اپلیکیشن

بهترین نرم افزارهای مدیریت برج را بشناسید

بهترین نرم افزارهای مدیریت برج را بشناسید

نرم افزارهایی مدیریت برج متعددی در طی چند سال اخیر طراحی شده اند و مدیران به منظور اینکه بتوانند فرایند مدیریت ساختمان خود را بهبود ببخشند می توانند از این اپلیکیشن ها استفاده کرده و روند مدیریت خود را تسهیل ببخشند. این نرم افزارها هر یک دارای مزیت های مختلفی هستند و به منظور اینکه بتوانند نیازهای برج را برآورده کنند بر روی مسائل مختلفی متمرکز هستند. شکی نیست که مسائل مالی اصلی ترین موضوعی هستند که این نرم افزارها بر روی آن تمرکز می کنند ولی هر یک بر روی یک بخش از آن تمرکز کرده و پشتیبانی می کنند. امروز قصد داریم همراه با شما نگاهی به بهترین نرم افزار مدیریت برج نگاهی انداخته و آن را از نظرات مختلف بررسی کنیم.

 

 

تعریف برج

بر اساس تعریف عمومی برج به ساختمان های گفته می شود که در آن تعداد طبقات بیشتر از حد 10 می باشد و در هر طبقه نیز تعداد واحدها بیشتر از دو می باشد. البته برج تنها به ساختمان های مسکونی گفته نمی شود و ساختمان هایی که دارای کاربری تجاری – اداری می باشد ولی تعداد طبقات آن بالا می باشد به عنوان برج از آن یاد می شود. در اصل برج به هر ساختمانی گفته می شود که ماهیت اصلی آن ارتفاع و تعداد طبقاتش بوده و کاربرد آن اهمیت خاصی ندارد.

 

تفاوت برج و آپارتمان

همانگونه که پیش از این نیز به شما گفتیم طبقات برج ها نسبت به آپارتمان ها بسیار بیشتر می  باشد ولی این مسئله تنها تفاوت آن ها نمی باشد و برج ها به غیر از بخش مسکونی دارای کاربردهای اداری – تجاری نیز می باشد. در اصل آپارتمان های چند طبقه تنها برای سکونت و فعالیت های اداری به کار می روند ولی در برج ها شما ممکن است کاربرد تجاری نیز داشته باشید. به عنوان مثال برج های آ اس پ در تهران سه کاربری اداری، تجاری و مسکونی را دارا می باشد و شما می تواند از تمامی امکانات بهره مند شوید.

 

مدیریت برج

همانطور که تا بدین جا متوجه شدید از آنجایی که در برج ها بخش های مختلفی وجود دارد بحث مدیریت آن نیز نسبت به آپارتمان های چند طبقه نیز متفاوت می باشد و مدیریت باید به مسائل مختلفی دقت کند. در اصل مدیریت برج باید عوامل چندگانه ای را در نظر گرفته و سپس هزینه واحدهای مختلف را محاسبه کند. در نظر داشته باشید به منظور محاسبه هزینه واحدهای تجاری معیارهای متفاوتی را نسبت به واحدهای مسکونی در نظر بگیرند.

 

امکانات اصلی  اپلیکیشن و نرم افزار مدیریت شارژ برج

نرم افزارهای مدیریت برج جنبه های مختلفی را در نظر می گیرند که بحث شارژ اصلی ترین بخش را تشکیل می دهد. در این نرم افزارها شما می توانید عوامل محاسبه شارژ را معرفی کرده و به صورت اتوماتیک شارژ تمامی ساکنین را دریافت کنید. البته این مسئله تنها ویژگی مالی این نرم افزارها نمی باشد و شما می توانید مسائل مختلف را انجام دهید. حالا با هم نگاهی به یکی از بهترین نرم افزارهای این حوزه می اندازیم.

 

نرم افزار مدیریت برج هومتیک

از میان ده ها نرم افزار مدیریت برج که در ایران وجود دارند نرم افزار هومتیک یکی از بهترین اپ هایی است که در ایران راه اندازی شده است. این نرم افزار که چند سالی است در صنعت آپارتمان نشینی ایجاد شده به صورت رایگان از طریق وب سایت هومتیک ، کافه بازار و گوگلی پلی استور قابل دانلود بوده و به راحتی می توان آن را بر روی تلفن های همراه نصب کرد. این نرم افزار که به گفته بسیاری از مدیران برج ها یکی از بهترین نرم افزارهای ایران به حساب می آید توانسته در طی فعالیت خود امکانات متعددی را برای افرادی فراهم کند که با هم نگاهی به آن ها می اندازیم.

 

حسابداری صندوق ساختمان برج

از بهترین امکاناتی که نرم افزار مدیریت برج هومتیک در اختیار کاربران قرار می دهد بحث صندوق ساختمان برج می باشد که اجازه می دهد تمامی ساکنین مبلغی پول را در صندوق برج قرار داده و هزینه های شارژ، اتفاقات اضطراری و موارد این چنینی را بدون انجام کاری پرداخت کنند. این صندوق به مدیریت اجازه می دهد تا بتواند هزینه های ساختمان را بهتر مدیریت کرده و مشکلات را سریع تر رفع کند.

 

مدیریت شارژ برج

این مبحث نیز زیر مجموعه اصلی حسابداری صندوق برج قرار می گیرد با این تفاوت که مدیریت ساختمان می تواند با استفاده از  معیارهای چندگانه هزینه شارژ واحدها را محاسبه کرده و از طریق اپ به تمامی ساکنین اطلاع رسانی کند. در اصل مدیریت شارژ برج را می توانیم اصلی ترین دلیلی بدانیم که باید از نرم افزارهای مدیریت برج استفاده کرد. هومتیک در این بخش نیز عملکرد فوق العاده از خود به نمایش گذاشته است.

 

تابلو اعلانات برج

به منظور اینکه بخش های مختلف خانه نسبت به اخرین تحولات ساختمان اطلاعات دقیقی را کسب کنند می توانند به بخشی که تحت عنوان تابلو اعلانات برج است مراجعه کرده و از آخرین اخبار مطلع شوند. در این بخش مدیریت به منظور برقراری ارتباط با تمامی ساکنین آخرین اخبار برج را بر روی یک تابلو مجازی یادداشت کرده و آن ها را نسبت به آخرین وقایع مطلع می کند.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا