأهل یکسان اســـت.

   

  مطالب بیشتر:

  ۲۵ نکته مم درباره خیانت جنسی که باید بدانید

  چرا زوج ها به یکدیگر خیانت مي کنند؟ +مصداق های خیانت

   

   

  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •