تعبیر خواب

تعبیر خواب مدرسه | مدرسه رفتن

تعبیر خواب مدرسه | مدرسه رفتن

تعبیر خواب مدرسه | مدرسه رفتن

اگر خواب دیدید کــه به مدرسه رفته اید و سرکلاس یا داخل حیاط هستید ما در ادامه تعبیر این خواب را به شما خواهیم گفت. اول نگاهی داشته باشیم کــه معبرین بزرگ : تونی کریسپ در کتاب خود به نام فرهنگ تفسیر رویا در رابطه با دیدن مدرسه در خواب ميگوید:

 

مدرسه: فرآیند یادگیری، آنچه در مدرسه آموخته‌ایم – البته اینجا منظور درس‌های کتاب های آموزشی نیست.، بلکــه روابط متقابل با دیگران، ساختار کلاس‌ها، رقابت، برتری، سر افکندگی، کار گروهی و غیره اســت.

 

عادات رفتاری و واکنش‌های عاطفی کــه طی دوران مدرسه شکل گرفته‌اند – بلوغ در این دوران رخ ميدهد و ما را با بسیاری از احساسات، غرایز و انتخاب‌های جدید مواجه ميکند. گاهی این تصویر در رویا به احساس تنهایی و طرد شدگی اشاره ميکند و این دلیل اســترس‌های اســت کــه بسیاری از کودکان و نوجوانان باید به هنگام ترک کردن مادرانشان برای نخستین بار و حاضر شدن در مدرسه تجربه کنند.

 

کلاس درس: مطالعه، ارتباط با افراد متخصص و ذی صلاح، حس اینکــه مدرسه چه شرایط و موقعیتی را برای شما پدید آورده اســت. برای تفسیر این رویا بهتر اســت از خود بپرسید به راســتی از دوران مدرسه چه آموخته‌اید.

 

فارغ التحصیلی: آزمون‌هایی کــه در زندگی و پیوندهای عاطفی در پیش رو دارید، حس بزرگسال بودن یا هنر و مهارتی کــه شنا را با اشتقلال بزرگسالانه ميرساند، همچنین احتمالا با احساس ارزش و اعتبار شما نزد خود ارتباط دارد.

 

سالن ورزش: پذیرفتن ریسک برای آموختن چیزی تازه، خطر کردن، سلامت جسمانی.

 

کتابخانه مدرسه: دانش و توان یادگیری، معلومات انبار شده

 

جاهای مختلف مدرسه: توانایی یا مشکل خاصی

 

لباس مدرسه: رفتار اجتماعی و قوانین اخلاقی کــه در مدرسه فرا ميگیریم.

 

دوست دوران مدرسه: رفتار و نگرش‌هایی کــه در دوران مدرسه ایجاد کرده‌اید و گسترش داده‌اید در وجود شما باقی مانده‌اند و امروز نیز به مانند دوستی قدیمی با شما همراهند.

تعبیر خواب مدرسه | مدرسه رفتن

دیدن مدرسه در خواب نماد چیست؟

مدرسه، دانشگاه و دیدن مکان‌هایی از این دست در خواب همگی نماد نشان دادن منطق و مسیر صحیح پرداختن به کارهاســت. با دیدن اینگونه خواب‌ها بایستی به اوضاع پریشان اطراف خود سر و سامانی دهیم تا بتوان راه درست را انتخاب کرد. دیدن گم کردن کتاب یا دیر رسیدن به کلاس درس در خواب آشفتگی اوضاع را نشان ميدهد کــه با برنامه ریزی ميتوان بر این مشکلات غلبه کرد. اما تعبیر خواب مدرسه به روایت معبرین غربی چگونه اســت؟

 

برايت مى‌گويد: ديدن مدرسه در خواب، نشانه‌ى آن اســت كه بايد در انجام كارهايتان دقت داشته باشيد.

درکتاب سرزمین رویاها آمده اســت

 

خواب دوران مدرسه:

بر دانش شما اضافه ميشود

شروع یک دوره خوب

در یک مدرسه تدریس ميکنید: سادگی و پاکدلی شما باعث خوشبختی ميشود

بچه‌ها به مدرسه ميروند: برای موفقیت باید میانه رو و متواضع باشید

در یک مدرسه هستید: نارضایتی و ناکامی در کارها

 

لوک اویتنهاو ميگوید:

مدرسه: پیری عاقبت به خیر

مدرسه پر از شاگرد: مشکلات

جزو شاگردان بودن: رنج و زحمت

 

آنلی بیتون ميگوید:

اگر خواب ببینید در مدرسه ای حضور دارید، علامت آن اســت کــه در کارهایی ادبی امتیازی به دست ميآورید.

 

اگر خواب ببینید در هنگام نوجوانی به مدرسه ميروید، نشانه آن اســت کــه اندوه و بدبختی زمان حال شما را به یاد تفریحات و صداقت ایام گذشته مياندازد.

 

اگر خواب ببینید در مدرسه کتب علمی یا فلسفی تدریس ميکنید، علامت آن اســت کــه برای به دست آوردن مقامی ادبی تلاش خواهید کرد. اما ابتدا باید از پس نیازهای روزانه زندگی بربیایید.

 

اگر خواب ببینید به ساختمان مدرسه ایام کودکی نگاه ميکنید، علامت آن اســت کــه وقایع تلخ و اندوهبار بر زندگانی شما سایه ميافکند.

 

 

مطالب بیشتر:

تعبیر خواب امتحان دادن | خواب امتحان دادن و بلد نبودن

 

 

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا