موفقیت و پیشرفت

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

فرش قرمز کن 2019

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

امروز مي رویم سراغ مشهورترین آشپز جهان کــه همه او را مي شناسیم ، آشپز ترکیه ای به نام نصرت سالت بی کــه افراد مشهور جهان علاقه شدیدی دارند کــه یک شب مهمان رستوران وی باشند. نصرت گوکچه Salt Bae متولد سال 1983 اســت (35 ساله) ، او سرآشپز، قصاب اهل ترکیه مي باشد. وی کردتبار بوده و صاحب رستوران‌های زنجیره ای Nusr-Et اســت کــه هم‌اکنون شعبات مختلفی در شهرهای مختلف جهان دارد (ترکیه، دبی ابوظبی، ميامي، نیویورک و دوحه) شیوه سرو اســت یک توسط وی و نمک پاشیدن روی آن و انتشار آن در شبکــه‌های اجتماعی، موجب محبوبیت وی در ميان کاربران اینستاگرام شده‌اســت.آخرین حرکت وی پس از برش دادن تکــه بزرگ گوشت این اســت کــه آرنجش را خم کرده و با حالتی شبیه بلند شدن مار کبرا، دانه های نمک را روی دستش غلتانده و روی گوش مي پاشد. پدرش کارگر معدن بود و نصرت به دلیل مشکلات مالی خانواده اش به مدرسه نرفت و تا کلاس ششم بیشتر تحصیل نکرد. او در اســتانبول به عنوان یک قصاب شروع به کار کرد.

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

به گزارش نیک شو ، او در بین سال های 2007 تا 2010 از چندین کشور من جمله آرژانتین و ایالات متحده بازدید کرد و در آنجا به صورت رایگان در رستوران های محلی مشغول به کار شد تا تجربه خود را به عنوان آشپز و یک رستوران دار به دست آورد. پس از بازگشت به ترکیه در سال 2010 اولین رستورانش را در اســتانبول افتتاح کرد. به دلیل اســتقبال مردم از غذاهایش، او کم کم توانست شهرت به دست بیاورد. 4 سال بعد یعنی در سال 2014 در دبی دومين رستورانش را افتتاح نمود. بعد از شهرت خودش در اینستاگرام و رستورانش در دبی، در سال 2017 رستوران سومش را در ابوظبی افتتاح کرد. او یک برند قوی برای خودش ساخته و امروز در ترکیه، دبی، ابوظبی، ميامي آمریکا، نیویورک و دوحه ی قطر رستوران های زنجیره ای دارد. او همچنین قصد دارد کــه یک global steakhouse chain راه ندازی کند.

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

نصرت در دوران جوانی کــه فقیر بود

 

او توانست به خوبی برند شخصی اش را بسازد به صورتی کــه اول از همه، همه او را به خاطر حرکاتش هنگام آشپزی و نحوه ی نمک ریختنش مي شناسند. در درجه ی بعدی او به خاطر اســتایل خاصش مشهور شد. یک عینک آفتابی گرد، تی شرت سفید، شلوار مشکی و یک مدل خاص ریش. او یک ورزشکار بدنساز حرفه ای نیز مي بشد و هر از چندگاهی فیلم هایی از تمریناتش به اشتراک مي گذارد. او اکنون 22.2 ميلیون فالوور در اینستاگرام دارد.

 

او کارش را از ظرف شستن آغاز کرده اســت

هیچ کس نمي تواند ادعا کند کــه سالت بی همه این موفقیت را به صورت آماده و بدون دردسر و تلاش بدست آورده اســت زیرا واقعیت ماجرا دقیقاً عکس این تصور اســت. وی در دوران نوجوانی کار خود را با ظرف شستن در رستوران ها آغاز کرد تا هزینه های زندگی خود را تامين کند. بسیاری از افراد از انجام دادن چنین کاری بیزارند اما سالت بی حس دیگری به این کار داشت. او عاشق غذا و آشپزی بوده و مي خواســت اطرافش جوی رستورانی داشته باشد و به همين دلیل سختی های دستیابی به این آرزو را نیز به جان خرید.با پس انداز کردن دستمزد و چشم داشتن به رویای جاه طلبانه اش, وی اولین رستوران خودرا در سن ۲۷ سالگی در اســتانبول افتتاح کرد کــه رستورانی بسیار کوچک با تنها هشت ميز و ده کارگر بود. هدف او تهیه برترین گوشتی بود کــه مي توانست پیدا کند. بنابراین وی به کشور های‌ زیادی سفر کرد تا روش تهیه گوشت در کشور های‌ مختلف را یاد بگیرد. با اطلاعات و دانشی کــه در این زمينه بدست آورد و ترکیب ان با اســتعداد و مهارتش در آشپزی وی اســتیک هایی پخت کــه در هیچ جای دیگری یافت نمي شد. بدین ترتیب وی بزرگ ترین کبابی زنجیره ای جهان را راه اندازی کرد کــه شهره ناب و عام شده و صدها کارگر و آشپز دارد.در منو مي توان به انواع پیش‌ غذا و سالادها اشاره کرد. برای غذای اصلی نیز، تمرکز بیشتر بر روی طیف گسترده‌ ای از خوراک‌ های‌ گوشتی اســت. انواع گوشت اســتیک، کبابی و گریل و همين‌ طور برگرهای مختلف. البته برای علاقه‌ مندان گوشت سفید نیز، ماهی و مرغ درنظر گرفته شده اســت. به هر ترتیب از لحاظ منوی غذایی سعی شده اســت سلیقه‌ ی تمامي افراد پوشش داده شود تا از پذیرایی در این رستوران‌ ها لذت برده شود.

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

او شخصاً به مشتریان خوش آمد مي گوید

سالت بی علاقه ی زیادی به غذا دارد و این علاقه را به مشتریانش نیز منتقل مي کند. او اگر چه صاحب رستوران های زنجیره ای نصرت اســت اما مشتریان به راحتی به او دسترسی خواهند داشت. اگر در یکی از رستوران های او حاضر شوید (البته به دلیل شلوغ بودن باید از قبل رزرو کنید) شاید او را در حال خوشامدگویی به مشتریان و خدمت دهی به آن ها ببینید.

 

در حالی کــه او بدون شک نمي تواند در یک زمان خاص در 7 رستوران متفاوت حضور داشته باشد اما او هر روز به سختی در رستوران هایش کار مي کند. او نمي خواهد کــه تنها اسمش روی رستوران هایش باشد بلکــه قصد دارد احساسات و علاقه اش به آشپزی را از طریق غذاهایی کــه مي پزد به مشتریانش منتقل نماید.

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

او 9 فرزند دارد

بله درست خوانده اید! به نظر مي رسد کــه سالت بی علاقه زیادی به کودکان داشته و با توجه به 9 کودکی کــه با او عکس گرفته اند به نظر مي رسد کــه ميراثی گرانبها در آینده از او به جای خواهد ماند. البته کاملاً مشخص نیست کــه تمامي کودکانی کــه در تصویر دیده مي شوند متعلق به خود او باشند اما در زیر عکس خود به اهميت گذراندن وقت با خانواده اشاره شده کــه بر همين اساس مي توان ادعا کرد این بچه ها فرزنان او هستند.

 

بر اساس مصاحبه ای کــه او در سال 2010 داشت وی تا آن زمان ازدواج نکرده بود اما شرایط زناشویی او از آن پس تاکنون مشخص نبوده اســت. شاید فکر کنید با توجه به شهرتی کــه او این روزها دارد اطلاعات زیادی در مورد زندگی شخصی او در دست باشد اما وی زندگی خصوصی اش را سری نگه داشته اســت. بهرحال به نظر مي رسد کــه وی به خانواده اهميت زیادی داده و در زندگی او کودکان بسیاری وجود دارند.

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

افراد مشهور علاقه زیادی به ملاقات و غذا خوردن در رستوران نصرت دارند

افراد مشهور بسیاری از جمله لئوناردو دی کاپریو ، نیمار ، مسی ، پوگبا ، جانی اینفانتینو (رئیس فیفا) ، خواننده ها و رپرهای مشهور و . . . به رستوران نصرت آمده اند تا شخصا مزه غذای او را بچشند و نصرت هم با شگرد هميشگی اش برایشان غذا سرو کرده اســت. نصرت حالا خودش یک سلبریتی تمام عیار شده اســت طوری کــه در فرش قرمز جشنواره کن 2019 حاضر شد و با اســتقبال بسیار گرم مواجه گردید.

 

برونو مارس در شهرت نصرت نقش اصلی را داشت

او نمک را برداشته و در حالتی از خونسردی، بی تفاوتی و نوعی حرکت جالب، ان را روی گوشت مي پاشد. تصویر این حرکت گوکچه توسط کاربران زیادی ریتوئیت شده و هر شخصی جمله خاصی در زیر ان نوشته. مثلا مي توان به این موارد اشاره کرد: «وقتی کار خودرا تکميل کرده ای و مي‌خواهی کمي به ان جلا بدهی تا بیشتر به چشم بیاید»؛ «وقتی مي‌خواهی به رزومه خود موارد جدید اضافه کرده و سپس ارسال کنی» و «برونو مارس» کسی بود کــه با ریتوئیت نمودن یکی از عکس های‌ این آشپز، موجب شد تا وی در دنیای مجازی محبوب و پرمخاطب شود.

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

ازدحام جمعیت جلوی رستوران نصرت در ترکیه

 

معنی نام رستوران های زنجیره ای او چیست؟

اسم کبابی ها و رستوران های او از نام خودش گرفته شده اما وی سبک خاصی را در نوشتن و ادای این واژه به کار گرفته اســت. واژه «نصرت» (Nusret) در اصل به معنای پیروزی اســت اما باید بدانید کــه واژه کوتاه «et» در زبان ترکی به معنای گوشت اســت. بدین ترتیب اسم واقعی رستوران های او کــه به شکل «Nusr-Et» نوشته مي شود ترکیبی جالب و هوشمندانه از اسم خود او و واژه ی گوشت در زبان ترکی اســت. همانند اسمش او به پیروزی و موفقیت بزرگی در حوزه رستوران داری و آشپزی دست یافته اســت و امروزه هر کسی در خاورميانه او را مي شناسد. حتی قبل از منتشر شدن ویدیوی مشهور نیز وی رستوران های متعددی در ترکیه داشته و اســتیک او بسیار معروف بود.

 

او تحصیلات رسمي نداشته اســت

فرصت های آمزوشی در سراسر دنیا یکسان نیستند و بسیاری از کشورها شهروندان خود را به داشتن تحصیلات ابتدایی ملزم نمي کنند. این موضوع در بسیاری از جوامع قابل درک نیست اما در برخی از کشورها، به خصوص در گذشته، رفتن به مدرسه و درس خواندن تنها مختص خانواده های ثروتمند و شناخته شده بوده اســت و بدین ترتیب بسیاری از خانواده های فقیر باید مهارت های زندگی و تجارت را در خانه به فرزندانشان یاد مي دادند.در مورد سالت بی، به خاطر اینکــه رفتن به مدرسه مجانی نبوده و هزینه هایی در پی داشت، خانواده اش توان تامين هزینه های تحصیل او را نداشتند. بدین ترتیب وی در خانه آموزش دید و به نظر مي رسد آموزش های او در خانه چنان موفق بوده کــه او را به جایگاه کنونی رسانده اســت.

 

وی نتوانست ویزای ورود به ایالات متحده را دریافت کند

زمانی کــه وی به کشورهای مختلف سفر مي کرد تا با دنیای تهیه گوشت آشنا شود برای آمدن به ایالات متحده نیز تلاش بسیاری کرد. اما در کمال ناباوری 5 بار درخواســت وی برای دریافت ویزای سفر به این کشور رد شد. اما در نهایت این موضوع ادامه نداشته و در سال 2009 وی توانست ویزای مسافرت سه ماهه به ایالات متحده را دریافت کند.

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

وی شخصاً به گاوها رسیدگی کرده و آن ها را نوازش مي کند

همانطور کــه قبلاً نیز گفته شد، سالت بی این روزها صنعت تولید گوشت را به خوبی مي شناسد. او نه تنها به آشپزی و پختن گوشت علاقه ی زیادی دارد بلکــه دوست دارد بهترین گوشت را برای مشتریان خود تهیه نماید. پس جای تعجب ندارد کــه وی با آن همه دقت و مهارتی کــه در کباب کردن گوشت دارد زمان قابل توجهی را نیز در کنار گاوهای گوشتی خود گذرانده و شخصاً مراقب اســت کــه با آن ها به خوبی رفتار شود.

 

حتی ویدیوهایی از او در رسانه های اجتماعی دست به دست شده کــه او را در حال نوازش کردن و ماساژ دادن گاوها نشان مي دهد. شاید این کار تنها از روی علاقه باشد و یا شاید تکنیکی باشد کــه در مزه گوشت گاو تاثیر داشته باشد. بهرحال او در زمينه پرورش گاو گوشتی سرمایه گذاری کرده و مراقبت از گاوهای خود را بسیار جدی دنبال مي کند.

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

حرکت ویژه او در هنگام نمک پاشیدن روی گوشت معانی زیادی یافته اســت

برای سالت بی، شاید روش خاص او در نمک زدن به گوشت نشان دهنده سبک خاص و علاقه فراوان او به فرآیند آشپزی و آماده کردن گوشت باشد اما طرفداران او باور دیگری دارند و این حرکت برایشان معانی دیگری نیز دارد. این حرکت توسط بسیاری بعد از انجام دادن یک کار به درستی و مهارت تمام تقلید شده اســت. بدین ترتیب توسط افراد بسیاری از جمله ورزشکاران و حتی خلبانان هواپیماهای جنگنده تقلید شده اســت.

 

مصاحبه کوتاه با نصرت سالت بی

از آنجایی کــه نصرت یک ورزشکار حرفه ای اســت این مصاحبه دربره یورزش و نحوه ی غذا خوردن او مي باشد:

 

در هر وعده ی غذایی مثل صبحانه، نهار و شام چی ميخوری؟

 

برای صبحانه پروتئین زیادی مصرف ميکنم کــه آن معمولا گوشت، بلغور و جو دوسر اســت. گاهی اوقات سفیده ی تخم مرغ بدون زرده، با گوجه فرنگی و پنیر و یک نان تست. من معمولا در طول روز بیش از حد مشغول کار در رستوران هستم و خیلی وقت نمي کنم کــه نهار بخورم ،اما برای شام یک قطعه گوشت بزرگ همراه سبزیجات مصرف مي کنم.

 

در مورد یک ميان وعده چه مي گویید، البته اگر گرسنه باشید؟

 

برای بعد از ظهر ها آجیل مي خورم

 

چقدر گوشت واقعا ميخورید؟

 

مقدارش مهم نیست. من هر روز مقداری پروتئین برای سوخت و ساز نیاز دارم. سرم خیلی شلوغه و فغالیت ام زیاده.

 

چگونه شما اولین بار انقدر به گوشت علاقه مند شدید؟

 

من برای کمک به خانواده ام در ترکیه به یک شغل نیاز داشتم. بنابراین قصاب شدم و آن را دوست داشتم بنابراین در اینجا هستیم.

 

چگونه اون حرکت معروف رو اختراع کردی؟

 

من هميشه اون کارو رو انجام مي دادم و این از دورنم ميومد.

 

تمرین روزانه شما چیست؟ یا، اگر هر روز تغییر مي کند، برخی از تمرینات یا ورزش هایی کــه بیشتر لذت مي برید چیست؟

 

من ترجیح ميدهم بوکس و روی وزن بدن کار کنم. این به من قدرتی کــه مي خواهم رو مي دهد. از طناب پریدن، طناب زدن، هر چیزی نه تنها باعث تحریک عضلات مي شوند، بلکــه من را نیز سریع نگه مي دارن را نیز دوست دارم. من باید در آشپزخانه باشم.

 

چطور عشق خود را به مواد غذایی با تمایل خود برای حفظ بدن خود را متعادل کنید؟

 

اونا کاملا به هم ربط دارن. من باید غذا بخورم کــه ورزش کنم و بدنم رو بسازم و از طرفی باید ورزش کنم و سالم باشم تا بتونم کار کنم.
معرفی پرطرفدارترین پیج های اینستاگرام در دنیا

 

مشهورترین و یا جالبت ترین سلبریتی کــه به رستورانت آمده چه کسی بده؟

 

برای من فرقی نمي کنه کــه کی باشه. اون ها هم مهمان هستند و به غذای عالی و خدمات خوب نیاز دارند.

 

در ادامه عکس هایی از نصرت با سلبریتی های مشهور دنیا و همچنین زندگی او را مي بینید:

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

نصرت در بدنسازی بطور حرفه ای فعالیت مي کند

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

او علاقه بسیار زیادی به فیلم گاد فادر دارد ، در اینستاگرامش مي توانید به وفور عکس هایی از گریم گاد فادر ببینید.

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

وقتی ریحانا لباس نصرت به تن مي کند!

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

در کنار مجسمه مستر سالت بی

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

در کنار آنتونیو باندراس

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

در کنار فان پرسی

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

در کنار مسوت اوزیل

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

در کنار صندوق رای!

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

در کنار جی بالدوین

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

در کنار نیمار و امباپه

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

در کنار مسی و پوگبا

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

در کنار لئوناردو دی کاپریو ، وقتی لئو هم طرفدار نصرت اســت دیگر هیچ چیز برای گفتن باقی نمي ماند

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

دی جی خالد و دیدی

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

در کنار مانوئل نویر

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

در کنار رئیس فیفا

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

در کنار گرت بیل

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

در کنار کریم بنزما

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

در کنار دریک و دی جی خالد

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

در کنار نائومي کمبل

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

در کنار لوکا مودریچ

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

در کنار محمد صلاح

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

خانه ای کــه نصرت در آن بزرگ شده

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

بیوگرافی نصرت سالت بی Salt Bae آشپز ترکیه ای

و در آخر در کنار کریس رونالدو . . .

 

مطالب بیشتر:

نصرت کوگچه ( سالت بی ) و معروف ترین سلبریتی های جهان (فیلم)

 

 

5/5 - (2 امتیاز)

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا