جامعه شناسی,روان شناسی

خودخوری چیست و چطور درمان می شود؟

خودخوری چیست و چطور درمان می شود؟

خودخوری چیست و چطور درمان می شود؟

بسیاری از افراد دچار کشمکش هایی در درون خود هستند و همیشه درگیری در دورن خود دارند .افرادی که خودخوری می کنند همیشه افکارشان منفی هستند .چرا افراد خود را درگیر چیزاهایی می کنند که هیچ ارزشی ندارد ؟چرا افراد قبل اینکه نظر دیگران راجع به او مهم باشد چرا اهمیتی به خود نمی دهند .چرا افراد به خودشون فکر نمیکند ؟در ادامه با تیم نیک شو همراه باشید و از خواندن این مقاله لذت ببرید و خود را بشناسید .

 

زمانی که نگرش منفی داشته باشی همیشه در حال خودخوری هستین و همیشه خود را سرزنش می کنی چرا چرا چرا ؟ و همیشه نظر و دیدگاه دیگران و اطرافیانتان برایتام مهم است در هر جایی که فکر کنی مثلا در محل کار با همکاران خود همیشه در حال بحث و جدل هستین که چرا فلانی این کار را کرد من چیزی نگفتم یا فلانی در مورد من چی فکر می کنه ؟و هزاران فکرهای اشتباه که هر روز با آن درگیر هستین .

 

افراد خودخور همیشه در حال سرزنش خود هستند .گاهی در دل او غوغایی ایجاد می شود که موجب هیجان و گاهی منزوی و گوشه گیر می شود .این افراد دچار استرس شدید و اعتماد بنفس ضعیفی دارند .

 

آمار خودخوری در زنان بیش از مردان است

ممکن است آمار خودخوری در زنان بیشتر از مردان باشد اما بسیاری از مردان هم واقعا در وجود خود کشمکش هایی دارند .ولی این غوغا در زنان بیشتر است.زنان از حساسیت های بالایی برخوردار است و مسلما حساس ترند .بسیاری از خانم ها اعتماد به نفس ضعیفی دارند و همیشه در حال حسادت و دارای افکار منفی نسبت به همه چی دارند .

 

اگر خانم ها این حس حسادت و حساس شدن نسبت به همه چیزو کنار بگذارند مطمئنا به آرامش می رسند .بیایید از امروز شروع کنید مثبت فکر کنید زیبا فکر کنید .اعتماد به نفس داشته باشید .هیچ کسی جز خودتان مهم نباشد .

خودخوری چیست و چطور درمان می شود؟

خودخوری یعنی استرس یعنی از درون ضعیفی

 

راه کارهایی برای جلوگیری از خودخوری 

*سعی کنید افکار منفی را از خود دور کنید و به چیز های مثبت فکر کنید هر روز با خود تمرین کنید .

 

* سعی کنید اتفاقات گذشته را فراموش کنید و هر زمان که در فکر شما می آید از جای خود بلند شوید و خود را مشغول کاری کنید تا از ذهن شما خارج شود .

 

* برای تمام کارهای خود برنامه ریزی کنید حتی برای فکر کردن .سعی کنید اگر مشکلی ایجاد شد با فکر مثبت آن را حل کنید .با خودخوری کردن چیزی درست نمیشود .در واقع به مشکلات و غم و غصه هایتان فرصت ندهید تا از شما سوء استفاده کند چون این افکار منفی کم کم شما را نابود می کند .

 

* سعی کنید برای انجام هر کاری قوی باشید و تحمل و صبرتان بیشتر کنید، برای حل مشکلات همیشه مثبت فکر کنید در حقیقت غصه خوردن و غم باد کردن برای حل مشکلات هیچ وقت فایده ایی نداشته است .خودخوری نکنید با خود نگویید چرا این کارو کردم .بلکه بگویید من چگونه این مشکل را حل کنم . من میتوانم ،اعتماد به نفس داشته باشید .

خودخوری چیست و چطور درمان می شود؟

خودخوری یعنی اعتماد به نفس پایین

 

*افرادی که خوردخور هستند همیشه در حال استرس هستند ،نگران و مضطرب هستند .بهتر است برای کنترل استرس و خودخوری ورزش کنید یا خود را مشغول کار کنید تا از اون فضای استرس خارج شوید .

 

* برای جلوگیری از خود خوری سعی کنید قوی باشید باهوش باشید و اعتماد به نفس قوی داشته باشید .شما در حال زندگی می کنید پس نه به گذشته فکر کنید که گذشته و تموم شده و ارزش فکر کردن ندارد و نه به آینده فکر کنید زیاد هنوز نیومده و وجود ندارد پس به الان فکر کن به الانت بیشتر توجه کن و سعی کن همین امروز قوی باشی تا بتونی هر روز بهتر و بیشتر پیشرفت کنی پس قوی باش محکم باش.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا