پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • ترفند عالی برای کنترل سریع خشم

  مجموعه : جامعه شناسی,روان شناسی

  ترفند عالی برای کنترل سریع خشم

  اگر شما هم از آن افرادی هستید که زود خشمگین می شوید ما در این مطلب برایتان بهترین روش های فوری آرام کردن خشم را معرفی می کنیم. کارهایی هست که می توانیــد با انجامشان در کوتاه ترین زمان ممکن خود را کنترل کنیــد.

   

  این را تصور کنیــد!

  ترفند عالی برای کنترل سریع خشم

  یک علامت توقف بزرگ و قرمز رنگ را در ذهن خود تصور کنیــد و یا یک مچ بند مخصوص داشته باشیــد که هنگام عصبانیت به آن نگاه کنیــد، بعد چند دقیقه به مشکل پیش آمده نگاه کنیــد، از خود بپرسیــد آیا ارزشش را دارد که با از کوره در رفتن انرژی خود را هدر دهیــد؟

   

  خود را با کودکتان مقایسه کنیــد

  ترفند عالی برای کنترل سریع خشم

  زمانی که از والدین خود عصبی هستیــد، به کودکان خود فکر کنیــد. زمانی که به سن شما برسند دوست داریــد چه حسی نسبت به شما داشته باشند؟ نمی خواهیــد آنها درک کننند که شما هرآنچه در توانتان است را انجام می دهیــد؟ بعد خواهیــد فهمیــد که خشمتان کمتر شده است.

   

  این حقایق مهم را بدانیــد

  ترفند عالی برای کنترل سریع خشم

  برخی حقایق مهم در مورد مردم را بدانیــد: بسیاری از اشخاص با این عقیــده کاری می کنند که کارشان درست است. بسیاری از اشخاص مخرب، پلیــد یا زیر آب زن نیستند. بسیاری از اشخاص از آنچه نشان می دهند بیشترحساس و آسیب پذیر هستند. بسیاری از اشخاص نمی توانند درست قضاوت کنند که واکنششان چگونه می تواند روی اطرافیان تاثیر بگذارد.

   

  به عبارت دیگر، ما نه بدجنس هستیم نه قدیس، همه ما انسانیم – برای شاد، سالم و داشتن زندگی معنا دار در این دنیا پیچیــده مبارزه می کنیم، حتی اشخاصی که باعث خشمتان می شوند. زمانی که چنین تفکری در ذهنتان باشد بخشیــدن هم ساده تر می شود.

   

  بدانیــد که مردم شایعه درست می کنند

  ترفند عالی برای کنترل سریع خشم

  درک کنیــد که شخصی، جایی در حال شایعه گفتن در مورد شماست، این کاریست که معمولا مردم انجام می دهند، اما این را هم بدانیــد که این حرف ها نمی توانند تاثیری روی زندگی تان داشته باشند.

   

  در مورد خشم خود صحبت کنیــد

  ترفند عالی برای کنترل سریع خشم

  صحبت کردن در مورد خشم یعنی خالی کردن خود پیش یک دوست، کسی که بی طرفانه به حرف های شما گوش دهد و بتواند کمکتان کند از این موقعیت خارج شویــد. حتی می توانیــد به جایی برویــد که کسی نباشد و در این باره با خود بلند صحبت کنیــد.

   

  موقعیت را با خنده خنثی کنیــد

  ترفند عالی برای کنترل سریع خشم

  زمانی که با یکی از اعضای خانواده که عصبانی است مواجه هستیــد، راهی پیــدا کنیــد که او را به خنده واداریــد. برای مثال سریع از خود عکسی بگیریــد که در آن با حالت خنده داری پشیمانی خود را نشان می دهیــد، و برای او بفرستیــد یا نشانش دهیــد. و یا با او شروع به رقصیــدنی مسخره کنیــد.

   

  یا می توانیــد در بشقاب غذایش یک هدیه مخفی کنیــد. هدف این است که با یکدیگر کاری شاد و خنده آور انجام دهیــد. این کار نه تنها موقعیت خشم را خنثی می کند، بلکه به همه یاد آور می شود که شما همیشه در کنار هم خواهیــد ماند و عشق و بخشش همچنان بینتان جریان دارد.

   

  درک کنیــد که چگونه به جلو برویــد

  ترفند عالی برای کنترل سریع خشم

  به خاطر داشته باشیــد که خشم یک پیام رسان حقیقی است. بنابراین از خود بپرسیــد در حال حاضر واقعا چه چیزی شما را آزار می دهد. از خشم به عنوان یک نشانه ساده برای اینکه چیزی بایــد و می تواند در زندگی تان عوض شود یا بهبود پیــدا کند استفاده کنیــد.

   

  خشم خود را نشان ندهیــد

  ترفند عالی برای کنترل سریع خشم

  این را به خاطر داشته باشیــد که نشان دادن خشم برایتان هیچ چیزی به ارمغان نخواهد داشت و فقط اطرافیان را هم عصبی می کند یا می ترساند. خشم وسیله انضباطی ، ارتباطی، و یا سلاحی احساسی نیست. خشم حالت احساسی، شخصی است که نشان دهنده یک مشکل اساسی است. پس هرگز به خود اجازه ندهیــد از خشم به عنوان یک سلاح استفاده کنیــد، مخصوصا برای فرزندانتان. این خشم مشکل شماست نه آنها.

   

  تایمر بگذاریــد

  ترفند عالی برای کنترل سریع خشم

  زمانی که عصبی هستیــد، به ساعت خود نگاه کنیــد. قبل از انجام هر کاری اجازه دهیــد ثانیه شمار دو مرتبه دور بزند. در طول این مدت می توانیــد فکر کنیــد و عکس العملی مناسب تر از خود نشان دهیــد. بعلاوه زمانی که به گذر زمان نگاه می کنیــد به نوعی در حال تمرین تمرکز حواس نیز هستیــد.

   

  نامه یا ایمیل بخشش بنویسیــد

  ترفند عالی برای کنترل سریع خشم

  حتی نیاز نیست این نامه را ارسال کنیــد. تنها نوشتن چنین نامه ای بار خشمی که حمل می کنیــد را سبک می کند. اگر می خواهیــد زندگی یا رابطه با کسی که نامه را به او می نویسیــد را ادامه دهیــد پس ارسالش بکنیــد. در یک تحقیق محققان مشاهده کردند زمانی که اشخاص از شخصی عصبانی شوند فشار خون، ضربان قلب و تنش عضلانی شان بالا می رود

   

  اما همین اشخاص زمانی که از آنها خواسته شد شخص مورد نظر را در تصورشان ببخشند – فقط تصور بخشش! – محققان مشاهده کردند فشار خود و دیگر موارد به شکل قابل توجهی کاهش پیــدا کرده است.

   

  همدلی را در آغوش بگیریــد

  ترفند عالی برای کنترل سریع خشم

  همدلی یعنی به درون ذهن و احساس شخصی دیگر برویــد تا کاملا تجربه شخصی او را درک کنیــد. این کار را به شیوه های بی شماری می توانیــد انجام دهیــد: موقعیت را از ذهن شخصی دیگر تصور کنیــد، داستان را از نقطه نظر شخصی دیگر بنویسیــد تا جای آنها نیز قرار گرفته باشیــد.

   

  نشانه ها را بشناسیــد

  ترفند عالی برای کنترل سریع خشم

  نشانه های شخصی خود را که از عصبی شدنتان خبر می دهند شناسایی کنیــد. برخی امکان دارد انگشتانشان را مشت کنند، به لرزه در بیایند، قرمز شوند و یا عرق کنند. بعد قبل از اینکه خشم کنترل را بدست بگیرد یک نفس عمیق بکشیــد تا آرامشتان بازگردد. اگر در مورد نشانه های خطر عصبی شدن خود تردیــد داریــد، از یک دوست یا عضو خانواده کمک بگیریــد، آنها می دانند!

   

  این روتین را امتحان کنیــد

  ترفند عالی برای کنترل سریع خشم

  زمانی را به کنترل کردن خود بگذرانیــد. این روتین در آرام کردن کودکان جواب داده و روی بزرگسالان نیز کار می کند. اما چطور انجامش دهیــد: هر جایی که دوست داریــد بنشینیــد سرتان را بالا بگیریــد و در آرامش باشیــد { روی مبل، زمین، صندلی و غیره }. پای خود را صاف روی زمین و جلوی خود قرار دهیــد. کف دستها را به طرف پایین بکشیــد و آرام روی پاها بگذاریــد.

   

  مطمئن شویــد آرنج هایتان به صورت طبیعی عقب و پسبیــده به پهلوها باشند. شانه ها را رها کنیــد طوری که عضله اطراف آنها به جای تنش داشتن سفت شود. از راه بینی نفستان را عمیقا به طرف داخل بکشیــد و از دهان خارج کنیــد تا به بدنتان کمک نماییــد در این حالت آرام شود. پلک ها را آرام ببندیــد و به نفس کشیــدن ادامه دهیــد. این روتین تنها سه دقیقه در روز وقتتان را می گیرد.

   

  بیرون بریزیــد، قورتش ندهیــد

  ترفند عالی برای کنترل سریع خشم

  اگر از چیزی مثل قوانین کاری یا عدالت عمومی عصبانی هستیــد، کاری برایش انجام دهیــد. در یک آزمایش به عده ای از دانشجویان در حالی که موج مغزی شان کنترل می شد گفتند شهریه دانشگاه افزایش پیــدا کرده، در بیشتر آنها به وضوح امواجی از خشم دیــده شد، بعد طوماری برای جلوگیری از افزایش شهریه به آنها داده شد که امضا کنند، محققان مشاهده کردند میزان خشم آنها فروکش کرد. اگر در زندگی کار یا قانونی اشتباه عصبیتان می کند بهتر است به دنبال راه حل باشیــد.

   

  به بالش ها مشت نزنیــد

  ترفند عالی برای کنترل سریع خشم

  مشت زدن به بالش، دیوار و یا هر چیزی را به خاطر اینکه عصبی هستیــد کنار بگذاریــد. بر خلاف باور عموم این واکنش های شایع خشمتان را کم نمی کند. بلکه تحقیقات نشان داده چنین واکنش هایی تنها خصومت را افزایش می دهد. عصبی شدن به خاطر چیزهای کوچک می تواند به شدت خطر حمله قلبی تان را افزایش دهد.

   

  سه نفس عمیق بکشیــد

  ترفند عالی برای کنترل سریع خشم

  زمانی که عصبانی می شویــد، بدن دچار تنش می شود. نفس عمیق کشیــدن به کاهش خشم داخلی کمک می کند. پس در حالی که تنها روی تنفس خود متمرکز می شویــد سه مرتبه آرام نفس عمیق بکشیــد.

   

  خشم خود را درک کنیــد

  ترفند عالی برای کنترل سریع خشم

  مثل یک کاراگاه باشیــد موقعیت، اشخاص، و مناسبت هایی که خشمتان را تحریک می کنند را شناسایی کنیــد. همین که از آنها آگاه شدیــد، سعی کنیــد در صورت امکان از آنها پرهیز کنیــد. اگر نمی توانستیــد دوری کنیــد، حداقل می توانیــد پیش بینی شان کنیــد، پس فرصت بیشتری برای آماده سازی خود داریــد و می توانیــد تاثیر منفی آنها را کاهش دهیــد.

   

  کنترل را از دست ندهیــد

  ترفند عالی برای کنترل سریع خشم

  هرکسی کنترلش را از دست بدهد، باخته. زمانی که کنترلتان را از دست می دهیــد و از کوره در می رویــد برای همه شبیه به آدم بده می شویــد، مهم هم نیست تقصیرکار واقعی چه کسی است. برای اینکه در کنترل خشم خود بهتر شویــد، صحنه ای را تصور کنیــد که عصبانی می شویــد و بعد چندین بار مرورش کنیــد.

   

  هر بار خود را تصور کنیــد که واکنشی متفاوت نشان می دهیــد. با این کار در واقع واکنش های متفاوت را تمرین می کنیــد و به خود انتخاب های جدیــدی می دهیــد. دفعه بعد که نزدیک بود کنترلتان را روی خشم از دست بدهیــد، قبل از هر کاری این تمرین را انجام دهیــد.

   

  به پیاده روی برویــد

  ترفند عالی برای کنترل سریع خشم

  زمانی که واقعا عصبانی می شویــد، از منبعی که باعث خشمتان شده دور شویــد. به یک پیاده روی ۵ دقیقه ای برویــد تا کمی هوای تازه بخوریــد، و یا کار دیگری بکنیــد که باعث آرام شدنتان شود. اگر گیر کردن در ترافیک باعث خشمتان شده، برای خود آهنگ پخش کنیــد و یا صدای رادیو را بالا ببریــد و خودتان هم با آن بخوانیــد. هدف از این کار ایجاد یک راه فرار روانی و فیزیکی از وضعیت تحریک کننده است.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •