پزشکی و بهداشتی

تغییرات بدن زن بعد از ازدواج +دلیلی چاقی بعد از ازدواج

تغییرات بدن زن بعد از ازدواج +دلیلی چاقی بعد از ازدواج

تغییرات بدن زن بعد از ازدواج +دلیلی چاقی بعد از ازدواج

مردان و زنان بعد از ازدواج چاق می شوند ، این یک حقیقت گریز ناپذیر است کـــه برای بیشتر افراد رخ می دهد ، اما سوال اینجاست کـــه چرا؟ تغییرات بدنی و هورمونی زنان بعد از ازدواج چگونه است؟ در ادامه به شما خواهیم گفت.

 

به گزارش نیک شو، بیشتر خانمها بعد از ازدواج بسرعت چاق شده و تناسب انـــدام خود را از دست ميدهند. از آن جایی کـــه تناسب انـــدام در خانمها بسیار بیشتر از مردان اهمیت دارد برآن شدیم کـــه دلایل چاقی خانمها بعد از ازدواج را بررسی کنیم.

تغییرات بدن زن بعد از ازدواج +دلیلی چاقی بعد از ازدواج

نیک شو : شاید شما هم دقت کرده باشید کـــه بعد از ازدواج دختران و پسران جوان وزن اضافه ميکنند. در این موقعیت سوال پیش ميآید کـــه چرا بعد از ازدواج دختران و پسران چاق ميشوند؟ در بعضی از افراد این عقیده وجود دارد کـــه بعد از ازدواج تناسب انـــدام مهم نیست در حالی کـــه تناسب انـــدام بعد از ازدواج اهمیت بیشتری پیدا ميکند حتی بیشتر از دوران مجردی.چاقی بعد از ازدواج، تناسب انـــدام را زیر سوال ميبرد بنابراین باید دلیل چاقی بعد از ازدواج را پیدا کرده و از آن جلوگیری کنیم، در غیر این‌صورت زیبایی انـــدام از بین ميرود.

 

خانمها باید به انـــدام خود بیشتر توجه کنند در صورت داشتن انـــدامی زیبا و متناسب، اعتماد به نفس خانمها بالا ميرود. بنابراین اولین قدم برای تناسب انـــدام این است کـــه دلیل چاق شدن خانم ها بعد ازدواج را بدانیم. در ادامه این مطلب قصد داریم این مورد را بررسی کرده و دلیل چاق شدن خانم ها بعد ازدواج را بیان کنیم.

 

ترک رژیم‌های غذایی بعد از ازدواج

تغییرات بدن زن بعد از ازدواج +دلیلی چاقی بعد از ازدواج

دلیل چاق شدن خانم ها بعد ازدواج ممکن است مربوط به رژیم‌های قبل آن باشد. با نزدیک شدن به زمان ازدواج و یا در دوران نامزدی، خانمها خیلی به تناسب انـــدام خود اهمیت ميدهند، تا در روز عروسی، بهترین انـــدام را داشته باشند، چرا کـــه دوست دارند در لباس عروسی زیبا دیده شوند. برای رسیدن به این تناسب انـــدام رژیم‌های سخت و طاقت فرسا ميگیرند و به باشگاه‌های ورزشی مراجعه کرده، در نتیجه به انـــدامی ایده آل نیز ميرسند.

 

اما بسیاری از این افراد بعد از روز عروسی این تمرینات ورزشی و رژیم‌های طاقت فرسا را کنار گذاشته و به روال عادی زندگی خود بازميگردند. با کنار گذاشتن رژیم‌ها و ورزش‌های سخت، اضافه وزن به طور ناگهانی رخ خواهد داد. خانمها برای این کـــه بعد از ازدواج نیز تناسب انـــدام خود را حفظ کنند نباید به طور ناگهانی از رژیم‌ها و ورزش‌های خود دست بکشند.بهترین روش کاهش وزن این است کـــه قبل از ازدواج رژیم‌های ساده و ورزش‌های سبک را انتخاب کنید تا بعد از ازدواج نیز بتوانید به همان روال قبلی ادامه دهید.

 

کم تحرکی

تغییرات بدن زن بعد از ازدواج +دلیلی چاقی بعد از ازدواج

دختران تا قبل از ازدواج و در دوران مجردی بیشتر وقت خود را در بیرون از خانه ميگذرانند. مثلا با دوستان خود قرار ملاقات گذاشته، به استخر و باشگاه ميروند. اما بعد از ازدواج خانمها خیلی کم تحرک تر از قبل شده و ترجیح ميدهند بیشتر وقت خود را در خانه سپری کرده و خانه را برای ورود همسر آماده کنند.

 

کسانی کـــه وقت خود را بیشتر در خانه سپری ميکنند شاید غیر از کارهای خانه تحرک دیگری نداشته باشند و مدام جلوی تلویزیون و روی تخت و مبل بنشیند. پس طبیعی است کـــه این بی‌تحرکی منجر به چاقی شود.پس دریافتیم کـــه دومین دلیل چاق شدن خانم ها بعد ازدواج بی‌تحرکی است. حال سوال پیش ميآید کـــه راه حل چیست؟ اگر مانند قبل نميتوانید به برنامه‌های تفریحی خود بپردازید بهتر است همسرتان را متقاعد کنید تا با او به پیاده روی و حتی ورزش کردن در خانه بپردازید و مدام جلوی تلویزیون ننشینید.

 

احساس راحتی نسبت به همسر

تغییرات بدن زن بعد از ازدواج +دلیلی چاقی بعد از ازدواج

شاید خیلی از خانمها این دلیل را قبول نکرده و سعی در انکار آن دارند ولی یک دلیل دیگر چاقی بعد از ازدواج احساس راحتی خیلی بیشتر در کنار همسر است یعنی خانمها بعد از ازدواج و تسخیر قلب همسر خود دلیلی نميبینند کـــه مانند گذشته به خود رسیدگی کنند.بیشتر افراد بی خبر از این هستند کـــه این خصوصیت در طول زمان احساس سردی را در رابطه ایجاد ميکند. زیرا همسر تصور خواهد کرد کـــه مانند قبل به وی اهمیت نميدهید و این امر احساس سردی را به وجود ميآورد. واقعیت این است کـــه بعد از ازدواج خانمها باید دو برابر قبل به خود و زیبایشان اهمیت دهند.

 

تغییر عادت غذایی

تغییرات بدن زن بعد از ازدواج +دلیلی چاقی بعد از ازدواج

افرادی کـــه تازه ازدواج کرده‌اند تمایل زیادی به غذا خوردن در کنار هم دارند. طوری کـــه بعضی از خانمها برای غذا خوردن منتظر همسرشان شده و در نهایت این منتظر ماندن به ضررشان تمام ميشود زیرا با منتظر ماندن میل به غذا افزایش پیدا کرده و احساس گرسنگی شدید به آن‌ها دست ميدهد پس هنگام غذا خوردن مطمئناً غذای بیشتری خواهند خورد.

 

معمولا در بین زوجینی کـــه تازه ازدواج کرده‌اند، عادت در یک ظرف غذا خوردن وجود دارد کـــه این عادت به ضرر خانم تمام ميشود زیرا مردان چون در طول روز بسیار پرتحرک هستند به غذای بیشتری نیز برای سیر شدن نیاز دارند. در این حالت خانم برای همراهی با همسر مجبور است غذای بیشتری میل کند.

 

مطالب بیشتر:

چطور پاهای چاق و انـــدامی داشته باشیم؟

متیلد بروبرگ دختر چاق و زشتی کـــه با تلاش مانکن شد

دختر ۱۲۰ کیلویی و تناسب انـــدام بی نظیر در روز ازدواج

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا