آشپزی

بهترین سرخ کن بدون روغن

بهترین سرخ کن بدون روغن

غذا های سرخ کردنی و در کل فست فود ها امروزه در تمام جهان طرفداران زیادی دارند و با افزایش روز افزون این نوع غذا ها میزان چاقی در افراد به شدت زیاد شده است. به همین دلیل امروزه سرخ کن هایی تولید شده اند که بدون نیاز به روغن، به سرخ کردن مواد غذایی می پردازند. شاید ابتدا یکم عجیب به نظر بیاد که بدون نیاز به روغن بشه غذایی را سرخ کرد اما این سرخ کن ها عملکرد عالی در سرخ کردن مواد غذایی، بدون روغن را دارند.

مصرف روغن در این سرخ کن ها بسیار کم است و تقریبا چیزی حدود یک قاشق و یا کمتر است. در واقع سرخ کن های بدون روغن محصولاتی هستند که با عناصر حرارتی بسیار قوی و به وسیله هوای گرم به سرخ کردن مواد غذایی می پردازند.

در این مقاله ما قصد داریم بهترین سرخ کن های بدون روغن را به شما معرفی کنیم تا غذایی با کیفیت بالا و سالم و خوشمزه را آماده کنید.

 

ویژگی های سرخ کن بدون روغن

از ویژگی های یک سرخ کن بدون روغن داشتن قابلیت سیستم قطع خودکار و فیلتر قابل تعویض است.

یکی دیگر از ویژگی های یک سرخ کن بدون روغن داشتن آلارم زمان سرخ کن و چندین برنامه برای سرخ کردن است.

یک سرخ کن خوب بدون روغن باید قابلیت شست و شو داشته باشه، یعنی قطعات دستگاه باید قابلیت جدا شدن داشته باشند و ما بتوانیم آن را به راحتی بشوریم.

 

بهترین سرخ کن های بدون روغن

۱.سرخ کن بدون روغن فیلیپس مدل HD9270/91

بهترین سرخ کن بدون روغن

سرخ کن بدون روغن فیلیپس از بهترین و معروف ترین سرخ ها است. این سرخ کن با قابلیت توان ورودی ۲۰۰۰ وات و داشتن سیستم قطع خودکار و جدا شدن قطعات از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. سرخ کن بدون روغن فیلیپس مدل HD9270/91 دارای پنل کنترلی لمسی است و دارای سیستم گردش هوای گرم است که به راحتی می توان غذا را در مدت کوتاهی گرم کرد. ظرفیت گنجایش این محصول برای ۵ نفر طراحی شده است. سرخ کن بدون روغن فیلیپس قابلیت این را دارد که بدون روغن و حتی با مقدار کمی روغن غذا را سرخ و آماده کند.

 

۲.سرخ کن بدون روغن فیلیپس مدل HD9252

بهترین سرخ کن بدون روغن

سرخ کن بدون روغن HD9252 محصول دیگری از فیلیپس است که دارای گنجایش ۳ نفر بوده و از توان وروردی ۱۴۰۰ وات برخوردار است و همچنین دارای سیستم Air Fryer بوده و گردش هوای گرم را نیز دارد که به آسانی و سرعت بالا می توانید غذا را در مدت کوتاهی گرم کنید. سرخ کن بدون روغن فیلیپس مدل HD9252 بدنه ای از جنس پلاستیک دارد و وزن آن ۵.۵ کیلوگرم است، پنل کنترلی این دستگاه از نوع لمسی است و کار با آن بسیار ساده است. به کمک این دستگاه می توانید به راحتی سبزیجات، سیب زمینی، اسنک، گوشت و… را به راحتی سرخ کنید و یک غذای سالم و خوشمزه درست کنید.

 

 ۳.سرخ کن بدون روغن فیلیپس مدل HD9200

بهترین سرخ کن بدون روغن

سرخ کن بدون روغن فیلیپس مدل HD9200 از بهترین سرخ کن های بدون روغن به شمار می رود. این سرخ کن دارای ظرفیت ۴ نفره و توان ورودی ۱۴۰۰ وات است و با مقدار کمی روغن غذا را به خوبی سرخ می کند. این سرخ کن دارای پنل کنترلی لمسی نمی باشد اما دارای تایمر و سیستم قطع خودکار است. برای شست و شو قطعات آن به راحتی جدا می شود و فیلتر قابل تعویض دارد. سرخ کن بدون روغن فیلیپس مدل HD9200، ۴.۵ کیلوگرم وزن دارد و جنس بدنه آن پلاستیکی است. برخلاف دیگر سرخ کن های بدون روغن فیلیپس این دستگاه قابلیت گرم نگهدارنده غذا را ندارد.

 

۴.سرخ کردن بدون روغن فیلیپس مدل HD9650

بهترین سرخ کن بدون روغن

از بهترین سرخ کن های بدون روغن فیلیپس مدل HD9650 می باشد. این سرخ کن دارای گنجایش ظرفیت ۶ نفره است و از محبوب ترین سرخ کن های بدون روغن فیلیپس به شمار می آید. این سرخ کن دارای توان ورودی ۲۲۰۰ وات و سیستم قطع خودکار، پایه ضد لغزش، پنل کنترلی لمسی است. سرخ کن بدون روغن فیلیپس مدل HD9650 با مصرف مقدار کمی روغن یک کیلو سیب زمینی را به خوبی سرخ می کند، این دستگاه دارای تکنولوژی Twin Turbo Star می باشد یعنی دارای دو ظرف مجزا بوده که یکی از آن به صورت سبد و دیگری از جنس تفلون است.

 

۵.سرخ کن بدون روغن تفال مدل Ey201

بهترین سرخ کن بدون روغن

یکی از بهترین سرخ کن های بدون روغن با توان ورودی ۱۵۰۰ وات، سرخ کن بدون روغن تفال مدل Ey201 است. این سرخ کن دارای گنجایش ۶ نفره بوده و با مقدار کمی روغن می تواند حدود یک کیلو سیب زمینی را سرخ کند. این دستگاه دارای کنترل ولومی است و به وسیله آن می توان دما را تغییر داد. از خصوصیات برجسته این دستگاه که می توان به آن اشاره کرد وجود سیستم گرمایشی 3D plus است. بدنه این سرخ کن پلاستیکی است و ۴ کیلوگرم وزن دارد.

 

۶.سرخ کن بدون روغن تفال مدل FX1000

بهترین سرخ کن بدون روغن

سرخ کن بدون روغن تفال مدل FX1000 از بهترین سرخ کن های بدون روغن است که از توان ورودی ۱۴۵۰ وات برخوردار است و دارای گنجایش ۴ نفره می باشد و به مدت ۱۵ دقیقه می تواند چیزی حدود ۸۰۰ گرم سیب زمینی را به خوبی سرخ کند. سرخ کن بدون روغن تفال مدل FX1000 با داشتن سیستم Air plus باعث می شود که با گردش هوا میزان روغن بسیار کاهش یابد.

 

۷.سرخ کن بدون روغن دولنگی مدل FH1394

بهترین سرخ کن بدون روغن

سرخ کن بدون روغن دولنگی مدل FH1394 با توان ورودی ۱۴۰۰ وات و از بهترین محصولات سرخ کن بدون روغن است که بیش از یک کیلو سیب زمینی را به خوبی در خود سرخ می کند. این سرخ کن در یک طرف دارای پنل کنترلی چرخشی و در طرف دیگر دارای صفحه لمسی دیجیتال است. از ویژگی های این سرخ کن می توان به شست و شوی آسان و راحت آن اشاره کرد.

 

۸.سرخ کن بدون روغن دولنگی مدل FH1396

بهترین سرخ کن بدون روغن

یکی دیگر از محصولات سرخ کن بدون روغن دولنگی مدل FH1396 می باشد. این سرخ کن دارای دو المنت بالا و پایین می باشد که هر کدام کار مختلفی انجام میدهد. المنت بالا دارای توان ۱۴۰۰ وات و المنت پایین دارای توان ۱۰۰۰ وات است. ظرفیت گنجایش این سرخ کن برای ۸ نفر بوده است و در وسط آن فن قدرتمندی قرار دارد که هوا را به خوبی در دستگاه جا به جا می کند. از خصوصیات این سرخ کن بدون روغن یک همزن پارویی است که به منظور هم زدن غذا استفاده می شود.

 

۹.سرخ کن بدون روغن دسینی مدل ۶۰۰

بهترین سرخ کن بدون روغن

سرخ کن بدون روغن دسینی با توان ورودی ۱۳۰۰ وات از بهترین سرخ کن های بدون روغن است. جنس این سرخ کن پلاستیکی است و دارای سیستم قطع خودکار است. از ویژگی های این سرخ کن استفاده از آن برای گرم کردن نان و آپز کردن تخم مرغ نیز است. سرخ کن بدون روغن دسینی مدل ۶۰۰ دارای یک محافظ پلاستیکی است که از آسیب دیدن دست جلوگیری می کند.

 

۱۰.سرخ کن بدون روغن تفال مدل EY401D

بهترین سرخ کن بدون روغن

سرخ کن بدون روغن تفال مدل EY401D دارای ظرفیت ۴تا ۶ نفره بوده ۸ برنامه برای پخت مواد غذایی دارد. این سرخ کن دارای توان ورودی ۱۵۰۰ وات است و از صفحه لمسی برخوردار است. سرخ کن EY501D دارای انواع برنامه های متناسب با کاهش وزن است. از قابلیت پخت به وسیله گردش هوای گرم برخوردار است و سیستم قطع خودکار نیز دارد. این سرخ کن با مقدار کمی روغن به خوبی مواد غذایی را سرخ می کند.

  

 

بیشتر بخوانید:

بهترین غذاهای کم کالری و سیر کننده برای رژیم لاغری

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا