پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • تنگی واژن و عدم دخول آلت مرد به واژن همسر

  مجموعه : دانستنی های جنسی

  تنگی واژن و عدم دخول آلت مرد به واژن همسر

  تنگ بودن واژن در ذهن خانم ها امری عادی است،برخی  خانم ها فکر می کنند آلت تناسلی همسرشان در واژن آن ها به سختی ورود می کند. طول واژن در حالت عادی حدود 7 تا 10سانتی متر است که احتمالا به نظر برای نزدیکی کوچک باشد. ولی زمانی که تحریک می شوید واژنتان بلند تر و باز تر می شود. ضمن این که روان کننده ای طبیعی ترش می کند. تقریبا هیچ واژنی برای نزدیکی تنگ نیست با این حال احتمالا گاهی لازم شود آمادگی بیشتری برای دخول پیدا کنید.

  تنگی واژن و عدم دخول آلت مرد به واژن همسر

  در صورتی که مشکلی با دخول حس می کنید یا درد دارید احتمال دارد معنی این باشد که به اندازه کافی تحریک نشده اید نه این واژنتان زیادی تنگ است. به علاوه درد موقع دخول می تواند نشانه ای از بیماری هایی از قبیل عفونت، جراحت یا اختلال مادرزادی باشد.

   

  در صورتی که می ترسید واژنتان بیش از حد گشاد باشد

  شایعاتی که بین دوستانتان مطرح می شود احتمال دارد موجب شود به این نتیجه برسید که واژنتان بیش از حد گشاد شده است که البته احتمالا باور درستی نباشد. واژن در طول عمرش تغییرات زیادی می کند. کار و زایمان یکی از مهم ترین حوادثی است که می تواند تنگی واژن را تغییر دهد. با این حال بازگشت آن به حالت قبل از زایمان اهمیت زیادی دارد. احتمالا احساس متفاوتی داشته باشید که کاملا قابل انتظار است ولی بدان مفهوم نیست که به تنگی قبل نباشد.

   

  در صورتی که اخیرا بچه دار شده است. می توانید با بهبود قدرت عضلانی و تقویت کف بگن به خواسته خود برسید.عضلات کف لگن تقویت شده شکل واژنتان را تغییر نمی دهد ولی موجب می شود واژنتان را بهتر کنترل کرده و لذت بیشتری از نزدیکی ببرید. ضمن این که موجب تقویت عضلات کنترل کننده ادرار شده و جلوی نشت ادرار را که معمولا بعد از زایمان بوجود می آید را بگیرد. تمرینات کگل Kegel کلید تقویت عضلات کف لگن شما است که از سایر تمرینات تاثیر گذارتر است.

   

  تغییرات واژن موقع زایمان

  واژن شما می تواند برای تولد نوزاد کشیده و گسترده شده و پس از آن به حالت عادی خود بازگردد. با این حال بعد از تولد نوزاد احتمال دارد احساس کنید که واژنتان مثل قبل نیست. حقیقت این است که احتمالا مثل سابق نیست ولی به این معنی نیست که دیگر تنگ نباشد.

   

  شکل طبیعی و انعطاف پذیری واژن در طول عمر تغییر می کند و باید با این تغییرات سازگار شوید. احتمال دارد به این مفهوم باشد که باید پوزیشن های جدیدی برای رابطه را امتحان کنید یا عضلات کف لگن را تقویت کنید تا عضلات اطراف واژن دوباره تنگی و قدرت سابق را بدست آورند.

   

  واژینیسموس

  واژینیسموس Vaginismus موجب انقباض انقباض غیرارادی عضلات کف لگن قبل از دخول می شود و این سفتی مانع از ورود مناسب آلت تناسلی به واژن می شود. این شرایط به خاطر اضطراب یا ترس ایجاد می شود. برخی اشخاص مبتلا به این مشکل احتمال دارد در استفاده از تامپون tampons یا معاینه کف لگن هم دچار مشکل شوند. درمان واژینیسموس ترکیبی است که شامل سکس تراپی و مشاوره می شود.

   

  دکتر تان از واژینال دایلاتور* vaginal dilators و تمرینات کف لگن برای درمان شما استفاده می کند. این وسایل مخروطی به شما کمک می کند تا بتوانید عضلات کف لگنتان را کنترل کرده و جلوی واکنش عضلانی ناخواسته حین دخول را بگیرید. واژینال دایلاتور vaginal dilators: دایلاتور ها گشادکننده های واژینال هستند که از آلت تناسلی مرد در سایزهای مختلف تقلید می کنند. به بیمار توصیه می شود همراه با انجام ورزش های کف لگن از سایز کوچک تا بزرگ دایلاتورها را استفاده کند.

   

  صدمه یا تروما

  صدمه به کف لگن یا ناحیه تناسلی می تواند موجب دردناک شدن نزدیکی شود در اینصورت باید تا بهبود کامل صبر نمایید و از نزدیکی اجتناب نمایید.

   

  اختلالات مادرزادی پرده بکارت

  برخی خانم ها با پرده بکارت hymens ضخیم یا غیرقابل انعطاف به دنیا می آیند که موقع نزدیکی فشار آلت تناسلی موجب ایجاد درد در آن ها خواهد شد. حتی بعد از پاره شده بکارت احتمال دارد باز هم موقع نزدیکی احساس درد داشته باشند.

   

  هیجان زدگی و روان کاری ناکافی

  هیجان زدگی بدن را با روانکاری طبیعی آماده می کند. سعی کنید زمان بیشتری صرف کنید تا به اندازه کافی برانگیخته شوید. به خاطر داشته باشید که نقش کلیتوریس مهم تر از چیزی است که تصور میکنید. ولی در صورتی که با وجود صرف کردن زمان کافی برای آماده سازی هنوز هم دخول برایتان آزار دهند است حتما یک لوبریکانت مناسب از داروخانه تهیه نمایید.

   

  تغییرات واژن در طول نزدیکی

  واژن برای گسترده شده و بلند شدن در طول تحریک طراحی شده. زمانی که تحریک می شوید بخش بالایی واژن کشیده شده و به دهانه رحم فشار آورده و رحم را به سمت داخل بدن فشار می دهد. به این ترتیب آلت تناسلی در زمان دخول نمی تواند به دهانه رحم ضربه زده و موجب ناراحتی شود. ( گرچه تحریک دهانه رحم گاهی اوقات می تواند لذت بخش باشد. )

   

  همچنین واژن روان کننده ای طبیعی ترشح می کند تا دخول راحت تر بوده و با درد کمتری همراه باشد. در صورتی که دخول قبل از ترشح روان کننده و خیلی زود انجام شود دچار درد خواهید شد. پیش نوازی کافی می تواند به شما اطمینان دهد به اندازه کافی روان کننده طبیعی در واژن ترشح شده است ولی در صورتی که کافی نبود می توانید از یک لوبریکانت طبیعی بر پایه آب استفاده کنید.

   

  ولی این فرایند طبیعی همیشه به مفهومی یک نزدیکی راحت نیست. یک مطالعه نشان داده است که 30 درصد خانم ها در طول رابطه واژینال vaginal احساس درد دارند. در صورتی که درد یا تنگی دائمی داشتید حتما باید به دکتر مراجعه نمایید.

   

  تنگی واژن چگونه تغییر می کند؟

  واژن در طول عمر یک فرد تغییرات زیادی می کند. واژن برای نزدیکی و تولد نوزاد طراحی شده است که هر دوی این ها روی شکل و تنگی آن اثر می گذارد. شناخت این تغییرات می تواند به شما کمک کند تا بدانید چه زمانی دچار مشکل شده است.

   

  مطالب بیشتر:

  ۱۲ نوع رابطه جنسی که انسان ها در زندگی انجام می دهند

  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •