مطالب گوناگون

تهیه نوشیدنی عالی برای تضمین سلامت روده ها

تهیه نوشیدنی عالی برای تضمین سلامت روده ها

تهیه نوشیدنی عالی برای تضمین سلامت روده ها

اگر می خواهید روده های سالمی داشته باشید می توانید در ادامه بهترین نوشیدنی را همراه با ما درست کنید تا معجزه سلامتی آن را ببینید. خوردن سبزیجات و میوه های تازه باعث تغذیه و رشد باکتری های خوب روده می شوند. نوشیدنی که در زیر آمده است می تواند روده را تسکین و درمان کند. این نوشیدنی حاوی موادی با فواید گوارشی عالی و منحصر به فرد می باشد:

 

مواد مورد نیاز:

+ یک عدد آناناس

+ سه عدد گلابی

+ یک عدد خیار

+ زنجبیل تازه به اندازه انگشت شست

+ یک مشت برگ نعناع

+ تمام مواد را در مخلوط کن مخلوط کرده و سپس میل کنید.

 

زنجبیل:

زنجبیل به هضم غذا، ایجاد بزاق و دیگر مایعات گوارشی کمک بزرگی می کند. از فواید دیگر آن از بین بردن سوء هاضمه و نشانه های دیگری چون نفخ و باد شکم می باشد.

 

نعناع:

نعناع در موارد سوءهاضمه و التهاب، شکم را تسکین می دهد. رایحه نعناع غدد بزاقی دهان را همانند غدد ترشح کننده آنزیم های هضم کننده تحریک می کند و در نتیجه هضم غذا را آسان می کند

 

آناناس:

حاوی بروملین می باشد. مرکز آناناس حاوی آنزیم های هضم کننده پروتئین می باشد که فواید سلامتی بروملین را جذب می کرده و به هضم دستگاه گوارش کمک می کند.

 

گلابی:

گلابی موجب ترشح مایع گوارشی می شود. پس غذاها آسان تر در سیستم گوارشی حرکت می کنند. فیبر گلابی سموم را از روده بزرگ رفع می کند، حرکات روده را تنظیم می کند و مانع احتباس آب و ایجاد گاز معده می شود.

 

خیار:

دارای ۲ ماده اصلی برای گوارش و هضم سالم هست: آب و فیبر. این ترکیب در خارج کردن سموم از سیستم گوارشی بسیار تاثیر گذار است و کمک زیادی به هضم غذا می کند.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا