دانستنی های جنسی

جلوگیری از بارداری بعد از یک هفته

جلوگیری از بارداری بعد از یک هفته

جلوگیری از بارداری بعد از یک هفته

اگر هفت روز است که از رابطه جنسی تان گذشته و اسپرم در داخل واژن تخلیه شده ، باید نگران بارداری باشید ، روش هایی هستند که به صورت اورژانسی از بارداری جلوگیری می کنند اما باید ظرف مدت چند روز بعد از رابطه جنسی آن ها را مصرف کنید و یک هفته کمی دیر است. به یاد داشته باشید، جلوگیری از بارداری اورژانسی احتمال بارداری را به مقدار زیادی کم می کند. اگر رابطه جنسی محافظت نشده داشته اید و گمان می کنید ممکن است باردار باشید، به منظور جلوگیری از بارداری باید قرص اورژانسی مصرف کنید. تحقیقات نشان می دهد که قرص لونژیل برای 72 ساعت  پس از نزدیکی محافظت نشده مؤثر است و قرصهای پروژستین تا 4 روز پس از رابطه موثر هستند. اگر تا زمان تخمک گذاری تان چیزی نمانده باشد، اگر قرص ضدبارداری را 5 روز بعد از رابطه مصرف کنید، قرص اورژانسی دیگر نمی تواند جلوی بارداری را بگیرد.

 

بنابراین، بهترین کار این است که قرص را سریعا بعد از رابطه جنسی مصرف کنید. برای این که قرص های اورژانسی تاثیر بهتری داشته باشند باید  نهایتا 24 تا 48 ساعت بعد مصرف شوند. هرچه دیرتر مصرف شوند شانس بارداری افزایش خواهد یافت. هیچ قرص اورژانسی وجود ندارد که از بارداری بعد از یک هفته جلوگیری کند.

جلوگیری از بارداری بعد از یک هفته

مواد تشکیل دهنده

قرص های اورژانسی مقادیر فراوانی هورمون دارند که باعث جلوگیری از بارداری می شوند، اگر این قرص ها در ۲۴ ساعت اول مصرف شوند تاثیرگذاری بیشتری خواهند داشت.

 

قرص اچ دی HD

اگر قرص اورژانسی در دسترس تان نبود باید از قرص های ال دی استفاده کنید. پس از مقاربت ۲ قرص همزمان میل کنید و ۱۲ ساعت بعد هم دو قرص دیگر. 4 قرص HD باید طی ۷۲ ساعت بعد از نزدیکی خورده شوند تا تاثیرگذار باشند. تلاش کنید قرص ها را بعد از غذا و با معده پر میل کنید، و اگر استفراغ کردید باید مجددا قرص بخورید.

 

قرص ال دی LD

اگر به قرص اچ دی هم دسترسی نداشتید باید بروید سراغ قرص ال دی ، طریقه مصرف آن مثل اچ دی است اما با دوز دوبرابر ، مجموعه ۸ قرص را طی ۷۲ ساعت مصرف کنید.

جلوگیری از بارداری بعد از یک هفته

قرص های ضدبارداری چکار میکنند؟

با مصرف این قرص ها بعد از رابطه جنسی روند جایگزینی تخمک لقاح یافته مختل می شود و یا از تخمک گذاری جلوگیری می شود، همانطور که می دانید عمل لقاح بین تخمک و اسپرم سریع صورت می گیرد بنابراین باید قرص های ضدبارداری را فورا مصرف نمود و هرچه سریع تر خورده شوند بیشتر جلوی بارداری را می گیرند. اگر قرص ها پس از جایگزینی تخمک لقاح یافته مصرف شوند عمل سقط رخ خواهد داد.

 

مزایای روش های فوری جلوگیری از حاملگی

سهولت

عملکرد بالای 90 درصدی

روند بارداری های دوره های بعد را مختل نمی کند

 

نکته مهم این که استفاده همیشگی قرص های اورژانسی صحیح نیست.

جلوگیری از بارداری بعد از یک هفته

بنابراین نتیجه می گیریم که جلوگیری از بارداری نهایتا طی 4 روز بعد از نزدیکی ممکن است و هرچه از این زمان دورتر شویم و به یک هفته برسیم احتمال بارداری بیشتر و تاثیرگذاری قرص ها کمتر می شود. پس می توان گفت جلوگیری از بارداری بعد از یک هفته تقریبا اثرگذاری قرص ها را به صفر می رساند.

 

مطالب بیشتر:

معرفی اسفنج جلوگیری از بارداری +طرز استفاده

بیایید از بارداری پیشگیری کنیم +راه های قطعی جلوگیری از بارداری

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا