پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • خصلت های افرادی که در زندگی به خواسته هایشان می رسند

  مجموعه : موفقیت و پیشرفت

  خصلت های افرادی که در زندگی به خواسته هایشان می رسند

  خصلت های افرادی که در زندگی به خواسته هایشان می رسند

  اگر دقت کرده باشید همیشه هستند کسانی که در زندگی خود به خواسته هایشان می رسند، امروز ما خصلت های رفتاری این افراد را معرفی می کنیم.جهت کشف بهترین استراتژی های ترغیب کننده پیشنهاداتی از افرادی که در ترغیب و هدایت دیگران به سمت اهداف خود مهارت دارند آورده ام ( وکلا، مشاوران و متخصصان ارتباطات). این مطلب را بخوانید و اطمینان داشته باشید پس از این بیشتر به خواسته هایتان خواهید رسید.

   

  تقاضا کمک کنید

  خصلت های افرادی که در زندگی به خواسته هایشان می رسند

  به دلایلی تقاضای کمک برای مردم مشکل است.ولی می بایست بدانید که تقاضا کمک آنقدرها هم مشکل نیست و اینطور که شما فکر می کنید نشان دهنده پستی یا عدم تکامل شما نیست بلکه به شما کمک می کند که زودتر به خواسته خود برسید. تقاضای کمک ضعف شما را نشان نمی دهد بلکه انسان بودن شما را نشان می دهد. محققان دریافته اند که ما انسان ها اغلب تمایل دیگران برای کمک را دست کم می گیریم.

   

  روابط را در اولویت قرار دهید

  ما برای حمایت عقایدمان به دیگران احتیاج خواهیم داشت. به خصوص اگر آن ها بیشتر از یک نفر باشند پس تاثیرشان هم بیشتر از یک نفر خواهد بود مثل خانواده یا تیم کاری. حتی اگر فردی باهوش و مشکل کوش باشید ولی در گوشه ای سرتان به کار خودتان باشد و سعی نکنید که همکاران، رئیس یا مدیر را بشناسید هنگام بیان و تایید نظرتان با مشکل مواجه خواهید شد. پس با آن ها ارتباط برقرار کنید می بایست نسبت به اطرافیانتان کمی کنجکاو باشید. با چیزهای جزئی شروع کنید.

   

  به دیگران کمک کنید که با نظر شما به توافق برسند

  اگر با فردی روبرو هستید که می دانید به مشکلی با عقاید دیگران موافقت می کند تمام عقیده خود را به طور کامل بازگو نکنید. بهتر است ابتدا با صحبتی شروع کنید که به آرامی او را به سمت برنامه خود بکشانید. برای این کار به جلسات بیشتری برای مذاکره احتیاج دارید. پس اگر می خواهید فردی را در رابطه با فکر و نظر خودتان متقاعد کنید می بایست جلسات بیشتری برای مذاکره با او داشته باشید.

   

  وقتی یک نظریه جدید را به فردی بازگو می کنید اغلب در ابتدا در مقابل آن جبهه می گیرند. ولی اگر به آن ها در رسیدن به نظر خودتان کمک کنید دیگر تصور نمی کنند که دارند به خواسته شما رسیدگی می کنند بلکه درک می کنند که در واقع این خواسته همان خواسته خودشان است.

   

  بهترین راه برای انجام این کار این است که صحبت را با هدف خودتان شروع کنید ولی بگذارید که با سوال هایی که مطرح می شود و شما مطرح می کنید صحبت بیشتر باز و روشن شود. به عنوان مثال: نظر شما در رابطه با آن چیست؟ شما چه راه حلی برای آن دارید؟ اینگونه بهتر می توانید نظر آن ها را بفهمید. حتی می توانید با پاسخ دادن به این سوال ها مسیر صحبت را به سمت هدف خودتان هدایت کنید.

   

  در طول صحبت می بایست نظر دیگران را هم تایید کنید. البته احتیاج نیست که نظر آن ها را به عنوان بهترین نظر حتما بپذیرید به عنوان مثال بگویید: فکر خوبی است من تا به حال از این زاویه به مسئله نگاه نکرده بودم. این گونه به آن ها حس خوبی می دهید و احتمال این که نظر شما را بپذیرند بیشتر می شود.

   

  مراقب کلمات خود باشید

  زمانی که درباره خواسته خودتان حرف می زنید مشکل است که گفته هایتان تحت تاثیر خواسته تان قرار نگیرد چون هر چه باشد آن خواسته شماست. اگر در بیان خواسته خود با کلماتی که به زبان می آوریم حالت توهین داشته باشیم اصلا گفته هایمان شنیده نمی شوند. هم ارتباطات کلامی و هم ارتباطات غیر کلامی در گفتگوها بسیار مهم هستند.

   

  پس وقتی می خواهید پیشنهادی را به دیگران بدهید می بایست سعی کنید حالت توهین نداشته باشد چون قبول پیشنهاد شما برای آن ها غیرممکن می شود. بهترین کار این است که به جای ((تو)) از ((من)) یا ((ما)) استفاده کنید. به جای این که بگویید می بایست فلان سهم از کار خانه را تو انجام دهی،،، بگویید من دوست دارم که تقسیم کارمان را عوض کنم جمله اول حالت حمله و دستوری دارد ولی جمله دوم یک پیشنهاد است.

   

  خواهش کنید

  خصلت های افرادی که در زندگی به خواسته هایشان می رسند

  ممکن است فکر کنید این عادت بی احترامی به خودتان است ولی یکی از موانع نرسیدن به خواسته ها پیروی نکردن از این قانون است. انسان ها اغلب خواسته خود را می دانند ولی در بیان کردن آن مشکل دارند. می بایست بدانید که دیگران قادر به خواندن محتویات و افکار ذهن شما نیستند. آن ها آنقدر به کارهای خودشان مشغول هستند که به احتیاجهای دیگران نمی توانند فکر کنند.

   

  همیشه برای رسیدن به خواسته هایتان سوال بپرسید اظهار کردن احتیاجها اعتماد به نفس می خواهد ولی هر چه بیشتر آن را انجام دهید بیشتر برایتان عادت می شود. قبل از قرارهای کاری یک طرح ذهنی آماده کنید یا روی کاغذ بیاورید. وقتی همه چیز واضح نباشد دیگران گیج می شوند و نمی توانند به شما پاسخ مثبت بدهند. نکات مختصر به آن ها کمک می کند که چه کاری انجام دهند.

   

  شنونده واقعی باشید

  خصلت های افرادی که در زندگی به خواسته هایشان می رسند

  همه گوش می دهند ولی شنونده فعال نیستند. مطالعات اثبات کرده اند که ما انسان ها در طی ۳ ساعت یک سوم تمام چیزهایی که شنیده ایم را فراموش می کنیم و پس از ۲ ماه ۷۵% درصد آن شنیده ها را فراموش می کنیم درست مثل این که از یک گوش وارد و از گوش دیگر خارج می شوند.

   

  مردم فکر می کنند دارند گوش می دهند ولی در واقع انتظار می کشند که نوبت حرف زدن خودشان بشود. اگر این طور باشد اطلاعات مهمی که می تواند کمک بزرگی به شما بکند را از دست داده اید. مثلا سوالاتی که اگر به دقت گوش می دادید می توانستید از او بپرسید.

   

  خوب گوش دادن مثل مدیتیشن می ماند. می بایست به افکار دیگران توجه و دقت کنید و حضور واقعی داشته باشید. ولی چگونه می بایست این کار را انجام داد؟ در ابتدا گوشی موبایل را خاموش کنید. به صورت فرد نگاه کنید البته احتیاجی نیست که به او خیره شوید. در ذهنتان نظر او را مرور کنید تا مطمئن باشید که پیغام او را گرفته اید.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •