موفقیت و پیشرفت

ترفندهای جالب تبلیغاتی به سبک مک دونالد

ترفندهای جالب تبلیغاتی به سبک مک دونالد

ترفندهای جالب تبلیغاتی به سبک مک دونالد

مک دونالد بعنوان برندی که در تمام دنیا گسترش یافته و شناخته شده است می تواند برای ما درس های بسیار مفید تبلیغاتی داشته باشد، این شرکت تقریبا در تمام کشورهای جهان شعبه های فراوانی دارد. نگاهی داریم به برخی از ترفندهای تبلیغاتی مک دونالد. تبلیغات مک‌دونالد برای وعده‌های غذایی کودکان بیش از این که بر خود غذا تمرکز داشته باشد، بر اسباب‌بازی متمرکز است. به این معنا که در این تبلیغات، شخصیت‌های تبلیغاتی درواقع وعده‌های غذایی هستند که به صورت انیمیشن‌هایی جذاب برای کودکان به نمایش درآمده‌اند. مثلا ماست، مرغ سرخ‌کرده، سیب‌زمینی و… همه به‌عنوان شخصیت‌های یک انیمیشن با کودکان ارتباط برقرار میکنند.

ترفندهای جالب تبلیغاتی به سبک مک دونالد

تطبیق با شرایط محلی

شرکت مک‌دونالد در هر کشوری که وارد شده، سعی کرده مطابق با سنت‌ها و علایق همان کشور عمل کند. مثلا شعبه‌ای از مک‌دونالد در سال ۱۹۹۶ در هند دایر شد. جالب است بدانید که شیوه‌های تبلیغاتی این کمپانی کاملا مطابق با خصوصیات غذایی این کشور بوده است. توجه به آیتم‌های موردعلاقه محلی، تابوهای مواد غذایی مانند عدم استفاده از گوشت گاو، ارائه نان شیرین و… ازجمله تغییراتی بود که این شرکت مطابق با ذائقه مشتریان خود متقبل شد. پایین آوردن قیمت‌ها و از طرفی تولید حجم بالای غذا نیز از دیگر راهکارهای سودآور این کمپانی در هند بود.

 

تبلیغات صبحانه مک‌دونالد

در چند سال اخیر، یکی از تبلیغات گسترده مک‌دونالد تبلیغ میز صبحانه آن است که در بسیاری از رسانه‌های اجتماعی سروصدای زیادی ایجاد کرده است. کلیپ‌هایی که صبح کاری خانواده‌ها، کودکان، کارگران و… را در تلویزیون نشان می‌دهند،ازجمله راهکارهای تبلیغاتی این وعده غذایی هستند. همچنین در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر مک‌دونالد به تبلیغ سینی صبحانه خود پرداخته و با گفتن صبح‌به‌خیر، صبحانه مخصوص خود را به مخاطبان خود گوشزد میکند.

 

این را دوست داری؟

تبلیغات جدید مک‌دونالد در سال ۲۰۱۵ شامل یک کلیپ است که با شعار «این را دوست داری؟» شناخته شده است. آژانس تبلیغاتی لئو برنت، که بیشتر تبلیغات این شرکت بزرگ را انجام میدهد، این تبلیغ را تهیه کرده است. در این ویدئوی تبلیغاتی شعار «من این را دوست دارم» به طور متناوب تکرار می‌شود. لحن شاد و نرم و آهنگ جذاب این کلیپ، از نقاط قوت آن است، ضمن این که این آهنگ توسط بسیاری از شخصیت‌های کارتونی نسل‌های مختلف خوانده میشود و درنتیجه گروه گسترده‌ای از مخاطبان را تحت تاثیر قرار میدهد.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا