پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • خط کمرنگ در بیبی چک نشانه چیست؟ +عکس

  مجموعه : بارداری و زایمان

  خط کمرنگ در بیبی چک نشانه چیست؟ +عکس

  خط کمرنگ در بیبی چک نشانه چیست؟ +عکس

  خط دومی کــــه روی بیبی چک ظاهر شده خیلی کمرنگ اســت، آیا من باردارم؟ سوالی کــــه خیلی از خانم ها هنگام اســتفاده از بیبی چک با آن مواجه می شوند و در این مطلب به طور کامل و دقیق به آن جواب می دهیم. در خانمهای حامله میزان hCG هر دو روز دو برابر می شود. اگر شما یک خط کم رنگ مشاهده کردید توصیه می شود روز بعد تست را در ادرار صبحگاهی تکرار کنید…

   

  بسياري از خانمها پس از انجام تست با يک خط پررنگ و به همراه يه خط پررنگ يا کمرنگ ديگر مواجه میشوند و معمولاً براي آنها اين سوال به وجود میآيد کــــه آيا باردار هستند يا اين خط کم رنگ نشان دهنده عدم بارداري اســت.

   

  ظاهر شدن یکی از خط های رنگی به صورت ضعیف بر روی بی بی چک، نشان دهنده کم بودن میزان هورمون بارداری (هورمون hCG) در جریان ادرار شخص اســتفاده کننده اســت، میزان ترشح هورمون HCG کــــه هورمون خاص بارداری در بدن زنان اســت، معمولا هنگامی کــــه تخمک بارور شده به رحم متصل گردد، در ادرار فرد افزایش می یابد. اما به دلیل این کــــه در اوایل دوران بارداری سطح ترشح این هورمون کم اســت، بی بی چک نمی توانند به راحتی وجود این هورمون را در ادرار فرد تشخیص دهند. از این رو، اگر تست بارداری به کمک کیت های خانگی زودتر از موعد مقرر انجام شود، یکی از خط های رنگی ایجاد شده بر روی صفحه نمایش بی بی چک کم نور و ضعیف خواهد بود.

  خط کمرنگ در بیبی چک نشانه چیست؟ +عکس

  تست بارداری با بیبی چک و ظاهر شدن خط کمرنگ

   

  متخصصان علوم زنان و بارداري اعلام کرده اند کــــه حتي مشاهده يک سايه بسيار کم رنگ از خط دوم در دستگاه تست بارداري نشان دهنده باردار بودن فرد اســت. اگر مادر باردار به مدت دو يا سه روز اين تست را پشت سرهم انجام دهد میبيند کــــه خط دوم پررنگتر میشود و وجود بارداري کاملاً مشخص میشود.

   

  طبق پژوهش ها هرچه از زمان تشکيل نطفه گذشته باشد اين خط دوم پررنگ‌تر نشان داده میشود، اما در همان روزهاي اول تشکيل نطفه نيز انجام اين تست نتيجه درست را به مادر نشان میدهد. ديدن يک خط کــــه نشان دهنده عدم بارداري اســت نبايد باعث نااميدي مادر شود، اگر در دفعات بعد هم پس از تاخير در قاعدگي با انجام تست يک خط مشاهده شد براي انجام معاينات دقيق‌تر بايد به پزشک زنان و زايمان مراجعه شود.

   

  اگر به مدت دو الي سه روز پس از انجام تست بارداري دو خط برروي دستگاه ديده شد، اما پس از مدتي تنها يک خط ديده شد و اين يک خط دائمي شد نشان دهنده يک سقط جنين زودهنگام اســت کــــه به دلايلي، چون آماده نبودن تخمک، کيفيت پايين اسپرم يا عفونت رحمي مربوط اســت و در بسياري از زمان‌ها بين 50 الي 60 مورد از حاملگي‌ها پيش میآيد.

   

  در برخي مواقع نيز دستگاه پاسخ اشتباه میدهد به ويژه اگر زمان انقضاي آن گذشته باشد يا مادر از برخي دارو‌ها بويژه داروهاي هورموني تزريقي براي درمان ناباروري اســتفاده کرده باشد. زيرا در اين حالت در بدن ميزان بالايي از هورمون hcg ايجاد میشود.با وجود درصد بالاي اطمينان اين دستگاه‌ها کارشناسان به مادران توصيه میکنند براي خاطر جمع شدن از مثبت بودن بارداري حتماً چند روز اين تست را انجام داده و برروي دستگاه تاريخ انجام آن را بنويسند و پس از اطمينان از بارداري براي دريافت مراقبت‌هاي حاملگي و زايمان امن به پزشک و متخصص مراجعه نمايند.

  خط کمرنگ در بیبی چک نشانه چیست؟ +عکس

  خط کمرنگ در بیبی چک نشانه چیست

   

  دقت تشخیص حاملگی بِیبی چک چقدر اســت؟

  معمولا کارخانه های سازنده ادعا می کنند کــــه تست 99 درصد حساسیت دارد. در موارد زیر نمی توان به نتیجه تست اطمینان کرد:

   

  روش انجام تست نادرست باشد

  تست در معرض نور آفتاب قرار گرفته باشد

  تاریخ مصرف تست منقضی شده باشد

  فرد دارای سرطان باشد

   

  برای بدست آوردن نتیجه دقیق باید بدقت به دستورالعمل روش انجام تست عمل کرد. صرف نظر از اینکــــه از چه مارکی اســتفاده می شود، نتیجه تست هر چه باشد، باید چند روز بعد آنرا تکرار کرد تا نتیجه تست اول تائید شود. معمولا اکثر بِیبی چکــــها در اولین روزی کــــه خانم باید پریود شود، اگر حامله باشد و پریود نشود، مثبت می شوند. اگر تست شما منفی شود و هنوز پریود نشده باشید (بشرطیکــــه پریودهای شما قبلا منظم بوده اند) ممکن اســت علت آن عدم وجود میزان کافی از هورمون hCG در ادرار باشد و باید تست چند روز دیگر تکرار شود.

   

  توجه داشته باشید کــــه تست بِیبی چک می تواند نتایج مثبت کاذب و منفی کاذب داشته باشد. مثبت کاذب یعنی تست حاملگی مثبت اســت ولی خانم حامله نیست. منفی کاذب یعنی خانم حامله اســت ولی نتیجه تست منفی اســت. نوارهای تست حاملگی در نمونه ادرار دارای انواع مختلف هستند و حساسیت آنها نیز متفاوت اســت. باید توجه داشت کــــه اگر ادرار آغشته به خون باشد و یا پروتئین در ادرار وجود داشته باشد نتیجه تست ممکن اســت مثبت کاذب باشد، یعنی تست ادرار برای حاملگی مثبت اســت ولی خانم حامله نیست. مصرف عده ای از داروهای روانپزشکی مثل آرامبخشها و ضد تشنجها نیز ممکن اســت نتیجه تست ادرار را مثبت کاذب کنند. اگر تست ادرار منفی باشد، شما حامله نیستید، ولی در موارد زیر ممکن اســت نتیجه تست منفی باشد ولی خانم حامله باشد کــــه به آن منفی کاذب می گویند.

  خط کمرنگ در بیبی چک نشانه چیست؟ +عکس

  در موارد زیر ممکن اســت نتیجه تست ادرار برای حاملگی منفی کاذب باشد:

  تاریخ مصرف تست گذشته باشد

  تست به درستی انجام نشود

  تست خیلی زود انجام شود

  ادرار خیلی رقیق شده باشد، یعنی شما قبل از انجام تست مقادیر زیادی مایعات مصرف کرده باشید

  مصرف بعضی از داروها مثل مدرّها (داروهائیکــــه ادرار را زیاد می کنند) و آنتی هیستامینها

   

  دستگاه بینی چک یا همان تست بارداری خانگی با بررسی میزان هورمون موجود در ادرار مادر بارداری یا عدم بارداری را با دقت بالایی نشان می‌دهد.البته برای کار با این وسیله توجه به این نکته الزامی اســت کــــه تاریخ انقضای دستگاه نگذشته باشد وگرنه ممکن اســت پاسخ اشتباه به مادر داده شود.

   

  در این دستگاه و سایر دستگاه‌های مشابه به طور معمول دو خط نشان دهنده بارداری و یک خط نشان دهنده عدم بارداری پس از انجام تست ادرار توسط مادر اســت.این دستگاه از بررسی هورمون HCG کــــه هورمون بارداری اســت و در ادرار مادر هم مشخص می‌شود، اســتفاده می‌شود.

   

  بسیاری از مادران جوان پس از انجام تست با یک خط پررنگ و به همراه یه خط پررنگ یا کمرنگ دیگر مواجه می‌شوند و معمولاً برای آنها این سوال به وجود می‌آید کــــه آیا باردار هستند یا این خط کم رنگ نشان دهنده عدم بارداری اســت.متخصصان علوم زنان و بارداری اعلام کرده اند کــــه حتی مشاهده یک سایه بسیار کم رنگ از خط دوم در دستگاه تست بارداری نشان دهنده باردار بودن زن اســت.

   

  اگر مادر باردار به مدت دو یا سه روز این تست را پشت سرهم انجام دهد می‌بیند کــــه خط دوم پررنگتر می‌شود و وجود بارداری کاملاً مشخص می‌شود.بنا بر تحقیقات هرچه از زمان تشکیل نطفه گذشته باشد این خط دوم پررنگ‌تر نشان داده می‌شود، اما در همان روزهای اول تشکیل نطفه نیز انجام این تست نتیجه درست را به مادر نشان می‌دهد.

   

  دیدن یک خط کــــه نشان دهنده عدم بارداری اســت نباید باعث ناامیدی مادر شود، اگر در دفعات بعد هم پس از تاخیر در قاعدگی با انجام تست یک خط مشاهده شد برای انجام معاینات دقیق‌تر باید به پزشک زنان و زایمان مراجعه شود.اگر به مدت دو الی سه روز پس از انجام تست بارداری دو خط برروی دستگاه دیده شد، اما پس از مدتی تن‌ها یک خط دیده شد و این یک خط دائمی شد نشان دهنده یک سقط جنین زودهنگام اســت کــــه به دلایلی، چون آماده نبودن تخمک، کیفیت پایین اسپرم یا عفونت رحمی مربوط اســت و در بسیاری اززمان‌ها بین ۵۰ الی ۶۰ مورد از حاملگی‌ها پیش می‌آید.

   

  در برخی مواقع نیز دستگاه پاسخ اشتباه می‌دهد بویژه اگر زمان انقضای آن گذشته باشد یا مادر از برخی دارو‌ها بویژه داروهای هورمونی تزریقی برای درمان ناباروری اســتفاده کرده باشد. زیرا در این حالت در بدن میزان بالایی از هورمون hcg ایجاد می‌شود.
  با وجود درصد بالای اطمینان این دستگاه‌ها کارشناسان به مادران توصیه می‌کنند برای خاطر جمع شدن از مثبت بودن بارداری حتماً چند روز این تست را انجام داده و برروی دستگاه تاریخ انجام آن را بنویسند و پس از اطمینان از بارداری برای دریافت مراقبت‌های حاملگی و زایمان امن به پزشک و متخصص مراجعه نمایند.

  خط کمرنگ در بیبی چک نشانه چیست؟ +عکس

  خطوط تست حاملگی ضعیف اســت، به چه معنا می تواند باشد؟

  برخی از زنان خیلی زودتر از موعد مقرر، تست بارداری خود را به کمک بی بی چک انجام می دهند کــــه در این حالت خط های به وجود آمده بر روی کیت ضعیف بوده و به وضوح قابل مشاهده نمی باشد. در چنین شرایطی، بروز این حالت می تواند برای خانم هایی کــــه مشتاقانه منتظر دیدن نتیجه مثبت حاملگی خود هستند، کمی گیج کننده باشد. به منظور افزایش آگاهی خود و دریافت اطلاعات بیشتر در مورد وجود خط ضعیف بر روی بی بی چک خود حتما مقاله زیر را بخوانید، چون در ادامه این مقاله همه چیز در مورد این موضوع حساس را به وضوح برای شما نشان خواهیم داد!

   

  حقایق مهم درباره بی بی چک :

  اجازه دهید قبل از بررسی وضعیت بارداری در زنان برخی حقایق آموزنده و مهم را در مورد تست های بارداری و چگونگی کار با این بی بی چک برای شما کــــه مشتاق اســتفاده کردن از آن ها هستید، بیان کنیم. این موارد مهم عبارتند از:

   

  • به یاد داشته باشید کــــه انواع مختلف تست های بارداری با شناسایی هورمون خاص بارداری در خون و یا ادرار زنان حامله عمل کرده و مثبت و منفی بودن وضعیت بارداری را مشخص می کنند. در واقع، بی بی چک به گونه ای تنظیم شده اند کــــه می دانند هورمون hCG یا هورمون گنادوتروپین جفتی انسان زمانی در بدن زنان تولید می شود کــــه تخمک موجود در بدن آن ها بارور شده و خود را در دیواره رحم فرد جای دهد.

   

  • معمولا دو نوع اساسی از تست های بارداری برای مشخص شدن وضعیت بارداری هر زنی توصیه می شود کــــه یکی از خون و دیگری از ادرار او اســت. گرفتن مقدار کمی خون از زن حامله برای تشخیص بارداری او دقیق تر و سریع تر از آزمایش ادرار عمل خواهد کرد.

   

  • معمولا بسیاری از کارشناسان، اســتفاده از بی بی چک را برای زنان جوان توصیه می کنند، چون آن ها بر این باورند کــــه حضور هورمون hCG در جریان ادرار خانم ها پس از حامله شدن زیاد تر از سایر مایعات بدن خواهد شد. پس، یادتان باشد اگر در هنگام اســتفاده از بی بی چک، پس از چند دقیقه یک خط بر روی پانل آن نمایان شود به وضوح مثبت بودن بارداری شما را نشان می دهد.

   

  • در صورتی کــــه فرد حامله در اوایل روزهای بارداری خود از بی بی چک اســتفاده کند، خط به وجود آمده بر روی پانل آن به نظر ضعیف خواهد رسید. چنین افرادی برای اطمینان بیشتر در مورد بارداری خود می توانند این آزمایش را پس از چند هفته، دوباره تکرار کنند.

   

  • در نهایت، یادتان باشد کــــه اســتفاده از بی بی چک در مورد تشخیص دادن جواب مثبت بارداری در روزهای اول از دست دادن پریود زنان کارساز نبوده و معمولا با اشکال همراه خواهد بود.

   

  • گاهی اوقات با این کــــه زنی حامله اســت، نتیجه تست حاملگی او منفی می باشد. در چنین سناریویی، صبر کردن به مدت یک هفته برای فرد ضروری اســت تا بتواند با اطمینان بیشتر انجام تست را دوباره تکرار کند. البته، فراموش نکنید کــــه مصرف داروها و یا الکل هم با انجام آزمایش بارداری به کمک بی بی چک تداخل پیدا کرده و منجر به نشان دادن نتیجه منفی در این تست خواهد شد.

   

  • به عنوان خانمی کــــه قصد دارید تا آزمایش باردار بودن خود را به کمک بی بی چک انجام دهید، سعی کنید تا قبل از اســتفاده از آن دستورالعمل های نوشته شده بر روی بسته کیت را با دقت بخوانید.

   

  • به یاد داشته باشید کــــه معمولا بهترین زمان برای انجام تست حاملگی اول صبح اســت، چون در زمان صبح ادرار فرد متمرکز مانده و میزان هورمون hCG در آن بالا اســت.

   

  • اگر زنی اســتفاده از بی بی چک را خیلی زودتر از موعد مقرر یعنی بلافاصله بعد از حذف شدن دوره ماهانه خود انجام دهد، منجر به بروز نتیجه نادرستی خواهد شد. به گفته بسیاری از محققان، 9 نفر از هر 15 زنی کــــه نتیجه تست بارداری آن ها نادرست نشان داده شده اســت، تست را قبل از رسیدن به هفته هفتم بارداری یا هشتم از دوران بارداری خود انجام داده اند.

   

  • در صفحه نمایش تمام کیت های تست حاملگی خانگی دو خط رنگی موجود اســت. اولین خط موجود نشان می دهد کــــه آیا بی بی چک درست کار می کند یا نه. خط رنگی دوم موجود در کیت های تست حاملگی خانگی برای نشان دادن حضور هورمون hCG در ادرار زن حامله به کار می رود. به همین دلیل، برخی از کارشناسان ادعا می کنند کــــه اگر یکی از دو خط موجود بر روی صفحه نمایش بی بی چک ضعیف باشد، باز هم می توان آن را به عنوان مثبت بودن حاملگی فرد اســتفاده کننده در نظر گرفت. اما، همین کارشناسان پیشنهاد می کنند کــــه در چنین شرایطی، برای اطمینان بیشتر می توان پس از گرفتن جواب تست بارداری، آن را در دو تا سه روز آینده هم دوباره تکرار کرد.

   

  • در نهایت، کارشناسان مامایی به مادران جوان پیشنهاد می کنند کــــه اگر جواب تست بارداری آن ها در هر دو بار تست بارداری مثبت نشان داده شد، حتما قرار ملاقات فوری با یک پزشک متخصص زنان و زایمان را بگذارند، تا با اســتفاده از مشاوره این افراد مجرب، اطلاعات لازم برای سپری نمودن دوران سخت بارداری را به دست آورند.

   

  مطالب بیشتر:

  آموزش کامل اســتفاده از بیبی چک برای تشخیص بارداری زنان

  ۱۵ روش تست بارداری خانگی کــــه کاملا مطمئن هستند

   

  بی بی چک با خط محو،هاله خیلی خیلی کمرنگ در بی بی چک،خط دوم بیبی چک خیلی کمرنگ،عکس بی بی چک مثبت،هاله کمرنگ بی بی چک،علامت c در بیبی چک،وجود یک خط کمرنگ در بیبی چک،بی بی چک کمرنگ بعد از چند ساعت

   

   

  2.3/5 - (3 امتیاز)
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •