تعبیر خواب

تعبیر خواب رفتن به مکه ، باخانواده ،با مادر ،دیگران

تعبیر خواب رفتن به مکه

تعبیر خواب رفتن به مکه ، باخانواده ،با مادر ،دیگران

رفتن به مکه یکی از آرزوهای هر مسلمانی است. به همین دلیل ممکن است رویای رفتن به آن را ببیند. خواب رفتن به مکه ممکن است دلایل مثبت و خوشحال کننده ای به همراه داشته باشد. در ادامه به دلایل آن به طور مفصل اشاره کردیم. ممنون از همراهی تان.

 

تعبیر خواب رفتن به مکه

اگر فردی در خواب ببیند که به مکه می رود، موفق به رفتن به حج شده و یا اعمالی انجام داده که برای او ثواب حج را می نویسد. اگر یک فرد بیمار این خواب را ببیند بیماریش شفا می یابد. اگر شخصی مقروض این خواب را ببیند، قرضش ادا می شود و یا سفری که به فرد ایمن و پر برکت است، نصیب وی می شود.

 

اگر فردی دید که زیارت حج بر وی واجب است ولی از رفتن به آن خودداری می کند نشان از امانتداری، خیانتکار می باشد. اگر شخصی خود را در حالت احرام ببیند یعنی قصد انجام کاری را دارد که ثواب آن کمتر از حج نیست. اگر در خواب ببینید شخصی از آشنایان یا دوستان مشغول به زیارت خانه خدا می باشد، امنیت و سلامتی برای آن شخص به وجود می آید. دیدن افراد غریبه در خواب که مشغول زیارت خانه خدا می باشد تعابیری مختلف و متفاوت دارد.

 

اگر ببینید افرادی با آرامش و اطمینال مشغول زیارت خانه خدا هستند به معنای صفای باطن و ایمان زیاد می باشد. ولی اگر ببینید گروهی که مشغول عبادت و زیارت حج هستند صورت های زشتی دارند و یا شبیه به حیوان هستند نشان از آن است که عبادتشان دروغ و از روی نفاق می باشد.

 

تعبیر خواب رفتن به مکه از نظر معبران

محمد بن سیرین:

اگر فردی در خواب ببیند که به سفر حج می رود به آن معنی است که مورد رحمت قرار می گیرد. اگر ببیننده خواب بیمار باشد، شفا می یابد. اگر خواب بیننده مقروض باشد، بدهی وی پرداخت خواهد شد. همچنین اگر فرد از چیزی ترس داشته باشد آرامش پیدا می کند. اگر در سفری باشد، پایان سفر با سلامتی همراه است.

 

علی ابن محد العنبری:

خواب دیدن رفتن به مکه به معنای آرامش و ایمن شدن از ترس است. همچنین این خواب می تواند بیانگر رزق و روزی برای فرد باشد.

 

منوچهر مطیعی تهرانی :

اگر کسی در خواب ببیند به زیارت خانه خدا می رود و حاجی می شود به معنای ایمن شدن از ترس، شر و بلا است.

 

از نگاه امام صادق علیه السلام:

اگر کسی در خواب ببیند که مشرف به زیارت خانه خدا شده، چه تنها چه با دوست، همسر و خانواده، به معنای آن است که رزق و روزی فراوان به دست می آورد و اگر دختر یا پسر جوان دم بخت دارند خوشبخت می شود. علاوه بر این می تواند نشانه نیکوکاری به مردم، دیدن پادشاه، تلاش در کار خیر، کنیز خریدن می باشد.

 

ابن سیرین می‌گوید:

اگر فردی در خواب ببیند که احرام بسته و به زیارت خانه خدا می رود نشان دهنده آن است که انسانی درستکار می شود.

 

یوسف نبی:

تعبیر خواب رفتن به مکه نشان دهنده شادی و خوشحالی است.

 

تعبیر خواب دیدن کعبه (خانه خدا )

اگر در خواب ببینید که با ذوق و شوق مشغول زیارت خانه خدا هستید به این معنی است که خداوند به شما نظر خاصی دارد. شما را به راه راست هدایت می کند و خوشبخت می شوید. اگر در خواب ببینید که بدون خوشحالی مشغول زیارت حج هستید یعنی کاری را انجام می دهید که از نظر مردم بسیار کار پسندیده می باشد ولی شما آن کار را بخاطر وظیفه بودن انجام می دهید و احساس خوشحالی نمی کنید. پس اگر کاری را به جز در راه خدا انجام دهید ثواب حج برای شما نوشته نمی شود.

 

 

مطالب پیشنهادی:

تعبیر خواب در یک فضای بسته قرار داشتن

تعبیر خواب عمارت و کاخ مجلل | عمارت بزرگ قدیمی

تعبیر خواب لال شدن، لال و بند آمدن زبان در خواب

تعبیر خواب پایان جهان | قیامت و پایان دنیا

تعبیر خواب قصد رفتن به کربلا | مشهد | زیارت امامزاده ناشناس

 

 

3.7/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. نظری ندارم. سوال دارم.
    میخواستم بدونم اگر فردی در خواب ببیند که یک فرد معتاد به مکه می‌رود تعبیرش چیه؟؟؟؟؟

    به غیر از خواب خواستم چیزی بگم اون فرد واقعا معتاده و فامیل هستش با مادر پدرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا