افراد موفق

بیوگرافی استیو هاروی مجری ، نویسنده و سخنران انگیزشی

بیوگرافی استیو هاروی مجری ، نویسنده و سخنران انگیزشی

بیوگرافی استیو هاروی مجری ، نویسنده و سخنران انگیزشی

استیو هاروی را بیشتر بعنوان یک مجری طنز تلویزیونی می شناسند ، اما در حقیقت او چیزی فراتر از یک مجری است ، او نویسنده و سخنران انگیزشی مشهور در تمام دنیاست ، کلیپ های انگیزشی وی میلیون ها بار دیده شده اند ، حرف های او الهام بخش انسان های بسیاری است. هاروی متولد ۱۷ ژانویه ۱۹۵۷ بازیگر ، مجری، نویسنده، تهیه کننده تلویزیونی اهل ایالات متحده آمریکا است. وی نویسنده کتاب‌های مشهوری از جمله مانند زن رفتار کن مانند مرد فکر کن (۲۰۰۹) مانند یک فرد موفق فکر کن مانند یک فرد موفق عمل کن می باشد.

 

استیو هاروی بیش از بیست سال است که رسالت خنداندن مردم را به عهده گرفته است و طنزهای او نه تنها برای خانواده و نزدیکانش بلکه برای مردم سراسر دنیا شیرین و دلپذیر است. به گفته‌ی خود او «شهرت من ریشه در حقیقت و عقلانیت دارد و نتیجه‌ی زندگی، نظاره کردن، یادگیری و شناخت است. بیش‌تر این طنزها در مورد روابط بین زنان و مردان است.» او همچنین بازیگر، مجری تلوزیون و رادیو، تهیه کننده و نویسنده کتابهای حوزه روابط مختلف هم است. شش بار برنده جایزه امی، دو بار برنده جایزه مارکونی و برنده 14 بار برنده جایزه تصویر NAACP در بخش های مختلف شده است.

بیوگرافی استیو هاروی مجری ، نویسنده و سخنران انگیزشی

داستان خانواده و تحصیل استیو هاروی

استیو پنجمین فرزند خانواده بود. پدر او معدنچی ذغال سنگ بود و در سال 2000 بر اثر بیماری درگذشت. استیو در سال 1974 از دبیرستان فارغ التحصیل شد و برای ادامه تحصیلات به ایالت خود ویرجینیای غربی برگشت و همان‌جا به دانشگاه رفت. او بااینکه در اوایل دهه‌ بیست‌سالگی تحصیلات ابتدایی‌اش را تمام کرده بود اما تصمیم گرفت مشاغل مختلف را امتحان کند تا در نهایت بتواند در آنچه استعداد دارد بدرخشد. او تقریبا به هر کاری که دست می‌زد به خوبی آن را انجام می داد. هاروی مدتی به شکل حرفه‌ای به ورزش بوکس روی آورده بود. بعد از مدتی آن را رها کرد و در نهایت استندآپ کمدی آن چیزی بود که هاروی در آن استعداد بالقوه داشت. او اولین اجرای خود را در سال 1985 در یک کلوپ اجرا کرد؛ و از اجرای خود بسیار راضی بود. اولین درآمدی که هاروی از شغل استندآپ به دست آورد مبلغ 50 دلار در هفته بود. همین مبلغ به او انگیزه داد تا کارش را ادامه دهد.

 

استندآپ کمدی

بعد از چند سال اجرا در کلوپ و کافه‌های مختلف، هاروی به عنوان یکی از فینالیست‌های سالانه‌ یک مسابقه‌ استندآپ آمریکا در سال 1990 انتخاب شد. این موفقیت برای شروع کار او بسیار موثر بود. قبل از این موفقیت‌ها هاروی زندگی بسیار سختی داشت. او خانه و جای خواب نداشت؛ و زمان‌هایی که برای اجرا به جاهای مختلف می‌رفت و برای اجراکننده‌ها در هتل اتاقی نبود، داخل ماشینش می‌خوابید و برای حمام از ایستگاه‌های پمپ‌بنزین یا استخرهای شنا استفاده می‌کرد.

بیوگرافی استیو هاروی مجری ، نویسنده و سخنران انگیزشی

وقتی هاروی پله‌های پیشرفت را کم‌کم بالا می‌رفت توانست از سال 1993 تا 2000 به‌عنوان مجری یک شوی تلوزیونی به نام آپولو حضور داشته باشد. او در این زمان کارهای هنری دیگری هم می‌کرد و به این درک و دانایی رسیده بود که برای موفقیت باید با تمام وجود تلاش کرد و خستگی‌ناپذیر بود. در همین مدت استیو در چندین برنامه‌ی متفاوت که در جاهای مختلفی مثل تلوزیون و رادیو پخش می‌شد مجری بود. او از سال 1996 تا 2002 در برنامه‌ای با نام استیو هاروی شو حضور داشت. این برنامه خیلی معروف شد و بیشتر طرفداران آن آمریکایی- آفریقایی‌ها بودند.

 

در سال 1997 استیو هاروی در فیلم The Original Kings of Comedy که یک فیلم کمدی بود نقش‌آفرینی کرد. در این فیلم کمدین هایی مثل سدریک اینترتینر (Cedric the Entertainer) و برنی مک (Bernie Mac) همبازی او بودند. این فیلم توانست تا 19 میلیون دلار فروش کند که یک موفقیت محسوب می شد. کمی بعد اسپایک لی بر اساس این فیلم یک مستند ساخت که باعث شهرت بیشتر هاروی شد. این مستند 38 میلیون دلار فروش داشت که در نوع خود عدد بسیار بالایی بود.

 

حدود 27 سال است که استیو هاروی به عنوان استندآپ کمدین شهرت دارد؛ اما شهرت او با حضورش به عنوان میزبان در یک برنامه زنده دو ساعته در شهر لاس وگاس به اوج خود رسید.

بیوگرافی استیو هاروی مجری ، نویسنده و سخنران انگیزشی

استیو هاروی در بیش از 10 برنامه تلوزیونی به عنوان مجری حضور داشته و در سال 2007 برنامه The Steve Harvey Morning Show او جایزه بهترین شوی سال را گرفت.

 

Family Feud معروف‌ترین برنامه‌ای است که استیو هاروی میزبان آن بوده است. این برنامه که یک مسابقه جذاب تلوزیونی است از سال 2010 تا امروز در حال پخش است.

بیوگرافی استیو هاروی مجری ، نویسنده و سخنران انگیزشی

استیو هاروی در چندین فیلم سینمایی از جمله عناوین زیر نقش‌آفرینی کرده است:

The Original Kings of Comedy

The Fighting Temptations

Love Don’t Cost a Thing

Johnson Family Vacation

You Got Served Mr. Rad

Still Trippin’

Madea Goes to Jail

Think Like a Man

بیوگرافی استیو هاروی مجری ، نویسنده و سخنران انگیزشی

خانواده و فرزندان استیو هاروی

هاروی مجری محبوب تلویزیون آمریکا سه بار ازدواج کرده است. او 4 فرزند و 3 نوه دارد. اولین بار با مارسیا هاروی (1980-1994) و دومین بار با مری شاکلفورد (1996-2005). طلاق هاروی از مری شاکلفورد در فضای عمومی سر و صدای زیادی کرد. هاروی با همسر سوم خود مارجری بریج در سال 2007 ازدواج کرد. هاروی گفته است که مارجری باعث موفقیت‌های سال‌های اخیرش بوده است و به او کمک کرده تا مرد بهتری باشد.

 

کتاب‌های استیو هاروی

استیو هاروی زندگی را زیر و رو کرده است و به تجربیاتی رسیده که حالا آن‌ها را در کتاب‌های خود با مردم جهان به اشتراک گذاشته است. هاروی روانشناس نیست اما حضور فعال او در تلوزیون و رادیو به عنوان میزبان برنامه‌های متنوع باعث شده تا با زنان و مردان زیادی در ارتباط باشد. تجربیات او هم در زندگی حرفه‌ای و هم در زندگی شخصی‌اش به شکل واقعی در کتاب‌هایش در بستر آموزنده‌ای وجود دارد.

 

کتاب‌های منتشرشده از استیو هاروی

«مثل مرد فکر کن، مثل زن رفتار کن» که با چندین ترجمه از جمله کردار زنانه رفتار مردانه منتشر شده است.

«صاف و پوست‌کنده صحبت کن» که با عنوان «رک و راست» هم ترجمه‌شده است.

کتاب «پرش» و «بپرید» دو ترجمه از یک کتاب

«مانند فرد موفق فکر کن، مانند فرد موفق عمل کن» و «مثل یک موفق فکر کن، مثل یک موفق عمل»

«كليدهاي موفقيت خانم‌ها در رابطه‌شان با جنس مخالف»

بیوگرافی استیو هاروی مجری ، نویسنده و سخنران انگیزشی

درآمد استیو هاروی

همان‌طور که انتظار می‌رود، استیو هاروی که امروز در دنیا شهرت زیادی پیدا کرده و جوایز متعددی دریافت کرده با تلاش و کار بی‌وقفه به این جایگاه رسیده است. ارزش خالص حقوق او بیش از 110 میلیون دلار تخمین زده شده است. بنا بر گزارش‌ها، هاروی سالانه 30 میلیون دلار حقوق دریافت می‌کند اگرچه گزارشی از فوربز در سال 2017 نشان داد که او بیش از 42.5 میلیون دلار در سال درآمد داشته است.

 

استیو هاروی و اعتقادات

هاروی یک مسیحی است و موفقیت خود را مدیون ایمان خود به خدا می‌داند. هاروی اعلام کرده که به دلایل سلامتی رژیم گیاهخواری را دنبال کرده است و دلیل اصلی رژیم خود را در یکی از برنامه‌های تلویزیونی خود ارائه داده است.

 

 

مطالب بیشتر:

عکس نوشته انگیزشی انرژی مثبت از بزرگان

بیوگرافی تی دی جیکس T. D. Jakes سخنران انگیزشی

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا