پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  مجموعه : مکان های دیدنی ایران

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  دریاچه چیتگر تهران به یکی از جدیدترین مراکز تفریحی تهران تبدیل شده کــه در کنار لذت بردن از دریاچه مي توان خرید لذت بخشی را هم در آن داشت. در ادامه به شما کاملا این مرکز تفریحی را معرفی مي کنیم. وقتی صحبت از جاذبه های پایتخت به ميان مي آید، گزینه های مختلفی در دست داریم. از جنوب تا شمال، شرق تا غرب، مکان های مختلفی هستند کــه مي توانند ساعاتی از اوقات فراغت‌مان را به خوشی پُر کنند؛ اما از کاخ ها و باغ های باشکوه قاجاری و پهلوی کــه بگذریم، یکی از جدیدترین و متفاوت ترین جاذبه های تهران پیش روی ماســت: دریاچه نیلگون و وسیع چیتگر!

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  شاید تا چند سال پیش تصور دریاچه ای نیلی رنگ با مرغانی دریایی در ميان دود و دم پایتخت، شبیه رویایی دلپذیر از آرمان‌شهری در دور دست ها به نظر مي رسید و کسی گمان نمي برد بتواند تنها با قصد سفر به غرب تهران، محیطی زیبا و نشاط آور را ببیند؛ اما امروزه و پس از گذشت سال ها، آرزویی قدیمي، در نهایت واقعیت در برابر چشمان شما قد علم مي کند و شاید کمتر کسی بداند کــه دریاچه چیتگر تحقق ایده ای سی ساله باشد!

   

  دریاچه چیتگر یا شهدای خلیج فارس، این گستره آبی رنگ و جذاب در حال حاضر یکی از مقاصد تفریحی و پرطرفدار شهر تهران اســت و نه تنها در آخر هفته ها و روزهای گرم تابستانی، بلکــه در ميان هفته و حتا اوقات سرد زمستانی نیز ميهمانان بسیار دارد. از طرفی نه تنها خود دریاچه، بلکــه در پارک اطراف و منطقه ساحلی نزدیکش، فضای وسیعی در دسترس بازدیدکنندگان قرار دارد. خانواده ها به دریاچه خلیج فارس مي روند تا تفریح و آب هوای متفاوتی را در قلب شهر بزرگ تهران تجربه کنند.

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  تفریحات و بخش های مختلف دریاچه چیتگر

  دریاچه چیتگر نه تنها بزرگ ترین دریاچه مصنوعی ایران، بلکــه بزرگ ترین مجموعه تفریحی، ورزشی و گردشگری تهران اســت کــه در حال حاضر یکی از مکان های تفریحی پر تردد و شلوغ تهرانی ها خصوصا در آخرین روزهای هفته محسوب مي‌شود. وسعت قسمت ساحلی و امکانات دریاچه چیتگر در حدود 120 هکتار ارزیابی مي شود و با این وجود مي توان تصور کرد چه حجمي از خوشی در برابر ما قرار دارد. حال در ادامه خواهیم دید چطور در فضای وسیع چیتگر مي توان خوش گذرانی کرد و چه بخش هایی برای گردش وجود دارد. در ابتدا با بخش های مختلف دریاچه چیتگر آشنا مي شویم و سپس تمام تفریحات را بررسی مي کنیم

   

  دریاچه وسیع چیتگر تهران دو ورودی اصلی دارد کــه یکی در سمت شرق و مرکز خرید بام لند و دیگری در سمت غرب دریاچه واقع شده اند و دسترسی های مختلفی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار مي دهد.

   

  بخش گذر موج

  یکی از جذاب ترین و جدیدترین بخش ها در دورتا دور دریاچه، سازه گذر موج اســت کــه در ضلع جنوبی دریاچه چیتگر قرار دارد. ساخت این بخش در سال 95 به اتمام رسید و با انجام کارهای نهایی و نورپردازی ها در مهر همين سال، بهره برداری شد. این ضلع دریاچه کــه محیطی متفاوت را برای پیاده روی و دوچرخه سواری ایجاده کرده، طولی 750 متری دارد و به نام «گذر» شناخته مي شود. برای آن کــه این گذر را خوب برانداز کنید، ابتدا از دور نگاهی به آن بیندازید. پیش از هر چیز چند سازه قوسی شکل خواهید دید کــه به صورت تدریجی ارتفاع پیدا مي کنند و در ميان به قوسی بزرگ مي رسند.

   

  این قوس بزرگ کــه ارتفاعی 15 متری دارد، بخش ميانی گذر را تشکیل مي دهد و در ادامه دوباره با چند قوس کوچک تر دیگر تکميل مي شود. خوب کــه این مجموعه سازه های پی در پی و قوسی شکل را تماشا کنید، وجه تسميه آن را با نامش یعنی «موج» تشخیص مي دهید. جالب اســت بدانید چیزی کــه طراحان گذر موج از آن الهام گرفته اند، صحنه موج های ناشی از برخورد سنگ به آب اســت.

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  در ادامه با تفریحات دریاچه آشنا مي شویم.

   

  *هزینه ها به روز شده در اسفند 96 هستند، اگر از تغییر آن ها اطلاع دارید لطفا به اشتراک بگذارید.

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  1- قایق سواری در چیتگر

  یکی از اولین کارهایی کــه مي توان در دریاچه چیتگر انجام داد، قایق سواری اســت. در دریاچه چیتگر چند نوع قایق به چشم مي خورد کــه قایق های پدالی، شارژی، قایق های اتوبوسی یا کاتامارا و قایق های موتوری از آن جمله هستند.

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  برای قایق سواری، خود را به یکی از دو اسکله دریاچه برسانید و بلیت هر یک را در همان جا تهیه کنید.

   

  1- اسکله جنوب غربی: اگر از سمت بلوار ميلاد خودتان را به دریاچه رسانده باشید، این اسکله به شما نزدیک تر اســت. قدری ضلع غربی دریاچه را پایین بروید تا اسکله و قایق های بزرگ و کوچک را ببینید.

   

  هزینه های قایق سواری:

  نوع قایق مدت زمان هزینه نفری

  قایق پدالی 2 نفره 30 دقیقه 15000 تومان
  قایق پدالی 4 نفره 30 دقیقه 30000 تومان
  قایق شارژی 2 نفره 30 دقیقه 30000 تومانکاتامارا یا قای
  ق اتوبوسی یک دور در دریاچه 10000 تومان

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  نکات مهم قایق سواری

  اگر انتخاب شما قایق های شارژی اســت، باید شرایط و قوانین زیر را رعایت کنید:

  افراد زیر 14 سال تنها با همراهی والدین مي توانند سوار قایق شوند.

  افراد بالای 90 کیلوگرم نمي توانند سوار قایق شارژی شوند.

  پوشیدن جلیقه نجات در حین قایق سواری الزامي اســت.

  خوردن و آشاميدن در حین قایق سواری ممنوع اســت.

  قایق سواری برای خانم های باردار ممنوع اســت.

   

  2- اسکله شمال شرقی: اگر مسیر دسترسی شما به گونه ای بوده کــه با گذر از بام لند وارد محوطه دریاچه چیتگر شده اید، این اسکله را به راحتی پیدا مي کنید. در این اسکله نیز انواع قایق های پدالی و موتوری وجود دارد.

   

  هزینه های قایق سواری:

  نوع قایق مدت زمان هزینه نفری

  قایق پدالی 2 نفره 30 دقیقه 15000 تومان

  قایق پدالی 4 نفره 30 دقیقه 25000 تومان

  قایق شارژی 2 نفره 30 دقیقه 30000 تومان

  قایق شارژی 3 نفره 30 دقیقه 40000 تومان

  قایق موتوری دربست یک دور در دریاچه 60000 تومان

  کاتامارا یا قایق اتوبوسی یک دور در دریاچه 10000 تومان

  قایق اتوبوسی Hosein Keshavarz

  اسکله غربی Zeynab Shirazi | Karnaval

  قایق پدالی Zeynab Shirazi | Karnaval

  قایق شارژی Zeynab Shirazi | Karnaval

   

  تفریحات هیجانی دریاچه چیتگر

  در ادامه با لیستی از بازی های هیجانی دریاچه چیتگر آشنا مي شوید کــه برای بزرگ و کوچک خانواده در نظر گرفته شده اند. این بازی ها در نقاط مختلفی قرار دارند؛ اما پیش از سوار شدن بر آن ها، لازم اســت بلیت شان را تهیه کنید. بلیت اغلب این بازی ها از گیشه دریاچه در قسمت ورودی غربی به فروش مي رسند. ابتدا به این بخش رفته، بلیت ها را تهیه کنید و سپس به سراغ بازی مورد نظر خود بروید.

   

  2- راید اسکیت هوایی

  یکی از هیجان انگیزترین بازی های اطراف دریاچه راید اسکیت هوایی اســت! این بازی کــه به شکل U غول پیکری اســت، شما را به چالشی از سرعت و هیجان فرا مي خواند. در این بازی شرکت کنندگان دور تا دور در محفظه دایره ای شکلی مي نشینند. پس از جایگیری در کنار هم، حرکت اسکیت هوایی آغاز مي شود. ابتدا به آرامي به بالای مسیر U شکل برده شده و سپس با سرعت و شدت به پایین پرتاب مي‌شوید!

   

  هزینه: 12000 تومان

  محل بازی: غرب دریاچه چیتگر

  محدودیت سن: افراد بالای 7 سال

  محدودیت قد: حداقل 120 سانتی متر، حداکثر 200 سانتی متر

  محدودیت وزن: حداکثر وزن 90 کیلوگرم

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  3- سرسره های سقوط آزاد

  یکی از بازی های جدید دریاچه چیتگر را در پیش روی خود دارید. این سرسره ها کــه محصولی از یک شرکت آلمانی هستند، به کمک و زیر نظر متخصصان داخلی در کنار دریاچه نصب شده اند. سرسره های سقوط آزاد در واقع دو نوع سرسره هستند کــه از سریع ترین و هیجان انگیزترین ها در خاورميانه محسوب مي شوند.

   

  برای آن کــه از این سرسره ها پایین بیایید، ابتدا باید ارتفاعی 24 متری را از پله ها بالا بروید و خود را آماده کنید. سپس این شمایید کــه مي توانید بین دو سرسره سریع و موج دار یکی را انتخاب کرده و لذت یکی از متفاوت ترین سرسره های پایتخت به طول 80 متر را تجربه کنید.

   

  هزینه: 7000 تومان

  محل بازی: شمال دریاچه چیتگر

  محدودیت سن: افراد بالای 8 سال

  محدودیت قد: حداقل 120 سانتی متر، حداکثر 200 سانتی متر

  محدودیت وزن: حداکثر وزن 120 کیلوگرم

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  4- پیست پرش در آسمان

  پیست پرش در آسمان در واقع نوعی سرسره بادی اســت و نخستین پیست پرش در ایران محسوب مي شود. برای تفریح در پیست پرواز مي توانید تیوپ یا تشکچه را برای زیر خود انتخاب کنید. پس از سر خوردن بر روی سرسره، در نهایت به روی تشک بادی بزرگی خواهید افتاد.

   

  هزینه: 10000 تومان

  محل بازی: شمال دریاچه چیتگر

  محدودیت سن: افراد بالای 5 سال

  محدودیت قد: حداقل 130 سانتی متر، حداکثر 200 سانتی متر

  محدودیت وزن: حداکثر وزن 130 کیلوگرم

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  5- سینما هرم هیجان یا سینمای شش بعدی

  سینما هرم هیجان در واقع نوعی سینمای 6 بعدی اســت. ابتدا از پله ها تا ارتفاع 2 متر بالا مي روید و در جایگاه و صندلی مي نشینید. پس از نشستن پله ها جمع مي شوند و با انتخاب خود فیلمي هیجان انگیز را خواهید دید. اگر برای تفریح در این سینمای مهیج به دریاچه چیتگر مي روید، ورودی غربی به شما دسترسی بهتری مي دهد چرا کــه این سینما درست در کنار شهربازی غربی دریاچه قرار دارد.

   

  هزینه: 10000 تومان

  محل بازی: غرب دریاچه چیتگر

  محدودیت سن: افراد بالای 12 سال، مناسب برای بالای 16 سال

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  6- سافاری پارک وحشت

  سافاری پارک وحشت دریاچه چیتگر نیز نخستین سافاری وحشت در ایران اســت. این سافاری، مجموعه سرپوشیده و دالان مانندی اســت کــه با ورود به آن، تمام مسیر را پیاده طی مي کنید و با این کار، در واقع ترس را در آغوش مي کشید! از بدو ورود به سافاری پارک وحشت، اســتقبال ترسناکی از شما خواهد شد و این کــه در طول مسیر قرار اســت چطور بترسید را به تجربه شما واگذار مي کنیم؛ اما بد نیست بدانید در انتها فردی با اره برقی از شما خداحافظی خواهد کرد!

   

  هزینه: 10000 تومان

  محل بازی: غرب دریاچه چیتگر

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  7- زیپ لاین

  شاید باورش سخت باشد، اما در دریاچه چیتگر زیپ لاین هم وجود دارد و مي توانید این ورزش هیجانی را امتحان کنید. شاید شکل و شمایل این زیپ لاین شباهتی به زیپ لاین توچال و دیگر زیپ لاین های هیجانی دنیا نداشته باشد؛ اما قطعا یکی از بازی های دوست داشتنی چیتگر خواهد بود. این زیپ لاین درست در کنار سرسره های سقوط آزاد و بخش شمالی دریاچه قرار دارد و با ارتفاعی 14 متری، هیجان را به شما هدیه مي دهد. وقتی زیپ لاین چیتگر را انتخاب مي کنید، مسیری 120 متری و پر پیچ را پشت سر مي گذارید و در نهایت به زمين مي رسید.

   

  هزینه: 10000 تومان

  محل بازی: سمت شمالی دریاچه چیتگر

  محدودیت سن: افراد بالای 8 سال

  محدودیت قد: حداقل 120 سانتی متر، حداکثر 195 سانتی متر

  محدودیت وزن: حداقل وزن 30 کیلوگرم، حداکثر وزن 140 کیلوگرم

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  8- تشک پرش آزاد

  یکی از جدیدترین تفریحات هیجانی کــه این روزها به دریاچه چیتگر پا گذاشته اســت، تشک پرش آزاد اســت. شاید این تفریح قدری ساده به نظر برسد؛ اما قطعا مکان خوبی برای تخلیه انرژی شماســت. از پله های دکل چوبی این پرش آزاد کــه بالا بروید، تشکی بادی را در پایین خود خواهید دید! حالا وقت آن اســت کــه از این ارتفاع پایین بپرید و ترس های تان را نادیده بگیرید!

   

  هزینه: دو پرش 25000 تومان

  محل بازی: بام لند، سمت شرقی دریاچه چیتگر

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  9- پیست کارتینگ

  یکی دیگر از جدیدترین بخش های هیجانی اطراف دریاچه چیتگر، پیست کارتینگ این مجموعه تفریحی-هیجانی اســت. این پیست کــه در بخش غربی (در کنار گیشه بلیت) قرار گرفته، لحظاتی متفاوت را برای شما رقم خواهد زد.

   

  هزینه: 15000 تومان

  محل بازی: کنار باجه فروش بلیت، غرب دریاچه چیتگر

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  10- بخش تفریحی وی آر لند | VR Land

  یکی دیگر از بخش های متفاوت و هیجان انگیز چیتگر، بخش تفریحی وی آر لند اســت کــه درست در محوطه بام لند (شرق دریاچه) قرار دارد. در این مجموعه تنها کافیست عینک های دیجیتال وی آر لند را به چشم بزنید تا در کسری از ثانیه به دنیایی جدید وارد شوید؛ دنیایی کــه فوق العاده با کیفیت اســت و به شما امکان گردش 360 درجه را مي دهد. به بالای قله برفی بروید و مشغول اسکی سواری شوید و اگر هم دل تان قایق سواری مي خواهد، باز هم وی آر لند برای شما مناسب اســت. البته کــه این دو تنها گزینه های این مجموعه تفریحی و مجازی نیست و بازی در هزارتوی جذاب به نام ماژول ميز (Mudule Maze) و کارتینگ بر روی یخ مصنوعی از دیگر تفریح هایی اســت کــه در انتظار شما هستند.

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  هزینه بازی ها:

  کارتینگ روی یخ مصنوعی 20000 تومان

  ماژول ميز 20000 تومان

  بازی VR تخته شنا 15000 تومان

  بازی VR اسکی 15000 تومان

  بازی VR قایق 15000 تومان

  بسته ترکیبی: ماژول ميز + کارتینگ 32000 تومان

  بسته ترکیبی: ماژول ميز + بازی VR 28000 تومان

   

  محدودیت ها:

  محدودیت قد کارتینگ: بین 100 تا 190 سانتی متر

  محدودیت سن کارتینگ: حداقل 12 سال

  محدودیت سن وی آر لند: 7 سال به بالا

  محدودیت سن ماژول ميز: 10 سال به بالا

  محدودیت وزن وی آر لند: حداکثر 100 کیلوگرم

   

  قوانین و نکات:

  به توصیه ها و دستورالعمل های مسوولان و کارکنان وی آر لند توجه کنید.

  اســتفاده از این بازی ها برای خانم های باردار و افراد مبتلا به بیماری های قلبی، عروقی و تنفسی ممنوع اســت.

  اگر به تازگی عمل جراحی پشت سر گذاشته اید، اســتفاده از وی آر لند برای شما ممنوع اســت.

  اســتفاده از بازی های وی آر لند برای افرادی با ناراحتی های دیسک کمر، ستون فقرات، گردن درد و با ترس از ارتفاع مجاز نیست.

  در حین بازی، از ضربه زدن به تجهیزات مجموعه خودداری کنید.

  تحت تاثیر داروهای شیميایی و خواب آور، مجاز به اســتفاده از بازی های وی آر لند نیستید.

   

  11- چرخ و فلک

  یکی از ساده ترین و البته دوست داشتنی ترین تفریحاتی کــه در هر جایی مي توان به سراغش رفت، چرخ و فلک ها هستند. این بازی کــه با تجربه آن، مي توانید خاطرات کودکی تان را به سرعت مرور کنید، در دریاچه چیتگر نیز پذیرای شماســت.

   

  هزینه: 7000 تومان

  محل بازی: کمي بالاتر از مرکز خرید بام لند، شرق دریاچه چیتگر

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  12- ماشین برقی یا کوبنده

  ماشین های کوبنده نیز از آن بازی هایی اســت کــه بسیاری از ما از بچگی با آن خاطره داریم. سوار ماشین مي شوی و دیگر خبری از رعایت قانون و مواظبت نیست، یک راســت مي روی به دل ماشین دیگری و مي خواهی با تمام وجود از سر راهت کنارش بزنی. خوبی این ماشین ها آن اســت کــه محدودیت سنی ندارند و بزرگ و کوچک مي توانند بلیتش را بخرند.

   

  ماشین های برقی دریاچه چیتگر نیز در دو سوی دریاچه به چشم مي خورند و بنابراین از هر کدام از ورودی ها وارد شوید، مي توانید بازی در این ماشین های جذاب را تجربه کنید.

   

  هزینه: 7000 تومان

   

  محل بازی:

  کنار چرخ و فلک، کمي بالاتر از بام لند

  کنار گیشه بلیت، غرب دریاچه چیتگر

  محدودیت وزن: حداکثر 80 کیلوگرم

  محدودیت قد: 100 تا 190 سانتی متر

  محدودیت سن: حداقل 7 سال

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  13- زمين بازی و جایزه

  اگر به سمت غربی دریاچه بروید، شهربازی کودکانه و رنگارنگی توجه تان را جلب خواهد کرد کــه در آن بازی های مختلف و هیجان انگیزی برای کودکان به چشم مي خورد. این مجموعه کــه با نام «زمين بازی و جایزه» خودنمایی مي کند، نزدیک 10 بازی متفاوت دارد کــه مي تواند مدت ها بچه ها را مشغول کند. هزینه هر یک از این بازی ها عبارت اند از:

   

  نام بازی هزینه

  ترامپولین 5000 تومان

  رالی کودک 6000 تومان

  آکروجت 6000 تومان

  کَشتی 6000 تومان

  آفتاب مهتاب 6000 تومان

  اســتخر توپ 3000 تومان

  تکان دهنده 3000 تومان

  جیروسینگ 7000 تومانبیل

  مکانیکی 7000 تومان

  مریگراند 6000 تومان

  قطار کودک + آکروجت + مریگراند 15000 تومان

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  البته خوب اســت بدانید تمام بازی هایی کــه گفته شد در سمت غربی قرار ندارند و تعدادی از بازی ها در بخش شمالی و در نزدیکی نمازخانه به چشم مي خورد. این شهربازی وسعت چندانی ندارد؛ اما محیط شاد و رنگارنگ آن باب طبع کودکان خواهد بود. بازی های کَشتی، پری زنبوری و باب اسفنجی در این بخش قرار دارند.

   

  14- پیاده روی و دوچرخه سواری در چیتگر

  وقتی پا به دریاچه چیتگر بگذارید، آدم های زیادی را خواهید دید کــه سوار بر دوچرخه در اطراف دریاچه گردش مي کنند و یا پیاده و دوان دوان این مسیر را طی مي کنند. اگر شما هم حوصله پیاده روی و دوچرخه سواری داشته باشید، خبرهای خوبی برای شما داریم؛ به سراغ دوچرخه های دریاچه چیتگر بروید و یا با کفش های ورزشی و مناسب راهی دریاچه چیتگر شوید. پیش از توضیح بیشتر درباره مسیرهای پیاده روی و پیست دوچرخه، باید بدانید کــه مي توانید به راحتی دوچرخه ها را از ورود های شرقی و غربی دریاچه کرایه کنید.

   

  هزینه ها: بسته به نوع دوچرخه در هزینه های 8000 تومان، 10000 تومان، 12000 تومان و 15000 تومان

   

  برای شروع پیاده روی و یا دوچرخه سواری توصیه مي کنیم مسیر را به به سمت جنوب دریاچه چیتگر ادامه دهید. فرقی ندارد روز یا شب را برای پیاده روی در هوای تميز اطراف دریاچه انتخاب کرده اید، به زودی زیبایی های مسیر شما را خوشحال خواهد کرد. قدری کــه جلوتر بروید، گذرگاه های جذاب و چوبی گذر موج توجه شما را جلب مي کنند. معماری این بخش بسیار چشم نواز اســت و مسیر را برای شما خوشایندتر مي سازند. اگر شب هنگام را برای پیاده روی انتخاب مي کنید، نور پردازی های مسیر، از دور و نزدیک قابل توجه هستند.

   

  علاوه بر این در کنار مسیر پیاده روی، یک پیست دوچرخه سواری نیز وجود دارد کــه از ميان سازه ها و گذرگاه هایی چوبی عبور مي کند. البته این پیست با نرده و فنس جدا نشده اســت و عابران پیاده هم به آن دسترسی دارند. در انتها خوب اســت بدانید طول این مسیر برای پیاده روی و دوچرخه سواری برابر با 6 کیلومتر اســت.

   

  15- تفریح در ساحل سنگی دریاچه چیتگر

  یکی از بخش های منحصر به فرد و متفاوت این دریاچه، ساحل سنگی چیتگر اســت. در این ساحل، بر خلاف سایر بخش ها نه تنها از پشت نرده دریاچه را نمي بینید، بلکــه مي توانید تا نزدیکی آب پیش بروید و اگر هم دل تان خواســت قدری آب بازی کنید. یا آن کــه تنها در کنار آب، قدری بنشینید و به یاد دریا، لحظاتی جذاب را سپری کنید. اگر خوش شانس باشید، مرغابی ها و اردک های دریاچه هم از کنار شما عبور مي کنند و قدری بیشتر طبیعت را لمس مي کنید.

  تفریحات دریاچه چیتگر | آدرس دقیق دریاچه چیتگر

  3/5 - (1 امتیاز)
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •