دکوراسیون و چیدمان

خانه آپارتمانی شیک 50 متری آوا و محمد

خانه آپارتمانی شیک 50 متری آوا و محمد

با هم نگاهی داریم به آپارتمان 50 متری زوجی که با سلیقه دکوراسیون منزلشان را چیده اند و سوژه امروز ما در بخش دکوراسیون شده است. لازم نیست برای اینکه خانه حس راحتی را به صاحبانش تزریق کند، فضای بسیار بزرگی داشته باشد. گاهی یک خانه کوچک به شکلی باورنکردنی دلگرمی و امید می‌بخشد و بیشتر از هر جای دیگری از این دنیا امن و دلربا است.

 

تنها کافی است نگاهمان را تغییر دهیم و معیار سنجش و اندازه‌گیری زندگی‌مان را روی خوش‌بینی تنظیم کنیم. آن وقت است که خانه، هرقدر هم کوچک باشد جایی برای به اجرا درآوردن خلاقیت‌های ما خواهد بود. خانه آوا و محمد خانه کوچکی بود که به ما انرژی به انتهایی را بخشید.

خانه آپارتمانی شیک 50 متری آوا و محمد

خانه آوا و محمد در یک نگاه

شغل آقا: دکوراسیون داخلی

شغل خانم: کار هنری با کریستال

متراژ: ۵۰ متر

موقعیت: خیابان جمهوری

تعداد افراد ساکن: ۲ نفر

سال ساخت: حدود ۲ سال

تعداد اتاق: ندارد

تعداد سرویس بهداشتی: ۱ عدد

ملک شخصی

رنگ غالب: سفید و طوس

مدت‌زمان بازسازی: ۲ ماه

هزینه بازسازی: بین ۳۸ تا ۴۲ میلیون تومان

خانه آپارتمانی شیک 50 متری آوا و محمد

خانه آپارتمانی شیک 50 متری آوا و محمد

کوچک؛ اما دوست‌داشتنی!

می‌توان با قاطعیت گفت که منزل خانواده سعادتی، خانه نقلی کوچک و پر از آرامشی در قلب خیابان پر رفت‌ و آمد جمهوری است، خانه‌ای که از همان ابتدای ورود به دلمان نشست. جذاب‌ترین نکته درباره این خانواده این بود که کوچک بودن فضای خانه نتوانسته بود به برنامه این خانواده برای دکوراسیون پر از شورشان لطمه‌ای وارد کند. آقای سعادتی در ابتدای صحبت‌ها به همین مسئله اشاره کردند:

 

«بودجه ما برای خرید خانه با این متراژ از آپارتمان جور درمی‌آمد؛ به همین دلیل اینجا را انتخاب کردیم؛ اما خانه‌ای که حالا شما می‌بینید اصلاً آن چیزی نیست که ما خریدیم. یکی از مسائلی که بسیار ناراحت‌کننده است این است که محدودیت فضا ممکن است باعث دلسردی افراد ساکن شود؛ به همین دلیل دست به تغییر دکوراسیون نمی‌زنند، چراکه تصور می‌کنند فضایی برای تغییر وجود ندارد، درحالی‌که باید همه زوایای منزل را به‌درستی و دقت بررسی کرد. در همین شرایط است که خلاقیت سر بر می‌آورد. به نظرم باید به این نکته توجه کرد که می‌توان با تغییر دکوراسیون منزل، فضای بهینه‌ای برای زندگی به وجود آورد».

خانه آپارتمانی شیک 50 متری آوا و محمد

برای تغییر دست‌به‌کار شوید!

محمد درباره تغییر فضای خانه می‌گوید:«خانه ما دارای اتاق‌خواب؛ اما عملاً بدون استفاده بود؛ زیرا ازیک‌طرف نمی‌توانستیم در اتاق از تخت استفاده کنیم و از طرف دیگر فضای پذیرایی ناقص بود و امکان گذاشتن مبلمان دلخواهمان وجود نداشت. با هم‌فکری هم تصمیم بر این شد که اتاق‌خواب را حذف کنیم. بعدازآن باید به فکر جایی برای گذاشتن تخت می‌گشتیم. این شد که فضایی از فرورفتگی دیوار را به قرار دادن لباس‌ها اختصاص دادیم و درنهایت توانستیم در جلوی آن فضا یک تخت تاشو کار کنیم. به‌این‌ترتیب هم فضای پذیرایی‌مان حفظ می‌شد و هم می‌توانستیم از تخت استفاده کنیم.

 

درباره آشپزخانه هم همین اتفاق افتاد. آشپزخانه در ابتدا اپن بود، فضاسازی درستی نداشت و موقعیت آبگرمکن کاملاً نامناسب و جاگیر بود. در اولین اقدام اپن را برداشتیم و سعی کردیم فضای درست‌تری از آشپزخانه ایجاد کنیم تا برای کار در آن راحت‌تر باشیم، حتی برای اینکه یخچال از فضا خارج نشود و شکل بدی نداشته باشد یک لایه از آجر پشت آن را برداشتیم و همین کار باعث شد جای مناسبی ایجاد شود. با جابه‌جایی فضاها خانه از نظر متراژ کوچک‌تر شد؛ اما از نظر ظاهری و بصری بزرگ‌تر و دل‌بازتر از گذشته به چشم می‌آید».

خانه آپارتمانی شیک 50 متری آوا و محمد

ایده‌پردازی نیازمند زمان و انرژی!

آوا می‌گوید:«شاید اولش زندگی با این شرایط کمی سخت به نظر می‌رسید و این شکل از تغییر کمی دور از ذهن بود؛ اما همسر من عاشق کارهایی است که در نظر دیگران نشدنی است. مطمئن بود کاری که در ذهن دارد چیزی نیست که انجام نشدنی باشد. سختی‌اش را هم دوست داشت؛ چون معتقد بود نتیجه همان چیزی می‌شود که می‌خواهیم؛ اما این اتفاق‌ها یک‌روزه نیفتاد. ما برای ایجاد آن چیزی که در ذهن داشتیم ساعت‌ها حرف زدیم و فکر کردیم. همسرم زمان زیادی را برای ایده‌پردازی می‌گذاشت و بعد با کمک هم آن را پروبال می‌دادیم تا درنهایت طرحی دوست‌داشتنی و قابل‌اجرا داشته باشیم».

خانه آپارتمانی شیک 50 متری آوا و محمد

رنگ‌های دلخواه ما!

اگرچه در دکوراسیون منزل محمد و آوا رنگ‌های زیادی به کار برده نشده است؛ اما می‌توان گفت محیط خانه باعث کسالت و روزمرگی نمی‌شود. محمد درباره دلیل انتخاب این نوع رنگ می‌گوید:

 

«من دوست داشتم رنگ غالب و پس‌زمینه خانه، رنگی آرام و ساده باشد؛ به همین دلیل رنگ سفید را انتخاب کردم. این انتخاب دو دلیل داشت؛ اول آنکه رنگ روشنی بود و باعث می‌شد فضای خانه بزرگ‌تر نشان داده شود و دوم اینکه می‌توانستیم با هر رنگی جورش کنیم. برای رنگ استفاده شده در مبلمان و اکسسوری خیلی فکر کردیم. درنهایت طوسی را انتخاب کردیم؛ زیرا هم به سلیقه من و همسرم نزدیک بود و هم رنگ به روزی بود.

خانه آپارتمانی شیک 50 متری آوا و محمد

کوچک سرسبز!

با اینکه زندگی در خانه این زوج جوان به زیبایی جریان داشت؛ اما نمی‌توان از حضور گل و گیاه در حیاط‌خلوت خانه چشم پوشید. حیاط‌خلوت هم مانند خانه نقلی بود؛ اما تمیز و زیبا و پر از گل بود. در حقیقت جایی برای کسب انرژی ازدست‌رفته در طول روز به‌حساب می‌آمد. جایی که خانواده سعادتی در آینده برایش برنامه‌ریزی‌هایی هم دارند و قرار است فضایی بیشتر از جای گلدان‌ها باشد.

خانه آپارتمانی شیک 50 متری آوا و محمد

خانه آپارتمانی شیک 50 متری آوا و محمد

خانه آپارتمانی شیک 50 متری آوا و محمد

خانه؛ یعنی راحتی و آرامش…

آوا و محمد همه فضاهای منزلشان را دوست دارند و در آن احساس آرامش می‌کنند. محمد می‌گوید:«همه فضاهای منزل به ما آرامش می‌دهد؛ زیرا برای همه زحمت کشیدیم و وقت و انرژی صرف کردیم؛ به همین خاطر زندگی در آن برایمان لذت‌بخش و به‌دوراز کسالت است. تصور ما از خانه جایی بود که دنج باشد. به این معنی که ساده و دور از شلوغی، کاربردی و البته پرانرژی باشد. حالا دقیقاً همین احساس را به خانه داریم. به نظر ما خانه‌مان دنج و به‌روز است و هم خودمان، هم مهمانانمان این حس را از منزل دریافت می‌کنند.

 

مطالب بیشتر:

خانه ای با دکوراسیون مدرن و المان های ایرانی در محله سهروردی

مدل های طراحی دکوراسیون برای زوج های جوان

 

 

1/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا