تعبیر خواب

تعبیر خواب جن زدگی ،خواندن قرآن ،آیت الکرسی ،صلوات فرستادن

تعبیر خواب جن زدگی ،خواندن قرآن ،آیت الکرسی ،صلوات فرستادن

تعبیر خواب جن زدگی ،خواندن قرآن ،آیت الکرسی ،صلوات فرستادن

همه ما انسان ها در طول شب خواب های زیادی میبینیم که یکی از این خواب ها دیدن جن است در ادامه مقاله ای تهیه کرده ایم که تعبیر خواب شما را بیان میکند در ادامه با ما همراه باشید و از خواند این مقاله لذت ببرید .

 

برای بسیاری از ما اتفاق افتاده است که در هنگام خواب احساس وجود وزنه ای سنگین و گاهی خفگی داشته باشیم و موقع بیدار شدن تا چند دقیقه وحشت زده و بدون قدرت تحرک و تکلم سر جای خود میخکوب شویم، در این شرایط ممکن است بسیار هراسان شده باشیم، بدیش این است که اصلا نمی‌توانیم از کسی کمک بخواهیم.

 

به این وضعیت، “فلج خواب” می‌گویند. وحشت ما وقتی بیشتر می‌شود که دچار توهم شویم و در حالی که هشیار هستیم چیزهایی ببینیم یا بشنویم که منطقا نمی‌بایست در اطراف ما وجود داشته باشند. شما ممکن است فقط یک بار فلج خواب را تجربه کرده و یا چند بار گرفتار آن شده باشید، حتی ممکن است چند بار در یک شب، با آن رو به رو شوید.

 

در فرهنگ‌ها و جامعه‌های گوناگون، تفسیرهای مختلفی در مورد فلج خواب شده است. ما ایرانی‌ها به فلج خواب، “بختک” می‌گوییم. بختک حالت سنگینی است که گاهی در خواب به انسان دست می‌دهد، رویای وحشتناک توأم با احساس خفقان و کرختی بدن که ناگهان انسان را از خواب بیدار می کند.

 

در این بین ایرلندی‌ها تصور می‌کنند که فلج خواب ناشی از دروغی است که روز قبل گفته‌اند، بعضی‌ها از آن تعبیر به جن‌زدگی می‌کردند و علایم این وضعیت را به گردن دیوهای بدسرشت می‌انداختند. شکسپیر در “رمئو و ژولیت”، فلج خواب را به ساحره بدطینت نسبت می‌دهد.

 

بعضی‌ها هم البته هراسان، شبانگاه راهی اورژانس می‌شوند و تصور می‌کنند که سکته کرده‌اند. تقریبا به تعداد فرهنگ‌هایی که در جهان وجود دارد، اسامی مختلفی برای این مشکل، ایجاد شده و در طی قرن‌ها، انواع و اقسام اجنه، اهریمن‌ها و نفرین‌ها را مقصر دانسته اند.

 

فلج خواب وقتی اتفاق می‌افتد که یک شخص هشیاری خود را هنگام خواب بازمی‌یابد ولی در آن لحظه قادر به حرکت نیست. فلج خواب می‌تواند هم در هنگام به خواب رفتن رخ بدهد و هم موقع بیدار شدن از خواب. از هر 10 نفر، 4 نفر فلج خواب را تجربه کرده‌اند.

 

معمولا این پدیده اولین بار در سنین نوجوانی تجربه می‌شود، ولی در هر سنی ممکن است این اتفاق ناخوشایند رخ دهد. کم‌خوابی، خوابیدن در زمان‌های نامنظم، استرس، و افسردگی دوقطبی، خواب‌آلودگی مفرط، گرفتگی عضلات پا در حین خواب و مصرف بعضی از داروها از عوامل اصلی بروز فلج خواب به شمار می روند.

 

با این وجود یک شخص ممکن است بدون داشتن هیچ کدام از این شرایط دچار فلج خواب شود. معمولا فلج خواب، نیازمند مراجعه به پزشک نیست، مگر اینکه به صورت آزاردهنده تکرار شود و باعث خستگی در طول روز و اختلال در روند زندگی روزمره شود.

 

درمان آن هم معمولا تنها شامل برطرف کردن اختلال زمینه‌ساز است. پزشک ممکن است توصیه کند که فرد عادات خواب خود را اصلاح کند یا در مواردی داروهای ضدافسردگی تجویز کند.

تعبیر خواب جن زدگی ،خواندن قرآن ،آیت الکرسی ،صلوات فرستادن

آیا اجنّه هم پدر دارند؟

اولین انسانی که خلق شده حضرت آدم (ع) می باشد و همه ی ما از نسل آن حضرت هستیم و آن حضرت را ابوالبشر یعنی پدر تمام انسان ها می گویند . آیا اجنّه هم این چنین پدری دارند که دیگر اجنه از نسل او باشند ؟

 

بلی ، اجنه نیز دارای پدری هستند که اولین مخلوق جن می باشد و نام او « شومان » است . در روایتی شخصی از حضرت علی (ع) پرسید : « پدر اجنه کیست ؟ » حضرت در جواب آن شخص فرمودند : « نام پدر اجنه ، شومان است . »

 

انواع اجنه:

اجنه از نظر خلقت و ترکیب همانند انسانها که دارای شکل ها ، نژادها و رنگهای مختلف هستند ، دارای انواعی هستند که از جمله آنها عبارتند از :

1. جن : « اذا اراد العرب الجنّ خالصاً » ، وقتی عرب وجود جن را به تنهایی در نظر بگیرد لفظ جن را بکار می برد .

2. عامر : به گروهی از اجنه گفته می شودکه با مردم نشست و برخاست دارند و با آنان زندگی می کنند .

3.شیطان : به گروه بد ذات و خبیث اجنه گفته می شود .

4.عفریت : به آن گروه از اجنه می گویند که دارای مقام و منزلت والایی بوده و از قدرتهای فوق العاده ای بهره مند هستند . از امام صادق (ع) روایت شده که فرمودند : « اجنه امیرانی دارند که به آنها عفراء می گویند .»

 

اگر از قدرت تسلتطون به جن ها مطمینید.میتونید حتی فکر تمسخر رو هم از ذهنتون بیرون کنید.

 

از دخالت جن ها در زندگیتون نگرانی ندارید از ارتباط با جن ها هنوز هم مصر هستید.

 

باید با یکی دیگر از ملزومات این ارتباط آشنا بشید.کسانی که قصد ارتباط با جن ها رو دارند. باید اعصاب و قلب قوی داشته باشند.صحنه های دلخراش و ترسناک‌:آشفتشون نکنه.و جرات زیادی داشته باشند.

 

جن ها موجوداتی بی اندازه حساس هستند.واکثرا اخلاق تندی دارند. محبت و حشمشون در منتها درجه است. برای همین باید در مورد جن ها با احتیاط زیادی رفتار کرد.

 

در علوم خفیه هم پله پله و مرحله به مرحله سطح آگاهی و قدرت بالا میره.

در شروع هر مرحله حقایق تلحی در مورد ارتباط با دنیای {ماورالطبیعه}به شما گفته میشه و بعد

شما باید تصمیم بگیرید که ادامه بدبد و به مرحله بالاتر برسد یا نه.

 

مطالب ارتباط با جن

ذره ای از همون حقایق تلخ هستند. و مینویسم تا این شوق و اشتیاق اولیه که طبیعیه و در همه نو آموزهای علوم خفیه هست. کمی تعدیل بشه. شما در هیچ کتابی نمی توانید مطالبی راجع به محدودییتهای ارتباطی که جنها ایجاد میکنند پیدا کنی.

 

تنهایی در زندگی شخصی. ازدواج برای کسانی که وارد دنیای جنها بشن خطرناک و سخته. اولا بخاطر اینکه ممکنه مجبور به مخفی کردن تمام حقایق و مکنونات قلبی و آگاهی ها از همراه زندگیتون باشید. بعد هم بخاطر اینکه هر خطای کوچکی که باعث دلخوری یا دشمنی جنها بشه، خطری برای زندگی خانواده و عزیزان شماست.

 

خودخواهی نیست که آدم برای تنها نبودن خودش دیگری رو با خطر مرگ روبرو کنه؟ بگذریم از عوارض دیگه ی این وادی که مثلا می تونه شما رو دچار مشکلی مثل “پرش” کنه که اون وقت تحمل کردن موجودی که معلوم نیست خودشه یا در حال “پرش” صبوری زیاد می خواهد!

تعبیر خواب جن زدگی ،خواندن قرآن ،آیت الکرسی ،صلوات فرستادن

تعبیر خواب جن چیست؟

جن در خواب

دیدن جن در خواب روبه روئی با فتنه و دشمنی است و چنانچه در خواب جن ببینید با دشمنی دست و پنجه نرم می کنید و علیه شما آتش فتنه ای بر افروخته می شود…

اگر در خواب از جنی بترسید و فرار کنید امنیت می یابید و سود می برید.

اگر جنی در خانه خودتان دیدید او یک دشمن خانگی است و خواب شما می گوید که مراقب یکی از نزدیکان خویش باشید. چنانچه در خانه خود تعدادی جن دیدید نشان آن است که اهالی خانه علیه شما جبهه گرفته اند و مخالف هستند.

اگر جن را در جائی ناآشنا دیدید دشمنی بیگانه است که با او روبه رو می شوید.

اگر جن در خواب دیدید و آن جن خوشحال بود شما غمگین می شوید و اگر اندوهگین بود شما شادی و سرور می یابید.

مشاهده شادی اجنه و جشن و سرور آن ها شادی دشمنان تلقی می گردد که مطلوب نیست چون شادی دشمن با غم و اندوه ما مرادف است.

اگر در خواب قیافه آشنائی را دیدید و احساس کردید که او جن است تعبیر همان است که نوشته شد

و اگر جن آشنا بود و چیزی به شما داد پولی عایدتان می شود

و اگر چیزی از شما خواست یا گرفت مالی را از دست می دهید

دوستی با جن در خواب مجاورت با دشمن و قبول فتنه بدون مبارزه است

و اگر در خواب با جن دعوا کردید صلح و سلامت می یابید.

 

جن چه فرقی با انسان دارد؟

در بسیاری از کشورها و فرهنگ‌ها جن‌گیرها یا احضارکنندگان ارواح بسیاری وجود دارد که حضور این امر می‌تواند ادعا یا احتمالی برای وجود جن و جنیان باشد. در کتاب مقدس مسلمانان آمده که جنیان از آتش آفریده شده‌اند، آفرینش آن‌ها به قبل از آفرینش انسان بازمی‌گردد، مذکر و مونث دارند، دارای تمایلات انسانی هستند و تعداد آن‌ها بیش از انسان‌ها است و مانند انسان می‌میرند.

 

از آنجا که نوع خلقت جنیان با انسان‌ها متفاوت است، مکان و نحوه زندگی و ویژگی‌های آن‌ها نیز با انسان‌ها تفاوت بسیاری دارد. به طور کلی، جن نام دسته‌ای از موجودات فراطبیعی است که بسیاری از ادیان الهی نیز به وجود آن اشاره کرده‌اند و علم نیز در تلاش کشف اطلاعات بیشتر راجع‌به آن است.

 

در مطالعه‌های علمی گفته شده است که جن از پلاسما تشکیل شده است. بنابر باورهای دینی، جن قبل از انسان آفریده شده است و تفاوت‌های چشمگیری با انسان دارد.گفته می‌شود کلمه جن به معنای «پنهان» به موجودی اشاره دارد که دارای حرکات سریع است و قابلیت سفر در زمان و مکان را دارد.

 

جن به اشکال متفاوت درمی‌آید و قدی کوتاه‌تر از انسان دارد و قابلیت تولیدمثل دارد. جن از پسمانده‌های انسان از طریق مزه کردن یا بو کشیدن تغذیه می‌کند. ریشه کلمه جن در زبان فرانسه به معنای «روح» است.

 

جن از منظر اسلام چگونه موجودی است؟

امیررضا رحمانی، کارشناس مذهبی درباره ورود جن به بدن انسان گفت: باید بگوییم که جن موجودی است که قرآن به آن اشاره کرده و وجود دارد. همان طور که سوره‌ای در قرآن به جن نام گذاری شده ،جن یعنی مخفی یا پوشیده به تعبیری دیگر همانطور که جنین در بدن مادر پنهان است و ما قادربه دیدن آن نیستیم ولی وجود دارد، جن نیز در عالمی دیگر موازی با ما و پنهان زندگی می‌کند.

 

وی در ادامه گفت: برخی معتقدند که اجنه همان شیاطین هستند و برخی هم معتقدند که جدا از شیاطین وموجودی دیگرند، همانطور که در قرآن انسان به تعبیری از خاک است اما در حال حاضر ارتباطی با خاک ندارد بنابراین شیاطین هم می‌توانند از اجنه باشند هم نه، ورود جن به بدن انسان به آن تعبیری که در گذشته رواج داشته نیست.

 

اگر شخصی رفتارهای غیر عادی یا اختلال در عملکرد داشت، اصطلاحا به وی جن زده می‌گفتند. همانطور که اعراب به دیوانه مجنون می‌گویند و با سوراخ کردن بخشی از سر فرد سعی در خارج کردن جن از بدن وی داشتند.

 

جن زدگی چگونه اتفاق می افتد؟

گفته می‌شود وقتی جن روحی را تسخیر می‌کند ممکن است بعد از آن فرد حافظه یا شخصیت کلی خود را از دست بدهد و هیچکدام از وقایع جن زدگی خود را به یاد نداشته باشد. در واقع در بیشتر موارد با نفوذ جن به روح شخص، صدای او کمی تغییر کرده و حالت صورتش کمی غیر عادی می‌شود به گونه‌ای که چشمان کمی بازتر از حد معمول می‌شود.

 

معمولا بر اثر جن زدگی فرد کارهایی عجیب و غیر قابل پیش بینی انجام می‌دهد به طوری که کاملا درون گرا شده و ارتباط خود را با دیگران قطع یا محدود می‌کند؛ گاهی اوقات دچار حمله‌های عصبی و روانی می‌شود و بیشتر از قبل ساکت و پرخاشگر می‌شود.

 

گفته می‌شود که این افراد مدتی طولانی به نقطه‌ای نامعلوم خیره می‌شوند یا با اشیاء و فضای خالی صحبت می‌کنند. بسیاری افرادی که جن بر آن‌ها غالب می‌شود نا خود آگاه دچار کبودی و جراحاتی در سطح پوست خود می‌شوند و نمی‌توانند علت آن را پیدا کنند.

 

علائم جن زدگی چیست؟

گفته می‌شود بیشتر افراد جن زده بدن بسیار سردی دارند به طوری که با نزدیک شدن به آن‌ها یا گرفتن دستانشان ممکن است احساس سرمای شدیدی به شما دست دهد. برخی از تحقیقات انجام‌شده به این موضوع اشاره کرده‌اند که هنگام نزدیک شدن جن، تغییر دمایی در محیط اطراف حس می‌شود که ممکن است به علت انرژی باشد که این موجودات حامل آن هستند.

 

برخی از محققان این انرژی را انرژی الکترومغناطیسی می‌دانند که باعث کاهش مادون قرمز و انرژی محیط و به دنبال آن سبب کاهش دما می‌شود. به همین دلیل است که افراد جن زده مانند یخچال سرد هستند.

 

به طور کلی مهم‌ترین علائم جن زدگی اختلالات رفتاری و روانی، انزوا، میل شدید به تنهایی، پرخاشگری، بی اشتهایی، افسردگی، تند مزاجی، کاهش وزن شدید، آسیب‌های جسمی به بدن، صحبت کردن راجع امور فراطبیعی، اشاره به دوست یا فردی که وجود خارجی ندارد، سردرد، خستگی، بی حوصلگی و تشنج است.

 

چرا جن وارد بدن انسان می‌شود؟

اظهار نظر در خصوص صحت و سقم داخل شدن جن به بدن انسان کار آسانی نیست، هر چند ساختار وجودي انسان و جن به گونه اي نيست كه چنين اصطكاكاتي بين ما و آن ها باشد ، اما در هر صورت امكان آزار و اذيت شدن انساني توسط اشرار جن عقلا محال نيست، همان طور كه ممكن است هر انساني توسط يك انسان شرور ديگر و يا هر حيوان موذي مورد اذيت و آزار قرار بگيرد.

 

با وجود اینکه جن‌ها نمی‌توانند انسان‌ها را به طور شفاف ببینند و تنها انسان‌ها را به شکل تصاویری تار می‌بینند، گاهی با انگیزه‌های مختلفی وارد بدن انسان‌ها می‌شوند. برخی جن‌ها می‌توانند با انسان‌ها ارتباط برقرار کنند یا به دورن آن‌ها نفوذ کنند و کنترل افراد را به دست بگیرند.

 

در واقع، بیشتر جن‌ها احتمالا انسان‌ها را مانند ارواحی در نظر می‌گیرند که در دنیای موازی آن‌ها زندگی می‌کنند. شاید بتوانیم بگوییم همانطور که در دنیای ما جن‌ها دور از تصور هستند، در دنیای آن‌ها نیز ما حکم موجوداتی دور از ذهن را داریم که برای رویت ما باید به دنیایمان نفوذ کنند.

 

برخی مطالعات متافیزیکی حاکی از آن است که جن نیز برخی خصوصیات رفتاری و احساسی انسان را دارد و ممکن است به علت انتقام، خشم، حسادت، علاقه یا تنها به علت شرارت یا نیروهای اهریمنی وارد بدن فردی شود و به منظور برآورد نیازهای خود و رسیدن به هدف کنترل فرد را به دست بگیرد.

 

از نظر علمی جن‌زدگی چیست؟

به علت کم بودن تحقیقات علمی انجام‌گرفته در مورد جن و جن زدگی، برخی زیست‌شناسان و محققان احتمال وجود جن و سایر موجودات فراطبیعی را انتزاعی می‌دانند و آن را مرتبط با متافیزیک در نظر می‌گیرند. در واقع ، در علم متافیزیک، جن یکی از موجودات مهم است. در بیشتر تحقیقات انجام شده جن را موجودی آفریده‌شده از آتش در کالبدی دارای انرژی فرض کرده‌اند.

 

به گفته محققان، برخی از بیماران روانی به‌خصوص افرادی که از بیماری شیزوفرنی رنج می‌برند از وجود جن‌ها یا وارد شدن آن‌ها به بدنشان سخن می‌گویند و بیشتر توهمات خود را به این موجودات نسبت می‌دهند. بر این اساس، برخی دانشمندان و محققان بر این نکته تاکید دارند که در بسیاری از فرهنگ‌ها جن‌زدگی نوعی بیماری روانی محسوب می‌شود و به جای جن‌گیر یا احضارکننده روح بهتر است به روان‌شناس مراجعه شود.

 

به گفته آن‌ها، افرادی که از برخی بیماری‌های روانی رنج می‌برند موجوداتی را تحت عنوان جن می‌بینند که فکر می‌کنند بر وجود آن‌ها نفوذ می‌کنند و با کنترل رفتار و عقل به آن‌ها یا دیگران آسیب می‌رسانند. در مطالعه‌ای که رابطه بین نفوذ جن و بیماری روانی مد نظر بود 105 مقاله شامل 47 مورد بررسی شد.

 

در این بررسی، 66 درصد موارد از بیماری و مشکلات روانی رنج می‌بردند. حدود نیمی از موارد به بیماری شیزوفرنی مبتلا بودند و سایرین نیز درگیر برخی از مشکلات روانی و عصبی بودند. برخی از این محققین بر این باور هستند که تصور این افراد از جن درمان آن‌ها را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و سبب می‌شود حتی پس از تشخیص بیماری روانی یا عصبی، بیمار به پزشک مراجعه نکند یا همکاری لازم را برای بهبود خود انجام ندهد.

 

آیا می‌توان جن زدگی را درمان کرد؟

وقتی فرد دچار علائم جن زدگی می‌شود، در ابتدا او را نزد پزشک روان شناس می‌برند و در برخی موارد با انجام اسکن‌های مغزی و آزمایش‌های متعدد ریشه چنین رفتاری با مشکلات روحی و روانی همچون بیماری شیزوفرنی مرتبط می‌شود و می‌توان با جلسات مشاوره و مصرف دارو این بیماری را مهار کرد.

 

به عنوان مثال، گاهی برخی افراد به علت شکست‌های شغلی، عاطفی، احساسی، اجتماعی، خانوداگی و فردی از زندگی ناامید شده و طی روندی کوتاه مدت به جن و نیروهای اهریمنی روی می‌آورند و در این حالت آن‌ها دچار مشکلات روانی شده‌اند که باید هرچه سریع‌تر درمان شوند.

 

اما گاهی اوقات علم پزشکی برای درمان برخی افراد جن زده نمی‌تواند راهی از پیش ببرد و معمولا در این موارد خود فرد نیز همکاری نمی‌کند. در این صورت می‌گویند جن یا نیروهای اهریمنی وارد بدن او شده و بر عقل و رفتار فرد جن زده مسلط شده است. در این صورت بسیاری افراد بر این باورند که باید با احضار روح و کمک جن‌گیر فرد بیمار را درمان کرد.

 

در منابع مختلف از جمله کتب مقدس و دینی و همچنین در احادیث و کتب علمی از جن یاد شده است. دانشمندان غیرایرانی بیشتر از جن به عنوان ارواح یا روح‌های صدادار یاد می‌کنند. در این میان، برخی افراد و ادیان وجود آن را باور ندارند و مشاهده جن یا جن زدگی را نوعی بیماری روانی در نظر می‌گیرند.

 

چه کنیم جن به سراغ ما نیاید؟

رحمانی اظهار کرد: در روایتی از امام صادق (ع) است که می‌فرماید خانه‌های خود را از حدی بلندتر نگیرید تا سکونت گاه جنیان نشود. با توجه به تعارضاتی که بین اجنه و انسان وجود دارد احتمال ورود آنها به دنیای انسان و آزار رساندن وجود دارد.

 

در روایاتی دیگر وقتی حضرت رسول برای تبلیغ دین به دیدار اجنه می‌روند برخی مسلمان می‌شوند و برخی کافر می‌مانند . جنگیر به آن معنا وجود ندارد ولی هر اصلی فرعی هم دارد و جنگیر ها جز دسته دوم هستند و از شیادین محسوب می‌شوند.

 

وی تصریح کرد: جنگیری یا تسخیر جن در قرآن حرام است و کسی که این کار را انجام دهد در واقع خود تسخیر جن شده زیرا اجنه کافر گاهی به دنیای انسانها وارد شده و اجازه نمی‌دهند فرد تسخیر شده مسلمان از دنیا برود.

 

برای دوری گزیدن از این پدیده می‌توان از جمله زیبای “بسم‌الله الرحمن الرحیم” استفاده کرد به خصوص زمانی که در جایی می‌خواهیم بنشینیم یا به هنگام برخواستن یا آتش روشن کردن از آیه بسم‌الله الرحمن الرحیم استفاده کرده تا اجنه دور شوند.

 

رحمانی تاکید کرد: برای اینکه خانه مأمنی برای جنیان نشود حتی‌الامکان از مرتفع کردن خانه‌ها بپرهیزید و در صورت داشتن ارتفاع، نوشتن آیت‌الکرسی را بر بلندای خانه فراموش نکنید چون اجنه پرنده هستند و می‌توانند در آن نقاط ساکن شده و به مرور مزاحمت برای ساکنین ایجاد کنند.

 

به هنگام تولد حضرت محمد طبق روایات اجنه از ورود به آسمان ها و کشف اسرار عالم محروم شدند همانطور که در قرآن آمده مرگ حضرت سلیمان تا چند روز بر آنها پوشیده بود و این نشان می‌دهد که آنها به همه علوم دسترسی نداشته بنابراین همه آینده را نمی‌دانند .

 

وی در پایان گفت: اجنه از طریق وسوسه به انسان ها مسلط می‌شوند بنابراین برای وسوسه‌های شیاطین و اجنه کافر به قرآن و خواندن سوره های مربوط به این امر مراجعه کنید.

 

تعبیر دیدن جن و شیطان در خواب

ابن سیرین می‌ گوید : تعبیر شیطان، دشمن حیله‌گر و فریفته می‌باشد.

 

تعبیر دوستی و صحبت و… با شیطان در خواب

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی با شیطان ارتباط و مصاحبت برقرار کردی، یـعـنـی گناه بزرگی انجام می‌دهی .

 

اگر ببینی با شیاطین صحبت می‌کنی، یـعـنـی با دشمنان افراد درستکار متحد خواهی بود و خداوند شما را به خواسته‌هایتان نمی‌رساند،

همانطور که در قرآن کریم آمده: اِنَّمَا النَّجْوَى مِنَ الشَّیْطَانِ لِیَحْزُنَ الَّذِینَ آمَنُوا وَلَیْسَ بِضَارِّهِمْ شَیْئًا اِلَّا بِاِذْنِ اللَّهِ… _ نجوی تنها و تنها از ناحیه شیطان است تا کسانی که ایمان آورده‌اند اندوهگین شوند ولی هیچ ضرری به ایشان نمی‌زند مگر به اذن خدا… (مجادله-۱۰).

 

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی شیطان به تو متصل شده و تماس گرفته است، یـعـنـی باید از گناه توبه کنی تا دشمنانت تو را شکست ندهند، همانطور که در قرآن کریم آمده: اِنَّ الَّذِینَ اتَّقَواْ اِذَا مَسَّهُمْ طَائِفٌ مِّنَ الشَّیْطَانِ تَذَكَّرُواْ فَاِذَا هُم مُّبْصِرُونَ _ کسانی که پرهیزکاری پیشه کردند چون با پندار شیطانی برخورد کنند [شیاطین با آنها تماس بگیرند] (خدا را) یاد کنند و در دم به بصیرت آیند (اعراف-۲۰۱).

 

اسماعیل بن اشعث می‌گوید: اگر ببینی همراه با شیطان غذا و نوشیدنی می‌خوری، یـعـنـی به گناه گرایش پیدا می‌کنی و از شیطان اطاعت خواهی کرد، ولی اگر بر خلاف این ببینی یـعـنـی به راه راست گرایش پیدا می‌کنی و از دستورات دینی پیروی خواهی کرد.

 

سایر موارد تعبیر شیطان و جن در خواب

ابن سیرین می‌ گوید : اگر ببینی با شیطان جنگ کرده‌ای و او را شکست داده‌ای، یـعـنـی در دینداری محکم و پایدار هستی.

 

ابراهیم کرمانی می‌ گوید : اگر ببینی شیاطین تو را به اسیری می‌برند، یـعـنـی به رسوائی مشهور می‌شوی.

 

اگر ببینی شیطان لباس تو را درآورد، یـعـنـی اگر مقام و مسئول کاری باشی از کار بر کنار می‌شوی، یا اگر زمیندار و صاحب و ملک و املاک باشی دچار محنت و بلا می‌شوی، همانطور که در قرآن کریم آمده: …لاَ یَفْتِنَنَّكُمُ الشَّیْطَانُ كَمَا اَخْرَجَ اَبَوَیْكُم… _ …[مراقب باشید] شیطان شما را نفریبد چنانکه پدر و مادر شما را (از بهشت بیرون کرد)… (اعراف-۲۷).

 

اسماعیل بن اشعث می‌ گوید : اگر ببینی شیطان را گرفته‌ای یا شیطان وارد شکم تو شده است، یـعـنـی به انجام گناه و فساد مشغول می‌شوی.

 

ابراهیم کرمانی می‌ گوید : اگر ببینی شیطان شاد و بانشاط می‌باشد، یـعـنـی به فساد و شهوت و هوی و هوس مشغول می‌شوی، ولی اگر او را غمگین ببینی، یـعـنـی به درستکاری و عبادت مشغول می‌شوی.

 

امام صادق (ع) می‌ فرمایند : تعبیرهای شیطان عبارتند از: ۱- دیدار دشمن ۲- فساد و تباهی در دین ۳- شهوت و هوی و هوس نفسانی ۴- دوری از طاعت و بندگی خداوند ۵- از انسان‌های درستکار دوری کردن ۶- مصرف چیزی حرام (تعبیرهای مختلف).

 

تفاوت بین جن و پری چیست؟

«پرى» به معناى «جن مؤنث» است. اجنه داراى دو جنس مذکر و مونث و توالد و تناسل‏اند و پرى به جنس مؤنث آن گفته مى‏شود. در وجود جن از دیدگاه اسلام تردیدى وجود ندارد. اصل امکان و وجود رابطه بین برخى از انسان‏ها و اجنه نیز قابل انکار نیست.

 

تعبیر خواب جن و پری

ابوهریره گوید : از رسول خدا صلی الله علیه و آله مروی است که دیدار پری در خواب، دولت و بزرگی است و دست در دست او نهادن و با او سخن گفتن، دلیل خرمی است.

 

ابراهیم کرمانی گوید : بعضی از پری‌ها مسلمان هستند و تعبیر دیدار آن‌ها، دیدار دوست و یا اقبال و مال و نعمت می‌باشد، ولی تعبیر دیدار پری‌های کافر، دیدار دشمن و بدبختی و غم و اندوه است.

 

حضرت دانیال گوید : اگر به خواب دید که در میان اجنه است، دلیل که به سفر شود و آن سفر او را مبارک بود.

اگر پری را درجامه نیکو بیند، حالش نیکو شود.

اگر پری را در خانه بد بیند، حالش بد شود.

اگر بیند پری او را چیزی داد. از زر و سیم و آن چه بدین ماند، دلیل که دولت و اقبالش زیادت شود.

 

جابر مغربی گوید : اگر بیند در خانه اجنه شد و ایشان را می‌شناخت، دلیل که به غربت افتد و شهرها بیند.

 

حضرت امام جعفر صادق فرماید :

دیدن جن در خواب بر پنج وجه است.

دوستی عزیز.

بخت و دولت.

کاری که دارد از او کامرانی یابد.

بزرگی و حشمت.

خبر دروغ و کارهای باطل است.

 

منوچهر مطیعی تهرانی گوید:

دیدن جن در خواب روبه رویی با فتنه و دشمنی است و چنانچه در خواب جن ببینید با دشمنی دست و پنجه نرم می‌کنید و علیه شما آتش فتنه ای بر افروخته می‌شود.

اگر جنی در خانه خودتان دیدید او یک دشمن خانگی است و خواب شما می‌گوید که مراقب یکی از نزدیکان خویش باشید.

چنانچه در خانه خود تعدادی جن دیدید نشان آن است که اهالی خانه علیه شما جبهه گرفته‌اند و مخالف هستند.

اگر جن را در جائی ناآشنا دیدید دشمنی بیگانه است که با او روبه رو می‌شوید.

اگر در خواب قیافه آشنائی را دیدید و احساس کردید که او جن است تعبیر همان است که نوشته شد

و اگر جن آشنا بود و چیزی به شما داد پولی عایدتان می‌شود

و اگر چیزی از شما خواست یا گرفت مالی را از دست می‌دهید

و اگر در خواب با جن دعوا کردید صلح و سلامت می‌یابید.

 

تعبیر خواب همراهی با جن

دانیال نبی : اگر بیند جن او را بغل می‌کرد و می‌رفت، دلیل بر عز و جاه و بزرگی بود. اگر بیند پریان با او به لطف سخن می‌گفتند، دلیل که کارش نیکو شود.

جابر مغربی : اگر بیند جن او را همی برد، دلیل که حاجت او روا شود، از جایی که امید ندارد.

مطیعی تهرانی : دوستی با جن در خواب مجاورت با دشمن و قبول فتنه بدون مبارزه است

 

تعبیر خواب ترسیدن از جن

مطیعی تهرانی : اگر در خواب از جنی بترسید و فرار کنید امنیت می‌یابید و سود می‌برید.

 

تعبیر خواب جن مرده

ابن سیرین گوید : اگر جن را مرده بیند، کار او شوریده شود

جابر مغربی گوید : اگر جنی را بیمار یا مرده بیند، دلیل که حال او بد شود.

 

تعبیر خواب شادی و غم اجنه

مطیعی تهرانی : اگر جن در خواب دیدید و آن جن خوشحال بود شما غمگین می‌شوید

و اگر اندوهگین بود شما شادی و سرور می‌یابید.

مشاهده شادی اجنه و جشن و سرور آن‌ها شادی دشمنان تلقی می‌گردد که مطلوب نیست چون شادی دشمن با غم و اندوه ما مرادف است.

 

محمدبن سیرین گوید: جن به خواب دیدن، اگر خوشخوی و شادمان است، دلیل که عز و دولت یابد، اگر او را زشت و غمگین بیند، دلیل بر غم و اندوه کند، اگر با جن جنگ می‌کرد، دلیل که کار او آشفته شود.

 

تعبیر خواب سم جن

آنلی بیتون می‌ گوید : دیدن سم شکافته جن در خواب، نشانه آن است که بدبختی شما را تهدید می‌کند و با دوری از افراد ناشناس به انجام کار مثبتی خواهید پرداخت.

 

به طور کلی :

تعبیر خواب جن مسلمان دوست و بخت و دولت است.

تعبیر خواب جن کافر دیدار دشمن است.

تعبیر خواب جن از دید حضرت دانیال تعبیر.

خواب بین جن ها بودن رفتن به سفری مبارک است

تعبیر خواب جن شما را به گردن بگیرد عزت و جلال است

تعبیر خواب سخن گفتن نیکو با جن ها،نیکو شدن کار است

تعبیر خواب دیدن جن در لباس زیبا حال نیکوست

تعبیر خواب دیدن جن در خانه بد حال بد است

تعبیر خواب جن خبری از طلا و نقره به شما دهد دولت و اقبال است

تعبیر خواب دیدن جن مرده یا بیمار خراب شدن حال است

تعبیر خواب پادشاه پریان کسی را نوازش کند دولت و اقبال است

تعبیر خواب جنی که ظاهر و پنهان می شود زنی فریبکار است

تعبیر خواب رفتن به خانه جن هایی که آنها را می شناسد رفتن به غربت است

تعبیر خواب جن شما را جایی ببرد حاجت روا شدن است

تعبیر خواب جن روبرویی با فتنه است

تعبیر خواب ترسیدن از جن و فرار کردن امنیت است

تعبیر خواب دیدن جن در خانه خود دشمن خانگی است

تعبیر خواب دیدن چند جن در خانه خود این است که اهالی خانه بر علیع شما جبهه گرفته اند

تعبیر خواب دیدن جن در جای نا آشنا روبرویی با دشمن بیگانه است

تعبیر خواب دیدن جن خوشحال ناراحتی است و برعکس

تعبیر خواب جن به شما چیزی دهد این است که پول بدست می اورید و اگر بگیرد پول از دست می دهید

تعبیر خواب دعوا کردن با جن ، صلح و سلامت است

تعبیر خواب دیدن سم شکافته جن این است که بدبختی شما را تهدید می کند

 

منابع: LiveScience
Oddee
Spiritual Research

bitrin.com

 

نتیجه گیری:گاهی وقتی خواب جن و پری یا خواب شیطان را میبینم.همه این ها داستان ها و روایتی دارد که در این مقاله به طور کامل بازگو کرده ایم.اگر خواب جن دیدید پیشنهاد میکنم حتما این مقاله را بخوانید.

 

 

مطالب پیشنهادی:

تعبیر خواب در یک فضای بسته قرار داشتن

تعبیر خواب عمارت و کاخ مجلل | عمارت بزرگ قدیمی

تعبیر خواب لال شدن، لال و بند آمدن زبان در خواب

تعبیر خواب پایان جهان | قیامت و پایان دنیا

تعبیر خواب قصد رفتن به کربلا | مشهد | زیارت امامزاده ناشناس

 

 

3.6/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. سلام من ی بار خواب دیدم دارم وارد خونمون میشم از در ورودی که خواستم برم تو ی جن شبیه انسان از جنس مونث جلوم ظاهر شد و تو دستش ی لباس مجلسی توری قرمز بود و گفت اگه اونو نپوشم منو میکشه منم مجبور شدم لباسو بپوشم بعد منو وارد خونه کرد بعد مشغول کاری شد و هر وقت که عصبانی میشد قیافش خیلی وحشتناک میشد منم دیدم حواسش پرت شده دوویدم سمت در ورودی و از پله ها رفتم پایین طبقه پایین شده بود خونه مادربزرگ مادریم درحالی که مادربزرگم اصلا تو این ساختمون زندگی نمیکنه خواستم از در برم بیرون که همون جن جلوی در ظاهر شد بعد خواستم برم سمت خونه مادربزرگم که از ترس پریدم.
    یه بارم خواب دیدم خونه مادربزرگ پدریم هستم و چندتا جن اونجان منم هی فرار میکردم و اونا دنبالم میومدن از پله ها اومدم پایین و از خونه زدم بیرون پدرم جلوی خونه مادربزرگم نشسته بود و خیلی ریلکس داشت با یکی حرف میزد رفتم پیشش گفتم بابا کلی جن دنبالمه تروخدا کمکم کن جوابمو نداد و بهم اهمیت نداد خودم فرار کردم و تو خیابونا داشتم میدوویدم بعد از خواب پریدم.
    میشه بگید تعبیرشون چیه من به ندرت خواب جن میبینم.
    ممنون.

  2. سلام ممنون از مطالب مفیدتون .حالا یه سوال اگر فقط خواب ببینیم جن رو قراره از بدنمون خارج کنن ونبینیم جنی چی؟این چه تعبیری داره؟چون اکثر خوابهاییکه نوشتین برای دیدن جن بود.ممنون میشم نظرتونو بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا