پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • ترک تحصیل منجر به موفق و ثروتمند شدن این افراد شد

  مجموعه : افراد موفق

  ترک تحصیل منجر به موفق و ثروتمند شدن این افراد شد

  این روزها تحصیل تنها راه موفقیت افراد نیست، بلکه مدام از افرادی سخن به میان می آید که ترک تحصیل کرده اند و به موفقیت رسیده اند. در این نوشته با اشخاص مشهوری آشنا می شوید که قبل از رسیدن به موفقیت و شهرت، ترک تحصیل کرده اند! احتمالاً درهای موفقیت تنها با یک کلید باز نمی شوند. با ما همراه باشید اطلاعات هیجان انگیزی برایتان داریم!

   

  پرنسس دایانا

  ترک تحصیل منجر به موفق و ثروتمند شدن این افراد شد

  خانم دایانا اسپنسر، ملکه ولز در مدرسه سلامت غرب تحصیل می کرد و عملکرد بسیار ضعیفی داشت. او در تمام دروس ناموفق عمل کرد و نتوانست نمره قبولی بگیرد. در 16 سالگی مدرسه را ترک کرد و برای اتمام تحصیلات نیمه کاره اش، روانه مدرسه ای در سوئد شد. بعدها آنجا را نیز رهاکرد. وی در عین حال، خواننده ولیتور خوبی بود و می خواست بالرین شود. دایانا در مهد کودکی مشغول به کار شد.

   

  او در آن مرکز نگهداری و مراقبت، به عنوان دستیار فعالیت می کرد ولی واقعیت این است که او مربی مهد کودک نبود. زیرا هیچ مهارتی نداشت که بتواند آن را به دیگران بیاموزد. مرکزی هم کا از آن نام برده می شد، درواقع مهد کودک نبود. در سال 1981، دایانا در 19 سالگی با پرنس چارلز ازدواج کرد و سال های کارکردن تحت هر عنوانی برای او پایان یافت.

   

  رینگو استار

  ترک تحصیل منجر به موفق و ثروتمند شدن این افراد شد

  ریچارد استارکی که به رینگو استار شناخته شده است. درامر (طبل زن) شناخته شده گروه موسیقی بیتلز است. او در سال 1940 در لیورپول به دنیا آمد. آپاندیس او پاره شد و ماه ها به کما رفت و به این ترتیب ماه ها مشغول فرآیند بهبود و درمان شد. او از درس و تحصیل به شدت عقب افتاده بود.

   

  ریچارد نیز در 15 سالگی مدرسه را ترک کرد و در 17 سالگی در حالی که برای یک شرکت مهندسی کار می کرد، به یکی از گروه های موسیقی پیوست. او تلاش کرد به طور خودآموز، نواختن درامز را یاد بگیرد. اولین درامز او با ناپدری اش برای او خرید. رینگو به گروه های مختلفی پیوست تا این که نهایتا در سال 1962 به گروه بیتلز ملحق و به یکی از افسانه ای ترین درامرهای دنیا تبدیل شد.

   

  ری کراک

  ترک تحصیل منجر به موفق و ثروتمند شدن این افراد شد

  ری کراک یکی از شناخته شده ترین اشخاص در زمینه کسب و کار است. او مک دونالد را تاسیس نکرده است ولی علت شکوفایی و ترقی این فروشگاه های زنجیره ای غذا، کسی جز او نبوده است. او در طول زندگی خود بیش از 500 میلیون دلار درآمد به دست آورد. مجله تایم، راک را یکی از اثرگذارترین اشخاص حوزه صنعت در قرن بیستم دانست. او نیز در 15 سالگی مدرسه را به قصد شرکت در جنگ دنیای اول ترک کرد.

   

  چارلز دیکنز

  ترک تحصیل منجر به موفق و ثروتمند شدن این افراد شد

  چارلز دیکنز شناخته شده، نویسنده آثار شناخته شدهی چون داستان دوش هر، الیور توییست، سرود کریسمس و… تنها تا زمانی به مدرسه رفت که پدرش را به علت قرض به زندان نینداخته بودند. او در 12 سالگی مدرسه را کنار گذاشت و در کارگاه چکمه سازی مشغول به فعالیت شد. بعدها چارلز به کار در دادگاه پرداخت و تجربه هایی به عنوان تندنویس دادگاه و گزارشگر جریان دادرسی کسب کرد.

   

  در 22 سالگی روزنامه نگار شد و موضوعات پارلمانی و انتخاباتی را مخابره کرد. اولین مجموعه از نوشته های او با نام طرح های بُز، در سال 1836 منتشر شد. { بز } نام مستعار خود دیکنز بود. در همان سال اولین رمان او موسوم به آقای پیک ویک نیز انتشار یافت.

   

  کلنل ساندرز

  ترک تحصیل منجر به موفق و ثروتمند شدن این افراد شد

  کلنل هارلند ساندرز تحصیل نکرد ولی یکی از برترین ها در کسب و کار مواد غذایی و تهیه مرغ سوخاری بود. هنگامی که 6 ساله بود، پدرش فوت کرد و از آنجا که مادرش بیرون از خانه کار می کرد، مجبور بود برای اهل خانه آشپزی کند. او مدرسه ابتدایی را ترک کرد و در مشاغل مختلفی مثل فروشنده، بیمه، آتش نشان و قایقران کار کرد.

   

  بعدها به طور مکاتبه ای مشغول تحصیل شد و مدرکی در رشته حقوق دریافت کرد. تجارب بسیار او در زمینه آشپزی و کسب و کار به او کمک کرد بتواند یکی از موفق ترین شرکت های صنایع غذایی یعنی کی اف سی را مدیریت کند.

   

  توماس ادیسون

  ترک تحصیل منجر به موفق و ثروتمند شدن این افراد شد

  شخصی هست که ادیسون مشهور را نشناسد؟ او بیش از هزار اختراع مهم در کارنامه خود دارد که لامپ رشته ای شناخته شده ترین آنهاست. ادیسون به خاطر اختراعاتش جوایز متعددی از آن خود کرده است. او به خاطر بیماری اش دیر به مدرسه می رود و در آنجا نیز عملکرد بسیار ضعیفی از خود نشان می دهد.

   

  عملکرد بد ادیسون در حدی بوده که یکی از معلم ها او را { خرفت } خواند. ادیسون مدرسه را ترک می کند ولی مادر او که خود آموزگار بود، وظیفه آموزش او را برعهده می گیرد و به این شکل، یکی از شناخته شده ترین مخترعان دنیا با کمک مادری دانا در مسیر رشد و شکوفایی قرار می گیرد.

   

  بیل گیتس

  ترک تحصیل منجر به موفق و ثروتمند شدن این افراد شد

  بیل گیتس از بنیانگذاران مایکروسافت و یکی از ثروتمندترین اشخاص دنیا است. حتما می گویید: { خودمان می دانیم! } ولی احتمالاً نمی دانید که بیل گیتس در سال های شروعین دانشگاه، هاروارد را به همراه دوستش پُل آلن ترک کرد تا به برنامه نویسی نرم افزارها بپردازند و مایکروسافت را بنیانگذاری کنند.

   

  بنجامین فرانکلین

  ترک تحصیل منجر به موفق و ثروتمند شدن این افراد شد

  بنجامین تجربه هایی مختلفی در زمینه های مختلف دارد، مثل: سیاست، دیپلماسی، نویسندگی، اختراع و.. او به علاوه نگارش اعلامیه استقلال آمریکا را در کارنامه خود دارد ولی در فهرست بلندبالای فعالیت ها و مقولیت او، خبری از فارغ التحصیلی از دبیرستان به چشم نمی خورد. فرانکلین در خانواده ای بسیار پرجمعیت به دنیا آمده بود که 20 فرزند داشت. او پانزدهمین و کوچک ترین پسر بود. در 10 سالگی مدرسه را به خاطر کار در چاپخانه برای پدرش بعدها برادرش ترک کرد.

   

  استیو جابز

  ترک تحصیل منجر به موفق و ثروتمند شدن این افراد شد

  آقای استیو جابز، این مدیر ارشد شرکت اپل که از شناخته شده ترین چهره های حوزه فناوری هم هست، بعد از یک نیم سال تحصیل در کالج رید در شهر پورتلند ایالت اورگن آمریکا از این کالج استعفا داد و بعدها تنها در بعضی کلاس های خوشنویسی این کالج شرکت کرد. جالب این جاست که همین هنر به جابز توانایی فوق العاده ای در ایده سبک حروف چندگانه ای را بخشید که در کامیپوتر مکینتاش دیده می شود.

   

  والت دیزنی

  ترک تحصیل منجر به موفق و ثروتمند شدن این افراد شد

  در سال 1918، والت دیزنی که سال ها بعد جایزه اسکار را برد، در نوبت شبانه کالج هنرهای زیبای شیکاگو تحصیل می کرد. دیزنی که یکی از کارآفرینان برتر دنیا هم هست، در 16 سالگی مدرسه را ترک کرد و به ارتش پیوست ولی از آن جا که سن او برای حضور در ارتش کم بود، با شناسنامه ای جعلی به صلیب سرخ ملحق شد. او را به فرانسه فرستادند و مسئول رانندگی آمبولانسی شد که پر از عکس های کارتونی بود.

   

  کارتون هایی که بعدها به شخصیت های داستانی انیمیشن هایش تبدیل شدند. والت دیزنی بعد از این که به مولتی میلیونر و صاحب شرکت والت دیزنی تبدیل شد، جوایز متعددی از جمله مدال آزادی ریاست جمهوری را دریافت کرد. به علاوه در 58 سالگی، مدرک دیپلم افتخاری دبیرستان را به او اهدا کردند.

   

  آلبرت اینشتین

  ترک تحصیل منجر به موفق و ثروتمند شدن این افراد شد

  مستر، آلبرت اینشتین عزیز شهرت و جایگاهی پیدا کرد که به هیچ وجه در مدرسه به آن دست نیافته بود. مجله تایم، او را { مرد قرن } خواند. البته این سلطان فیزیک، برنده جایزه نوبل و صاحب نظریه نسبیت، مدرسه را در 15 سالگی ترک کرد. یک سال بعد تصمیم گرفت به تحصیل بازگردد و به همین علت مجبور شد در آزمون معتبر موسسه فناوری فدرال سوییس شرکت کند که متاسفانه قبول نشد.

   

  ریچارد برانسون

  ترک تحصیل منجر به موفق و ثروتمند شدن این افراد شد

  سِر ریچارد برانسون انگلیسی به معنای واقعی کلمه میلیاردری خودساخته است. او بنیانگذار شرکت های زنجیره ای ویرجین است و تجربه های مختلفی در تجارت دارد. ریچارد به زمینه های بسیار متنوعی از کسب و کار سر زده است، به عنوان مثال یکی از فعالیت های متنوع و گسترده او عبارت است از تاسیس شرکتی توریستی برای ثبت نام از کسانی که از علاقه و استطاعت مالی برای سفر به فضا برخوردارند. او اولین کسب و کار خود را با راه اندازی مجله ای درباره نوجوانان شروع کرد.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •