موفقیت و پیشرفت

توصیه های کاربردی برای پیشرفت شغلی

توصیه های کاربردی برای پیشرفت شغلی

برای پیشرفت شغلی خودتان چه راهکارهایی در ذهن دارید؟ مطمئنا موفق شدن در راه شغل و حرفه باید طبق اصول خاصی باشد. پیشرفت، لازمه هر شغلی است و وقتی که می بینید شرکت به نیروهای بیشتری نیاز پیدا می کند و بودجه کافی به منظور استخدام آن ها دارد یعنی در مسیر درستی قدم گذاشته اید. اما این به تنهایی کافی نیست به منظور پیشرفت باید خلاقیت و سازندگی خودتان و گروهتان را افزایش دهید.

 

برنامه ریزی ساعات روز

ساعت ها را برنامه ریزی کنید و به آن ها پایبند باشید. بیل گیتس و الون ماسک برنامه های خود را در فرجه های ۵ دقیقه ای تقسیم می کنند. به وسیله برنامه ریزی، بیشتر روی اولویت ها تمرکز می کنید و در ساعات پایانی روز آرامش بیشتری خواهید داشت. و همچنین که به تمام کارها رسیدگی می کنید وقت کافی به منظور دیدن دوستان و خانواده و حتی مطالعه کتاب هم خواهید داشت. نگذارید کارها از کنترلتان خارج شود. تعیین ضرب الاجل انگیزه بهینه سازی هر دقیقه از روز را به شما می دهد.

 

جلسات صبحانه و نهار

در صورتی که قصد دارید وقت نهار را با دوستان بگذرانید و در ساعات کاری کار کنید دیگر هیچ وقتی به منظور جلسات نخواهید داشت. همه آدم ها به غذا خوردن نیاز دارند پس چرا از این وقت استفاده بهینه نبریم و با بحث و گفتگو آن را سازنده نکنیم؟ در جلسات صبحانه خلاقیت آدم ها بیشتر است چون هنوز کارهای دیگر انرژی مغزشان را به کار نگرفته است.

توصیه های کاربردی برای پیشرفت شغلی

جلسات هنگام صبحانه و نهار وقت غذا خوردن را به شما یادآوری می کند و این به معنی این است که توجه به سلامت بدن. این جلسات یک یا دو ساعته هستند و با تغییر محیط و استراحت دادن به مغز مانع خستگی شما می شود.

 

وقت را مدیریت کنید تا دچار حواس پرتی نشوید

از برنامه های مدیریت وقت یاری بگیرید تا بیاموزید چطور باید از وقت خود استفاده کنید. مثلاً اپلیکیشن Timing با تعیین برنامه هایی که باز کرده اید و صفحاتی که جستجو کرده اید کارهایی که انجام داده اید را ثبت می کند. مدیریت وقت کمک می کند تمرکز بیشتری روی کارتان داشته باشید. مثلاً وقت مشخصی به منظور پاسخ دادن به ایمیل ها تعیین کنید. با مدیریت وقت زودتر از همیشه از محل کار بیرون می روید.

 

به منظور برنامه های صبحگاهی خود وقت تعیین کنید

نحوه بیدار شدن از وقت بیدار شدن مهم تر است. برنامه صبحگاهی به منظور شروع یک روز موفق بسیار حیاتی است و بیشتر رهبران شغلی موفق از ساعات صبح زود به منظور فرستادن ایمیل ها استفاده می کنند. درست کردن یک فنجان قهوه، رفتن به باشگاه، یا فرستادن ایمیل، برنامه صبحگاهی شما هر چه که باشد باید آن ها را هر روز انجام دهید و یک وقت ثابت به منظور آن ها در نظر بگیرید.

توصیه های کاربردی برای پیشرفت شغلی

مثلاً من ساعت ۸ صبح از خواب بیدار می شوم و تا ساعت ۹ ایمیل ها را می فرستم. هر کدام که کامل نشد در طول روز دوباره بررسی می کنم.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا