پزشکی و سلامتی

بهترین مولتی ویتامین برای رشد قد کودکان

بهترین مولتی ویتامین برای رشد قد کودکان

بهترین مولتی ویتامين برای رشد قد کودکان

افزایش قد کودک عاملی است کــه والدین بسیار به آن اهميت مي دهند و به دنبال مکمل هایی برای کمک به رشد بیشتر فرزندانشان هستند ، در این مطلب به شما انواع مکمل های خوراکی افزایش قد را معرفی مي کنیم ، یادتان باشد کــه افزایش قد به طور موثری به ژنتیک وابسته است و عوامل دیگر فقط جنبه کمکی دارند.برای افزایش قد کودکان بهتر است شما یک برنامه رژیم غذایی مناسب تهیه کنید. رژیم غذایی با بهترین و سالم ترین مواد غذایی برای افزایش قد و همچنین چگونگی تشویق فرزندتان به غذا خوردن و بالا رفتن از جدول قد، توصیه مي شود.

 

از جمله مواد غذایی کــه باعث افزایش قد کودکان مي شوند رژیمي است کــه شامل سبزیجات تازه، غلات، بلغور، جو دوسر، تخم مرغ، مرغ، سویا، مواد لبنی، گوشت گاو و ماهی هستند.

 

ویتامين های ضروری برای افزایش قد کودکان

ویتامين A

بهترین مولتی ویتامین برای رشد قد کودکان

مواد خوراکی که ویتامین a دارند

 

ویتامين A کــه به عنوان رتینول شناخته شده است و یکی از مهم ترین ویتامين ها برای رشد قد در کودکان است. شما باید مواد غذایی در مقادیر مناسبی برای کودک خود انتخاب کنید کــه حاوی این ویتامين باشد. ویتامين A باعث افزایش قد کودکان مي شود. این ویتامين باعث تولید کلسیم برای تغذیه استخوان ها و افزایش رشد بدن مي شود. مواد غذایی حاوی ویتامين آ شامل کلم بروکلی، هلو، پنیر و ميوه های غنی شده هستند.

 

ویتامين D

بسیاری از کودکان با توجه به اختلالات ژنتیکی ممکن است دارای رشد قدی طبیعی نباشند. بنابراین، والدین باید از طریق ویتامين ها این مشکل را برطرف کنند.مواد غذایی برای رشد کودک به دلیل اختلالات ژنتیکی مي تواند حاوی ویتامين D و دیگر مواد معدنی باشد. ویتامين D عنصری است کــه باعث سرعت دهی در رشد قد کودک مي شود.

 

کمبود ویتامين

این ویتامين، همچنین از فرسایش استخوانی جلوگیری مي کند. در دسترس بودن فسفر و کلسیم در ویتامين D به کودک کمک مي کند کــه در زمانی کوتاه به رشد مناسبی برسد.

 

ویتامين B

بهترین مولتی ویتامین برای رشد قد کودکان

مواد خوراکی که ویتامین b دارند

 

ویتامين B نقش مهمي در رشد بدن کودک دارد. یازده ویتامين وجود دارد کــه از ترکیب ویتامين B تشکیل شده است کــه در رشد بدن مفید هستند.

 

ویتامين b12

بهترین مولتی ویتامین برای رشد قد کودکان

از ميان آنها، ویتامين B 12 یا کبالالین، عامل افزایش قد کودکان است و بدون آسیب رساندن به استخوان ها و بافت ها این شرایط ایجاد مي شود. متخصصان مراقبت از کودکان، مکمل های پیچیده ویتامين را تجویز مي کنند تا به رشد کودکان کمک کند.

 

ویتامين C

بهترین مولتی ویتامین برای رشد قد کودکان

مواد خوراکی که ویتامین c دارند

 

ویتامين C یا اسید اسکوربیک به طور طبیعی برای رشد سریع و بلوغ نوزاد ضروری است. توصیه مي شود این ویتامين در مواد غذایی کودک قرار داده شود.مرکبات، موز و آووکادو مواد غذایی ضروری هستند کــه مقدار زیادی ویتامين C را برای تغذیه استخوان ها و کلاژن های جدید ایجاد مي کنند و قدرت بدن را احیا مي کنند.

 

ویتامين F

ویتامين F شامل چربی های غیر اشباع شده و سایر اجزای تشکیل دهنده سلول ها برای بازسازی استخوان ها و جلوگیری از ضعف بدن است.ویتامين F همچنین برای تقویت روند رشد کودکان کارآمد است. غذاهای دریایی به فرزندان خود بدهید؛ ماهی قزل آلا و ميوه ، توصیه مي شود.

 

ویتامين K

این ویتامين برای رشد مناسب استخوان موثر است. مطالعات متعدد نشان داده است کــه ویتامين K باعث رشد مناسب بدن مي شود. کودکان باید مواد غذایی مغذی را کــه دارای ویتامين K هستند بخورند تا باعث توقف فرسایش استخوان شود.

 

مواد معدنی برای افزایش قد کودکان

کلسیم

بهترین مولتی ویتامین برای رشد قد کودکان

مواد خوراکی که کلسیم دارند

 

کلسیم یک ماده معدنی است کــه برای رشد مناسب کودکان بسیار ضروری است. با این حال، بعضی اوقات کودکان با کمبود کلسیم مواجه شده و غذاهایی مانند شیر و موز برای آن ها توصیه مي شود. محصولات لبنی مانند ماست و پنیر هم در ارتقای سلامت استخوان و رشد بدن کمک رسان است.

 

منیزیم

بهترین مولتی ویتامین برای رشد قد کودکان

مواد خوراکی دارای ماده معدنی منیزیم

 

منیزیم تقویت استخوان ها را سرعت مي بخشد.مصرف منیزیم همراه با فسفر، به افزایش پایدار رشد بدن کمک مي کند.

 

روی (زینک)

کودکانی کــه با مشکل رشد قدی مواجه هستند بهتر است در برنامه غذایی خود روی مصرف کنند. این ماده معدنی باعث رشد مجدد استخوان مي شود.

 

روی (زینک) در باروری

روی در تخم مرغ و گوشت قرمز یافت مي شود. برنامه های غذایی مناسب را با افزودن روی در تقویت و افزایش قد کودکان مي شود.

بهترین مولتی ویتامین برای رشد قد کودکان

ورزش های ضروری برای افزایش قد کودکان

فعالیت های ورزشی روزانه مانند دوچرخه سواری، ورزش پیاده روی و یا ورزش در فضای باز، به منظور حفظ رشد قدی کودک و مبارزه با چاقی، مناسب است.

 

ورزش کردن

این فعالیت ها به جای نشستن در مقابل تلویزیون یا بازی های ویدئویی، کودک شما را به حرکت در آورده و باعث رشد بهتر و افزایش قد کودکان مي شود.

 

تاثیر مواد غذایی در رشد قد جنین

دوران بارداری ، یکی از دوران حساس برای مادر و جنین است. همانطور کــه مي دانید، در این دوران مادر باید مواد غذایی مناسبی مصرف کرده و بسیار مراقب باشد.هر ماده غذایی فواید مخصوص به خود را داشته و بهتر است با توجه به فواید آن ها ، مصرف شود. بهتر است در مورد مصرف مواد غذایی مناسب، یک برنامه منظم از پزشک متخصص دریافت کنید.مادران در دوران بارداری مي توانند برای رشد بهتر کودک، مواد غذایی خاصی مصرف کنند.یکی از این مواد موثر، مصرف خرما است.با مصرف خرما مواد مغذی به جنین رسیده و باعث سلامت و دریافت ویتامين های مناسب مي شود. یکی از مواد بسیار ضروری برای رشد مناسب کودک در دوران بارداری، مصرف انواع پروتئین ها است.

 

هفته سی بارداری دو قلوزایی

پروتئین ها سرشار از اسید آمينه بوده و اسید امينه هم باعث تسریع رشد سلولی جنین مي شود. به همين دلیل توصیه مي شود کــه زنان باردار به ميزان کافی پروتئین مصرف کنند. مثلا مصرف ماهی و مواد غذایی حاوی پروتئین کــه به این ترتیب، تمام نیازهای رشد جنین فراهم مي شود.یکی دیگر از مواد موثر برای افزایش قد کودکان و به طور خاص جنین در دوران بارداری، مصرف روی است. بر اساس تحقیقات انجام شده باید گفت کــه در صورت کمبود روی در این دوران، تاثیرات بدی بر رشد جنین مشاهده مي شود.

 

به طور کلی روی، تاثیر قابل ملاحظه ای در رشد بدن و تقویت رشد مو دارد. درحقیقت، در بدن تمام افراد ميزان کمي روی وجود دارد کــه همين ميزان، سبب رشد مناسب فرد مخصوصا در هنگام تولد مي شود.این تاثیر گذاری در تمام دوران زندگی از سنین کودکی تا نوجوانی وجود دارد. مادران باردار بهتر است تمام منابع حاوی روی را در رژیم غذایی این دوران قرار دهند زیرا کمبود روی ممکن است باعث تاخیر و کاهش رشد و حتی کوتاهی قد کودک در آینده شود.

بهترین مولتی ویتامین برای رشد قد کودکان

داروهای تقویتی برای افزایش قد کودکان

بعضی از کودکان از نظر رشد قد کمي با تاخیر مواجه هستند. تاخیر رشد قدی مي تواند دلایل زیادی داشته باشد. یکی از این دلایل ژنتیکی بوده و به همين منظور مادران مي توانند با روش های مختلفی به رشد و افزایش قد کودکان کمک کنند.

 

استفاده از مکمل ها و شربت های تقویتی برای کودکان تاثیر مناسبی دارد. انواع شربت های تقویتی مخصوص کودکان در داروخانه ها در دسترس است کــه البته بهتر است زیر نظر پزشک متخصص کودکان، مصرف شود.از ميان این ویتامين ها مي توان به مولتی ویتامين کــه حاوی چند ویتامين ضروری برای بدن کودک است و همچنین کلسیم، آهن، کــه به منظور افزایش قد کودکان استفاده مي شود، اشاره کرد. همچنین مصرف روی و سایر مواد معدنی در رژیم غذایی کودک توصیه مي شود.علاوه بر این، بهتر است مواد غذایی مصرفی کودک از تنوع لازم برخوردار باشد و لبنیات، شیر، و انواع پروتئین در این برنامه قرارداده شود.مواد لبنی و پروتئین نقش موثری در افزایش قد کودکان دارد. شما مي توانید ميزان مناسبی از ویتامين ها و شربت های مکمل را با توجه به دوره رشدی کودک، استفاده کنید.

بهترین مولتی ویتامین برای رشد قد کودکان

بهترین مولتی ویتامین برای رشد قد کودکان

4.4/5 - (5 امتیاز)

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا