ورزش و سلامتی

حرکات یوگا برای دوران قاعدگی در 15 دقیقه

حرکات یوگا برای دوران قاعدگی در 15 دقیقه

حرکات یوگا برای دوران قاعدگی در 15 دقیقه

ورزش یوگا در کاهش دردهای دوران قاعدگی بسیار موثر است و علاوه بر آرامش روانی می تواند جسم تان را هم به آرامش برساند. شما فقط کافیست 15 دقیقه برای این کار وقت بگذارید.یوگا از سه بخش اصلی تشکیل شده است که با توجه به زیر شاخه هایی که هر کدام از آن ها دارند در مجموع ۸ زیر شاخه به وجود می آید. این سه گروه اصلی متشکل از: یوگا آرامش دهنده (ریلکسیشن)، یوگا پویا و یوگا روح هستند.

 

به طور کلی نمی توان گفت که انجام یوگا و تاثیرات آن درمان محسوب می شوند، در واقع با انجام این حرکات و شناخت کلی نسبت به اندام ها و ذهن می توانیم آن ها را تحت کنترل خود قرار بدهیم و در این راستا به یک آرامش و تعادل نسبی برسیم.

 

یکی از فواید یوگا کاهش استرس و آرامش اعصاب است، دقیقا همان چیزی که در دوران قاعدگی یا پیش از آن به علت جا به جایی سطح هورمون ها تحت تاثیر قرار می گیرند. حرکات کششی و ذهنی یوگا نه تنها در دوره ی یاد شده بلکه حتی برای شروع روز یا وسط یک روز پر مشغله دقیقا زمانی که از حجم زیاد کار و استرس وقت سر خاراندن هم نداری می تواند بسیار موثر باشد. انجام فقط ۱۰ دقیقه از این حرکات اما به نوع صحیح آن، می تواند نتیجه ای قابل مشاهده در تو ایجاد کند.

حرکات یوگا برای دوران قاعدگی در 15 دقیقه

یکی از این حرکات که باعث کاهش دردهای کمر در زمان عادت ماهیانه می شود و برای افزایش جریان خون در لگن خاصره کاربردی است، حرکتی به تقلید از مار کبری ست. من خودم به شخصه چون به طرز وحشتناکی از مار بدم می آید و می ترسم اسم این حرکت را تصمیم کبری می گذارم. یعنی وقتی کبری تصمیم می گیرد به خود اهمیت بدهد و خودش با انجام حرکت هایی از این قبیل باعث کاهش دردهایش در زمان قاعدگی می شود.

 

اگر از دوره های قاعدگی نامنظم رنج می برید، تمرینات یوگا برای شما بهترین راه درمان می باشد. با تمرینات منظم یوگا درد قاعدگی نه تنها تسکین می یابد، بلکه دوره پریودتان را تنظیم می کند. در ادامه به بررسی تمرینات موثر یوگا و تاثیر آن بروی بهبود عملکرد اندام های تولید مثل و تنظیم چرخه قاعدگی های نامنظم پرداخته ایم.

حرکات یوگا برای دوران قاعدگی در 15 دقیقه

علل قاعدگی های نامنظم چیست؟

به تشخیص متخصص زنان در شیراز کمبود وزن شایع ترین دلیل آن می باشد. چاقی یا اضافه وزن زیاد، یا کمبود وزن زیاد هردو می توانند منجر به قاعدگی های نامنظم شوند.

 

اختلال خوردن

ورزش های سنگین یا تمرینات سنگین. در برخی ورزشکاران حتی دیده می شود که دیگر پریود هم نمی شوند.

استرس و افسردگی

قرص های ضد بارداری که منجر به قاعدگی های نامنظم می شوند.

عدم تعادل هورمونی در بدن

اختلال تیروئید

داروها

سقط جنین

مشکلات رحم و یا تخمدان

سندرم تخمدان پلی کیستیک. باعث ایجاد کیست در تخمدان ها می شود.

حرکات یوگا برای دوران قاعدگی در 15 دقیقه

مزایای یوگا برای قاعدگی های نامنظم چیست؟

تمرینات منظم یوگا دردهای پریود را کاهش می دهد.

استرس، تنش، افسردگی را از بین می برد و باعث منظم شدن دوره قاعدگی می شود.

ذهن و بدن را آرام می کند.

عملکرد سیستم تولید مثل را بهبود می بخشد.

پیشگیری و درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک.

تنظیم غدد درون بدن که برای تعادل هورمون ها لازم می باشند.

 

در ادامه می توانید فیلم 15 دقیقه ای از حرکت یوگا در دوران قاعدگی را مشاهده کنید:

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا