پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • تعریف موفقیت در زندگی از افراد ثروتمند جهان

  مجموعه : موفقیت و پیشرفت

  تعریف موفقیت در زندگی از افراد ثروتمند جهان

  ثروت و موفیقت، دو عاملی که تمام ما انسان به شدت تشنه به دست آوردن آن هستیم. خب اکثر خصوصیت های ما اکتسابی است یعنی ما با یادگیری و تقلید رشد می کنیم و به خاطر همین هم می توانیم با الگو گرفتن از انسان های موفق و ثروتمند به علاوه ایده های خودمان راه موفقیت را پیش بگیریم، در ادامه با چند نفر از انسان های فوق موفق حال حاضر آشنا می شویم و دلیل موفقیت شان را از زبان خودشان می شنویم.

   

  جان پل دوجوریای

  تعریف موفقیت در زندگی از افراد ثروتمند جهان

  جان پل دوجوریای میلیاردر موفقیت را سخت‌کوشی همیشگی می‌داند. دوجوریا یکی از بنیان‌گذاران محصولات موی پل میشل و تکیلای پاترُن (نوعی نوشیدنی الکلی مکزیکی، م.) است. او در مصاحبه‌ای با بیزینس اینسایدر درباره‌ی درس‌هایی صحبت کرد که در جوانی، زمانی که در یک خشکشویی کار می‌کرد آموخته بود.

   

  ظاهرا دوجوریا همیشه زمین را بسیار پاکیزه نگه می‌داشت حتی زمانی که کسی به کار او نظارت نداشت. و این موضوع مسئول مغازه را به شدت تحت تاثیر گذاشته‌بود. او اکنون معتقد است: “موفقیت میزان پولی که دارید نیست. موقعیت مقام و جایگاه‌تان نیست. موفقیت یعنی وقتی کسی مراقب‌تان نیست کارتان را تا چه حد خوب انجام می‌دهید.

   

  باراک اوباما

  تعریف موفقیت در زندگی از افراد ثروتمند جهان

  هدف باراک اوباما این است که زندگی آدم‌ها را تغییر دهد. اوباما زمانی بالاترین مقام آمریکا را داشت – اما او قدرت را مساوی با موفقیت نمی‌داند. میشل اوباما در کنوانسیون ملی حزب دموکرات در ۲۰۱۲ به حضار گفت همسرش “کارش را با حذف شغل‌هایی با دستمزد بالا شروع کرده و در عوض روی محله‌های مشکل‌دار که یک کارخانه‌ی فولاد در آن تعطیل شده‌است، کار می‌کند.” او ادامه داد: “برای باراک موفقیت میزان پولی که به دست می‌آورد نیست. تفاوتی است که در زندگی آدم‌ها ایجاد می‌کند.”

   

  دیپاک چوپرا

  تعریف موفقیت در زندگی از افراد ثروتمند جهان

  دیپاک چوپرا معلم معنوی اعتقاد دارد موفقیت یعنی رشد مداوم. این فیزیکدان و نویسنده بیان می کند موفقیت یعنی رشد دائم. چوپرا در “۷ قانون معنوی موفقیت” می‌نویسد:”موفقیت در زندگی می‌تواند به معنی افزایش مداوم شادی و درک فزاینده‌ی اهداف ارزشمند باشد.”

   

  بیل گیتس

  تعریف موفقیت در زندگی از افراد ثروتمند جهان

  بیل گیتس، یکی از بنیان‌گذاران مایکروسافت، معتقد است موفقیت اثرگذار بودن در جامعه است. گیتس ثروتمندترین آدم جهان است، و ثروتی به ارزش خالص ۸۶ میلیارد دلار دارد، اما از نظر او موفقیت روابط و به جا گذاشتن یک میراث است. در یک صفحه‌ی “از من بپرسید” در وب‌گاه Reddit، وقتی از گیتس درباره‌ی تعریف‌اش از موفقیت پرسیده‌شد، او به توصیه‌ای از وارن بافت اشاره کرد:

   

  “وارن بافت همیشه بیان می کند معیار سنجش [موفقیت] این است که نزدیکان‌تان راضی باشند و عاشق‌تان باشند.” او افزود: “هم‌چنین این‌که احساس کنید تفاوتی در جهان ایجاد کرده‌اید –اختراع چیزی یا بزرگ کردن فرزندان یا کمک به نیازمندان- لذت‌بخش است.”

   

  مایا آنجلو

  تعریف موفقیت در زندگی از افراد ثروتمند جهان

  نویسنده‌ی برگزیده مایا آنجلو باور دارد موفقیت یعنی لذت بردن از کارتان. این نویسنده‌ی فقید که برنده‌ی جوایز مختلف شد و در ۲۰۱۴ در ۸۶ سالگی دار فانی را وداع گفت، انبوهی از کتاب‌ها و توده‌ای از جملات قصار از خود به یادگار گذاشته است. نظر او درباره‌ی موفقیت یکی از بهترین ایده‌ها است: “موفقیت یعنی خودتان را دوست داشته‌باشید، کاری را که انجام می‌دهید دوست داشته‌باشید، و نحوه‌ی انجام آن را دوست داشته‌باشید.”

   

  وارن بافت

  تعریف موفقیت در زندگی از افراد ثروتمند جهان

  وارن بافت سرمایه‌گذار افسانه‌ای برای روابط بیش‌تر از هر چیزی ارزش قائل است. وارن بافت که ارزش خالص دارایی‌های او ۷۷.۴ میلیارد دلار است، بعد از بیل گیتس ثروتمندترین فرد جهان است. و با این حال تعریف او از موفقیت هیچ ربطی به پول یا شهرت ندارد. همان‌طور که جیمز آلتوچر می‌نویسد، رئیس برکشایر هاتاوی زمانی در یک جلسه‌ی سالانه به سهامداران گفت: “من موفقیت را با تعداد آدم‌هایی که دوستم دارند ارزیابی می‌کنم.”

   

  مارک کیوبن

  تعریف موفقیت در زندگی از افراد ثروتمند جهان

  مارک کیوبن سرمایه‌گذار میلیارد بیان می کند برای موفقیت به پول احتیاج ندارید. مارک کیوبن، یکی از سرمایه‌گذاران برنامه‌ی تلویزیونی واقع‌نمای “شارک تنک” نقطه نظری بسیار بسیار ساده درباره‌ی موفقیت دارد. او در مصاحبه‌ای با مجله‌ی اینترنتی Steiner Sports بیان کرده: “برای من، تعریف موفقیت بیدار شدن در صبح با لبخندی بر لب است، دانستن این‌که روز فوق‌العاده‌ای در پیش است. من وقتی فقیر بودم، با زندگی ۶ نفره در یک آپارتمان ۳ خوابه، خوابیدن روی زمین شاد بودم و احساس موفقیت می‌کردم.”

   

  آریانا هافینگتون

  تعریف موفقیت در زندگی از افراد ثروتمند جهان

  آریانا هافینگتون، یکی از موسسان هافینگتون پست بیان می کند پول و قدرت کافی نیست. هافینگتون بیان می کند هرچند ما معمولا موفقیت را با دو معیار – پول و قدرت – ارزیابی می‌کنیم، اما باید مورد سوم را هم اضافه کنیم. او به مجله‌ی اینترنتی فوربس بیان کرده: “ما برای داشتن زندگی‌ای که سزاوار آن هستیم، نه زندگی‌ای که به آن راضی شده‌ایم.

   

  به معیار سوم احتیاج داریم، معیاری که فراتر از پول و قدرت است و ۴ ستون دارد: سلامتی، عقل، احساس، و بخشندگی.” این عوامل در کنار هم به شما کمک می‌کند از زندگی فیزیولوژیکی خود مراقبت کنید و حقیقتا موفق باشید، یا همان‌طور که عنوان کتاب ۲۰۱۴ او حکایت می‌کند، “کامیاب باشید”.

   

  ریچارد برانسون

  تعریف موفقیت در زندگی از افراد ثروتمند جهان

  ریچارد برانسون میلیاردر معتقد است موفقیت یعنی شادی. هرچند سر ریچارد برانسون، موسس گروه ویرجین، ثروتی به ارزش ۵ میلیارد دلار دارد، اما موفقیت را با رضایت شخصی برابر می‌داند. او در لینکدین نوشته است: “بسیاری از آدم‌ها موفقیت خود را با میزان پولی که به دست می‌آورند یا آدم‌هایی که با آن‌ها در ارتباط هستند، ارزیابی می‌کنند. به نظر من موفقیت واقعی را باید با میزان شادی شما سنجید.”

   

  بیشتر بدانید:

   

  ۲۱ درس زندگی که باید از استیو جابز کبیر بیاموزیم

  ترک تحصیل منجر به موفق و ثروتمند شدن این افراد شد

  افرادی که ثابت کرده اند محدودیت در دنیا وجود ندارد

  مسیر موفقیت معتاد بهبودی از کارتن خوابی تا کارخانه داری

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •