پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • ترفندهای عالی مراقبت از وسایل شخصی

  مجموعه : مهارت های زندگی

  ترفندهای عالی مراقبت از وسایل شخصی

  اگر می خواهید از لوازم شخصی خود مراقبت کنید ما برای شما بهترین راه کارها را در زمینه مراقبت از کفش و لباس گرفته تا وسایل خانه را داریم. دوست داریــد بدانیــد چطور می شود با یک مداد زیپ ها را درست کرد و با پاک کن چرم جیز کفش و کیف را تمیز کرد؟ پس به خواندن این مقاله ادامه دهیم تا برایتان بگویم:

   

  به کار بردن نوار چسب برای تعمیر چتر

  ترفندهای عالی مراقبت از وسایل شخصی

  می تواند دنده شکسته چتر را با نوار چسب و چوب لباسی تعمیر کنیــد. قسمت سیمی جالباسی را قطع کنیــد و با نوار چسب به قسمت شکسته چتر ببندیــد. حالا برای باران بعدی آماده ایــد.

   

  بوسیله جعبه کوچک فلزی آبنبات برای خود کیت خیاطی بسازید

  چند عدد سوزن، نخ، سوزن ته گرد، سنجاق قفلی، و یک یا چند دکمه را در یک جعبه کوچک آبنبات قرار دهیــد، و در کیف یا کشو میز محل کارتان نگهداری کنیــد، حالا در برابر اتفاقات ناگهانی که احتمال دارد برای لباس هایتان پیش بیایــد ایمن هستند.

   

  از پوشش حبابی برای نگه داشتن حالت طبیعی کفش به کار ببریــد

  ترفندهای عالی مراقبت از وسایل شخصی

  یک قطعه کوچک رول شده از پوشش های حبابی را داخل هر کفش قرار دهیــد تا به حفظ حالت آن کمک کند. پوشش را به اندازه ای بگیریــد که شامل نوک کفش هم بشود.

   

  از گره خوردن زیور آلات با نی پیشگیری کنیــد

  ترفندهای عالی مراقبت از وسایل شخصی

  نی ها را به عنوان محافظ زنجیر زیئر آلات به کار ببریــد. فقط کافیست زنجیر را از میان نی عبور دهیــد و بعد دو سمت را ببندیــد. نی از اینکه زنجیر روی هم بیفتد و گره بخورد جلوگیری می کند.

   

  با به کار بردن گیره کاغذ دوباره اتو را به کار بگیریــد

  ترفندهای عالی مراقبت از وسایل شخصی

  به دلیل اینکه اتو نرم کار نمی کند لازم نیست از لباس های چروک خود بگذریــد. احتمال دارد مواد معدنی سوراخ های بخار انتهاب اتو را مسدود کرده باشند و همین موجب بد کار کردن آن شده باشد. اتو را خاموش کنیــد اجازه دهیــد خنک شود و بعد با انتهای یک گیره کاغذ که صافش کردیــد سوراخ های کف اتو را تمیز کنیــد.

   

  گوشواره را با پاک کن دوباره سرجایش فیکس کنیــد

  ترفندهای عالی مراقبت از وسایل شخصی

  مهره نگهدارنده پشت گوشواره ها بیشتر مواقع به طرز شگفت انگیزی ناپدیــد میشود، ولی تا وقتی کنارتان یک پاک کن داریــد جای نگرانی نیست. می توانیــد خیلی سریع چنین مواقعی دوباره از گوشواره خود به کار ببریــد. با چاقو یا قیچی یک تکه کوچک از پاک کن را ببریــد و آن را به پشت گوشواره بچسبانیــد تا سرجایش سفت شود.

   

  با روبان هدیه بند کفش بسازید

  ترفندهای عالی مراقبت از وسایل شخصی

  بند کفش ها دوست دارند در بدترین زمان ممکن پاره بشوند – اغلب زمانی که در حال خروج از خانه هستیــد. اگر بند کفش اضافی جلوی دستتان نداریــد، می توانیــد تا زمانی که یکی دیگر بخریــد از یک روبان به کار ببریــد.

   

  لکه را با غلط گیر مخفی کنیــد

  ترفندهای عالی مراقبت از وسایل شخصی

  سر آستین های پیراهن سفیــدتان هیچ وقت از لکه ها و جوهرها نمی تواند جان سالم بدر ببرد. می توانیــد با به کار بردن مقداری غلط گیر این لکه ها را بپوشانیــد.

   

  از شلوارهایتان با پوشش حبابی محافظت کنیــد

  ترفندهای عالی مراقبت از وسایل شخصی

  برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک های ناخواسته روی شلوار که اغلب به خاطر آویزان کردن از چوب لباسی ایجاد می شود، می توانیــد از پوشش های حبابی کمک بگیریــد. کافیست دور چوب لباسی را با این پوشش بپوشانیــد، فقط توجه داشته باشیــد حباب ها به سمت چوب لباسی و طرف نرم به سمت شلوار باشد. پوشش را با چسب سر جایش ثابت کنیــد.

   

  برای وصل کردن گل سینه بدون سوزن از آهن ربا به کار ببریــد

  ترفندهای عالی مراقبت از وسایل شخصی

  گل سینه خیلی قشنگ است، ولی آیا واقعا قصد داریــد به خاطر آن لباس مورد علاقه خود را سوراخ کنیــد؟ البته که نه. و البته مجبور نیستیــد این کار را بکنیــد. انتهای گل سینه را خارج کنیــد، و یک آهنربا پسبی را به پشت آن بچسبانیــد. همین که کاملا چسبیــد و خشک شد، جایی که قصد داریــد روی لباستان باشد نگهش داریــد، و طرف دیگر آهن ربا را نیز داخل لباس قرار دهیــد، دو آهنربا درست مانند سوزن گل سینه را نگه می دارند، بدون اینکه لباستان آسیب ببیند.

   

  چرم جیر را با پاک کن تمیز کنیــد

  ترفندهای عالی مراقبت از وسایل شخصی

  کشیــدن آرام پاک کن روی چرم جیر نه تنها موجب از بین رفتن لکه های خفیف روی کیف و کفشتان می شود بلکه فیبرهای جیر را هم بالا می آورد و کیف یا کفشتان نو می شود.

   

  به کار بردن مداد برای تعمیر زیپ

  ترفندهای عالی مراقبت از وسایل شخصی

  اگر زیپتان گیر کرده و بالا و پایین نمی رود، روی دو سمت دندانه های آن مداد با مداد بکشیــد تا روان شود. برای اینکه از گیر کردن در همان ابتدا پیشگیری کنیــد، با ورق روغنی روی دندانه های تمام زیپ های جدیــد بکشیــد. این کار موجب میشود زیپ روان و آزادانه حرکت کند.

   

  دستکش ها را با تیله بسازید

  ترفندهای عالی مراقبت از وسایل شخصی

  اگر دستکشی داریــد که نوک انگشتانش ساییــده شده، اجازه دهیــد تیله ها به کمکتان بیایند. تیله ها را در انگشتان دستکش قرار دهیــد و اجازه دهیــد بافت آن را کش بیایــد و صاف شود، خواهیــد دیــد که دستکش دوباره مناسب استفاده است.

   

   

  3/5 - (1 امتیاز)
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •