پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • بیوگرافی ایوان اشپیگل Evan Spiegel خالق اسنپ چت

  مجموعه : افراد موفق

  بیوگرافی ایوان اشپیگل Evan Spiegel خالق اسنپ چت

  بیوگرافی ایوان اشپیگل Evan Spiegel خالق اسنپ چت

  اسنپ چت یکی از پرمخاطب ترین نرم افزارهای موبایلی اســت کــه خالق آن ایوان اشپیگل اهل امریکا اســت. ایوان اشپیگل Evan Spiegel زاده ۴ ژوئن ۱۹۹۰ ( 29 ساله ) کارآفرین اینترنتی آمریکایی اســت. او مؤسس و مدیر عامل شرکت چندملیتی فناوری و رسانه اجتماعی اسنپ اســت کــه همراه با بابی مورفی و رجی براون و در حالی کــه دانشجوی دانشگاه اســتنفورد بودند ایجاد کردند کــه پس از آن به نام اسنپ‌چت شناخته شد.

   

  اسنپ چت چیست؟

  در توضیح اسنپ‌چت باید بگوییم کــه یک اپلیکیشن موبایل برای دریافت/ارسال تصاویر اســت. به این صورت کــه ميتوان یک عکس یا ویدیو تهیه و آن را برای کاربران مورد نظر ارسال کرد؛ در این نرم‌افزار به این تصاویر «اسنپ» (Snap) گفته ميشود. اما ویژگی خاص اسنپ‌چت این اســت کــه به کاربر امکان ميدهد تا محدوده‌ی زمانی برای نشان دادن تصویر تعیین کند. بعد از گذشت زمان معین (از یک تا ده ثانیه) تصویر از دید دریافت‌کننده و از سرورهای این اپلیکیشن پیام‌رسان حذف ميشود.

   

  او زندگی بسیار رویایی و خوبی دارد و شرمي از آن ندارد. او یک بار در کنفرانس کسب و کار اســتنفورد، جایی کــه در آن تحصیل کرده گفت: «من یک مرد سفید پوستِ جوان و تحصیل کرده ام. من واقعا، واقعا شانس آوردم. زندگی منصفانه نیست.»

   

  قد او 183 سانتیمتر و وزن او حدود 73 کیلوگرم مي باشد. برادر ندارد و دو خواهر به نام های کارولین و لورن اشپیگل دارد.

  بیوگرافی ایوان اشپیگل Evan Spiegel خالق اسنپ چت

  اوایل زندگی و تحصیلات

  ایوان در لس آنجلس، کالیفرنیا به دنیا آمد. مادر او ملیسا ان توماس و پدر او جان دبلیو اشپیگل اســت کــه هر دوی آن‌ها وکیل هستند.ایوان در پسیفیک پلسیدس، لس آنجلس بزرگ شده. والدین او زمانی کــه ایوان مشغول تحصیل در دبیرستان بود از یکدیگر جدا شدند. اشپیگل در پسیفیک پلسیدس، کالیفرنیا و به عنوان پیرو کلیسای اسقفی بزرگ شد. او تحصیلات ابتدایی را در سنتا مونیکا به پایان رساند و بعد در دانشگاه اســتنفورد حضور یافت.اشپیگل به کلاس‌های طراحی در دانشگاه اوتیس هنر و طراحی در حالی کــه هنوز دانش‌آموز دبیرستان بود و کلاس‌های دانشگاه مرکز هنر طراحی در پاسادینا و پیش از ورود به اســتنفورد رفته بود. او همچنین کارآموزی بی‌مزد در فروش در رد بول بود.

   

  وقتی ایوان 16 ساله شد و گواهی نامه رانندگی اش را گرفت، یک Cadillac Escalade از والدینش هدیه گرفت!او تحصیلات ابتدایی خود را در یک مدرسه فوق خصوصی به نام Crossroads در سانتا مونیکا گذراند کــه سالانه ده ها هزار دلار هزینه بر مي داشت. شان رَد، کیت هادسن، جونا هیل و جک بلک از دیگر افراد برجسته ای هستند کــه در این مدرسه تحصیل کردند.

  بیوگرافی ایوان اشپیگل Evan Spiegel خالق اسنپ چت

  زمانی کــه وی وارد دوره انترنی با رِد بول شد، ایوان تصميم گرفت کــه به یک خودروی بهتر و کم مصرف تر نیاز دارد تا راحت تر در سطح شهر بچرخد. بنابراین برای والدین خود در سال 2008 نامه ای نوشت و درخواســت یک BMW 550i کرد کــه قیمتی حدود 75 هزار دلار داشت. او در نامه اش نوشت: «ماشین ها برای من شادی مطلق را به ارمغان مي آورند، واقعا متشکر مي شوم اگر به من و تمام تلاش هایی کــه کرده ام با خرید یک BMW ارزش بگذارید»

  بیوگرافی ایوان اشپیگل Evan Spiegel خالق اسنپ چت

  ایوان  اشپیگل در کنار مورفی

   

  ایوان اشپیگل از جمله کارآفرینان جوان آمریکایی اســت کــه با تلاش و کوشش خود توانسته به ثروتی چشم گیر دست بیابد. ایوان در خانواده ای تحصیل کرده به دنیا آمد، پدر و مادر او هر دو وکیل بودند او تک پسر این خانواده ی چهار نفره اســت، ایوان دو خواهر دیگر نیز دارد. او زندگی راحتی در جوانی داشته اســت اما در همين حین راحتی برنامه های زیادی در ذهن خود مي پرورانده اســت. او در شهر شلوغ و زیبای کالیفرنیا به دنیا آمد و بعد از اتمام دوران تحصیل ابتدایی در سنتا مونیکا راهی دانشگاه شد، دانشگاه اســتنفورد ميزبان این پسر باهوش آمریکایی بود و توانست تجربیات زیادی به او بیاموزد. اشپیگل قبل از ورود به دانشگاه به دلیل علاقه به طراحی وارد کلاس های طراحی در دانشکده ی اوتیس و مرکز هنر در پاسادینا شد، او در جمع آوری هر نوع تجربه ای تبحر دارد تا جایی کــه برای شرکت بزرگ ردبول به عنوان کارآموز بی مزد هم کار کرده اســت. او یک مسیحی سفت و سخت اســت و به عنوان پیرو کلیسای اسقفی برگزیده شده اســت. این مرد جوان 28 ساله با اندوختن تجربیات زیاد توانست با روابط عمومي خود به مدارج بیشتری دست یابد. از زندگی راحت او در نوجوانی مي توان به پذیرفته شدن او در امتحان رانندگی اشاره کرد کــه با هدیه ای گرانبها از سمت خانواده رو به رو شد او یک Cadillac Escalade هدیه گرفت! مدرسه ی دوران ابتدایی او در سانتا مونیکا سالانه ده هزار دلار برای هزینه ی ایوان دریافت مي کردند. او در زمانی کــه برای ردبول به بازاریابی مشغول بود با درخواســت یک ماشین بهتر از خانواده توانست به BMW 550i برسد. او ماشین را به عنوان عضوی لاینفک از زندگی خود تبدیل کرده بود، شادی ها را با ماشین های مختلف تجربه مي کرد و از این امر بسیار راضی بنظر مي رسید.

   

  او در اســتفورد توانست از هر آنچه در اختیارش قرار دارد اســتفاده ی بهیه کند، یکی از دوستان خانوادگی اشپیگل به او اجازه داد تا سر کلاس دانشجویان ارشد حاضر شود و از کلاس های کار آفرینی و سرمایه گذاری اریک اشميت و چد هرلی، کــه به ترتیب مدیرعامل گوگل در آن زمان و موسس یوتوب بوده اند اســتفاده کند. در این ميان اسکات کوک کــه موسس Intuit اســت بوسیله ی آشنایی با اشپیگل در یکی از همين کلاس ها یکی از پروژه های خود را کــه مربوط به هند بود را به ایوان سپرد، این اعتماد به اشپیگل جوان کــه هنوز هم کارشناسی خود را تمام نکرده بود اعتماد بنفسی دوباره به او بخشید.

  بیوگرافی ایوان اشپیگل Evan Spiegel خالق اسنپ چت

  او با رها کردن اســتنفورد به دنبال اسنپ چت رفت و توانست از آن اپلیکیشن کوچک محلی یک غول پول ساز بسازد، شراکت او با رجی براون به بن بست رسید و این دو از هم جدا شدند. ایوان اشپیگل بیشتر از هر مدیرعامل دیگری به نوع لباس و ظاهر خود اهميت مي دهد. او در سال 2015 با قرار گرفتن بر روی مجله ی معتبر Vogue Italy شهرتی بیشتر پیدا کرد. او بعد از موفقیت اسنپ چت چندین پیشنهاد ميلیون دلاری از رقبا دریافت کرد اما به کار خود ادامه داد تا امروز به ارزش تقریبی 33 ميلیون دلاری اسنپ چت دست بیابد. او بسیار محافظه کار اســت چه در زندگی شخصی چه کاری. او با عرضه ی سهام شرکت اسنپ چت در بورس توانست به 1.6 ميلیارد دلار ثروت دست یابد. او در پی هدفی بزرگ تر اســت و آن هم عینک هایی با قابلیت دوربین هستند، او این طرح را شروع کرده اســت و اميد دارد به زودی بتواند دنیای دیجیتال را دچار تغییر کند.

   

  ایوان اشپیگل با امتحان و تجربه ی کارهای گوناگون توانست به کارآفرینی باهوش و قابل اتکا در آمریکا تبدیل شود او در سن کم و با انجام ریسک توانست به این اهداف دست یابند. ایوان اشپیگل هنوز هم علاقمند به ماشین اســت، او هم اکنون یک فراری قرمز رنگ دارد اما برای جا به جایی در سطح شهر با راننده و ماشینی مشکی تردد ميکند، او کار خود را از ایوان کوچک خانه ی پدری اش شروع کرد اما هم اکنون خانه ای 3.3 ميلیون دلاری دارد.

   

  پیش از خلق اسنپ‌چت، آن‌ها روی چند پروژه‌ی مشترک کار کردند. مورفی، اشپیگل را برای کار طراحی یک شبکــه‌ی اجتماعی به کار گرفت. این شبکــه‌ی اجتماعی از ایده‌ی Circles گوگل الهام گرفته بود و نهایتا به نتیجه نرسید. اما برای ایوان این فایده را داشت کــه شناخته شود و برای کار در txtWeb پیشنهاد کار دریافت کند. هدف پروژه‌ی txtWeb انتشار اطلاعات از وب به‌وسیله‌ی پیام‌های متنی بود.

  بیوگرافی ایوان اشپیگل Evan Spiegel خالق اسنپ چت

  کمي بعد اشپیگل و مورفی کــه حسابی با هم جور بودند اولین پروژه‌شان را به نام Future Freshman توسعه دادند. Future Freshman یک نرم‌افزار آنلاین بود کــه به هدف کمک در مدیریت اداری آموزشگاه به‌وسیله‌ی مشاوران، والدین و دبیرستانی‌ها شکل گرفته بود. اگرچه این پروژه ابتدا با اســتقبال مواجه شد باز هم خیلی دوام نیاورد و آخر سر به در بسته خورد. اما هر کدام این شکست‌ها باعث خلق موقعیت‌های جدید شد. یکی از هم‌دانشگاهی‌ها به نام «رگی براون» (Reggie Brown) با ایوان تماس گرفت و از او کمک خواســت. رگی ميخواســت تصویری را کــه قبلا به اشتراک گذاشته بود، به‌طور کامل از وب پاک کند ولی موفق نميشد.

   

  این مساله باعث جرقه زدن ایده‌ی یک رسانه‌ی اجتماعی جدید شد. ایوان و مورفی روی ایده‌ی اولیه خود کــه بعدا اسنپ‌چت (Snapchat) نام گرفت کار کردند و برای توسعه‌‌اش به سراغ براون رفتند. ابتدا اسم پروژه به پیشنهاد براون، «پیکابو» (Picaboo) گذاشته شد ولی نتوانست حمایت سرمایه‌گذاران را جلب کند.همين موضوع و هم درگیری داخلی سر این‌کــه اصولا چرا باید کسی بخواهد تصویری را به اشتراک بگذارد کــه فوری از بین ميرود، در تیم آن‌ها اختلاف ایجاد کرد. اما ایوان نظر دیگری داشت؛ او ميگفت: «این خیلی باارزش اســت کــه لحظاتی را با دیگران به اشتراک بگذاری کــه ميدانی هميشه ادامه ندارد.»

   

  براون تصميم گرفت از تیم خارج شود و ۳۰ درصد سهم به‌علاوه‌ی حق مشارکت‌اش را دریافت کند. همان وقت‌ها هم متوجه شدند شرکت دیگری قبلا با این نام (پیکابو) وجود داشته و از آن‌ها به این خاطر شکایت کرده. این شد کــه مورفی و اشپیگل تصميم به جدایی از براون گرفتند و سهم او را پرداختند. آن‌ها بلافاصله هم‌زمان نام پروژه را به اسنپ‌چت تغییر دادند و با اضافه کردن چند قابلیت جدید دوباره به توسعه‌ی آن مشغول شدند. این بار شبکــه اجتماعی‌شان از کاربران جوانِ وب بازخورد مثبت دریافت کرد و با ادامه‌ی پیشرفت‌ها به‌سرعت به شرکتی چند ميلیون دلاری تبدیل شد.

   

  اشپیگل کــه شرکت را درحال گسترش ميدید لازم دید تمام وقت به کار روی اسنپ‌چت بپردازد؛ به این خاطر علی‌رغم این‌کــه فقط سه درس دیگر تا پایان دوره کارشناسی‌اش مانده بود دانشگاه را رها کرد تا به جمع کارآفرینان بی‌مدرک آمریکایی بپیوندد. موفقیت‌های آن‌ها از آن وقت همين‌طور ادامه داشت تا این‌کــه مجله‌ی تایم، اشپیگل و مورفی را در فهرست ۱۰۰ فرد تاثیرگذار جهان قرار داد. مجموعه‌ی آن‌ها توانست چندین ميلیون دلار سرمایه جذب کند و برای بزرگ‌تر شدن آماده شود.

  بیوگرافی ایوان اشپیگل Evan Spiegel خالق اسنپ چت

  شرمندگی در انظار عموم

  در مه ۲۰۱۴ یک وبگاه کــه به ایميل‌های دوران تحصیل ایوان دسترسی پیدا کرده بود آن‌ها را منتشر کرد. ایميل‌هایی کــه مملو از مسائل غیر اخلاقی بودند و حسابی باعث شرمندگی او شدند. هرچند به‌هرحال حریم خصوصی او مورد تعرض قرار گرفته بود اما ادبیات فوق‌العاده نامناسب او در خطاب قرار دادن خانم‌ها در نهایت باعث شد اشپیگل مجبور به عذرخواهی شود و از بابت نگاه ناسالمي کــه داشته ابراز پشیمانی کرد.

   

  فقط خانه‌ای کــه در آن زندگی ميکردند ۲ ميلیون دلار ميارزید. ۵ خودروی لوکس در منزل داشتند، از لکسوس تا موستانگ آن هم از نوع عتیقه. در گشت‌وگذار و سفر هم رویه همين بود؛ مناطق خوش‌آب‌وهوای جهان هميشه هدف خانواده‌ی آن‌ها قرار داشت. بعضی وقت‌ها به همراه پدرش با بالگرد به کانادا ميرفت تا اسنوبورد بازی کند.

   

  پدرش، هم آدم متمولی بود و هم به واسطه‌ی شغل وکالت روابط گسترده‌ای داشت؛ این شد کــه ایوان خیلی راحت و بدون آزمون‌های ورودی سخت وارد دانشگاه اســتنفورد شد تا در آن‌جا «طراحی محصول» بخواند.

   

  مورفی بعدها در گفتگو با فوربس گفت: «ما آدم های باحالی نبودیم، بنابراین تلاش کردیم چیزهایی بسازیم کــه باحال هستند.»

   

  زمانی کــه در اســتنفورد مشغول تحصیل بود، یکی از دوستان خانوادگی اشپیگل به او اجازه داد تا سر کلاس دانشجویان ارشد بنشیند و در مورد کار آفرینی و سرمایه گذاری خطر پذیر از افرادی نظیر اریک اشميت و چد هرلی، به ترتیب مدیرعامل گوگل در آن زمان و موسس یوتوب بشنود.

   

  اسکات کوک، موسس Intuit در یکی از کلاس های اشپیگل سخنرانی داشت و پس از این کلاس، اشپیگل با او آشنا شد. در نتیجه، کوک به اشپیگل احازه داد تا روی یکی از پروژه های این شرکت برای کشور هند کار کند، در حالی کــه هنوز مقطع کارشناسی را تمام نکرده بود.

  بیوگرافی ایوان اشپیگل Evan Spiegel خالق اسنپ چت

  چند واحد دیگر بیشتر باقی نمانده بود تا اشپیگل از اســتنفورد فارغ التحصیل شود کــه درس را رها کرد و تمام وقت مشغول ساخت اسنپ چت شد. در ابتدا نام این اپلیکیشن Picaboo بود و ایوان خانه پدرش در پلسیدس را به مقر اصلی شرکت تبدیل کرد.

  بیوگرافی ایوان اشپیگل Evan Spiegel خالق اسنپ چت

  اگرچه بعدها دفتر اسنپ چت به مکانی دیگر منتقل شد اما ایوان به زندگی در خانه پدری اش ادامه داد چون «کرایه اینجا ارزان اســت».

   

  رجی براون پس از اینکــه از شرکت اخراج شد و حقی دریافت نکرد، از اشپیگل و مورفی در سال 2013 شکایت کرد. مشکل قانونی ميان آن ها بالاخره برطرف شد و اسنپ چت به او 157.5 ميلیون دلار داد تا دیگر اثری از او نباشد.

   

  در نوامبر سال 2014، اشپیگل خانه پدری خود را ترک کرد و خانه ای 3.3 ميلیون دلاری با سه اتاق خواب در برنت وود خرید.

   

  زیاد طولی نکشید تا شرکت ها به سراغ او بیایند و بخواهند اسنپ چت را بخرند. او حتی پیشنهاد 3 ميلیارد دلاری مدیرعامل فیسبوک، مارک زاکربرگ را در سال 2013 رد کرد. خب قطعا ارزشش را داشت، چون حالا این کمپانی 33 ميلیارد ارزش دارد، 30 ميلیارد بیشتر از رقم پیشنهادی فیسبوک در سال 2013.

   

  اگر شما هم از علاقه مندان به فانتزی های هالیوودی باشید، احتمالا آرزو دارید کــه با جورج لوکاس یک عکس یادگاری داشته باشید. ایوان اشپیگل در سنی بسیار کم و پس از موفقیت اسنپ چت، شهرتی بالا در ميان افراد مشهور آمریکا پیدا کرد و این عکس نیز در اکتبر 2014 گرفته شده اســت.

   

  در سال 2014، اســتارتاپ اشپیگل، به او و بابی مورفی، هم موسس شرکت مبلغ 5 ميلیون دلار قرض داد.

  بیوگرافی ایوان اشپیگل Evan Spiegel خالق اسنپ چت

  پس از اینکــه در ژوئن 2015، اسنپ چت سرمایه گذاری بزرگی را دریافت کرد، اشپیگل برای خود یک ماشین فراری خرید.

  بیوگرافی ایوان اشپیگل Evan Spiegel خالق اسنپ چت

  تیلور سوئیف و ایوان اشپیگل در دسامبر سال 2013 یکدیگر را ملاقات کردند و داســتان های عاشقانه ميانشان شروع شده بود، اما زمان این رابطه کوتاه بود.

   

  علاقه اشپیگل به موسیقی سبب شد تا مایکل لینتون، مدیرعامل Sony Entertainment حالا بخشی از هیئت مدیره شرکت باشد. او تصميم گرفت تا Big Machine، شرکتی کــه کارهای سوییفت را منتشر مي کند را بخرد اما این قرارداد هیچ وقت به نتیجه نرسید.

  بیوگرافی ایوان اشپیگل Evan Spiegel خالق اسنپ چت

  ميراندا کر، سوپر مدلی اســت کــه اشپیگل در مراسم شام Louis Vuitton در سال 2014 ملاقات کرد. قرارهای عاشقانه این دو در تابستان سال 2015 شروع شد.

  بیوگرافی ایوان اشپیگل Evan Spiegel خالق اسنپ چت

  بیوگرافی ایوان اشپیگل Evan Spiegel خالق اسنپ چت

  در ماه مه 2016، این زوج جوان خانه ای 666 متر مربعی را به قیمت 12 ميلیون دلار خریداری کردند کــه متعلق به هریسون فورد بود.

  بیوگرافی ایوان اشپیگل Evan Spiegel خالق اسنپ چت

  همه چیز خیلی سریع پیش رفت. اشپیگل و کِر در جولای 2016 نامزد کردند.

   

  اشپیگل بیش از هر مدیرعامل دیگری به لباس و ظاهر خود اهميت مي دهد. او در اکتبر سال 2015 با حاضر شدن روی جلد Vogue Italy خبرساز شد.

  بیوگرافی ایوان اشپیگل Evan Spiegel خالق اسنپ چت

  او گواهی نامه لازم برای راندن هلی کوپتر را دارد و تی شرتی هم کــه بر تن او مي بینید، لباس مورد علاقه اش اســت کــه 60 دلار بیشتر قیمت ندارد.

   

  نه تنها در کار، بلکــه اشپیگل در زندگی شخصی اش هم به امنیت و پنهان کاری بهای بسیار مي دهد. معمولا تا کالایی به صورت عمومي رونمایی نشود، هیچ کدام از کارمندان اسنپ نمي دانند کــه چه در داخل شرکت مي گذرد.

  بیوگرافی ایوان اشپیگل Evan Spiegel خالق اسنپ چت

  تیم امنیتی او در سال 2016 بیش از 890 هزار دلار هزینه برداشته. او به وسیله یک ماشین مشکی رنگ در سطح شهر جا به جا مي شود.

   

  در فوریه 2016، اسنپ چت به اشپیگل 15 ميلیون دلار قرض داد. طی ماه بعدی، اسنپ چت 175 ميلیون دلار سرمایه جذب کرد و به ارزش 16 ميلیارد دلار رسید. اشپیگل هم قرض خود را تا پایان همان سال پرداخت کرد.

   

  سپتامبر 2016، اشپیگل نام شرکت را از Snapchat به Snap Inc تغییر داد و آن را «شرکت دوربین سازی» خطاب کرد. همان موقع بود کــه عینک های Spectacles هم معرفی شدند.

   

  طی دو سال گذشته، اشپیگل 26 ساله به عنوان جوان ترین ميلیاردر خود ساخته توسط فوربس معرفی شده اســت. او در حال حاضر 4.7 ميلیارد دلار سرمایه دارد.

  بیوگرافی ایوان اشپیگل Evan Spiegel خالق اسنپ چت

  در تاریخ 12 اسفند سال گذشته، اسنپ با ارزش 33 ميلیارد دلاری، کار خود را در بازار بورس نیویورک شروع کرد. پس از افزایش 44 درصدی سهام شرکت، اشپیگل هم 1.6 ميلیارد دلار ثروتمندتر شد.

   

  حقوق او در سال 2016 بیش از 400 هزار دلار به اضافه یک ميلیون دلار پاداش بود. اما پس از عرضه عمومي سهام اسنپ، این رقم حالا به سالانه 1 دلار ناقابل کاهش یافته اســت.

   

  هدف اشپیگل برای آینده آن اســت تا دوربین ها را دوباره اختراع کند ادعای بزرگی اســت کــه باید در آینده بیشتر از آن بشنویم.

   

  ایوان اشپیگل مؤسس و مدیر شبکــه اجتماعی اسنپ‌چت (اسنپ) ميگوید فلین، پسرخوانده‌اش ميتواند روزی ۱۲ دقیقه، یعنی هفته‌ای ۹۰ دقیقه از رایانه یا موبایل اســتفاده کند.

  بیوگرافی ایوان اشپیگل Evan Spiegel خالق اسنپ چت

  بیوگرافی ایوان اشپیگل Evan Spiegel خالق اسنپ چت

   

  مطالب بیشتر:

  عکس های ميراندا کر فرشته زیباروی ویکتوریا سکرت

  ۷ زوج پرقدرت و ثروتمند جهان را بشناسید

  سلبریتی هایی کــه به خاطر پول ازدواج کردند و جدا شدند

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •