جامعه شناسی,روان شناسی

اگر این خصوصیات را در خود می بینید بسیار باهوش هستید

اگر این خصوصیات را در خود می بینید بسیار باهوش هستید

اگر این خصوصیات را در خود می بینید بسیار باهوش هستید

مطمئنا افراد باهوش و نابغه خصوصیات مربوط به خود را دارند، شما می توانید این خصوصیات را در خودتان جستجو کنید و ببینید که آیا در زمره افراد باهوش قرار خواهید گرفت یا خیر. ما 6 ویژگی مهم افراد باهوش را در زیر برای شما آورده ایم. بیشتر انسان ها افراد بسیار باهوش را ابرانسان‌هایی میدانند که به راحتی از همه چیز سر در می‌آورند چون مغزشان میتواند در موقعیت‌های مختلف زندگی به آنها کمک کند و آنها مجبور نیستند با مشکلاتی که مردم عادی دارند دست و پنجه نرم کنند. اما، واقعیت کاملا متفاوت است، چون فارغ از این که یک شخص چقدر باهوش است، نهایتا، او هم فقط یک انسان است.

 

آن‌ها با مسائلی دست و پنجه نرم میکنند که تا حدودی با مسائل باقی مردم جهان متفاوت است، اما با این حال آن مسائل همچنان مسائلی چالشی و دشوار هستند. اگر شما یک فرد بسیار باهوش هستید، این دغدغه‌ها و عدم درک از سوی دوستان میتواند باعث شود احساس تنهایی کنید. شاید به نظر برسد که دوستان و خانواده‌تان اهمیتی به احساسات شما نمیدهند. به منظور کمک به شما برای آن که احساس کنید تایید و درک می‌شوید، شما را با رایج‌ترین دغدغه‌هایی که دارید آشنا می‌کنیم:

 

1. بنظر می‌رسد فاقد مهارت‌های اجتماعی هستید

به گزارش نیک شو، اگر هنگام بحث‌های معمولی احساس معذب بودن میکنید، در صورت عدم اطمینان از صحبت کردن پرهیز میکنید، ایده‌های قدیمی و منسوخ به شما انگیزه‌ای نمیبخشند،در آن صورت مردم شما را فاقد مهارت‌های اجتماعی به حساب خواهند آورد. آنها واقعا چیز زیادی از شما نمی‌دانند، و این امر فقط فشار بیشتری بر شما وارد می‌کند و باعث میشود به خاطر رفتار اجتماعیتان احساس خجالت‌ زدگی بیشتری کنید.

 

2. عاشق شدن برای‌تان کار دشواری است

دیدگاه شما درمورد عشق نسبت به آدم‌های عادی کمی سختگیرانه‌ تر است. از آنجایی که شما بسیار محتاط‌ تر، تحلیل‌ گر تر، و مستقل‌ تر از بقیه هستید، به اشتباه شما را انسانی سرد و دوستدار جلب توجه می‌انگارند. به علاوه، ممکن است گاهی کمبود خود انگیختگی داشته باشید که باعث میشود عشق و علاقه‌ خود را از دست بدهید. هرچقدر دغدغه‌های روزانه‌ شما مشکل به نظر برسند، نباید به آنها اجازه بدهید جلوی رشد و پیشرفت‌ شما را بگیرند. می‌توانید روی ابراز وجود و معرفی خودتان به دیگران بیشتر کار کنید تا این که آنها بتوانند به درک بهتری از نیازهای شما دست پیدا کنند. و آن وقت قطعا نقاط مشترکی خواهید یافت.

 

3. بحث‌های معمولی شما را خسته می‌کنند

به عنوان یک فرد بسیار باهوش شرکت‌ کردن در بحث‌های معمولی درباره‌ی امور عادی می‌تواند برای شما کاملا یک چالش باشد. چون مغز شما پر از ایده‌های بزرگ و عالی است. موضوعاتی که مورد علاقه‌ی شما هستند شامل علم، هنر، فلسفه، و آن چیزهایی می‌شود که به ندرت در بحث‌های معمولی یافت می‌شوند.طوری به نظر می‌رسد که انگار در مجموعه‌ای از عبارات بی‌پایان و خفقان‌آور اما به لحاظ اجتماعی مقبول گیر افتاده‌اید و وقت‌تان در حال هدر رفتن است. تمام آنچه واقعا می‌خواهید این است که یک همفکر پیدا شود و ایده‌هایی درباره‌ی یکی از آن موضوعات مهم مطرح کند.

 

4. بیشتر فکر میکنید و کمتر حرف می‌زنید

چون مغز شما عادت کرده است به تمام راه‌حل‌ها و پاسخ‌های مربوط به یک مسئله فکر کند، ممکن است برای شما نسبت به آدم‌های عادی ابراز عقیده یا نتیجه‌گیری زمان بیشتری طول بکشد. به علاوه، اگر کاملا مطمئن نباشید که یک پاسخ درست یا ایده‌ی درخشان دارید،اصلا صحبت نخواهید کرد. دغدغه‌ی شما در این حقیقت نهفته است که بیشتر آدم‌های اطراف‌تان با نحوه‌ی پردازش افکارتان آشنا نیستند و گیج می‌شوند یا شما را عجیب، درونگرا، یا بی‌توجه می‌انگارند.

 

5. شغل‌تان می‌تواند شما را به راحتی خسته کند

نیاز مغز شما به قرار گرفتن مداوم در چالش ایده‌ها و پروژه‌های جدید و بزرگتر می‌تواند شغلی را که زمانی مورد علاقه‌ی شما بود به کاری معمولی و خسته‌کننده تبدیل کند چون هیچ راهی برای ایجاد خلاقیت در آن پیدا نمی‌کنید.این امر می‌تواند به یک دغدغه‌ی روزمره تبدیل شود؛ دغدغه‌ی به پایان رساندن کارها. به علاوه، در بیشتر موارد، رییس‌تان آنقدرها نسبت به تمایلات شما دلسوزی و همدردی نشان نخواهد داد و فقط دوست دارد که کار را به موقع انجام بدهید.

 

6. گاهی به فلج عمل دچار می‌شوید

متفکر بودن در جهانی پر از آدم‌های بلندپرواز که به‌عمل بیشتر از ایده‌های بزرگ اهمیت می‌دهند کار دشواری است. از آنجایی که بیش از حد درگیر ایده‌های مختلف هستید، ممکن است بعضی وقت‌ها انگیزه‌ی عمل کردن را از دست بدهید. متاسفانه، آدم‌ها این ویژگی را با تنبلی اشتباه می‌گیرند و همین باعث می‌شود احساس کنید به اندازه‌ی کافی قدر شما را نمی‌دانند.

 

 

 

 

2.5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا