جامعه شناسی,روان شناسی

بکارت دختران ،چالشی پیش روی اجتماع

بکارت دختران ،چالشی پیش روی اجتماع

بکارت دختران ،چالشی پیش روی اجتماع

ممکن است این این مقاله به نظر بعضی از اشخاص آنقدرها هم که تصور می شود، پیچیده نباشد. امکان دارد بعضی از دوستان کم سن شما در حال حاضر با دوست های دختر و یا پسر خود رابطه جنسی برقرار کرده باشند و این کار اصلاً مقوله بزرگی در نظرشان جلوه نکند. ولی رابطه جنسی تنها یک مقوله فیزیکی نیست، در حقیقت به مسائل احساسی نیز ارتباط پیدا میکند. از آنجایی که احساسات افراد با یکدیگر مفرق است، هیچ گاه نباید با اتکا به عقاید دوستان و اطرافیان برای آینده و زندگی خود تصمیم بگیرید.

 

بلکه می بایست با قاطعیت با خود برخورد کنید و ببینید که آیا به راستی زمان مناسب برای انجام چنین کاری فرا رسیده است یا خیر. در کنار چنین تصمیم مهمی باید موارد دیگری از قبیل: امکان بروز بارداری، انتقال بیماری های آمیزشی و حتی فاکتورهای احساسی را نیز در نظر بگیرید. شاید بدن، از نظر فیزیکی آمادگی برقراری رابطه جنسی را داشته باشد، اما این عامل به تنهایی برای انجام رابطه جنسی کفایت نمی کند و در کنار آن باید مسائل احساسی و عاطفی را نیز در نظر گرفت.

 

1= تحت تاثیر قرار گرفتن هم سن و سالان و هجوم جنگ های فرهنگی

حتی در صورتی که اطرافتان را دوست های خوبی پر کرده باشند، باز هم ممکن است از طریق برنامه های تهاجم فرهنگی گمراه شوید و احساس کنید که نوجوانان هم سن و سال شما در کشورهای دیگر به طور حتم رابطه جنسی را تجربه می کنند. باید بدانید که این فیلم ها همه تبلیغات سوء هستند و افرادی که در چنین رل هایی ایفای نقش میکنند، تنها هنر پیشه بوده و مسائلی را که به تصویر می کشند با زندگی حقیقی بشر فاصله بسیار زیادی دارد.

بکارت دختران ،چالشی پیش روی اجتماع

برای بازی کردن در فیلم لازم نیست که هنر پیشه ها در ابتدا فکر کنند که آیا برای برقراری چنین رابطه ای از آمادگی کامل برخوردار هستند یا خیر، و این کار آنها در آینده ممکن است چه عواقبی را به دنبال داشته باشد. به عبارت دیگر بهتر است بگوییم که برنامه های رادیو و تلویزیون همه داستان هستند و حقیقت ندارند. در دنیای واقعی، هر جوان و نوجوانی مسئول زندگی خودش می باشد و باید برای تمام اعمال خود تصمیم گیری کند.

 

2= صبر یا عجله؟

باید همواره دو مقوله مهم را در نظر بگیریم: اولاً، شما تنها کسی هستید که مسئول خوشحالی و مسئول مراقبت از بدنتان هستید. و دوم، شما به اندازه کافی وقت دارید که با اطمینان کامل دست به انجام چنین کاری بزنید. در صورتی که تصمیم بگیرید که رابطه جنسی را به آینده موکول کنید فکر عاقلانه ای کرده اید. در این وضعیت به هیچ وجه نباید به گفته های دیگران توجه کنید. باکرگی به این معناست که شما به اندازه کافی قدرتمند هستید که بتوانید خودتان در مورد بدن و ذهنتان تصمیم گیری نمایید.

 

در صورتی که احساس کردید که در مورد تصمیم هایی که به رابطه جنسی ارتباط دارد دو دل هستید بهتر است با یک شخص بالغ در این زمینه صحبت کنید. (مثلا: والدین، پزشک، خواهر و برادرهای بزرگتر، عمه، خاله، دایی). اما در هر شرایط همواره به خاطر داشته باشید که نظر هر کس در مورد رابطه جنسی با سایرین فرق می کند. تصمیم نهایی به عهده خودتان می باشد که باید بر اساس آموزه های دینی تصمیم نهایی را بگیرید و رابطه جنسی را همیشه به عهد از ازدواج موکول کنید.

 

3= جست و جو و کنجکاوی

ممکن است افکار و نیازهای جنسی جدیدی در وجود شما ایجاد شود. چنین عقاید و افکاری کاملاً طبیعی هستند و این مفهوم را می رسانند که تمام هورمون های بدن شما به خوبی کار می کنند. اما گاهی اوقات حس کنجکاوی و احساسات جنسی سبب می شوند که شما به غلط تصور کنید زمان مناسب برای برقراری رابطه جنسی در شما فرا رسیده است؛ حتی در صورتی که به واقع، وقت مناسب آن از راه نرسیده باشد.

 

هر چند ممکن است بدن شما توانایی انجام رابطه جنسی را داشته باشد و خودتان هم به انجام این کار علاقه نشان دهید تا به نحوی بتوانید حس کنجکاوی تان را ارضا کنید، اما باید توجه داشته باشید که این امر بدان معنا نیست که ذهنتان نیز آمادگی انجام چنین کاری را داراست. شاید عده کمی بدانند که رابطه جنسی چه اثرات احساسی را برای آنها به دنبال دارد، اما حقیقت این است که جمع کثیری از نوجوانان با پی آمدهای عاطفی این مقوله ناآشنا هستند.

 

این امر ممکن است موجب ایجاد اغتشاش در افکار آنها شود و بعداً صدمات جبران ناپذیری را به احساساتشان وارد آورد. با وجود تمام این حرف ها، در صورتی که باز هم یک زمان به اشتباه این کار را انجام دادید، بیش از اندازه خود را ملامت و سرزنش نکنید که: “ای کاش هیچ گاه یک چنین خطایی از من سر نزده بود.” داشتن احساسات جنسی، یک احساس کاملاً طبیعی است و گاهی اوقات کنترل و مهار آنها قدری دشوار می شود.

 

حتی در صورتی که خودتان هم هیچ گاه نمی خواستید که چنین اتفاقی روی دهد. در صورتی که یکبار رابطه جنسی را تجربه کرده اید، این امر بدان معنا نیست که از این به بعد مجبور هستید به همه پاسخ مثبت بدهید؛ اصلاً به گفته های دیگران توجه نکنید. اشتباه کردن نه تنها مختص انسانهاست، بلکه یکی از خصوصیات بارز دوران جوانی نیز می باشد. به تنها چیزی که باید توجه داشته باشید این است که باید از اشتباهات خود درس بگیرید.

 

4= دلهره دختران و انزوای پسران

شاید برخی از افرادی که با هم قرار ملاقات می گذارند، به هیچ وجه یکدیگر را در برقراری رابطه جنسی تحت فشار نگذارند، اما حقیقت این است که در بیشتر موارد همواره یکی از طرفین رابطه، خواهان برقراری رابطه جنسی است. این در حالی است که ممکن است طرف دوم هیچ گونه تمایلی به انجام چنین کاری از خود نشان ندهد. باز هم این مطلب باز می گردد به فرق انسان ها با یکدیگر.

 

امکان دارد یکی از طرفین کنجکاوتر بوده و از احساسات جنسی شدیدتری برخوردار باشد، یا شاید یکی از طرفین به دلیل اعتقادات مذهبی خود از برقراری چنین رابطه ای سرباز زند، ولی چنین اعتقاداتی برای طرف دیگر تعریف نشده باشند. به هر حال دلیل هر چه که باشد، این امر موجب ایجاد فشار و اضطراب در رابطه میشود. شاید شخص بخواهد طرف مقابل خود را راضی نگه دارد، اما در عین حال حاضر نیست تا از اعتقادات شخصی خود دست بکشد.

بکارت دختران ،چالشی پیش روی اجتماع

مانند تمام موارد مشابه، شما باز هم باید کاری را انجام دهید که تصور می کنید برای خودتان درست است و به هیچ کس دیگر هم کار نداشته باشد. در صورتی که به این دلیل که طرف مقابل خواهان برقراری رابطه جنسی است، تصمیم می گیرید به انجام چنین کاری تن در دهید، باید به شما توصیه کنم که بهتر است یکبار دیگر با دقت بیشتری بر روی این مطلب فکر کنید. در صورتی که کسی بخواهد با بیان عباراتی نظیر:

 

{{{ تو در صورتی که واقعاً به من اهمیت می دادی، هیچ وقت جواب رد به من نمی دادی }}} و یا {{{ در صورتی که من را دوست می داشتی، با رابطه جنسی علاقه خود را به من نشان می دادی }}} شما را تحت فشار قرار دهد، مطمئن باشید که چنین شخصی، شما را از صمیم قلب دوست نمی دارد و ارزش های شما برایش اهمیت ندارند. این دسته از افراد فقط به دنبال برآورده کردن نیازهای جنسی خودشان هستند.

 

در صورتی که به شما بگوید که بعد از این همه با هم بودن و گشت زدن، در صورتی که با شما رابطه جنسی نداشته باشد این امر سبب ایجاد ناراحتی های فیزیکی در او می شود، باید به این نکته پی ببرید که فقط به فکر خودش است و هیچ توجهی به خواست ها و نیازهای درونی شما ندارد. در صورتی که احساس می کنید که احیاناً اگر در رابطه رابطه جنسی نداشته باشید، ممکن است شخص مورد نظر را از دست بدهید، بهتر است همین حالا ارتباط خود را با او به پایان برسانید.

 

و در نهایت هم بگوییم: رابطه جنسی به عنوان راهی برای ابراز علاقه به شمار می رود، نه عملی که طرفین احساس کنند موظف به انجام آن هستند. در صورتی که طرف مقابل از ته دلش شما را دوست داشته باشد، هیچ گاه مجبورتان نمی کند کارهایی را که دوست نمی دارید و یا هنوز آمادگی انجام آنها را بدست نیاورده اید، انجام دهید.

 

بیشتر بدانید:

 

دانستنی های جنسی درباره زن و مرد که نمی دانستید

صداهایی که هنگام ورود و خروج آلت مرد از واژن زن شنیده می شود

ارتباط جالب بین طول انگشت و اندازه آلت تناسلی مردان

چه زمان هایی باید رابطه جنسی داشته باشیم؟

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا