جامعه شناسی,روان شناسی

تست شخصیت شناسی حالت پاها و افکار افراد

تست شخصیت شناسی حالت پاها و افکار افراد

تست شخصیت شناسی حالت پاها و افکار افراد

پاها می توانند حقایق بسیاری را درباره شخصیت افراد فاش کنند، وقتی می نشینید حالت پاهایتان بیشتر به چه شکلی است؟ یا وقتی که راه می روید؟ راه رفتن و نفس کشیدن دو تا از کارهایی هستن که معمولا بهشون فکر نمیکنیم. اون ها فقط اتفاق میافتن. این یعنی نمی دانیم وقتی با دیگران در ارتباط هستیم پاهای ما چه کارهایی انجام می دهند. یعنی زیاد مراقب آن ها نیستیم و در زبان بدن به موقعیت پاها فکر نمی کنیم. شاید وضعیت پاها تنها چیزی باشد که هنگام تعامل با دیگران به آن دقت نمی کنیم.

 

وقتی پای زبان بدن و روشی که در جمع ظاهر میشوید به میان می آید پاها نیز مانند حالات و حرکات قسمت های دیگر بدن چیزهایی را در مورد شما برملا می کند. این تصاویر به شما کمک می کند نسبت به چیزهایی که میگویید یا گفته می شود بیشتر آگاه باشید حتی اگر ساکت باشید و چیزی را به زبان نیاورید.

 

پاهای با فاصله نشان دهنده تسلط

وقتی پاها را با فاصله از هم قرار داده و وزن را به طور مساوی روی هر دو پا می اندازید یعنی به هیچ وجه قصد ترک آن جا را ندارید.ممکن است از آن دسته آدم هایی باشید که همیشه به این شکل می ایستید. آیا روش ایستادن شما هم به همین شکل است یا گاهی اوقات وزن را روی یکی از پاها می اندازید.

 

وقتی یک مرد به این شکل روی پاها می ایستد نشان دهنده تسلط است و به مردها اجازه میدهد مردانگی و همبستگی با گروه را نشان دهند. اگر میخواهید اعتماد به نفس تان بالا به نظر برسد به این حالت بایستید.

تست شخصیت شناسی حالت پاها و افکار افراد

قفل کردن مچ پاها به هم نشان دهنده عصبی بودن شخص است

هنگامیکه یک زن به این روش مینشیند ادب و زنانگی اش را نشان میدهد. اما اگر در موقعیت هایی مثل مصاحبه ها به این شکل بنشینید بنظر می رسد که عصبی هستید. درست مثل کندن پوست لب ها با دندان. این حالت نشان میدهد که میخواهید یک احساس منفی و یا عدم اطمینان را پس بزنید. وقتی پاها را زیر میز عقب می کشید نشان می دهید که نگرشی عقب افتاده دارید.در این وضعیت اگر از شخصی که به این شکل نشسته است سوالات مثبت بپرسید ناخودآگاه مچ پاها را از هم باز می کند.

تست شخصیت شناسی حالت پاها و افکار افراد

گذاشتن یک پا روی پای دیگر: شخص آماده بحث است

به گزارش نیک شو، این حالت نشستن نشان میدهد که آماده بحث و در صورت لزوم رقابت هستید. درست است که بعضی ها به طور ثابت همیشه به این شکل می نشینند اما باید بدانید که با این طریقه نشستن نشان می دهید که قصد ندارید به بحث پایان بدهید.

تست شخصیت شناسی حالت پاها و افکار افراد

اگر در این سبک نشستن یکی از دست ها یا هر دو دست را روی پا قرار دهید یعنی آدم خشکی هستید و شخصیت لجبازی دارید که هر دیدگاه مخالفی را رد می کند.

تست شخصیت شناسی حالت پاها و افکار افراد

پاها روی هم در حالت ایستاده برای زنان و مردان مفاهیم متفاوتی دارد

این حالت ایستادن بیشتر مخصوص خانم هاست و حالت ایستادن پاها با فاصله مخصوص آقایان. این نحوه ایستادن نشان می دهد که این زن تصمیم دارد همانجایی که هست بماند و پیغام دیگری که می دهد پیغام “نزدیک شدن” ممنوع است.در رابطه با مردها نیز همینطور یعنی تصمیم دارد همانجایی که هست بماند.

تست شخصیت شناسی حالت پاها و افکار افراد

پاها کنار هم

این یک پوزیشن کاملا طبیعی است و نشان می دهد که نسبت به ماندن یا رفتن بی تفاوت هستید و فرقی برای تان نمی کند. اگر یک بچه اینگونه در مقابل معلم بایستد تمرکز و توجه خود را نشان می دهد. به علاوه مردم از این روش برای ادای احترام استفاده می کنند و اگر تصمیم دارید به کسی آزاری نرسانید از این روش ایستادن استفاده کنید.

تست شخصیت شناسی حالت پاها و افکار افراد

مچ پاها به جهتی که قرار است بروید

ثابت شده است که با نگاه کردن به وضعیت پاهای یک شخص خیلی چیزهایی را می توان درباره او متوجه شد. اگر در گروه ایستاده اید به نحوه ایستادن اطرافیان دقت کنید. ما آدم ها معمولا عادت داریم سر پاها را به سمت شخصی بگیریم که برای مان جذابیت بیشتری دارد.

تست شخصیت شناسی حالت پاها و افکار افراد

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا