مشاوره خانواده

تقسیم کارهای منزل بین اعضای خانواده

تقسیم کارهای منزل بین اعضای خانواده

تقسیم کارهای منزل بین اعضای خانواده

خوب برای بسیاری از خانم ها این سوال ایجاد می شود که چرا آقایان در کارهای منزل کمکشان نمیکند و حتی انجام دادن کار منزل را عار میدانند .در صورتی که اینطور نیست این نگرش منفی که آقایان نسبت به کارهای خانه دارند نیست .در ادامه با ما همراه باشید .

 

بسیاری از آقایان عقیده بر این دارند که کار منزل مختص خانم ها هستند و اگر در کارهای منزل به همسر خود کمک کند مورد تمسخر دوستان و آشنایان قرار می گیرند و ترس از این دارند به آنها بگویند .زن ذلیل ، بی عرضه، بی اراده و ناتوان .

 

در طول تاریخ نشان داده که خانم ها دلسوزتر و مهربانتر هستند. زن ها با وجود مشکلات سخت زندگی به دنبال شغلی هستند تا بتوانند به همسرنشان در تامین مخارج زندگی کمک کنند ولی آقایان در کمک کردن به کارهای خانه نسبت به همسرانشان عار دارند .اگر زندگی بر اساس محبت و عشق و صمیمت  باشد مسلما هیچ مرزی بین زن و شوهر ها ایجاد نمیشود و کسی از هم برتری ندارد .در واقع زندگی یعنی همدلی و همکاری بین زن و شوهر ،یعنی رفیق شدن باهم تا بتونیم خیلی دوستانه برای زندگی بهتر باهم بجنگیم.

 

ای مردم دنیا بیاییم با هم مهربان باشیم و فکر نکنید کار منزل فقط مختص خانم ها است بیاییم مثل رفیق با همسرمان رفتار کنیم نه مثل یک خدمت کار .اینجوری دنیا گلستان می شود . واقعا حس زیبایی در دل خانم ها و آقایان ایجاد می شود .

تقسیم کارهای منزل بین اعضای خانواده

همکاری همسر در کارهای منزل

 

نکات مهم در خصوص همسر داری و تقسیم کار منزل

* بیاییم به وظایف خود عمل کنیم و در انجام دادن آن کوتاهی نکنیم .

 

* خانم های محترم با همسرتان با مهربانی و به نرمی رفتار کنید .هیچ کسی در منزل رئیس نیست باید همه با هم رفیق باشیم .اگر جز این باشد سردی در رفتارها ایجاد می شود و محبت بین خانواده ها کمرنگ تر می شود .

 

* زمانی که دعوا ایجاد می شود بین خانواده معمولا هر چی در دل دارند بیان می کنند که این وضعیت را بدتر و دل سردتر ایجاد می شود.

 

* زمانی که همسرتان در انجام دادن کارهایی که قول داده کوتاهی می کند و یادش می رود آن را انجام دهد لطفا با نرمی و آرامش از او بپرسید که آیا تمایلی به انجام دادن آن ها دارد یا نه .در واقع سعی کنید سر او غر نزنید و مسئله را به آرامی رفع کنید .

 

* در تمام دنیا در طول تاریخ ثابت شده است که داد زدن و پرخاشگری هیچ وقت جواب نمی دهد .برای اینکه همسرتان با شما مهربان باشد با نرمی با گفت و گو کنید .

تقسیم کارهای منزل بین اعضای خانواده

نقش مادر در تربیت فرزند

 

* زمانی که همسرتان در کارهای خانه به شما کمک می کند شما دوباره آن را انجام ندهید زیرا همسرتان فکر می کند کمک کردن به شما فایده ای ندارد.

 

* همه ما با هم فرق داریم هر کدام از ما ممکن است در انجام دادن کاری خوب باشیم .در واقع اگر همسرتان در انجام دادن کار منزل درست عمل نمیکند توقع نداشته باشید که او مثل شما حرفه ای عمل کند .

 

* دعوا هیچ وقت خوب نبوده و نیست و سعی کنید از دعوا دوری کنید .

 

* زمانی که در یک خانواده هر کسی کارهای خودش را انجام دهد مسلما بیشتر مشکلات حل می شود مثلا هرکسی غذا خورد ظرف غذای خود را بشورد یا اگر ریخت و پاشی می کند خودش جمع کند .بهترین الگو برای فرزندان پدر خانواده است .زیرا کودکان به پدر خانواده نگاه می کند تا بدونند که چقدر مسئولیت خود را به درستی انجام می دهد .

 

* همیشه قدردان، بودن های همدیگه باشید زیرا وجود هر کدام از زن و شوهر برای همدیگه ضروری است و واقعا انرژی بی نظیری در هر دو ایجاد می شود .

 

*متاسفانه مردها در قبال زنان کمی سرد و بی روح هستند درواقع تمیز نگه داشتن منزل را وظیفه زن میداند و اگر ذره ای بی نظمی در منزل دیده شود شروع به غر زدن میکند .اکثر مردان باید قدردان زحمت های خانم ها باشند چون ستون خانواده محسوب می شود .

تقسیم کارهای منزل بین اعضای خانواده

پدر نقش مهمی در تربیت فرزندان دارد

 

زنان نقش مهمی در تربیت فرزندان دارند

زمانی که خانواده ای فرزندار می شوند .کار مادر چندین برابر می شود هم رسیدگی به امورات منزل هم رسیدگی به تربیت و مراقبت فرزند است .در واقعا در تربیت فرزندان هم باید مادر و هم پدر نقش داشته باشند در واقع فرزند خصوصیاتی هم از مادر و هم از پدر به ارث می برند .

 

پس در تربیت فرزند پدر هم نقش مهمی دارد ولی چون مادر بیشتر از پدر خانواده به فرزند نزدیک است تاثیرگذار است .تربیت فرزند بسیار مهم است باید از تمام نکات مثبتی که در ما وجود دارد به فرزندانمان منتقل کنیم و به او یاد دهیم .

 

 

1/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا