پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • توضیحات کامل درباره ویزای شینگن در کشورهای اروپایی

  مجموعه : مطالب گوناگون

  توضیحات کامل درباره ویزای شینگن در کشورهای اروپایی

  توضیحات کامل درباره ویزای شینگن در کشورهای اروپایی

  ویزای شینگن مربوط به کشورهای اروپایی است که مردم کشورها می توانند با استفاده از آن به تمامی کشورهای اروپایی سفر داشته باشند. با این ویزا عملا مرزها در قاره اروپا از بین می روند و بحث های بسیاری درباره ویزای شینگن مطرح است.فرانسه، مقصد شماره یک گردشگری و تحصیلی ایرانیان در قاره سبز، یکی از نوستالژٰیک ترین مقصدهای سفر ایرانیان به فرنگ از زمان ناصرالدین شاه قاجار است.

   

  کشوری که دیار عشاق و مکتب های هنری و موزه و گالری های چند صد ساله و کاخ های تاریخی بوده و برخی از شهرهایش همچون پاریس و لئون، پایتخت مد و مزه اروپا به شمار می روند.سرزمین دست نخورده از آماج حملات هیتلر در قرن بیستم، گر چه در نخستین سال های قرن بیست و یکم با حملات تروریستی در شهرهای مختلف خود مواجه شد، اما همچنان برای گردشگران بین المللی، یکی از رویایی ترین مقصدهای سفر و تفریح قلمداد می شود.

   

  علاقه ایرانیان برای سفر و تحصیل به فرانسه همچون بسیاری از مردم جهان، روند صعودی داشته است به گونه ای که در نیم قرن اخیر، ده ها هزار ایرانی از دانشگاه های این کشور دانش آموخته شده اند و کمتر شهر بزرگی در کشور سراغ داریم که یک یا چند موسسه آموزش زبان فرانسه در آن فعالیت نداشته باشد.

   

  شوق و علاقه ایرانیان برای سفر به فرانسه در سال های اخیر با تسهیل در صدور ویزا گردشگری کوتاه مدت این کشور، روند صعودی داشته و طبق اعلام مسئولان گردشگری فرانسه، تنها در سال ۲۰۱۶ میلادی، بیش از ۳۹ هزار ویزا برای سفر ایرانیان به این کشور در تهران صادر شده است.

  توضیحات کامل درباره ویزای شینگن در کشورهای اروپایی

  برجام، یکی از عوامل تسهیل کننده و تسریع گر روابط اقتصادی و سیاسی و فرهنگی ایران و فرانسه در چند سال اخیر بوده، به طوریکه با سفر وزیر امور خارجه فرانسه (ژان مارک آیرو) به تهران در بهمن سال ۹۵، قرار شد تا صدور ویزا برای سفر ایرانیان علاقمند، همچنان افزایش یابد.

  توضیحات کامل درباره ویزای شینگن در کشورهای اروپایی

  طبق اعلام چندی پیش مدیر منطقه ای سازمان توسعه گردشگری فرانسه در تهران، قرار است در سال ۲۰۱۷ میلادی، بیش از ۸۰ هزار فقره ویزا برای سفر ایرانیان به این کشور صادر شود که این در راستای اعلام وزیر خارجه فرانسه مبنی بر دستور تسهیل صدور ویزا برای هموطنان در سفارت این کشور در تهران است.

   

  کریم میکاشیرا، از مسئولان گردشگری فرانسه گفته بود که افزایش گردشگران ورودی از منطقه خاورمیانه، شمال آفریقا و ایران، در صدر برنامه های گردشگری فرانسه در سال ۲۰۱۷ قرار دارد و این خبر خوبی برای ایرانیانی است که قصد دارند از ویزا فرانسه برای سفر به ۲۵ مقصد گردشگری قاره سبز استفاده کنند.

  توضیحات کامل درباره ویزای شینگن در کشورهای اروپایی

  مقامات فرانسوی قبلا گفته بودند که یکی از دلایلی که علاقمند هستند تا صدور ویزا فرانسه به ایرانیان تسهیل شود، علاقه خاص ایرانیان برای بازدید چند روزه از پاریس است که معمولا بازدید از این شهر تاریخی، در صدر اولویت های گردشگری ایرانیان در اروپا قرار دارد.فابیوس، وزیر خارجه اسبق فرانسه طبق تعیین ماموریتی برای بخش گردشگری این کشور، خواستار افزایش ارتباطات گردشگری و سرمایه گذاری های دو جانبه ایران و فرانسه شده بود.

  توضیحات کامل درباره ویزای شینگن در کشورهای اروپایی

  نمایی از بالا که خیابان شانرلیزه پاریس، معروف ترین خیابان جهان را نشان می دهد

   

  اواخر اسفند سال گذشته نیز، موریل پینکود، مدیرکل آژانس بیزینس فرانس در نشست خبری در سفارت فرانسه در تهران گفته بود که برنامه فرانسه در سال ۲۰۱۷ میلادی، تسهیل صدور ویزا برای گردشگران ایرانی است و به همین خاطر، دفتر بیزینس فرانس در تهران افتتاح شد.سرمایه گذاری گروه های بزرگ هتل سازی فرانسه درر ایران (مثلا هتل فرودگاه بین المللی امام خمینی) نشان می دهد که عزم گردشگری فرانسه برای توسعه روابط فرهنگی و گردشگری با قطب خاموش گردشگریی خاورمیانه و آسیا،

   

  می تواند زمینه خوبی برای تقویت مناسبات دو جانبه و ترغیب سایر کشورهای اروپایی برای حضور فعال در عرصه صنعت گردشگری پر توان سرزمین هزار رنگ و چهار فصل ایران باشد.با توجه به اینکه صدور ویزا برای ایرانیان در سفارت فرانسه در تهران در ماه های اخیر تسهیل و تسریع شده است، در گزارش امروز سرویس گردشگری نیک شو، شما را با شیوه های دریافت ویزا فرانسه و مواردی که باید برای افزایش شانس دریافت ویزا در نظر داشته باشید، آشنا می کنیم.

   

  ویزا فرانسه و ویزا شینگن

  توضیحات کامل درباره ویزای شینگن در کشورهای اروپایی

  توجه داشته باشید که دریافت ویزا type C فرانسه به منزله سفر کوتاه مدت به این کشور و دریافت ویزا شینگن است. با دریافت این نوع ویزا، می توانید به محض ورود به فرانسه، به ۲۵ کشور دیگر اروپا سفر کنید و در مدت زمان ویزا خود، بدون کنترل مرزی، در محدوده مرزهای شینگن حرکت نمایید.البته برخی از هموطنان پس از دریافت ویزا فرانسه در تهران، مبدا ورود را شهری غیر از شهرهای فرانسه در نظر می گیرند که چون ویزا شینگن است،

   

  به طور قانونی نباید مشکلی برای گردشگر ایجاد شود. اما همواره توصیه می شود که برای کاهش مشکلات احتمالی کنترل گذرنامه و قوانین گمرگی و ویزای، بعد از دریافت ویزا فرانسه، سفر خود را به گونه ای تنظیم کنید که وارد یکی از شهرهای فرانسه شده و از آنجا، سفر به دیگر مقصدهای گردشگری قاره سبز را در دستور کار قرار دهید.

   

  سفر با RyanAir ایرلندی ها

  توضیحات کامل درباره ویزای شینگن در کشورهای اروپایی

  اگر ویزا فرانسه را دریافت کردید و قصد داشتید بعد از چند روز توقف در این کشور، به مقصدهای دیگر اروپا سفر کنید، توصیه می کنیم علاوه بر استفاده از EURO RAIL، از خدمات خطوط هوایی راین ایر ایرلند که یکی از ارزان ترین و پر مسافرترین خطوط هوایی اروپا و جهان است، برای تردد در مرزهای محدوده شینگن استفاده کنید.این خط هوایی، از سال ۱۹۹۴ میلادی تا کنون، از جمله خطوط هوایی ارزان قیمت اروپا بوده و با ۳۸۴ هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ خود به ۱۹۲ شهر در ۳۴ کشور جهان پرواز دارد.

   

  بسیاری از مسافران ایرانی که به اروپا سفر می کنند، برنامه گردشگری خود در این قاره را بر اساس مقصدهای پروازی ریان ایر تنظیم می کنند تا سفری مقرون به صرفه را با سفری هوایی تجربه کنند.فرودگاه هایی که راین ایر از آن استفاده می کند همه خارج شهر بوده و این شرکت محدودیت حمل بار ۱۰ کیلوگرم با امکان خرید ماکزیمیم ۱۵ کیلوگرم بار به ازای هر مسافر را اعمال می کند. البته در طول پرواز نیز بر خلاف اکثر شرکت های هواپیمایی، پذیرایی صورت نمی گیرد تا مسافر، هزینه کمتری برای خرید بلیط متحمل شود.

  توضیحات کامل درباره ویزای شینگن در کشورهای اروپایی

  همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، از فرودگاه PARIS BEAUVAIS که در سی کیلومتری پاریس قرار دارد، به ۱۴ نقطه در اروپا و شمال آفریقا پرواز وجود دارد و مسافران می توانند به ۱۴ کشور اروپا سفر کنند. کرواسی، فرانسه، یونان، مجارستان، ایرلند، ایتالیا، لیتوانی، مراکش، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسپانیا، سوئد و انگلستان، از جمله مقصدهایی هست که شما می توانید به محض ورود به فرانسه، از آنجا به این مقاصد سفر کنید.

  توضیحات کامل درباره ویزای شینگن در کشورهای اروپایی

  نقشه فرودگاه Beauvais که در شمال پاریس واقع شده است

   

  البته توجه داشته باشید که سفر به انگلستان و ایرلند و مراکش، نیاز به دریافت ویزا مجزا دارد که قبلا باید در تهران یا پاریس آن را کسب کرده باشید.

  توضیحات کامل درباره ویزای شینگن در کشورهای اروپایی

  چمدانی که داخل هواپیماهای رایان ایر می برید باید در قسمت checking در اندازه مشخص شده باشد

   

  در واقع برخی از مهم ترین مقصدهای گردشگری اروپا مانند اسپانیا و یونان و پرتغال، در فهرست برنامه های سفر رایان ایر از پاریس قرار دارد که شما می توانید با رزرو بلیط و پرداخت هزینه ها با کارت اعتباری ارزی (یا استفاده از شرکت های پرداخت مجازی ایرانی)، از خدمات این شرکت با هزینه ای کم استفاده کنید.هر چه فاصله عزیمت شما با زمان رزرو بلیط بیشتر باشد، هزینه ای که برای خرید بلیط هواپیما برای تردد بین شهرهای اروپا از طریق رایان ایر پرداخت می کنید کمتر خواهد بود.

  توضیحات کامل درباره ویزای شینگن در کشورهای اروپایی

  رایان ایر، از جمله ارزان ترین خطوط هوایی برای تردد در محدوده شینگن است

   

  البته به جز رایان ایر، شرکت های هوایی ارزان قیمتی (low cost carrier) مانند ایزی جت هم وجود دارد که می توان از آن در صورت دریافت ویزا شینگن برای تردد در میان مرزهای شینگن استفاده نمود.

  توضیحات کامل درباره ویزای شینگن در کشورهای اروپایی

  امکان خرید بلیط هواپيما از مقصد فرانسه به دیگر شهرهای اروپا با سایت ایزی جت و پرداخت ارزی فراهم است

   

  آخرین خبرها از فعالیت ریان ایر را در اینستاگرام و فیس بوک آن دنبال کنید. دانلود app آن نیز خالی از لطف نیست و از خدمات متنوع این شرکت آنلاین هوایی قاره اروپا بیشتر استفاده خواهید کرد. اگر خواستید از فرودگاه بووایس پاریس به دیگر شهرهای اروپا بروید، توصیه های تریپ ادوایزری ها را در نظر داشته باشید.

   

  ویزا کوتاه مدت شینگن چست؟

  ویزا کوتاه مدت به مسافر امکان می دهد به خاک یک یا چند کشور شینگن ورود کند و در طی یک یا چند نوبت سفر بصورت متوالی یا متناوب در طول ۶ ماه از تاریخ اولین ورود به منطقه شینگن، حداکثر ۹۰ روز اقامت داشته باشد.ویزا کوتاه می تواند ۱ بار ورود یا چند بار ورود (multiple) باشد. این ویزا با چسباندن لیبل ویزا در گذرنامه، یا روی مدرک سفر یا هر مدرک معتبر دیگری که امکان عبور از مرز را فراهم کند، عینیت می یابد.

   

  بجز مواردی که روی ویزا استثناء شده باشد، دارنده این ویزا، امکان ورود به ۲۵ کشور منطقه شینگن را دارد مشروط بر آنکه حائز شرایط ورود به منطقه شینگن باشد. (مدارک دال بر علت و شرایط سفر از جمله منابع مالی، مدارک مربوط به محل اسکان در طی سفر را در اختیار داشته باشد).

   

  حداقل شرایط لازم جهت تشکیل پرونده درخواست ویزا کدامند؟

  داشتن گذرنامه عادی، خدمت و یا سیاسی.در زمان تقاضای ویزا، تاریخ اعتبار گذرنامه باید سه ماه پس از تاریخ برگشت باشد. چنانچه گذرنامه شما از اعتبار کافی برخوردار نباشد بایستی گذرنامه خود را تمدید نمائید.

   

  برای الصاق لیبل ویزا و مهرهای ورود و خروج به خاک فرانسه، گذرنامه شما بایستی حداقل ۲ صفحه کاملاً خالی از هرگونه مُهر داشته باشد.

   

  روی گذرنامه ای که بیش از ۱۰ سال از تاریخ صدور آن گذشته شده باشد ویزا قابل الصاق نمی شود، حتی اگر گذرنامه فوق در زمان درخواست ویزا معتبر باشد.

   

  حضور شخص متقاضی در زمان تشکیل پرونده الزامی است، به استثناء کودکان زیر ۱۲ سال.

   

  مقصد اصلی شما بایستی کشور فرانسه باشد، یعنی کشوری شینگنی که قرار است مدت بیشتری از سفر خود را در آنجا بگذرانید بایستی کشور فرانسه باشد.

   

  داشتن فرم درخواست ویزا کاملاً پر شده و امضاء شده الزامی است.

   

  راهنمای دریافت ویزا فرانسه

  دریافت ویزا فرانسه در تهران، انواع مختلف دارد که ما در این گفتار به ویزا گردشگری کوتاه مدت اشاره می کنیم. بالطبع، برای دریافت هر نوع ویزا از این کشور، مانند ویزا ترانزیتی، تجاری، تحصیلی، اقامتی و امثالهم، متقاضیان می بایست به سایت سفارت فرانسه در تهران رجوع کرده و بر اساس مدارک مورد نیاز، درخواست خود را حضوری به سفارت ارائه دهند.نخستین موضوعی که درباره دریافت ویزا فرانسه باید در نظر داشته باشید،

   

  تعیین وقت (appointment time) است که بر اساس آن، مدارک مورد نیاز شما به سفارت تحویل داده می شود و رسید دریافت می کنید تا جواب بررسی درخواست ویزا شما در تاریخ اعلامی مشخص شود.توجه داشته باشید که از ۱۷ خرداد ۱۳۹۵، تنظیم وقت جهت درخواست ویزا سفر به فرانسه، از طریق پست الکترونیک نیز میسر شده است که برای کسب اطلاعات بیشتر می بایست فرم مربوط به درخواست ویزا را از این قسمت دانلود کرده و به این نشانی: rdv.teheran-amba@diplomatie.gouv.fr ارسال کنید.

   

  ۱- ویزا کوتاه مدت شینگن

  فرم درخواست ویزا کوتاه مدت شینگن: دیدار خصوصی، جهانگردی، خانوادگی، حرفه ای، جهت درخواست ویزا والدین یا همسر اتباع فرانسوی:توجه داشته باشید که برای دریافت رواید شینگن به قصد گردشگری چند هفته ای، حتما باید فرم فوق الذکر را دانلود و پس از تکمیل به نشانی پست الکترونیک اعلامی ارسال نمایید.برای هر نفر از اعضای خانواده خود، باید فرم مجزایی پر کنید و به سفارت ارسال فرمایید.

   

  ۲- فرم ویزا بلند مدت

  فرم درخواست ویزا بلند مدت تحصیلی، درخواست ویزا والدین یا همسر اتباع فرانسوی، این فرم برای کسانی است که قصدشان از سفر به فرانسه، تنها گردشگری چند روزه نباشد.

   

  ۳- ویزا ترانزیت فرودگاهی

  فرم در خواست ویزا ترانزیت فرودگاه: این فرم فقط برای کسانی است که قصد توقف خیلی کوتاه در این کشور دارند.

   

  مدارک درخواست ویزا گردشگری فرانسه

  ۱- دو قطعه عکس رنگی و جدید از چهره با زمینه روشن که ۳.۵ در ۴.۵ سانتیمتر بوده و حداقل ۷۰ درصد چهره در آن مشخص باشد و بیش از ۶ ماه از زمان گرفتن عکس سپری نشده باشد.

   

  ۲- پرداخت ۶۰ یورو برای دریافت ویزا کوتاه مدت و ۹۹ یورو برای ویزا بلند مدت.

   

  ۳- فتوکپی کلیه مدارک اصل و ترجمه شده.

   

  ۴- اصل کلیه مدارک برای برابر با اصل کردن توسط مامور سفارت که به متقاضی مسترد می شود.

   

  ۵- ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی.

   

  ۶- ترجمه رسمی مدارک شغلی و استخدامی.

   

  ۷- فرم درخواست ویزا (امضا فرم بایستی با امضا گذرنامه شما مطابقت داشته باشد).

   

  ۸- اعتبار گذرنامه باید حداقل ۳ ماه پس از پایان اعتبار ویزا درخواستی باشد و حداقل ۲ صفحه مهر نخورده شده در گذرنامه وجود داشته باشد.

   

  ۹- در صورتی که قبلا ویزا شینگن دریافت کرده اید، کپی ویزا دریافتی و مهرهای ورود و خروج مشخص باشد.

   

  ۱۰- اگر کارمند هستید، نامه معرفی کارنامه مبنی بر مرخصی، گواهی کار و لیست بیمه از تامین اجتماعی با مشخص شدن سمت و حقوق ماهانه و تاریخ استخدام، ارائه شود.

   

  ۱۱- ۳ فیش حقوقی مربوط به ۳ ماه اخیر.

   

  ۱۲- گردش حساب بانکی (bank statement) مربوط به چند ماه اخیر به یورو. رزرو هتل در فرانسه یا در صورت نداشتن رزرو هتل، مسافر باید مدارک توان مالی تامین هزینه را با اندازه ۱۲۰ یورو در روز برای هر نفر ارائه و مستند نماید.

   

  ۱۳- بیمه نامه بین المللی پزشکی و بازگشت به کشور مبدا که بر پوشش هزینه های احتمالی بازگشت به کشور مبدا به دلیل پزشکی ۷ درمان پزشکی اورژانس و یا هزینه های بستری اورژانس در سراسر فضای شینگن تا سقف حداقل ۳۰ هزار یورو برای تمام مدت اقامت گواهی کند.

   

  ۱۴- بلیط رفت و برگشت هواپیما.

   

  توصیه هایی برای دریافت ویزا فرانسه در تهران

  توجه داشته باشید که ورود به بخش ویزا منحصرٲ از طریق وقت قبلی تلفنی میسر است. جهت گرفتن وقت تلفنی با شماره ۶۴۰۹۴۰۰۰ (۹۸۲۱+) از یکشنبه الی چهارشنبه از ساعت ۸٫۳۰ صبح الی ۱۷٫۰۰ و روزهای پنجشنبه از ساعت ۹٫۰۰ صبح الی ۱۳٫۰۰ تماس بگیرید. گرفتن وقت رایگان است.

   

  در صورت همراه داشتن هر یک از وسائل ذیل از ورود شما به بخش ویزا ممانعت به عمل خواهد آمد: سلاح گرم حتی در صورت داشتن مجوز – انواع شوکرها – وسائل تیز، برنده و سلاح سرد مانند (چاقو، ناخن گیر، موچین و….) – دوربین عکاسی، دوربین فیلمبرداری، لپ تاپ و یا هرگونه لوازم الکترونیکی – اسپری، گاز اشک آور و هرگونه افشانه و فندک.

   

  در صورتی که کارمند هستید یا شغل آزاد دارید، برای افزایش شانس دریافت ویزا، گردش حساب چند ماه اخیر خود را بیش از ۳۰ میلیون تومان ارائه کنید.

   

  برای دریافت وقت از سفارت فرانسه و هم چنین اخذ ویزا گردشگری این کشور در صورتی که مدارک مثبته ۱۴ گانه فوق الذکر را دارید، نیاز به استفاده از موسسات مجاز و غیر مجاز دریافت ویزا فرانسه ندارید و می توان در هزینه ها صرفه جویی کرد.

   

  توجه داشته باشید که هر گونه آگهی مبنی بر اعطای ویزا تضمینی کشور فرانسه یا شینگن که در فضای مجازی منتشر می شود غیر قانونی است و مراقب کلاهبرداری سودجویان باشید.

   

  برای دریافت سابقه بیمه از سازمان تامین اجتماعی، می بایست درخواست خود را به بخش نامنویسی شعبه ای که بیمه رد می کنید ارائه کرده تا آنها سابقه شما را پرینت و مهر کرده و آن را برای ترجمه رسمی به مراکز مجاز ارائه کنید.

   

  در صورتی که سند مالکیت (غیر خودرو) دارید نیز نسبت به ترجمه رسمی و ارائه آن به سفارت اقدام کنید.

   

  اگر عضو اتاق بازرگانی ایران و فرانسه هستید یا علاقمندید به عضویت حقیقی این مجموعه نائل شوید، از طریق اتاق بازرگانی، نسبت به تعیین وقت اقدام کنید. توجه داشته باشید که شانس شما در این حالت، چندان افزایش پیدا نمی کند.

   

  از سایت هایی مانند hotels و booking برای دریافت ووچر رزرو محل اقامت در فرانسه جهت ارائه به سفارت می توان استفاده کرد.

   

  با توجه به حجم بالای درخواست ویزا ایرانیان برای سفر به فرانسه، در صورتی که قصد سفر تابستانی به این کشور و سایر کشورهای اروپایی منطقه شینگن را دارید، در اسرع وقت، نسبت به درخواست وقت از سفارت و همچنین آماده کردن مدارک اقدام کنید.

   

   

  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

  *

  code

 • مطالب پربازدید
 •