پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • توصیه های طراح دکوراسیون حرفه ای برای شما

  مجموعه : دکوراسیون و چیدمان

  توصیه های طراح دکوراسیون حرفه ای برای شما

  برخی از خانه ها هستند که دکوراسیون در آن ها بــه طور حرفه ای چیده شده و با ورود بــه خانه نمای بسیار زیبایی را در مقابل خود می بینید. امروز ترفندهای دکوراسیون حرفه ای را بــه شما خواهیم گفت تا شما هم منزل خود را بــه طور حرفه ای چیدمان کنید. طراحی دکوراسیون داخلی بــه همان اندازه که موجب تقویت روحیه و ایجاد حس مثبت در شما می شود، در صورتی که بــه درستی انجام نگیرد، می تواند باعث دلسرد شدن شما عدم رضایتتان از نتیجه نهایی کار نیز بشود.

   

  از طرف دیگر بسیاری از کارهایی که برای انجام طراحی دکوراسیون نیاز دارید، مثل رنگ آمیزی دیوارها، نصب کاغذ دیواری و کاشی ها بر روی دیوار و … عملا امکان تکرار ندارند و نمی توان انتظار آزمون و خطا و انجام چندباره این قبیل کارها را داشت.

   

  اما طراحان حرفه ای دکوراسیون روش های مختلفی را برای شرایط متفاوت آزموده اند و ابزار مختلفی را برای این منظور سنجیده اند تا بتوانید با توجه بــه آنها و دانستن تجربیاتی که ارائه می کنند، بــهترین نتیجه را در چیدمان وسایل و دکوراسیون محیط های داخلی داشته باشید. برخی از این توصیه ها را در قالب نکاتی کلی در ادامه باهم مرور خواهیم کرد.

   

  پیش از رنگ آمیزی، بتونه کاری کنید

  توصیه های طراح دکوراسیون حرفه ای برای شما

  بــه گزارش نیک شو، برای آنکه بعد از نصب اجزای متصل بــه دیوارها، مثل قرنیزهای نزدیک بــه کف، قاب پنجره ها و دیوارها و همچنین اسکلت پله ها، فاصله ای وجود نداشته باشد، از نوعی بتونه خاص و مناسب بایستی اســتفاده کنید. این نوع بتونه باید از نظر جنس و کیفیت بــه اندازه کافی مرغوب باشد تا پس از بــه کارگیری آن، با حالت ارتجاعی که دارد، تمام ناهمواری ها و اختلاف سطوح را بپوشاند و هنگام خشک شدن روی بخش های اعمال شده، هیچ ترکی ایجاد نگردد. همچنین این نوع بتونه باید بــه نحوی انتخاب شود که پس از رنگ آمیزی، بــه چشم نیاید و رنگ روی آن بــه خوبی اعمال شود.

   

  از خطوط صاف و یکدست در دکوراسیون بــهره ببرید

  توصیه های طراح دکوراسیون حرفه ای برای شما

  در هنگام رنگ آمیزی دیوارها، می توانید با چسباندن نوارهای چسبی روی شیشه پنجره ها از رنگی شدن آنها جلوگیری کنید و در زمان خودتان نیز صرفه جویی کنید تا بدون صرف وقت اضافی بتوانید این شیشه ها را تمیز نگاه دارید. همچنین با اســتفاده از این نوارهای چسبی می توانید نوعی طرح های رنگی صاف و یکدست هم روی دیوارها ایجاد کنید و بــه این ترتیب بــه تزئینات دکوراسیون اتاق نیز بیفزایید.

   

  البته برای این کار باید از نوعی نوارهای چسبی پهن اســتفاده کنید که برای این کار ساخته شده اند و معمولا در فروشگاه های تخصصی دکوراسیون موجود می باشند.بــه کارگیری این نوع نوارهای چسبی از آن جهت پیشنهاد می شوند که خطوط صاف تر و بــهتری را هنگام رنگ آمیزی نتیجه می دهند و در عین حال چسبندگی کمتری نیز دارند و جدا کردن آنها پس از رنگ کردن دیوارها، ساده تر خواهد بود.

   

  هنگام اســتفاده از این نوارهای چسبی، دقت کنید که لبــه های آنها بــه خوبی روی دیوار چسبیده باشد، زیرا در صورت وجود درز یا فاصله ای میان نوارها با دیوار، ممکن اســت رنگ بــه سطح زیرین آنها نفوذ کند و نتیجه خوبی برایتان در پی نداشته باشد.

   

  فواصل کاشی ها و موزاییک ها را با دوغاب پوشش دهید

  توصیه های طراح دکوراسیون حرفه ای برای شما

  سطح کاشی کاری شده، کاملا ایده آل و کامل بــه نظر برسد، بایستی تمام درزهای بین کاشی ها بوسیله دوغاب پوشیده شود و این دوغاب میان آنها نفوذ کند. پس از آنکه مایع دوغاب را روی سطح کاشی ها ریختید می توانید با یک عدد اسفنج سطح آنها را پاک کنید و این دوغاب را بــه فاصله میان کاشی ها هدایت کنید.

   

  حتی برای سطوح دیوارها هم می توانید از همین روش برای پوشش دادن درزها بوسیله دوغاب اســتفاده کنید و با یک دستمال یا اسفنج تمیز سطح آنها را تمیز نمایید. بــه این ترتیب نتیجه کارتان ایده آل خواهد بود. ضمن اینکه رعایت این جزئیات بــه بــهبود دکوراسیون شما هم کمک خواهد کرد.

   

  شیب سقف را اصلاح کنید

  توصیه های طراح دکوراسیون حرفه ای برای شما

  سقف اتاق ها همیشه صاف و درست طراحی نمی شوند و ممکن اســت کمی شیب داشته باشند که برای دکوراسیون مورد نظرتان چندان متناسب بــه نظر نرسد. برای اصلاح چنین شیب هایی می توانید از کاغذ دیواری های طرح دار اســتفاده کنید. نصب کاغذ دیواری ها را خودتان هم می توانید بــه راحتی انجام دهید و با روش های معمول که در همه جا آموزش داده اند، این کار را بــه انجام برسانید. سعی کنید قبل از نصب کاغذ دیواری آنها را برش ندهید و با همان اندازه های اســتانداردی که دارند روی سقف بچسبانید و سپس پس از اتمام هر قطعه، برش بعدی را در ادامه همان مورد قبلی بچسبانید.

   

  گوشه و زوایای دیوار را با دقت رنگ آمیزی کنید

  توصیه های طراح دکوراسیون حرفه ای برای شما

  برای آنکه نتیجه رنگ آمیزی دیوارهای اتاق تمیز و با ظرافت باشد، سعی کنید با یک قلموی مناسب، محل اتصال دیوارها بــه سقف، کنار قرنیزها و اطراف قاب پنجره ها، درها و نیز گوشه های دیوارها را با دقت رنگ بزنید. اســتفاده از قلم موی زاویه دار برای این کار بسیار مناسب خواهد بود.

   

  بــهتر اســت برای رنگ آمیزی این قسمت های حساس، خیلی عجله نکنید و برای اینکه نتیجه بــهتر و تمیزتری داشته باشید، بــه این بخش ها با حوصله بیشتر و دقت بالاتری بپردازید.

   

  اجسام آویخته بــه دیوار را هنگام رنگ آمیزی خارج کنید

  توصیه های طراح دکوراسیون حرفه ای برای شما

  برای رنگ کردن دیوارها، سعی کنید سطوح مورد نظرتان را کاملا صاف و هموار کنید، و هر آنچه که بــه دیوارها آویخته یا روی آنها نصب کرده اید را خارج کنید. بــه عنوان مثال اگر قلاب یا میخی روی دیوار نصب شده اســت، حتما پس از برداشتن آنها و ترمیم محل نصب، بــه رنگ آمیزی دیوار بپردازید.

   

  در ضمن بــهتر اســت تمام پنجره ها و دیوارها را هم موقع رنگ آمیزی باز بگذارید تا از تماس رنگی با آنها تا حد امکان جلوگیری نمایید. انجام چنین کارهایی باعث می شود که در نهایت نتیجه بسیار بــهتری کسب کنید.

   

  محل هایی که نمی خواهید رنگی شوند را بپوشانید

  توصیه های طراح دکوراسیون حرفه ای برای شما

  در زمان رنگ آمیزی دیوارها، محل اتصال قاب پنجره ها، درها، یا هر وسیله دیگری که در مجاورت آنها قرار دارد را با کاغذ، نایلون، پارچه های کهنه یا با اســتفاده از هر روش دیگری بپوشانید تا از رنگ شدن آنها تا حد امکان جلوگیری کنید. با این کار نتیجه نهایی کارتان بسیار تمیزتر و با سلیقه تر نمایان خواهد شد.

   

  سطوح مورد نظرتان را پیش از رنگ آمیزی بــه خوبی هموار کنید

  توصیه های طراح دکوراسیون حرفه ای برای شما

  طراحان حرفه ای دکوراسیون معمولا بــه این مرحله از کار، پیش از شروع چیدمان و انجام امور مقدماتی دکوراسیون توجه ویژه ای دارند. برای آنکه رنگ آمیزی سطوح و بویژه دیوارها بــه خوبی صورت گیرد، بایستی لایه رویی دیوارها کاملا تراشیده شده و بوسیله سمباده مخصوصی که برای این امر وجود دارد، ساییده شود.

   

  اگر دیوار پیش از رنگ آمیزی کنونی شما، یک بار رنگ شده باشد، نیز باید لایه رویی رنگ کاملا تراشیده شود تا پوششی روی سطح دیوارها نماند و تمام بخش های دیوار هموار و صاف شود. بعد از این کار با اســتفاده از بتونه کاری می توانید فرورفتگی ها یا سوراخ هایی که روی دیوار وجود دارد را بپوشانید و سطح بسیار هموارتری نسبت بــه قبل داشته باشید.

   

  بــه صاف چیده شدن کاشی ها توجه کنید

  توصیه های طراح دکوراسیون حرفه ای برای شما

  برای نصب کاشی های حمام، دستشویی ها یا آشپزخانه، یکی از مهم ترین مواردی که باید در نظر گرفته شود، صاف چیده شدن کاشی ها اســت. برای این منظور افراد حرفه ای همیشه از تراز اســتفاده می کنند و کار خود را دائما با بــه کارگیری این ابزار می سنجند. مطمئنا اندکی بی دقتی در چیدن کاشی ها می تواند نتیجه نهایی کار بــه کلی خراب کند. بنابراین رعایت دقت کافی و توجه بــه این اصل بسیار حیاتی خواهد بود.

   

  برای رنگ کردن دیوارها از رول های مخصوص اســتفاده کنید

  توصیه های طراح دکوراسیون حرفه ای برای شما

  رنگ آمیزی دیوارها با اســتفاده از رول های مخصوص باعث می شود که در جهت های یکسان، رنگ را بــه صورت کاملا یکنواخت روی سطح دیوار بپوشانید و با این کار رنگ آمیزی خود را با بــهترین کیفیت بــه انجام خواهید رساند. سعی کنید همیشه رنگ کردن دیوارها را در یکی از جهات عمودی یا افقی انجام دهید و این کار را تا زمان یکنواخت شدن رنگ و پخش شدن آن در تمام قسمت های دیوارها ادامه دهید.

   

  نکاتی که در اینجا ذکر شد عمدتا شامل مواردی هستند که در اولین مراحل طراحی دکوراسیون بایستی مدنظر داشته باشید. از طرف دیگر، این نکات مواردی عملی هستند و لزوما توسط خودتان انجام نمی شوند.

   

  اما اگر ترجیح می دهید تمام مراحل آماده سازی دکوراسیون را پیش از چیدن وسایل و انتخاب سایر موارد خودتان بــه طور شخصی انجام دهید، حتما بایستی با چنین مواردی آشنا باشید تا در نهایت بــه شکلی حرفه ای و ایده آل کار را بــه پایان برسانید و از دکوراسیون خودتان رضایت کامل داشت باشید.

   

   

  5/5 - (1 امتیاز)
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •