مشاوره خانواده

بهترین سن آموزش شنا برای کودک ،فواید شنا برای کودکان

بهترین سن آموزش شنا برای کودک ،فواید شنا برای کودکان

بهترین سن آموزش شنا برای کودک ،فواید شنا برای کودکان

شنا یکی از مهارت هایی است که هر فردی باید بلد باشد ، شنا در یک موقعیت حیاتی و مهم برای نجات جان خود فرد یا شخص دیگر واقعا به کار می آید ، از طرفی شنا برای سلامت جسم بعنوان یکی از محبوب ترین ورزش ها شناخته می شود. بنابراین خانواده ها می خواهند فرزندانشان از دوران کودکی شنا را یاد بگیرد. حالا سوال اینجاست که کودکان از چه سنی می توانند شنا یاد بگیرند؟

 

آکادمی کودکان امریکا (AAP) بهترین سن برای یادگیری شنای کودکان را 4 سال به بالا عنوان می کند.

 

یادگیری شنا برای کودکان 3 ساله ، درست یا غلط؟

بهترین سن آموزش شنا برای کودک ،فواید شنا برای کودکان

بسیاری عقیده دارند که کودکان را باید از 3 سالگی به کلاس شنا فرستاد اما طبق تحقیقات کارشناسان کودکان زیر 4 سال بهتر است به طور رسمی به کلاس شنا فرستاده نشوند. اما مهدهای کودکان 1 تا 4 ساله کلاس های آب بازی و شنای غیررسمی برای کودکان دارند که از نظر انجمن اطفال امریکا ممنوع نیست و والدین می توانند کودکان را در این کلاس ها ثبت نام کنند.

 

برنامه های شنا برای کودکان نوپا و شیرخوارها برای والدین بسیار محبوب و مهم است ، زیرا فرزندانشان را از همان ابتدا با آب و خطرات آن و روش های ایمن بودن در برابر غرق شدن آشنا می کنند. کودکان می توانند یاد بگیرند که از آب نترسند ، وقتی در کنار آب هستند کارهای خطرناک نکنند و اگر در موقعیت بحرانی قرار گرفتند بتوانند از جان شان مراقبت کنند.

 

اما نکته بسیار مهم این است که کلاس شنا نمی تواند کودکان را از خطر غرق شدن کاملا ایمن کند ، والدین همواره در استخرها و سواحل دریا باید مراقب فرزندان شان باشند هرچند که فرزندشان در شنا ماهر باشد.

 

نکته : نباید از کودکان انتظار داشت چون از کودکی شنا را شروع کرده اند پس می توانند سریع شنا کنند ، شنای سریع هیچ ارتباطی به شروع از دوران کودکی ندارد.

 

ایمنی استخرها

بهترین سن آموزش شنا برای کودک ،فواید شنا برای کودکان

هیچ گاه کودکان را در آب به حال خودشان رها نکنید ، هرچند آن ها شنا بلد باشند یا ارتفاع استخر کم باشد ، باید از آن ها مراقبت کنید. دائما در کنارشان باشید و همیشه به آن ها جلیقه نجات بدهید. کودکان از همان ابتدا باید یاد بگیرند که هنگام شنا باید ایمنی را رعایت کنند. مراقبت با لمس کردن بدن کودکان در ابتدای آموزش می تواند بسیار موثر باشد ، وقتی کودک می خواهد شنا کند با گرفتن بازوهای وی ، در شنا کردن فرزندتان را یاری کنید.

 

قبل از هر اقدامی باید کودکان را از خطرات احتمالی و طرز کار با وسایل نجات آشنا کنید. وقتی در یک جمع شلوغ کنار استخر هستید ، باید یک فرد را بعنوان محافظ کودکان انتخاب کنید که دائما روی کودکان نظارت داشته باشد. در زمان های بحرانی که متوجه شدید کودک در خانه نیست ، اولین جایی که باید فورا چک کنید استخر است.

 

در انتها والدین باید یاد بگیرند که چطور احیای قلبی ریوی انجام دهند ، با شرکت در کلاس های امداد و نجات و مشاهده فیلم در یوتیوب می توانید با این کار آشنا شوید تا در مواقع بحرانی بتوانید جان کودکان و اشخاص دیگر را نجات دهید. و در انتها سعی کنید اسباب بازی ها را از دور استخر دور کنید ، چون کودکان همیشه در حال ماجراجویی و کنجکاوی هستند و این موقعیت می تواند برایشان بسیار خطر آفرین باشد.

 

فواید شنا برای کودکان

بهترین سن آموزش شنا برای کودک ،فواید شنا برای کودکان

این ورزش جدای از این که همزمان باعث تقویت اندام ها و عضلات می شود به رشد استخوان بندی کودک نیز کمک می کند. این ویژگی را باید به امکان تنفس بهتر کودکان اضافه کرد زیرا شنا باعث افزایش حجم ریه ها می شود. در کنار تمام این موارد، الگوی خواب شبانه کودکانی که شنا می کنند نیز بسیار منظم می شود و بالاخره این که نخستین چیزی که می توانید بعد از مدتی شنا در کودک خود مشاهده کنید، اعتماد به نفس و احساس استقلالی است که در کودک رشد پیدا می کند.

 

مطالب بیشتر:

روش های مناسب برای تنبیه درست کودکان

بهترین سن و نحوه آموزش نقاشی به کودکان

 

 

3/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا