دنیای خودرو

خودروهای سدان پرشتاب جهان را بشناسید

خودروهای سدان پرشتاب جهان را بشناسید

خودروهای برتر جهان که در سرعت حرف اول را می زنند.شتاب اولین چیزی است که همه به آن علاقه دارند و یکی از مهم ترین ملاک های هر خودرو شتاب آن است که مورد علاقه همگان هم هست. با هم به خودروهای سدان پرشتاب حال حاضر جهان نگاهی می اندازیم.بعضی اتومبیل‌ها راحت هستند و برخی دیگر هم مقرون‌به‌صرفه و گروهی دیگر هم بسیار سریع. تصویری که بسیاری از مردم نسبت به اتومبیل‌های سریع در ذهن دارند عمدتاً به خودروهای کوپه با آرایش موتور وسط مربوط می‌شود که قابلیت رانندگی روزمره را ندارند و هنگام رانندگی با آنها نمی‌توان خانواده را با خود همراه کرد.

 

اما در این لیست 9 اتومبیل سریع و خانوادگی را به شما معرفی می‌کنیم که قسمت اعظمی از توانایی‌های سوپر اسپرت‌ها را به‌علاوه فضای داخلی فراخ در اختیار شما قرار می‌دهند. در این رقابت، ملاک تنها شتاب صفر تا 60 مایل بر ساعت (96.56 کیلومتر بر ساعت) می‌باشد.خودروهای سدان پرشتاب جهان را بشناسید اگر قصد ما معرفی یک چهار درب فوق‌سریع بود، ممکن بود نیسان جوک نیزمو مدل R را نیز وارد این رقابت کنیم. جوک R به قوای فنی مدل محبوب نیسان GT-R مجهز است و شتاب اعجاب‌انگیز 3 ثانیه‌ای دارد.

 

Nissan Juke R
خودروهای سدان پرشتاب جهان را بشناسید البته دست‌یابی به چنین اتومبیلی با توجه به برچسب قیمتی 665,000 دلاری چندان هم آسان نیست و با چنین قیمتی به‌وضوح نسبت به دیگر اتومبیل‌های حاضر در لیست گران‌تر است اما چنین قیمتی با توجه به سفارشی بودن قطعات و هم‌چنین موتور 3.8 لیتری V6 و سیستم (AWD) مشترک با GT-R توجیه می‌شود .

 

9- مرسدس بنز C63 AMG
شتاب 0 تا 60 مایل: 4 ثانیه
خودروهای سدان پرشتاب جهان را بشناسید مرسدس بنز C63 AMG به یک موتور توربوچارجر 4 لیتری V8 مجهز است که قادر به ارائه توان 469 اسب بخار قدرت می‌باشد و اتومبیل به لطف چنین موتور قدرتمندی شتاب صفر تا 60 مایل (96 کیلومتر) را تنها در عرض 4 ثانیه عملی می‌کند. در حالی که نمونه قدرتمندتر 503 اسب بخاری این اتومبیل در 3.9 ثانیه از حالت سکون به 60 مایل بر ساعت می‌رسد. موتور مرسدس بنز C63 AMG با مدل اسپرت AMG GT مشترک است و قدرت در این اتومبیل به‌واسطه یک جعبه‌دنده 7 سرعته به چرخ‌ها منتقل می‌شود. دست‌یابی به چنین عملکرد بالائی از یک اتومبیل سدان مستلزم پرداخت مبلغ 64,825 دلار می‌باشد.

 

8- کادیلاک ATS-V

شتاب صفر تا 60 مایل: 3.9 ثانیه
خودروهای سدان پرشتاب جهان را بشناسید کادیلاک به‌سختی بر روی ساخت رقیبی برای ب‌ام‌و های M3 و M4 کار کرده است و نتیجه تلاش آنها ATS-V جدید است که از یک موتور دو توربوچارجر V6 با 455 اسب بخار قدرت بهره می‌برد اما مهندسان کادیلاک دراین اتومبیل جدید هم چنان از جعبه‌دنده نسبتاً قدیمی 6 سرعته دستی البته با تکنولوژی no-lift shift جنرال موتورز که امکان معکوش کشیدن اتوماتیک را فراهم می‌آورد، استفاده کرده‌اند. ATS-V هم‌چنین به سامانه Launch Control هم مجهز است و چنین قوای محرکه ای شتاب صفر تا 60 مایل 3.9 ثانیه ای برای این اتومبیل دیفرانسیل عقب فراهم می‌آورد.

 

7- آئودی S8

شتاب صفر تا 60 مایل: 3.9 ثانیه
خودروهای سدان پرشتاب جهان را بشناسید در حالی که دو اتومبیل ابتدائی لیست، سدان های اسپرت کوچک هستند اما سومین اتومبیل در مقایسه با دو نمونه قبلی بسیار بزرگ‌تر است. این آئودی سایز بزرگ از یک موتور توربوچارجر V8 با 520 اسب بخار قدرت بهره می‌گیرد و ترکیب چنین موتور قدرتمندی با سامانه چهارچرخ محرک شتاب صفر تا 60 مایل 3.9 ثانیه ای برای این اتومبیل به ارمغان می‌آورد. اگر مایل به تملک چنین سدان قدرتمندی با سرعت و شتاب بالا هستید باید مبلغ 115,825 دلار در ازای آن بپردازید.

 

6- ب‌ام‌و آلپینا B6 گرن کوپه
شتاب صفر تا 62 مایل: 3.8 ثانیه
خودروهای سدان پرشتاب جهان را بشناسید

آلپینا یکی از تیونرهای رسمی کمپانی ب‌ام‌و بوده و رسالت اصلی آن ساختن نمونه‌هایی سریع‌تر و هیجان‌انگیزتر از مدل‌های استاندارد ب‌ام‌و است. مدل B6 بر اساس ب‌ام‌و سری 6 ساخته شده و از یک موتور 4.4 لیتری V8 با توربوچارجر بهره می‌برد که با تمهیدات صورت گرفته از سوی آلپینا قدرت آن به 600 اسب بخار رسیده که به وسیله سیستم چهارچرخ محرک مخصوص ب‌ام‌و (xDrive) به زمین منتقل می‌شود و عملی کردن شتاب صفر تا 62 مایل (100 کیلومتر) اتومبیل را در 3.8 ثانیه ممکن می‌سازد. با این شرایط آلپینا B6 گرن کوپه مدل 2016 سریع‌ترین ساخته آلپینا تاکنون است.

 

5- داج چارجر هلکت
شتاب صفر تا 60 مایل: 3.7 ثانیه
خودروهای سدان پرشتاب جهان را بشناسید داج چارجر هلکت به موتور عظیم‌الجثه لیتری 6166 سی‌سی V8 به همراه سوپرچارجر مجهز است که 707 اسب بخار توان دارد و صدایی که این اتومبیل در حالت تخت گاز تولید می‌کند بسیار گیراست. بیشینه سرعت اتومبیل 328 کیلومتر بوده و خودرو در 11 ثانیه مسافت یک‌چهارم مایل را طی می‌کند که توسط سازمان ملی هات راد (NHRA) تصدیق شده است. با توجه به موتور فوق‌العاده قدرتمند 707 اسب بخاری، شتاب صفر تا 60 مایل 3.7 ثانیه ای برای این گربه وحشی دور از انتظار نیست.

 

4- کادیلاک CTS-V
شتاب صفر تا 60 مایل: 3.7 ثانیه
خودروهای سدان پرشتاب جهان را بشناسید CTS-V دومین محصول کادیلاک در این لیست است و موتور 6.2 لیتری سوپرچارجر V8 آن با کوروت Z06 مشترک است موتوری که 640 اسب بخار قدرت و 854 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و شتاب 3.7 ثانیه ای و بیشینه سرعت 322 کیلومتری را برای CTS-V به ارمغان می‌آورد.

3- مرسدس بنز CLS63 AMG S 4MATIC
شتاب صفر تا 60 مایل: 3.6 ثانیه
خودروهای سدان پرشتاب جهان را بشناسید مرسدس بنز CLS63 AMG، برخلاف مرسدس بنز C63 AMG که در ابتدای لیست حضور داشت و دیفرانسیل عقب بود، از سامانه چهارچرخ محرک سود می‌برد که شتاب صفر تا 60 مایلی برابر با 3.6 ثانیه را برای آن به ارمغان می‌آورد. موتور این اتومبیل یک نمونه 5.5 لیتری V8 توربو دوقلو است که قادر به ارائه توان 577 اسب بخار قدرت و 800 نیوتن متر گشتاور می‌باشد. بیشینه سرعت این خودرو بر روی 300 کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

2- مرسدس بنز E63 AMG S
شتاب صفر تا 60 مایل: 3.5 ثانیه
خودروهای سدان پرشتاب جهان را بشناسید این خودرو نسبت به CLS 63 AMG اندکی کوچک‌تر و البته سبک‌وزن‌تر است و به لطف سیستم چهار چرخ محرک خود شتاب صفر تا صد کیلومتر را به اندازه 0.1 ثانیه سریع‌تر از برادر بزرگ‌ترش عملی می‌سازد. موتور این اتومبیل با CLS 63 مشترک بوده و از نوع 5.5 لیتری V8 دو توربوچارجر است که 577 اسب بخار قدرت دارد و سرعت اتومبیل هم به‌مانند CLS 63 به‌صورت الکترونیکی بر روی 300 کیلومتر بر ساعت محدود شده است

1- تسلا مدل S
شتاب صفر تا 60 مایل: 3.2 ثانیه
خودروهای سدان پرشتاب جهان را بشناسید چندین نکته شگفت‌انگیز در مورد اتومبیل سنگین‌وزن تسلا مدل S وجود دارد که یکی از آنها دست‌یابی به شتاب صفر تا 60 مایل در 3.2 ثانیه است نکته اعجاب‌انگیز در مورد اتومبیل این است که مدل S در طول شتاب گیری هیچ صدایی از خود تولید نمی‌کند و حتی یک قطره هم سوخت مصرف نمی‌کند. موتورهای الکتریکی دوگانه قدرتی به اندازه 691 اسب بخار را برای اتومبیل به ارمغان می‌آورد که مابین محورهای جلو و عقب تقسیم شده است.

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا