جامعه شناسی,روان شناسی

حقایق جالب درباره زنان که تا به حال نمی دانستید

حقایق جالب درباره زنان که تا به حال نمی دانستید

امروز به بیان حقایق جالب درباره زنان می پردازیم که می توانید در ادامه آن ها را بخوانید و از پیچیدگی های ذهن و زندگی زنان بیشتر آگاه شوید. آقایان! آیا تا به حال شده که با همسرتان در مورد پرده‌های سفیدی که او اصرار دارد بگوید کرِم یا پوست تخم مرغی هستند بحث کنید؟ خوب است بدانید علتش این است که خانم ها نسبت به مردها رنگها و شکل‌ها را تقریبا 20 درصد متفاوت‌ می‌بینند. در این مطلب با ما همراه باشید تا باورهای جالبی را در مورد خانمها که معلوم شده حقیقت دارند برای‌تان بگوییم.

حقایق جالب درباره زنان که تا به حال نمی دانستید

حقیقت های عجیب زنانه

 

خانم ها بیشتر از مردها عمر می‌کنند

بعضی وقت ها تافوت طول عمر بین مردها و خانم ها می‌تواند به یک دهه هم برسد، اما به طور میانگین در تمام دنیا این تفاوت دست کم 2 تا 3 سال است. البته این تنها شامل حال انسان نمی‌شود. اورانگوتان‌ها و شامپانزه‌های ماده نیز بیشتر از نرها عمر می‌کنند. حالا با وجود تمام چیزهایی که در مورد این جنس لطیف می‌دانیم، باز هم رازهای برملا نشده‌ی بسیار زیادی وجود دارد!

 

خانم ها بخاطر مردها کفش پاشنه بلند می‌پوشند

در قرن شانزدهم، کفش پاشنه بلند وارد مُد زنانه شد تا از مردهایی تقلید کنند که به علامت مردانگی و اعتبارشان کفش‌های پاشنه‌دار می‌پوشیدند!

 

خانم ها بهتر چهره‌ها را می‌خوانند

خانم ها از همان شروع زندگی خود به خوبی می‌توانند چهره‌ها، ژست‌ها و تُن صداها را بخوانند، که همین توانایی باعث می‌شود خوش صحبت‌تر و مدیران بهتری باشند. حتی در میان گروهی از افراد، تمام تعاملات اجتماعی معمولا توسط یک زن آلفا مدیریت می‌شود تا توسط یک مرد آلفا.

حقایق جالب درباره زنان که تا به حال نمی دانستید

حقایقی در باره خانم ها

 

سلول‌های مغز خانم ها فشرده‌ترند

به طور میانگین، مغز یک زن 9 درصد کوچک‌تر از مغز یک مرد است. اما این تفاوت سایز، تاثیری بر توانایی‌های ادراکی او ندارد زیرا شمارش سلول‌های مغزی در هر دو جنس برابرند، فقط در مغز خانم ها این سلول‌ها فشرده‌تر قرار گرفته‌اند.

 

خانم ها قهرمانان ناشناخته‌ی اختراعاتند

مری اندرسون در سال 1903، برف پاک کُن اتومبیل را اختراع کرد. پوشک بچه یکبار مصرف، دستمال کاغذی، شیشه‌های ضد انعکاس، سطل آشغال پدال دار، ماشین ظرفشویی و بسیاری از اختراعات دیگر توسط خانم ها انجام شده است.

 

می‌توانند همسرشان را چاق کنند

عجیب است که خیلی از مردها هنگامی که ازدواج می‌کنند، چاق‌تر می‌شوند و این می‌تواند کار همسرشان باشد! خانم ها بعد از ازدواج در حالت {{ مراقبت کردن }} قرار می‌گیرند و این باعث می‌شود همسرشان را بیش از حد تغذیه کنند (با توجه به تمایل‌شان به داشتن یک نیروی دفاعی قدرتمند برای خودشان!). ضمنا خانم ها به طور ناخودآگاه قصدشان این است که همسرشان را در نگاه سایر خانم ها کمتر جذاب جلوه دهند!

 

شیک پوشی را به راحت بودن ترجیح می‌دهند

البته این تمایل و کنجکاوی نسبت به مُد، توضیح علمی ندارد، بلکه بیشتر توجیه اجتماعی و فرهنگی دارد. جامعه‌ و رسانه‌ها قرنهاست که خانم ها را تحت فشار قرار می‌دهند که خودشان را با استانداردهای خاصی جور کنند، حالا چه در مورد صورت و اندام و چه در مورد لباس و نحوه‌ی پوشش. این اتفاق‌ها باعث می‌شود بیشتر خانم ها مُد و استایل و … را به راحتی ترجیح بدهند.

 

خانم ها حس بویایی قوی‌تری دارند

درست مانند توانایی بیشتر در تشخیص رنگها، خانم ها نسبت به مردها بویایی قوی‌تری دارند. انسان اولیه به حس قوی بویایی زن نیاز داشت تا به مردش کمک کند غذاهای درست‌تری را برای خانواده انتخاب کند.

 

خانم ها در طول عمر خود 2 کیلو رژلب می‌خورند

تخمین زده شده که خانم ها در طول عمر خود همراه غذا حدودا 2 کیلو رژلب می‌خورند، که چیزی معادل 533.76 عدد رژلب می‌شود! البته برای بعضی از خانمها این عدد خیلی زیاد است (یا خیلی زیاد نیست!)، پس چرا به طور متوسط 2 کیلوگرم تخمین زده شده؟ چون فرهنگ‌ها و کشورها متفاوت هستند.

حقایق جالب درباره زنان که تا به حال نمی دانستید

دانستنی هایی درباره زنان

 

خانم ها از ریسک کردن متنفرند

امکان دارد متوجه شده باشید که خانم ها نسبت به مردها تمایلی به ریسک کردن ندارند یا در این کار چندان موفق نیستند؛ این یک واقعیت است که پشتوانه‌ی علمی دارد. قشر کمربندی قدامی مغز که مسئول سنجش گزینه‌ها هنگام تصمیم گیری است، در خانم ها نسبت به مردها بزرگتر است. عده‌ا‌ی عقیده دارند این شیوه‌ی تکاملی است که خانم ها را محافظه کارتر از مردها ساخته تا قبیله و خانواده‌ی خود را نجات دهند و به فکر جمع آوری غذا باشند و چارچوب زندگی را حفظ کنند.

 

خانم ها رنگهای بیشتری را می‌بینند

آقایان! آیا تا به حال شده که با همسرتان در مورد پرده‌های سفیدی که او اصرار دارد بگوید کرِم یا پوست تخم مرغی هستند بحث کنید؟ خوب است بدانید علتش این است که خانم ها نسبت به مردها رنگها و شکل‌ها را تقریبا 20 درصد متفاوت‌ می‌بینند.

 

بدن خانم ها مقاومت کمتری نسبت به الکل دارد

باور کنید یا نه، حتی باید بگوییم الکل برای خانم ها خطرناک است، زیرا آنها بیشتر در معرض بیماری‌های کبدی مانند هپاتیت هستند و احتمال اینکه در اثر سیروز کبدی بمیرند بیشتر است. ضمنا خانم ها نسبت به مردها بیشتر در معرض آسیب مغزی ناشی از الکل، مانند از دست دادن عملکرد مغز و کاهش سایز مغز هستند.

 

بانوانی که قدرت باروری بیشتری دارند جذاب‌ترند

تحقیقات مختلف نشان داده‌اند که یک زن هر چه با قدرت باروری بیشتری به نظر برسد، جذاب‌تر است. به همین منظور هم بانوانی که زایمان می‌کنند، اندامی زنانه‌تر پیدا می‌کنند یا بانوانی که قرص پیشگیری از بارداری مصرف نمی‌کنند در نظر مردها بسیار جذاب‌ترند. مردها از بوی بدن یک زن و نحوه‌ی حرف زدن او و صدایش، قدرت باروری او را می‌فهمند!

 

 

1/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا